Blog Dry Ice Zone

ze świata suchego lodu

Ewakuacja w Disneylandzie – bomba z suchego lodu

Opublikowano w Nowości ze świata


23 września 2019

Example blog post alt

Z Disneylandu mieszczącego się w Kalifornii ewakuowano wszystkich gości. Powodem ewakuacji była eksplozja w jednym z koszy na śmieci. Po oględzinach okazało się, że w koszu na śmieci wybuchła plastikowa butelka z suchym lodem. Bombę z suchym lodem jest bardzo prosto wykonać. Wystarczy plastykowa butelka z ciepłą wodą, do której wsypuje się granulat suchego lodu. W wyniku szybkiego wzrostu ciśnienia butelka jest rozrywana niczym granat. Takie zabawy z suchym lodem mogą się skończyć tragicznie, dlatego nie polecamy takich zabaw w domu.

Czytaj dalej

Utylizacja suchego lodu

Opublikowano w Nowości ze świata


18 września 2019

Example blog post alt

Od czasu do czasu otrzymujemy zapytanie jak utylizować suchy lód, którego nadmiar pozostał po imprezie, weselu itp. Utylizacja suchego lodu jest bardzo prosta i nastręcza żadnych trudności. Wystarczy otworzyć opakowanie z suchym lodem, aby nastąpiła szybka sublimacja suchego lodu. W trakcie sublimacji suchy lód przekształca się ponownie w dwutlenek węgla, z którego suchy lód został wyprodukowany. Już po paru minutach lub godzinach (zależy to od ilości) dwutlenek węgla ulotni się do atmosfery. Jak widać, jest to bardzo proste, ale niestety nie dla wszystkich. Jak podają Wiadomości z Lublina i regionów w miejscowości Lublin po godzinie 19-tej przy ul. Chmielnej w toalecie Kliniki Okulistycznej ktoś wysypał do umywalki sporą ilość suchego lodu. Efekt był oczywisty do przewidzenia. Gęste obłoki ciężkiego dymu zaczęły się wydobywać z umywalki po odkręceniu kranu z wodą.

Czytaj dalej

Czy to już koniec kryzysu dostaw dwutlenku węgla?

Opublikowano w Nowości ze świata


02 lipca 2018

Example blog post alt

W niektórych regionach Europy wprowadzono reglamentację napojów gazowanych. Coca-Cola tymczasowo zatrzymała niektóre linie produkcyjne, a niektóre zeżnie wstrzymały swoją dzielność. Kryzys niestety pogłębia się z dnia na dzień, ponieważ CO2 jest gazem niezbędnym w procesie uzdatniania wody. W niektórych częściach Europy już zastosowano ograniczenia w poborze wody. Taki jest bilans kryzysu dostaw CO2, ale czy to już jest koniec kryzysu wywołanego przez niedobór ciekłego dwutlenku węgla?

Czytaj dalej

Kryzys dostaw CO2

Opublikowano w Nowości ze świata


27 czerwca 2018

Example blog post alt

Ostatnio Europę dotknął krach z dostawami dwutlenku węgla. Producenci napojów gazowanych gorączkowo poszukiwali dostaw C02. Kryzys dostaw dwutlenku węgla dotknął wszystkich konsumentów CO2 co przyczyniło się również w niektórych regionach do zaprzestania produkcji suchego lodu. Do kryzysu przyczynił się splot nieszczęśliwych wydążeń które miały bezpośredni wpływ na dostawy dwutlenku węgla.


Czytaj dalej