Blog Dry Ice Zone

Informacje prasowe suchego lodu

Informacje prasowe dotyczące zastosowania suchego lodu. Porady, wskazówki, opisy i wiele innych wskazówek tematycznych. Zapraszamy do zapoznania się z publikacjami które dotyczą zastosowania suchego lodu na weselach, eventach imprezach domowych. Suchy lód używany jest nie tylko podczas produkcji czy transporcie. Doskonale sprawdza się na każdej imprezie (imieniu, urodziny, wesele lub komunia). Korzystając z właściwości suchego lodu można stworzyć odpowiednią atmosferę. Efekty specjalne itp.

Suchy lód na Święta Wielkanocne

Opublikowano w Imprezy


07 kwietnia 2022

Example blog post alt

Suchy lód na Święta Wielkanocne. Tak! To nie jest pomyłka. Suchy lód możesz wykorzystać również na Święta do ozdoby a na Lany Poniedziałek do zabawy. Oczywiste jest, że atrybutem Lanego Poniedziałku jest woda. Wzajemne polewanie się itp.


Czytaj dalej

Szybkie chłodzenie serwera

Opublikowano w Zastosowanie suchego lodu


25 marca 2022

Example blog post alt

Zima w końcu ustąpiła. Chociaż w tym roku Pani Zima była bardzo łaskawa, mimo wszystko wolimy cieplejsze i dłuższe dni. Cieplejsze dni i noce są bardzo miłe, ale.......nie dla każdego. Zbyt ciepła Wiosna lub gorące Lato są tym, czego by nie chcieli operatorzy serwerów, serwisanci klimatyzacji i wszelkich urządzeń chłodniczych tak jak lodówki czy zamrażalki. Tego typu urządzenia w cieplejsze lub gorące dni potrafią się przegrzewać i ulegają awarii, przez co serwis ma ręce pełne roboty. Dla nich sezon wiosna/lato potrafi być utrapieniem. Przegrzewające się serwery lub awaria prądu może doprowadzić do utraty danych. W takich chwilach „grozy” z pomocą przychodzi suchy lód, który bardzo szybko potrafi schłodzić nie tylko serwery, ale również pomieszczenie, w którym się znajdują.

Czytaj dalej

Czyszczenie strumieniowe

Opublikowano w Czyszczenie suchym lodem


22 marca 2022

Example blog post alt

Czyszczenie strumieniowe suchym lodem jest szybkie i bardzo dokładne. Jest porównywane do piaskowania, niemniej jednak z piaskowaniem nie ma nic wspólnego. Wspólnym mianownikiem jest tylko to, że granulat tak jak piasek rozpędzany jest do dużych prędkości przez sprężone powietrze.

Czytaj dalej

Punkty sprzedaży suchego lodu w Polsce

Opublikowano w Zastosowanie suchego lodu


07 marca 2022

Example blog post alt

Coraz częściej punkty sprzedaży suchego lodu firmy Dry Ice Zone zlokalizowane w niektórych miejscowościach kraju odwiedzane są przez firmy transportowe, firmy zajmujące się przetwórstwem oraz klientów indywidualnych. Odwiedzają nas również organizatorzy wesel, imprez masowych lub eventów. Każda z firm wykorzystuje suchy lód do na różne sposoby. Firmy realizujące transport wykorzystują właściwości suchego lodu do przewiezienia żywności. Transport tego typu realizowany jest w stanie głębokiego zamrożenia w temperaturze poniżej -70°C. Transport żywności w suchym lodzie odbywa się od 200 lat. W sumie od samego początek powstania suchego lodu a jego historia sięga 1835 roku.


Czytaj dalej

Gorąca promocja w Raszynie na Halloween

Opublikowano w Imprezy


26 października 2021

Example blog post alt

5 kg suchego lodu. Rewelacyjne opakowanie styropianowe i do tego 5 kolorowych słomek w cenie 40 zł. Tego jeszcze u nas nie było. Odwiedź w sobotę nasz punkt sprzedaży w Raszynie. Skorzystaj z promocji i ciesz się doskonałą zabawą w domu lub na przejęciu u znajomych. Przygotowaliśmy dla Was 50 zestawów w promocyjnej cenie.


Gorąca promocja 

null

Czytaj dalej

Dlaczego suchy lód jest suchy

Opublikowano w Zastosowanie suchego lodu


31 sierpnia 2021

Example blog post alt

Czy zastanawialiście się, dlaczego suchy lód jest suchy? Takie pytanie pata czasami w trakcie rozmów z klientami. Zainteresowanie jest oczywiste, ale gdy takie samo pytanie pada od przedstawiciela firmy organizującej imprezy lub wesela, jest to trochę dziwne. Zważywszy, że w większości przypadków organizatorzy imprez mają częsty kontakt z suchym lodem. To właśnie poprzez wykorzystanie właściwości suchego lodu tworzone są przepiękne efekty specjalne. Ciężki dym na taniec w obłokach Młodej Pary lub smaczne dymiące drinki podawane zaproszonym gościom. Tak, tak. To wszystko dzięki niewinnie wyglądającemu granulatowi, który firma Dry Ice Zone sprzedaje i dostarcza w całym kraju. Jeszcze 10 lat taki stan rzeczy był tylko marzeniem. Na dawnych potańcówkach typu „prywatka” wystarczył gramofon lub magnetofon szpulowy i barwne oświetlenie. Obecnie taki stan rzeczy jest niedopuszczalny i nudny. Powróćmy jednak do pytania. Dlaczego suchy lód jest suchy?

Czytaj dalej

Kryzys w Europie a sprzedaż suchego lodu 2021 r

Opublikowano w Nowości ze świata


27 lipca 2021

Example blog post alt

Trudności w dostawach ciekłego dwutlenku węgla w Europie spowodowały podwyżkę cen suchego lodu, który wykorzystywany jest w różnych segmentach przemysłu. Nie zwracamy zbytnio uwagi na dwutlenek węgla ze względu na to, że jest on „czarną owcą” wywołującą efekt cieplarniany na całym świecie. Tak nas media o tym zapewniają niemal codziennie, zapominając jednak dodać, że sam dwutlenek węgla jest obecny w naszym życiu codziennie. Rozpoczynając gorący dzień szklanką napoju gazowanego, przyczyniamy się do światowej konsumpcji CO2.


Czytaj dalej

Kryzys CO2 w roku 2021

Opublikowano w Nowości ze świata


07 lipca 2021

Example blog post alt

Trzy lata wstecz a dokładnie 27 czerwca 2018 w dziale „Nowości ze świata” opublikowaliśmy materiał pod znamiennym tytułem „Kryzys dostaw CO2” Okazuje się, że po trzech latach temat powrócił jak bumerang ze zdwojoną siłą. Światowe rozgrywki w piłce nożnej Euro 2020 (2021) oraz upały i zwiększone zapotrzebowanie na napoje gazowane wywołały kryzys dostaw ciekłego dwutlenku węgla, oraz suchego lodu w całej Unii Europejskiej. Chociaż światowe media milczą na ten temat, kryzys ostrzy swoje zęby. Coraz więcej suchego lodu jest potrzebne w punktach szczepień oraz transporcie specyfiku zapewniającego „odporność organizmu”. Transport w przedziale od -20°C do -80°C pochłania olbrzymie ilości suchego lodu. Produktu o niebywałych możliwościach i zastosowaniu.

