Bańka suchego lodu

Opublikowano 21 maja 2018 w dziale Imprezy

Bańka suchego lodu jest bardzo ciekawym i efektownym eksperymentem z wykorzystaniem właściwości suchego lodu, który można wykonać w domu. Zabawa z suchym lodem zawsze może być ciekawa i pouczająca. Wystarczy zamówić w naszym sklepie suchego lodu zestaw zawierający 4 kg suchego lodu do domu aby bawić się i eksperymentować z suchym lodem. Suchy lód można wykorzystać w trakcie imienin lub urodzin. Zabawa z dziećmi może być ciekawa podczas spotkań rodzinnych lub podczas zajęć dydaktycznych.

Bańka suchego lodu

Bańka suchego lodu jest bardzo ciekawym i efektownym doświadczeniem z wykorzystaniem właściwości suchego lodu. Eksperyment z suchym lodem jest bardzo prosty do wykonania. Do wykonania eksperymentu z suchym lodem potrzebny jest oczywiście suchy lód, woda, płyn do zmywania naczyń oraz ściereczką. Naczynie z ciepłą wodą umieszczamy na stole a w międzyczasie namaczamy ściereczkę płynem do zmywania naczyń.Uwaga! Ściereczka musi być na tyle duża że trzymając ją palcami obejmuje ona cały pojemnik do którego dodamy suchy lód. Do naczynia wsypujemy suchy lód w którym rozpoczyna się proces sublimacji. Sublimacja suchego lodu jest bardziej lub mniej intensywna w zależności od ilości dodanego granulatu oraz temperatury wody. Po rozpoczęciu procesu sublimacji suchego lodu bierzemy ściereczkę, rozciągamy ją i przykładamy do brzegu naczynia.

null

Jednym ruchem przeciągamy ściereczkę po brzegach aby wytworzyć membranę taką samą jaką widzimy w bańkach mydlanych. Membrana bardzo szybko zaczyna się wypełniać gęstym ciężkim dymkiem który jest produktem sublimacji suchego lodu. Dodając mniej suchego lodu do wody, bańka będzie wolno rosła a gdy dodamy więcej bańka z suchym lodem bardzo szybko nabierze dwutlenku węgla i spęcznieje aż w pewnej chwili pęknie tak jak to jest widać na filmie. Po pęknięciu bańki z suchym lodem cały stów natychmiast „stanie” w gęstym ciężkim dymie. Jest to nic innego jak dwutlenek węgla który pochodzi z suchego lodu. Ciekawe eksperymenty z suchym lodem wychodzą atrakcyjnie gdy posłużymy się jeszcze do tego celu grą świateł. Podczas domowej imprezy nie trudno jest o półmrok oraz inne niż światło naturalne oświetlenie. Stosując do domowych eksperymentów z suchym lodem światło o różnym zabarwieniu nadamy im nieco tajemniczości a tym samy będą one jeszcze bardziej atrakcyjne.

null

Uwaga! Zabawa z suchym lodem jest bardzo efektowna niemniej jednak należy zachować pewne środki ostrożności. Temperatura suchego lodu -78.5°C może doprowadzić do poparzenia naskórka dlatego też nie należy go dotykać rękoma. Należy zapatrzeć się w rękawiczki lub szufelkę którą będziecie dozować suchy lód. Ciekawe eksperymenty z suchym lodem można wykonać podczas domowej imprezy, urodzinach lub imieninach. 4 kg suchego lodu który można zamówić u nas w e-sklepie z dostawą do domu wystarczy na parę godzin eksperymentów.

Zobacz inne ciekawe eksperymenty z suchym lodem na naszym blogu


Suchy lód do domowych eksperymentów dostarczany jest w zestawach wysyłkowych.

Dostawa realizowana jest kurierem w 24 h.

Wybierz Swój zestaw4 kg
     7 kg

    10 kg      12 kg
15 kg
    20 kg
    30 kg
    40 kg


Zestawy specjalne suchego lodu dostarczane w opakowaniach posiadających grubsze ścianki (60 mm).
        Mniejsza sublimacja i straty suchego lodu. Bezpieczniejsze odporniejsze opakowanie.20 kg
     25 kg
     40 kg