FAQ - najczęstsze pytania i odpowiedzi

Postaramy się szczegółowo odpowiedzieć na Państwa najbardziej nurtujące pytania dotyczące suchego lodu.

Czy suchy lód jest bezpieczny?

Suchy lód jest dopuszczony do stosowania jako dodatek do żywności pod nazwą E290 przez dyrektywę unijną nr 2002/82/EC oraz wynikające z niej Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 23.12.2003 (Dz.U.03.59.530). Ze względu na bardzo niską temperaturę (-78.5°C) nie wolno go spożywać, ani używać do chłodzenia napoi.


Jak bezpiecznie przechowywać suchy lód?

Suchy lód powinno się przechowywać w specjalnie przystosowanych do tego pojemnikach lub kontenerach. W szczelnie zamkniętym pojemniku, podczas sublimacji dochodzi do wzrostu ciśnienia, w związku z czym istnieje zagrożenie pęknięcia lub wybuchu. Wysyłane przez nas zestawy zawierają styropianowe opakowanie, w którym można bezpiecznie przechowywać suchy lód. W związku z bardzo niską temperaturą suchego lodu (-78.5°C) nie ma potrzeby chowania go do lodówki czy zamrażarki, ponieważ nie powstrzyma to sublimacji. Jedyną możliwością zatrzymania sublimacji jest umieszczenie suchego lodu w zamrażarce o temperaturze poniżej -78.5°C. Zaleca się przechowywanie go w chłodnych pomieszczeniach z wentylacją. Nie wolno wprowadzać suchego lodu do kanalizacji, piwnic, szybów i podobnych miejsc. Pojemnik z suchym lodem oraz suchy lód należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci i zwierząt. Sublimacja suchego lodu w zestawach wysyłkowych wynosi około 100 g na godzinę (około 2.5 kg na dobę).


W jaki sposób są dostarczane przesyłki z suchym lodem?

Przesyłki z suchym lodem dostarczamy firmą kurierską na terenie całego kraju. Wystarczy złożyć zamówienie za pomocą naszego e-sklepu, wysłać e-mail lub po prostu zadzwonić pod numer +48 22 461 05 00. Jeżeli zamówienie zostanie złożone do godziny 15:00 już następnego dnia roboczego zostanie podjęta próba jego doręczenia. Przeczytaj więcej o dostawie na naszym blogu