Czytaj dalej

Suchy lód do chłodzenia pomieszczeń

Opublikowano w Zastosowanie suchego lodu


22 czerwca 2021

Example blog post alt

Przeżyliśmy bardzo sympatyczny gorący weekend i zapowiada się, że wysokich temperatur w tym roku nam nie zabraknie. Być może w tym sezonie skończą się komentarze typu: co to za lato? Lub „gdzie jest to ocieplenie klimatu jak tutaj deszcz leje już drugi tydzień” itp. Skończą się jedne komentarze a powstaną następne, ponieważ niektórzy z nas nie są w stanie znieść tak ekstremalnych temperatur jak +32°C lub +32°C. Podobno tego lata będzie jeszcze cieplej?! Osoby starsze lub chore przebywające w domach przeżywają istne katusze. Dla nich temperatura w domu lub mieszkaniu powyżej +28°C jest udręką. W tak drastycznych warunkach organizm domaga się schłodzenia i robimy to, biorąc szybki prysznic lub pijąc większe ilości wody. Rozwieszamy mokre prześcieradła w oknie lub włączamy wentylator. Niestety tego typu domowe sposoby dają ulgę tylko na chwilę. Wiemy jednak, jak szybko schłodzić mieszkanie wykorzystując do tego celu suchy lód.


Czytaj dalej

Dział sprzedaży suchego lodu w Łodzi

Opublikowano w Promocje


28 kwietnia 2021

null


Firma Dry Ice Zone wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoim klientom, już tydzień temu uruchomiła swój oddział sprzedaży suchego lodu w Łodzi. Oczywiście w dalszym ciągu mieszkańcy Łodzi i okolicy, a także odbiorcy w całym kraju mogą zamówić on-line suchy lód z dostawą kurierską do domu lub firmy. Suchy lód zostanie dostarczony kurierem, niemniej jednak placówka w Łodzi rozwijać będzie swoje dodatkowe usługi. Już wkrótce pojawi się możliwość nadania kurierem przesyłki lub zlecenia nam transportu produktów mrożonych w suchym lodzie. Wszystko jeszcze przed nami. Aby uczcić dzień otwarcia naszej placówki w Łodzi, uruchomimy 30 kwietnia sprzedaż promocyjną suchego lodu.


null


Czytaj dalej

Dostawa produktów spożywczych do domu

Opublikowano w Transport


30 marca 2021

Example blog post alt

Im dłużej trwa pandemia tym coraz szybciej zmieniają się nasze przyzwyczajenia. Nie tylko żywieniowe, ale również zmianie ulegają najprostsze czynności takie jak zakupy w sklepach i sklepach wielkopowierzchniowych. Brak konsumentów w sklepach może dziwić, niemniej jednak coraz częściej zakupy artykułów spożywczych dokonywane są przez internet. Coraz więcej firm organizuje platformy zakupowe, w których można kupić niemal wszystko. Są nawet i takie, które oferują produkty z Biedronki, Tesco i innych sklepów. Pojawiają się coraz częściej dostawcy, którzy dostarczają do domów świeży chleb, ciasta, ciasteczka i torty. Dostawa realizowana jest rano, aby świeży i ciepły chleb lub bułki można było „schrupać” na śniadanie. Firmy cateringowe jeszcze nie tak dawno zaopatrujące wesela i imprezy masowe dostarczają świeże dania do domów, aby przetrwać ten ciężki dla wszystkich czas. Realizowane są zarówno dania ciepłe do natychmiastowej konsumpcji, jak i dania schłodzone do ponownego odgrzania.

Czytaj dalej

Jak przewieźć tort

Opublikowano w Transport


24 marca 2021

Example blog post alt

Kupując tort w cukierni, jest on już schłodzony do odpowiedniej temperatury, aby zachował swój wygląd i smak. Poszczególne warstwy tortów utrzymują się dlatego, że masa jest odpowiednio schłodzona i sztywna. Jeśli temperatura, w której przewozi się tort, jest za wysoka to przy najmniejszych wstrząsach, może się zapaść. Przy nagłych skrętach tort może się po prostu „rozjechać” a wówczas koniec marzeń o pysznym dodatku urodzinowym. Transport tortu na krótki dystans nie sprawia większych kłopotów. Przewożąc tort samochodem, można podkręcić klimatyzację, aby w kabinie było chłodu. Latem jednak to może nie wystarczyć. Im dłużej tort będzie przewożony, tym większe ryzyko utraty jego walorów smakowych oraz wspaniałego wyglądu.

Czytaj dalej

Czyszczenie maszyn do pakowania jaj kurzych

Opublikowano w Czyszczenie suchym lodem


17 marca 2021

Example blog post alt

Maszyny do pakowania jaj razem z taśmociągiem należy poddawać regularnemu oczyszczaniu. Czyszczenie taśmy pakującej pozwala uzyskać czyste jaja, które umieszczane są w foremkach (tak zwanych kratkach) po 10 i więcej sztuk. Utrzymanie czystości jaj jest bardzo ważne dla zdrowia konsumentów. Systematyczne czyszczenie maszyn suchym lodem usuwa nie tylko zanieczyszczenia biologiczne. W momencie zamrażania wierzchniej warstwy zalegającej na maszynach usuwane są również bakterie.

Czytaj dalej

Transport w suchym lodzie

Opublikowano w Transport


10 marca 2021

Example blog post alt

Transport w suchym lodzie nie wymaga samochodów z agregatem chłodniczym lub mroźni. Podczas przeładunków wszelkiego typu towarów nie ma potrzeby korzystania z pomieszczeń chłodniczych, które są wymagane, by zapobiec skokom temperatury. Transport w suchym lodzie może wykonywać każda firma posiadająca podstawowe narzędzie pacy, jakim jest samochód. Oczywiście suchy lód to nie wszystko.

Czytaj dalej

Impreza urodzinowa w domu

Opublikowano w Urodziny


25 lutego 2021

Example blog post alt

Urodziny dziecka są doskonałą okazją, aby swoim pociechom poświęcić więcej niż zwykle uwag. Jakby nie było, takie chwile zostaną na długo zapamiętane, jeśli się tylko o to postaracie. Dzieci lubią się chwalić swoim rówieśnikom i aby miały czym się pochwalić Możesz wykorzystać suchy lód do zabawy i to nie tylko w trakcie urodzin czy też imienin. Zabawę suchym lodem Możesz zorganizować w każdej wolnej chwili. Korzystając z bezpiecznych dostaw suchego lodu, kurier przywiezie określoną ilość do domu. Powstaje jednak pytanie. Ile mnie to będzie kosztować? Mamy odpowiedź na to pytanie.

Czytaj dalej

Sprawdzone pomysły na zabawę z suchym lodem

Opublikowano w Imprezy


22 stycznia 2021

Example blog post alt

W okresie pandemii rodzice stają przed niemałym dylematem. Jak zapewnić dziecku odpowiednią rozrywkę, aby nie nudził się w domu. Przy minimum zaangażowania rodzice mogą zorganizować zajęcia z suchym lodem w domu lub zapisać swoją pociechę na zajęcia organizowane w placówkach spełniających rygorystyczne wymogi sanitarne. Zajęcia dodatkowe mogą bawić i uczyć. Oczywiste jest, że zajęcia powinny być dla każdego dziecka inne. Należy wziąć pod uwagę wiek oraz zainteresowania naszej pociechy, aby na zajęciach bawiły się, a nie nudziły się lub spały. Zajęcia z suchym lodem zawsze sprawiają wiele radości dla dzieci w każdym wieku. Postanowiliśmy przedstawić parę naszych propozycji na wykorzystanie suchego lodu podczas zabawy w trakcie zajęć w przedszkolach i szkołach. Tego typu zabawę można zorganizować w domu w trakcie weekendu.

Czytaj dalej

Suchy lód do przechowywania szczepionek

Opublikowano w Zastosowanie suchego lodu


05 stycznia 2021

Example blog post alt

Suchy lód do przechowywania szczepionek stosowany jest w punktach szczepień, klinikach i szpitalach. Ze względu na to, że szczepionka na koronawirusa musi być przechowywana w skrajnie niskich temperaturach, suchy lód doskonale odgrywa swoją rolę jako doskonałe chłodziwo. Należy przypomnieć, że suchy lód posiada temperaturę -78,5°C. Nie topi się a sublimacje, zamieniając się gaz. Dzięki temu nie pozostaje po nim żadem ślad i zapach. Biorąc pod uwagę to, że szczepionka firmy Pfizer musi być przechowywana w przedziale temperatur -70°C do -80°C, suchy lód doskonale wypełni swoje zadanie. Jedyny problem to dostawa suchego lodu do punktów szczepień. Dla firmy Dry Ice Zone to żaden problem. Codziennie dostarczamy suchy lód do firm i odbiorców indywidualnych w całym kraju. Dostawa suchego lodu do punktów szczepień nie stanowi dla nas żadnego problemu.

Czytaj dalej

Suchy lód dla szczepionek

Opublikowano w Nowości ze świata


17 grudnia 2020

Example blog post alt

Najważniejszym tematem 2020 roku jest koronawirus i jego następstwa w formie zdrowotnym oraz społecznym. Drugi równie waży temat to szczepionka na koronawirusa. Wielka Brytania doczekała się już szczepionki i od 7 grudnia obywatele mogą poddać się dobrowolnym szczepieniom. Wiceminister zdrowia Wielkiej Brytanii Nadhim Zahawi poinformował niedawno, że w ciągu pierwszego tygodnia szczepień przeciwko COVID-19 szczepionkę otrzymało 137 897 osób. Przeglądając zasoby internetu, można zauważyć, że więcej się pisze na temat skomplikowanego procesu dystrybucji niż o samych szczepionkach. Transport szczepionek na koronawirusa jest bardzo złożonym procesem, ponieważ należy zachować temperaturę od -70°C do -80°C, dlatego cała uwaga skupiona jest na tym zagadnieniu. Mało jest informacji na temat skuteczności szczepionki. Podobno szczepionka firmy Pfizer i BioNTech posiada 95% skuteczności. Z informacji przewijających się w internecie wynika, że skutki uboczne szczepionki są łagodne i trwają najwyżej kilka dni. Nikt jednak nie jest w stanie napisać, jakie są te skutki uboczne, ponieważ jesteśmy dopiero na samym początku dobrowolnych szczepień na koronawirusa. Wiemy za to z mediów, jak skomplikowany jest transport szczepionki na koronawirusa. Głównym bohaterem w tym procesie jest suchy lód posiadający temperaturę -78.5°C oraz opakowania lub kontenery, w których szczepionka na koronawirusa będzie transportowana i przechowywana. Suchy lód dla szczepionek może być stosowany pod postacią: bloków, plastrów lub granulatu.

Czytaj dalej

Opakowania do transportu szczepionek na koronawirusa

Opublikowano w Opakowania


04 grudnia 2020

Example blog post alt

Transport szczepionek jest bardzo ważny dla zachowania zdrowia ludzi. W obecnej sytuacji pandemii koronawirusa transport tego typu nabiera niezwykłego znaczenia. Wszyscy czekamy na to, aby wrócić do normalności. Mimo opracowania szczepionki na koronawrusa widać jest, że nasz powrót do stanu sprzed pandemii nie będzie taki prosty i szybki jakbyśmy sobie tego życzyli. Zanim szczepionka zostanie udostępniona dla wszystkich za darmo, trzeba będzie opracować nowe zasady dystrybucji. A to dlatego, że szczepionki transportowane są w zimnym łańcuchu dostaw. Oznacza to, że na każdym etapie dystrybucji należy zapewnić kontrolowaną temperaturę wynoszącą od 2°C do 8°C. Zbyt wysoka temperatura może uszkodzić skład, przez co szczepionka staje się bezużyteczna. Dla szczepionek na koronawirusa takie temperatury są niewystarczalne. Według firmy Pfizer, która opracowała szczepionki na koronawirusa w trakcie całego procesu dystrybucji, należy zachować temperaturę -70°C. Aby spełnić to zadanie, szczepionka na koronawirus będzie musiała być dostarczana w specjalistycznych opakowaniach lub kontenerach izotermicznych z dodatkiem chłodziwa, jakim jest suchy lód. Suchy lód posiada temperaturę -78,5°C dlatego jako uniwersalne chłodziwo doskonale spełni swoje zadanie.

Czytaj dalej

Zabawa Andrzejkowa

Opublikowano w Imprezy


24 listopada 2020

Example blog post alt

Andrzejki to czas wróżb i to nie tylko karcianych. Od dawien dawna wróżono z wosku, który jest wlewany przez dziurkę od klucza do wody. Po rozgrzaniu wosku w naczyniu jest on wlewany do zimnej wody. Wosk w kontakcie z zimną wodą zastyga w fantazyjne figury, kształty. Po podświetleniu figury woskowej żarówką jej cień był „rzucany” na ścianę i z tak powstałych kształtów odczytywana była wróżba. Na Andrzejki wróżono z butów układanych w stronę drzwi. Dzięki temu można było określić która panienka zostanie wydana za mąż jako pierwsza. Najważniejsza w tym wszystkim była i jest w dalszym ciągu zabawa. Nie musisz wierzyć we wróżby, aby dobrze się bawić. W obliczu pandemii Covid-19 każda okazja jest dobra aby bawić się, nie wychodząc z domu. Potrzebne jest tak niewiele. Suchy lód i trochę pomysłowości, aby zabawa Andrzejkowa organizowana w domu zapadła w pamięci naszych pociech.

Czytaj dalej

Opakowania do transportu próbek COVID-19

Opublikowano w Transport


13 listopada 2020


null


W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną na świecie wzrósł popyt na opakowania do transportu próbek COVID-19. W jaki sposób próbki powinny być transportowane? Przede wszystkim panuje zasada potrójnego opakowania:

 

  • opakowanie zasadnicze – zawierające materiał kliniczny - jednorazowe, z nietłukącego tworzywa sztucznego, odporne na zgniecenia, zamykane nakrętką z dodatkową uszczelką zapobiegającą wyciekowi materiału (nie posiadamy w sprzedaży);
  • opakowanie wtórne – wykonane z materiałów odpornych na wgniecenie materiałów i hermetycznie zamknięte. Występują one w dwóch rodzajach – sztywnego pojemnika z zakrętką oraz torebki wytrzymującej różnicę ciśnień do 95 kPa. Dopuszczalne jest umieszczenie kilku naczyń zasadniczych w jednym opakowaniu wtórnym pod warunkiem ich jednoznacznego oznakowania.
  • opakowanie zewnętrzne – transportowe – chroni opakowanie zasadnicze oraz wtórne. W przypadku transportu w warunkach specjalnych (np. suchy lód) powinno być odporne na dany czynnik. Opakowanie powinno zawierać odpowiednie oznaczenia wymagane przy transporcie materiałów zakaźnych.

Czytaj dalej

Suchy lód do transportu farmaceutyków

Opublikowano w Transport


27 października 2020

Example blog post alt

Suchy lód do transportu farmaceutyków stosowany jest wówczas gdy firma transportowa musi przewieść za jednym razem leki, które mają różne wymagania. Niektóre leki należy transportować i przechowywać w temperaturze do +25°C a inne wymagają jeszcze niższych temperatur. Są to najczęściej specjalistyczne leki, których skład jest bardzo dobrze strzeżony przez firmy farmaceutyczne. Wykonane są one z różnych komponentów i transport w nieodpowiednich warunkach może doprowadzić do utraty właściwości leczniczych. Właśnie dlatego transport farmaceutyków odbywać się musi w kontrolowanej temperaturze. Aby stworzyć wymagane warunki podczas transportu, wykorzystywany jest suchy lód, który jest doskonałym chłodziwem.

Czytaj dalej

Halloween w czasach pandemii

Opublikowano w Imprezy


25 października 2020

Example blog post alt

Temat nie jest łatwy, ponieważ nasuwa się pytanie - co można robić w domu na Halloween, gdy za oknem czy też drzwiami szaleje pandemia ? Trzeba jednak pamiętać, że mała czy duża impreza na Halloween zarówno w domu jak ta organizowana w szkole, przedszkolu nie może się obejść bez suchego lodu. Większe zabawy lub bale przebierańców w czasach pandemii nie mogą się odbywać, dlatego otrzymujemy liczne telefony od zatroskanych rodziców. Rodziców, którzy chcą zorganizować w domu swoim pociechom, chociaż namiastkę imprezy organizowanej na Halloween. Logicznym wydaje się, że w tym roku dzieci nie będą chodziły od mieszkania do mieszkania w bloku, oferując lokatorom zabawę typu „cukierek albo psikus” Tym razem to rodzice, a nie organizatorzy imprez lub nauczyciele muszą stanąć na wysokości zadania. Zorganizować wspólną zabawę, aby chociaż na chwilę zatrzeć nieprzyjemności dnia codziennego typu „zostań w domu”. Suchy lód w trakcie Halloween wykorzystywany jest do tworzenia mrocznych efektów specjalnych. Najczęściej jest to biała mgła snująca się tuż przy ziemi.

Czytaj dalej

Suchy lód do transportu leków

Opublikowano w Transport


20 października 2020

Example blog post alt

Suchy lód do transportu leków wykorzystywany jest od dekad. Nie tylko ze względu na jego niską temperaturę, która wynosi -78.5°C. Ze względu na to, że suchy lód wytwarzany jest z ciekłego dwutlenku węgla, a nie z wody nie pozostaje po nim żaden ślad. Jest to bardzo ważne, ponieważ w przypadku lodu w kostkach po dłuższym czasie pozostanie po nim mniejsza lub większa ilość wody. Uzależnione jest to od ilości lodu użytego jako chłodziwo. Gdyby w ten sposób transportować leki to po paru godzinach zalane zostaną wodą i z pewnością większość z nich nie będzie się nadawać do użytku. W przypadku suchego lodu taki problem nie występuje, niemniej jednak granulat użyty do transportu leków musi być dokładnie odmierzony.

Czytaj dalej

Osiemnaste urodziny

Opublikowano w Urodziny


06 października 2020

Example blog post alt

Osiemnaste urodziny to jeden z ważniejszych dni w życiu nastolatków. Jest to przełomowa data, po której z okresu dzieciństwa nastolatek wkracza w dorosłe życie. Osiemnaste urodziny parę dekad temu nastolatkowie obchodzili w domach, organizując typową w tamtych latach potańcówkę. Rodzice opuszczali mieszkanie, aby nie widzieć tego, co będzie się działo w trakcie imprezy. Obecnie nie muszą już tego robić. Osiemnaste urodziny obchodzone są hucznie. Niczym wesele na pięćdziesiąt i więcej osób. Tak, tak. To nie te czasy. Osiemnaste urodziny należy uczcić i celebrować w dużym gronie znajomych. Z tego powodu warto je odpowiednio zorganizować. Pomocny przy tym będzie suchy lód, dzięki któremu można stworzyć niepowtarzalną atmosferę, która na zawsze zapisze się w pamięci jubilata i gości.

Czytaj dalej

Oprawa muzyczna i wizualna wesela

Opublikowano w Wesele


03 października 2020

Example blog post alt

Jeszcze nie tak dawno zespół muzyczny był główną atrakcją gwoździem programu wesela. Dobry zespół muzyczny potrafił zabawić weselnych gości i grał z przerwami do białego rana. Na obecnych weselach zespół muzyczny gości bardzo rzadko. Ich miejsce zajął DJ, który układa listę przebojów z Młodą Parą. Oczywiście wśród muzy puszczanej przez DJ-a nie może zabraknąć rytmów disco polo i najnowszych przebojów, przy których bawią się młodzi ludzie na dyskotekach. Zabawa okraszona jest efektami specjalnymi, które są atrakcja nie jednej dużej imprezy. Tak, tak! Obecne wesela przypominają raczej „wypasione” imprezy, ale czy jest w tym coś złego?

Czytaj dalej

Suchy lód w warsztacie samochodowym

Opublikowano w Zastosowanie suchego lodu


11 września 2020

Example blog post alt

Możliwości suchego lodu są tak duże, że ten komponent możecie spotkać na każdym kroku. Nie tylko w trakcie wesela czy imprezy w domu. Udając się do warsztatu samochodowego należy wiedzieć, że suchy lód jest w tej branży często stosowany. Właściwości suchego lodu pozwalają na zamrożenie a tym samym kurczenie metalu bez obawy, że skoroduje. Należy wiedzieć, że suchy lód nie składa się z zamrożonej wody. Produkowany jest z ciekłego dwutlenku węgla i w wyniku sublimacji ponownie przekształca się w gaz. Nie pozostaje po nim żaden ślad i nie a obawy, że tuleje, łożyska i inne metalowe części w samochodzie skorodują.

Czytaj dalej

Zastosowanie suchego lodu w przemyśle przetwórczym

Opublikowano w Zastosowanie suchego lodu


01 września 2020

Example blog post alt

Suchy lód został dopuszczony do bezpośredniego kontaktu z żywnością w 2003, dzięki czemu jego właściwości są wykorzystywane w przemyśle przetwórczym. Atutem suchego lodu jest niska temperatura, która wynosi -78,5°C oraz to, że nie jest komponentem uzyskiwanym poprzez zamrożenie wody. Suchy lód został dopuszczony do stosowania jako dodatek do żywności pod nazwą E 290 poprzez dyrektywę unijną nr 2002/82/EC oraz wynikające z niej Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 23.12.2003 (Dz.U.03.59.530). Suchy lód nie wpływa negatywnie na smak i zapach gotowych już produktów, jak i żywności nieprzetworzonej. Innym atutem suchego lodu jest hamowanie rozwoju bakterii oraz grzybów dlatego bardzo często stosowany jest w gastronomi, oraz transporcie mięsa i wędlin w tak zwanej zmiennej atmosferze.

Czytaj dalej

Branża ślubna 2020

Opublikowano w Wesele


09 czerwca 2020

Example blog post alt

Sezon wesel rozpoczął się w tym roku nieco później. W dobie pandemii COVID-19 i wszechobecnej kwarantanny nie było wiadomo czy w tym roku w ogóle odbędzie się jakiekolwiek wesele. Z czasem jednak gdy gospodarka kraju zaczęła być rozmrażana, dochodziły głosy, że owszem. Wesela będzie można zorganizować do 50 osób. Podniosło się wówczas mnóstwo krytyki, ponieważ rzadko kto organizuje tak małe wesela. A przecież kiedyś wesele na 50 do 80 osób było uważane za huczne. Rzadko kto mógł sobie pozwolić na taki luksus. Na takich weselach zespół muzyczny, był jedyną atrakcją. Oprócz alkoholu oczywiście. Obecnie taki model wesela jest uznawany za przyjęcie kameralne organizowane dla rodziny i najbliższych znajomych. Takim weselem nikt się nie pochwali.

Czytaj dalej

Urodziny z suchym lodem w trakcie epidemii

Opublikowano w Urodziny


22 kwietnia 2020

Example blog post alt

W trakcie epidemii covid-19 powstają różne oryginalne pomysły osób, które wykonują pracę zdalną i pozostają w domu. Zdalna praca w domu pozwala na pilnowanie dzieci. Dbanie o ich naukę za pośrednictwem telewizji i internetu. Tylko co ma zrobić rodzić, gdy dziecko ma urodziny, a obecna sytuacja w kraju nie pozwala na gromadzenie się gości w domach, parku lub w lesie. Pomysłowi rodzice a szczególnie dzieci, dla których kontakt z rówieśnikami on-line nie sprawia żadnych problemów i potrafią znaleźć na to rozwiązanie.

Czytaj dalej

Hartowanie suchym lodem

Opublikowano w Zastosowanie suchego lodu


21 kwietnia 2020

Example blog post alt

Nasi klienci stale nas zaskakują, wymyślając nowe zastosowania suchego lodu. Równie często okazuje się, że nowe możliwości nie są nowymi. Znane były od wieków, niemniej jednak dużo wcześniej stosowano lód zamiast zestalonego dwutlenku węgla. Poprzez bezproblemowy dostęp firm oraz klientów indywidualnych do suchego jest on coraz częściej wybierany zamiast lodu tradycyjnego. Ostatnio coraz częściej dzwonią do nas właściciele firm, którzy do hartowaniu stali wykorzystywali lód w kostkach lub dużych płatach. Hartowana w ten sposób stal nierdzewna odznacza się dużą wytrzymałością i ostrością.

Czytaj dalej

Dostawa gotowych dań w stanie schłodzonym

Opublikowano w Transport


10 kwietnia 2020

Example blog post alt

Największy problem transportu gotowych dań z restauracji do klienta występuje w okresie letnim. Nie dlatego że dania muszą być transportowane w stanie ciepłym, a nawet gorącym. W okresie od wiosny do jesieni bardzo problematyczny jest transport żywności w stanie schłodzonym. Takim przykładem może być transport sałatki jarzynowej bardzo popularnej na święta lub schabu czy też ryby w galarecie. Tego typu gotowe dania powinny być transportowane w odpowiednich warunkach, aby zachować ich świeżość. Transport tego typu dań powinien przebiegać w temperaturze: od 2ºC do 8ºC, aby można je było później przechowywać w domowej lodówce.

Czytaj dalej

Transport potraw w suchym lodzie

Opublikowano w Transport


06 kwietnia 2020

Example blog post alt

W związku z pandemią covid-19 gastronomia musi zmierzyć się z problemami, które dotykają wszystkich przedsiębiorców. Restauracje, które chcą przetrwać ten trudny okres, uruchomiły dostawy gotowych potraw bezpośrednio do domu. Restauracje dostosowały się do hasła, które obiegło cały świat „Zostań w domu” Obecnie coraz częściej można usłyszeć i zobaczyć reklamy gwarantujące dostawy gotowych potraw na Święta Wielkanocne. Jest to doskonałe rozwiązanie, ponieważ wiele rodzin spędzi samotnie święta. Należy również pamiętać, że niektóre osoby poddane kwarantannie nie jest w stanie samemu zrobić zakupów a tym samym przygotować sobie ciepły posiłek. Dostawa z restauracji gotowych dań jest dla nich jedyną możliwością. Do transportu potraw w stanie świeżym wykorzystywany jest suchy lód. Oczywiście nie chodzi o zamrożenie gotowych dań a dostarczenie ich w stanie świeżym do ponownego podgrzania lub odsmażenia w domu. Suchy lód sprawia, że w trakcie przechowywania lub transportu dania nie stracą swoich wartości odżywczych.

Czytaj dalej

Uniwersalne opakowanie do transportu próbek medycznych

Opublikowano w Opakowania


25 marca 2020

Example blog post alt

Opakowania do transportu próbek medycznych są obecnie bardzo poszukiwane. Widzimy to po zamówieniach, jakie do nas codziennie spływają. Po ogłoszeniu pandemii koronawirusa opakowania styropianowe do transportu próbek muszą być stale pod ręką. Najlepsze opakowania do transportu nie muszą być najdroższe. Najważniejszą cechą opakowania jest to, że jest w stanie chronić materiał biologiczny przeznaczony do badania przed wstrząsami, uszkodzeniem mechanicznych oraz zmieniającymi się warunkami atmosferycznymi. Styropian zastosowany w opakowaniach izotermicznych typu BT charakteryzuje się bardzo niskim współczynnikiem przenikania ciepła. Znajduje idealne zastosowanie w produkcji różnego rodzaju pojemników do transportu i przechowywania materiałów wrażliwych na działanie czynników zewnętrznych. Posiada zastosowanie, wszędzie tam gdzie wymagane jest utrzymanie stałej temperatury. Po zastosowaniu odpowiedniego chłodziwa, jakim jest suchy lód lub wkłady żelowe można skutecznie obniżyć, lub utrzymać pożądaną temperaturę na czas transportu materiału biologicznego.

Czytaj dalej

Co wziąć do szpitala

Opublikowano w Nowości ze świata


23 marca 2020

W zalewie fake newsów rozprzestrzeniających się szybciej niż koronawirus postanowiliśmy napisać parę użytecznych porad. Porad dla osób, które trafią na dniach do szpitala. Chodzi nam o to, aby każdy pacjent z podejrzeniem covid-19 był przygotowany na pobyt, aby uniknąć niepotrzebnych problemów i nerwowych sytuacji. Oprócz potrzebnych do życia rzeczy należy wziąć również plecak empatii i wyrozumiałości dla personelu. Personel szpitala pracuje pod presją. Czasami nawet nie opuszcza szpitala, aby nie zarazić rodziny i bliskich. Proste „Dziękuje” jest tutaj jak najbardziej na miejscu, bo to Oni nazrażają dla Ciebie swoje życie.

Czytaj dalej

Suchy lód może być niebezpieczny

Opublikowano w Nowości ze świata


03 marca 2020

Example blog post alt

Od piątku (28.02.2020) w internecie pojawiły się informacje prasowe zawierające groźne nagłówki. „3 osoby nie żyją, 4 walczą o życie” lub „Trzy osoby zginęły w saunie” Groźnie brzmiące nagłówki robią wrażenie. Po zapoznaniu się z treścią notatek można się dowiedzieć, że to suchy lód doprowadził do śmierci trzech osób oraz groźnych poparzeń uczestników imprezy urodzinowej.

Czytaj dalej

Ile kosztuje ciężki dym

Opublikowano w Wesele


27 lutego 2020

Example blog post alt

Ile kosztuje ciężki dym, zaprząta głowę organizatorów wesel oraz Młodą Parę. Cena ciężkiego dymu jest ważna, ale nie najważniejsza ze względu na to, że inne dodatki potrafią kosztować o wiele więcej niż ciężki dym. Przyjrzyjmy się zatem, ile może kosztować ciężki dym na Pierwszy taniec Młodej Pary. Już na samym początki jedna uwaga. Nie da się określić dokładnie jaka będzie cena za ciężki dym, gdy nie jest wiadomo, jaka jest wydajność wytwornicy do ciężkiego dymu. Rozmiary sali balowej oraz czas ekspozycji ciężkiego dymu. Chociaż można ustalić, przez jaki czas ciężki dym będzie wytwarzany, niemniej jednak nie jest to regułą. Przy bardziej widowiskowym występie Młodej Pary używane są nie jedna a dwie wytwornice ciężkiego dymu. Średni czas zamiany suchego lodu w ciężki dym wynosi: od 3 do 5 minut. Jest to wystarczający czas na wykonanie przez młodą parę dowolnego tańca. Niemniej jednak z roku na rok wymagania rosną. Pierwszy taniec młodej pary zamienia się pomału w niesamowite widowisko o dłuższym czasie ekspozycji ciężkiego dymu. Na niektórych weselach przy przepięknej choreografii i użyciu dwóch wytwornic cały „spektakl” może trwać od 5 do 8 minut. Jak widać dwa razy dłużej niż typowy Taniec w Obłokach. Młoda para zapłaci za taką usługę dwa lub trzy razy drożej. Przyjrzyjmy się zatem, ile będzie kosztowała usługa podstawowa.


Czytaj dalej

Jak zrobić suchy lód

Opublikowano w Produkcja suchego lodu


26 lutego 2020

Example blog post alt

Jak zrobić suchy lód w domu to pytanie pojawia się dosyć często w komentarzach i przeróżnych stronach internetowych. Szkoda jednak, że przed tym pytaniem nie pojawia się od razu cena uzyskania suchego lodu domowym sposobem. Suchy lód można zrobić szybko nawet w domowych warunkach. Różnica uzyskanego w ten sposób suchego lodu polega na tym, że w domowych warunkach uzyskiwany jest śnieg składający się z pyłu suchego lodu, a nie sam suchy lód. Aby uzyskać dobrej jakości suchy lód powstały w warunkach domowych śnieg, należy jeszcze sprasować do postaci granulatu, bloków lub plastrów. Tak jak to ma miejsce w firmie wytwarzającej suchy lód na skalę przemysłową.

Czytaj dalej

Sklep suchego lodu

Opublikowano w Promocje


25 lutego 2020

Example blog post alt

Sklep internetowy suchego lodu pozwala na dogodne zamówienia granulatu 7 dni w tygodniu. Dla wygody klientów indywidualnych oraz firm w ofercie sklepu znajdują się gotowe zestawy wysyłkowe. Po wybraniu dla siebie odpowiedniego zestawu wysyłkowego i uzupełnieniu danych w formularzu zamówień suchy lód zostanie dostarczony w 24 h. Zanim w sklepie suchego lodu zamówisz zestaw wysyłkowy, należy dokładnie przeliczyć ile suchego lodu faktycznie potrzebujesz. Zwróć uwagę na to, że suchy lód jest produkowany z ciekłego dwutlenku węgla. Podlega procesowi sublimacji, czyli zamianie ciała stałego w gaz. W ciągu doby straty granulatu mogą sięgać od 2 do 4 kg. Zależy to w głównej mierze od pojemności opakowania, grubości ścianek oraz warunków atmosferycznych. W okresie letnim straty mogą być większe. W opisie każdego zestawu wysyłkowego znajduje się przybliżona wartość strat, które należy wziąć pod uwagę, składając zamówienie on-line w sklepie internetowym. Zobacz więcej na ten temat => sublimacja suchego lodu

Czytaj dalej

Ciężki dym 2020 rok

Opublikowano w Wesele


24 lutego 2020

Example blog post alt

Sezon ślubów i wesel na okrągły rok 2020 został rozpoczęty. Chociaż należy jeszcze poczekać do Świąt Wielkiej Nocy, to jednak już młodzi ludzie szukają zespołu muzycznego na wesele. Odpowiedniego dj-a oraz atrakcji, które powinny pojawić się w trakcie wesela. Jedną z takich atrakcji jest Taniec w Obłokach Młodej Pary. Cena ciężkiego dymu jest niewielka w porównaniu z innymi atrakcjami. Nie można się zatem dziwić, że wiele młodych par decyduje się na Taniec w Chmurach, tym bardziej że suchy lód dostępny jest niemal od ręki.

Czytaj dalej

Dostawa suchego lodu do firm

Opublikowano w Produkcja suchego lodu


17 lutego 2020

Example blog post alt

Dostawa suchego lodu do firm realizowana jest od poniedziałku do piątku. Dostarczamy suchy lód do firm w opakowaniach styropianowych o pojemności od 30 do 100 kg. Suchy lód dostarczany jest również w kontenerach o pojemności od 100 do 500 kg. Cykliczne dostawy suchego lodu w kontenerach odbywają się na zasadzie wymiany. Dostarczamy do firmy kontener z suchym lodem i zabieramy pusty. Firmy zamawiające większe ilości suchego lodu lub cykliczne dostawy mogą liczyć na upusty, rabaty oraz indywidualne negocjacje cenowe.

Czytaj dalej

Eventy

Opublikowano w Imprezy


05 lutego 2020

Example blog post alt

Eventy, wydarzenia firmowe organizowane są bardzo często po to, aby przedstawić osiągnięcia firmy. Zareklamować nowe produkty, które mają pojawić się na rynku. Równie często event firmowy organizowany jest w celu integracji pracowników. Organizatorzy eventów bardzo często wykorzystują suchy lód nie tylko do efektów specjalnych pojawiających się podczas wspólnej zabawy, ale dla osiągnięcia odpowiedniego wrażenia podczas prezentowania nowych produktów.

Czytaj dalej

Promocyjna sprzedaż suchego lodu w sobotę

Opublikowano w Promocje


04 lutego 2020

Dnia 8 lutego (sobota) od godziny 9:00 do 13:00 w oddziale firmy Dry Ice Zone uruchamiamy sprzedaż suchego lodu w promocyjnej cenie. Hasło przewodnie: Sobota za Piątaka. Kupując minimum 5 kg suchego lodu zapłacisz za 1 kg 5 zł.

Czytaj dalej

Dekoracja Szwedzkiego Stołu

Opublikowano w Imprezy


09 grudnia 2019

Example blog post alt

Rezygnując z drinków z suchym lodem, można stworzyć przepiękną dekorację Szwedzkiego stołu i sprawić, aby twoja impreza była oryginalna. Drinki lub napoje bezalkoholowe w obłokach białego ciężkiego dymu wyglądają równie efektownie. Tak samo zimne przekąski lub kanapki mogą otrzymać żywą dekorację. Zamawiając suchy lód na zabawę Sylwestrową, który wykorzystany zostanie na ciężki dym puszczany w trakcie potańcówki drobną jego część, można użyć do dekoracji. Dodać należy, że żywej dekoracji, ponieważ biały dymek unoszący się nad blatem stołu lub dużej tacy z napojami będzie unosił się i spływał na ziemię. Ciężki dym jest w ciągłym ruchu od momentu wsypania granulatu suchego lodu do wody.


Czytaj dalej

Zajęcia dydaktyczne dla dzieci

Opublikowano w Imprezy


13 listopada 2019

Example blog post alt

Zajęcia dydaktyczne dla dzieci cieszą się zawsze dużym powodzeniem. Podczas zajęć dzieci czynnie uczestniczą w różnych doświadczeniach, ucząc się poprzez zabawę. Niezmiernie ważne jest w trakcie takich zajęć dydaktycznych podejście instruktora. Jeżeli instruktor będzie umiał nawiązać kontakt z dziećmi, gwarantowana jest nie tylko dobra zabawa, ale i zasób wiedzy, która trafia bardzo głęboko w podświadomość maluchów. Nauka poprzez zabawę jest niezwykle skuteczna. Doświadczenia, w jakich uczestniczą dzieci, mogą powtórzyć w domu pod nadzorem rodziców, utrwalając w ten sposób nabytą wiedzę podczas zajęć dydaktycznych. Takie same doświadczenia mogą być kontynuowane w trakcie imienin lub urodzin pociechy. Niebywałe możliwości wykorzystania właściwości suchego lodu podczas zajęć dydaktycznych sprawiają, że jest on stosowany powszechnie przez firmy zajmujące się organizowaniem zajęć dla dzieci i młodzieży.

Czytaj dalej

Dymiący gejzer na przyjęcie Sylwestrowe

Opublikowano w Imprezy


08 listopada 2019

Example blog post alt

Dymiący gejzer jest prosty do wykonania i nie trzeba do jego wykonania posiadać dużych ilości suchego lodu. Na przyjęcie Sylwestrowe będzie potrzebne około 3 kg granulatu suchego lodu i biorąc pod uwagę jego cenę, która wynosi zaledwie 5,50 złotych za kilogram, nie jest to tak duży koszt. Już za 16,50 zł można wykonać piękny dymiący gejzer wyrzucający z siebie białe obłoki ścielące się na blacie stołu. Sylwester jest jedynym dniem w roku i warto na jego oprawę wizualną przeznaczyć drobne fundusze. Dymiący gejzer na przyjęcie Sylwestrowe jest właśnie tym, czego potrzebujesz, aby dobrze się bawić i odpowiednio przywitać Nowy Rok. Spędzić czas ze znajomymi przy stole, aby posilić się przed Nowym Rokiem. W obłokach białej mgiełki unoszącej się nad stołem.

Czytaj dalej

Środki bezpieczeństwa na Sylwestra

Opublikowano w Imprezy


07 listopada 2019

Example blog post alt

W trakcie imprezy Sylwestrowej, na której głównym bohaterem będzie suchy lód, należy zachować środki bezpieczeństwa. Piszemy o w trosce o Was i być może dzięki temu jeszcze ani razu nie odnotowaliśmy wśród odbiorców indywidualnych żadnych przypadków poparzenia itp. Suchy lód jest bardzo zimny, a jego temperatura wynosi aż -78,5°C. Przy dłuższym kontakcie ze skórą może dojść do poparzenia naskórka. Napisaliśmy [przy dłuższym kontakcie] a więc nie można suchego lodu za długo trzymać w ręku. Krótki kontakt z suchym lodem nikomu krzywdy nie zrobi. Oczywiście nie będziemy demonizować tematu, bo wystarczy zachować proste sroki bezpieczeństwa i nikomu nic się nie stanie.

Czytaj dalej

Taniec w chmurach na Sylwestra

Opublikowano w Imprezy


06 listopada 2019

Example blog post alt

Taniec w chmurach w trakcie imprezy Sylwestrowej 2020 może być doskonałym uzupełnieniem super zabawy. Puszczany od czasu do czasu ciężki dym pomiędzy tańczące rytmicznie pary pobudza imprezowiczów do dobrej zabawy. Takie same kłęby białego dymu można spotkać na dobrych dyskotekach i imprezach firmowych. Bardzo rzadko spotykany jest w trakcie domowych imprez, a to tylko dlatego, że domownicy nie dysponują odpowiednim urządzeniem, wytwornicą ciężkiego dymu. Rzadko, kto zdaje sobie sprawę z tego, że taką wytwornicę ciężkiego dymu można zrobić samemu. Oczywiste jest, że wydajność takiej wytwornicy ciężkiego dymu jest ograniczona, ale na domowe warunki jest wystarczająca.

Czytaj dalej

Piramida kieliszków na Sylwestra

Opublikowano w Imprezy


05 listopada 2019

Example blog post alt

Z pewnością większość z Was widziała taką piramidę kieliszków szampana na weselu. Rożnica pomiędzy zwykłą piramidą kieliszków szampana a dymiącymi kieliszkami złocistego trunku polega na tym, że z każdego kieliszka wydobywa się biały gęsty dymek. Im większą piramidę kieliszków ustawi się na przygotowanym wcześniej stole, tym efekt staje się wyraźniejszy i widoczny z daleka. Do wykonania piramidy kieliszków szampana nie trzeba posiadać jakiś niesamowitych zdolności, dlatego postanowiliśmy przedstawić dwie propozycje, jakie można wykonać samemu na Sylwestra 2020 roku.

Czytaj dalej

Dymiące drinki na Sylwestra

Opublikowano w Imprezy


05 listopada 2019

Example blog post alt

Drinki z suchym lodem na imprezę Sylwestrową jest bardzo łatwo wykonać. Do wykonania przepięknych dymiących drinków potrzebujesz parę przepisów, dzięki którym sporządzisz ładne kolorowe drinki oraz suchy lód, dzięki któremu z drinka będzie unosił się biały demek. Najkorzystniej jest zastosować do drinków granulat suchego lodu fi 16 mm. Jest on większy niż granulat suchego lodu fi 3 mm i dzięki temu dłużej sublimuje, wydzielając większe pokłady ciężkiego dymu, który jest widoczny pod postacią białego ciężkiego dymu. Takiego samego, jaki można zobaczyć na weselach. Ciężki dym składa się z drobinek wody oraz zimnego dwutlenku węgla. Dodając do drinka dwie, trzy granulki biały dymek wydobywa się z niego przez 3 do 4 minut.

Czytaj dalej

Sylwester z suchym lodem

Opublikowano w Imprezy


02 listopada 2019

Example blog post alt

Sylwester to dzień radosny, wypełniony zabawą w gronie najbliższych, w której trakcie można wykorzystać suchy lód do różnych celów. Niektórzy podczas Sylwestra bawią się w parach na organizowanych w tym dniu balach, mniejszych lub większych potańcówkach. W tym dniu żegnamy stary rok i z nadzieją wkraczamy w Nowy Rok, który kojarzy się z noworodkiem zawiniętym w pieluchy. W trakcie następnego roku „bobasek” dorasta stajać się z biegiem czasu dorosłym a z czasem starcem. Dlatego mówimy, że w Sylwestra żegnamy „Stary Rok” z nadzieją, że to właśnie w tym spełnimy swoje marzenia. Rozpoczniemy nowe przedsięwzięcia i będzie nam lepiej i łatwiej niż w poprzednim. Nie można się zatem dziwić, że w trakcie Sylwestra staramy się dobrze zabawić. Niektórzy nawet twierdzą, że w zależności od tego, jak będziemy się bawić na Sylwestra, tak będzie wyglądał cały rok. Nie wiemy ile w tym prawdy, niemniej jednak możemy potwierdzić, że pojawiające się w trakcie imprezy organizowanej w domu atrakcje wykorzystujące suchy lód mogą być ciekawe. Czasami nawet zaskakujące a nade wszystko stymulujące do wspólnej zabawy.

Czytaj dalej

Dymiące dynie na Halloween

Opublikowano w Imprezy


24 października 2019

Example blog post alt

Dymiące dynie na Halloween są bardzo proste do wykonania. Do ich wykonania będzie potrzebna dynia (jak największa, oczywiście), zbiorniczek na wodę oraz suchy lód. Suchy lód bez problemu można kupić na miejscu w firmie Dry Ice Zone lub zamówić dostawę suchego lodu do domu. Dostawy suchego lodu realizowane są w całym kraju poprzez firmy kurierskie, dlatego w dowolnej chwili można zamówić dla siebie odpowiednią ilość granulatu. Wykorzystując właściwości suchego lodu, uzyskiwany jest ciężki dym, który wydobywa się z wnętrza dyni. Im większy pojemnik na wodę tym ilość ciężkiego dymu jest większa.

Czytaj dalej

Chłodzenie napojów podczas imprezy

Opublikowano w Imprezy


23 października 2019

Example blog post alt

W obecnych czasach bezproblemowego dostępu do lodu w kostkach lub suchego lodu spowodował, że chłodzenie napojów na imprezie nawet tej organizowanej na łonie natury jest bardzo proste. Do efektownego pojemnika wkładamy butelki napojów oraz alkohol. Wsypujemy lód w kostkach i po sprawie. Mamy wówczas pewność, że w trakcie imprezy napoje znajdujące się w butelkach będą dobrze schłodzone. Tak prostą czynność możne jednak przekształcić w coś bardzo efektownego. Przyciągającego uwagę i podkreślające dane wydarzenie.

Czytaj dalej

Domowe przyjęcie na Halloween

Opublikowano w Imprezy


22 października 2019

Example blog post alt

Przyjęcie Halloweenowe powinno obfitować w różnorodne dodatki podkreślające ten dzień. Różne dekoracje tematycznie dobrane do Halloween. Nawet desery wystawione na stół dla gości mogą podkreślać ten dzień. Mogą to być desery lodowe, które mnożna bardzo szybko wykonać wykorzystując do tego właściwości suchego lodu. Ze względu na to, że temperatura suchego lodu jest bardzo niska i wynosi -78,5°C w ciągu dosłownie 15 minut można wykonać lody domowej roboty. Lody można udekorować tak, aby podkreślały ten jedyny w roku dzień.

Czytaj dalej

Przyjęcie Halloweenowe

Opublikowano w Imprezy


16 października 2019

Aby uzyskać odrobinę magii w trakcie imprezy na Halloween, można udekorować stół suchym lodem. Wystarczy ustawić na stole kilka szklanych wazonów wypełnionych ciepłą wodą i dodać do nich niewielką ilością suchego lodu, aby uzyskać dymiący gejzer. Po dodaniu do wazonu z wodą suchego lodu wydobyć się będą z niego białe obłoki, które „spływać” będą na stół. Gęste białe obłoki wypełnią grubą warstwą stół i otoczą potrawy na nim ustawione. Wygląda to tak, jakby stół był skąpany w porannej mgle. Jak widać, wystarczy odrobina kreatywności, aby przekształcić przyjęcie Halloweenowe w magiczną ucztę zmysłów tak potrzebną w tym dniu. Dodając odrobinę dekoracji, które można wykonać samemu lub po prostu kupić kilka za parę groszy, można stworzyć przepiękną oprawę podkreślającą wspólnie spędzony wieczór.

Czytaj dalej

Wytwornice ciężkiego dymu na suchy lód

Opublikowano w Wesele


10 października 2019

Example blog post alt

Początek października to wojna o pozyskanie na ostatnią chwilę zamówień na ciężki dym oraz inne atrakcje. Jak zwykle pod koniec roku ceny spadają i to bardzo znacznie. Październik jest tak naprawdę przedostatnim miesiącem sezonu. Sezon wesel zakończy się w grudniu a później jak co roku będą dwa miesiące przerwy więc, jest o co walczyć. Coraz więcej reklam można zobaczyć na portalach społecznościowych, lecz tutaj jedna uwaga. Należy zachować większą czujność i nie wybierać na łapu-capu usługodawcy, który proponuje najniższą ceną za ciężki dym. Pierwszy Taniec Młodej Pary powinien być efektowny. Jest to pierwszy moment (być może najważniejszy na weselu), kiedy Młoda Para wspólnie rozpoczyna uroczystości weselne i wspólne życie. Taniec w Obłokach potrzebuje białych obłoków, które są wytwarzane w wytwornicy ciężkiego dymu poprzez sublimację suchego lodu. Aby uzyskać efektowne białe obłoki, potrzebna jest wytwornica ciężkiego dymu o odpowiedniej wydajności oraz odpowiedniej ilości suchy lód. Mizernej jakości obłoki powstają, gdy wytwornica ciężkiego dymu pracując na maksymalnych obrotach, nie jest w stanie wypełnić sali ciężkim dymem o odpowiedniej jakość. Cena ciężkiego dymu z obsługą: od 400 do 600 złotych nie powinna nikogo przerażać. Jest to mały koszt w stosunku do innych atrakcji, które pojawiają się w trakcie wesela.

Czytaj dalej

Ciężki dym na pierwszy taniec

Opublikowano w Wesele


29 września 2019

Example blog post alt

Ciężki dym na pierwszy taniec wytwarzany jest z suchego lodu. Gwoli ścisłości z granulatu fi 16 mm. Zanim granulat suchego lodu fi 16 mm zdobył popularność i był dostępny w punktach sprzedaży, ciężki dym wytwarzano z bloków lub plastrów suchego lodu. Było to trochę uciążliwe, ponieważ bloki suchego lodu trzeba było pokruszyć. Tym samym na pół godziny przed pierwszym tańcem Młodej Pary trzeba było się solidnie do tego przygotować. Obecnie granulat suchego lodu fi 16 mm dostępny jest niemal w każdym mieście. Przed uruchomieniem wytwornicy suchego lodu należy tylko wsypać do odpowiedniego koszyczka odmierzoną miarkę granulatu i poczekać na odpowiedni moment, aby uruchomić wytwornicę ciężkiego dymu.

Czytaj dalej

Ewakuacja w Disneylandzie – bomba z suchego lodu

Opublikowano w Nowości ze świata


23 września 2019

Example blog post alt

Z Disneylandu mieszczącego się w Kalifornii ewakuowano wszystkich gości. Powodem ewakuacji była eksplozja w jednym z koszy na śmieci. Po oględzinach okazało się, że w koszu na śmieci wybuchła plastikowa butelka z suchym lodem. Bombę z suchym lodem jest bardzo prosto wykonać. Wystarczy plastykowa butelka z ciepłą wodą, do której wsypuje się granulat suchego lodu. W wyniku szybkiego wzrostu ciśnienia butelka jest rozrywana niczym granat. Takie zabawy z suchym lodem mogą się skończyć tragicznie, dlatego nie polecamy takich zabaw w domu.

Czytaj dalej

Utylizacja suchego lodu

Opublikowano w Nowości ze świata


18 września 2019

Example blog post alt

Od czasu do czasu otrzymujemy zapytanie jak utylizować suchy lód, którego nadmiar pozostał po imprezie, weselu itp. Utylizacja suchego lodu jest bardzo prosta i nastręcza żadnych trudności. Wystarczy otworzyć opakowanie z suchym lodem, aby nastąpiła szybka sublimacja suchego lodu. W trakcie sublimacji suchy lód przekształca się ponownie w dwutlenek węgla, z którego suchy lód został wyprodukowany. Już po paru minutach lub godzinach (zależy to od ilości) dwutlenek węgla ulotni się do atmosfery. Jak widać, jest to bardzo proste, ale niestety nie dla wszystkich. Jak podają Wiadomości z Lublina i regionów w miejscowości Lublin po godzinie 19-tej przy ul. Chmielnej w toalecie Kliniki Okulistycznej ktoś wysypał do umywalki sporą ilość suchego lodu. Efekt był oczywisty do przewidzenia. Gęste obłoki ciężkiego dymu zaczęły się wydobywać z umywalki po odkręceniu kranu z wodą.

Czytaj dalej

Czy suchy lód do drinków jest bezpieczny

Opublikowano w Drinki


03 września 2019

Example blog post alt

Bardzo często otrzymujemy pytania dotyczące bezpieczeństwa podczas imprez domowych typu: imieniny, urodziny lub firmowych eventów. W trakcie takich właśnie wydarzeń podawane są drinki z suchym lodem jako atrakcja danego wydarzenia. Dbając o bezpieczeństwo własne oraz zaproszonych gości istotne staje się zabezpieczenie ich przed bardzo niskimi temperaturami. Należy przypomnieć, że suchy lód produkowany z ciekłego dwutlenku węgla i posiada temperaturę -78,5 °C. Jest bezpieczny do drinków, jeśli zachowamy proste środki bezpieczeństwa. Ze względu na to, że suchy lód wytwarzany jest z ciekłego dwutlenku węgla, po dodaniu go do drinka może spowodować, że będzie on lekko musujący. Nie wpływa to jednak na smak drinka i zapach.

Czytaj dalej

Suchy lód do drinków na imprezę

Opublikowano w Drinki


29 sierpnia 2019

Example blog post alt

Suchy lód do drinków zamawiany jest w mniejszych ilościach na urodziny lub imieniny. Właściwości suchego lodu wykorzystywane są do drinków lub tak jak w przypadku wesela do krojenia tortu. Urodzinowy tort spowity w białych obłokach wygląda bardzo tajemniczo i zachęcająco. Nie można się, zatem dziwić że goście przybyli na urodziny gromadzą się przy stole, na którym ustawiony jest tort, spod którego wydobywają się białe obłoki.

Czytaj dalej

Czy suchy lód na wesele jest bezpieczny

Opublikowano w Wesele


23 sierpnia 2019

Example blog post alt

Zamawiając suchy lód na wesele do tańca w chmurach lub do drinków z dymkiem należy pamiętać, aby zachować środki bezpieczeństwa. Temperatura suchego lodu -78,5°C stwarza pewne zagrożenia. Przy tak niskiej temperaturze suchego lodu należy zachować pewne środki bezpieczeństwa, aby nie poparzyć sobie naskórka dłoni. Podczas wsypywania suchego lodu do wytwornicy ciężkiego dymu należy założyć rękawice ochronne. Mogą to być zwykłe rękawiczki ogrodowe z gumowaną warstwą ochronną. Stanową one wystarczającą ochronę dłoni. Mimo tak niskiej temperatury suchego lodu, aby doszło do poparzenia naskórka, granulat musiałby być trzymany w dłoniach dłużej niż minutę. Nie polecamy nikomu takich praktyk, ponieważ znamy to zagadnienie od „podszewki” Codziennie przesypujemy duże ilości suchego ludu z kontenerów do zestawów wysyłkowych, które dostarczane są w całym kraju. Jak do tej pory żaden z pracowników nie doznał poparzenia, niemniej jednak dla zachowania bezpieczeństwa podczas wykonywanej pracy, każdy z nich używa rękawic ochronnych.

Czytaj dalej

Taniec w chmurach

Opublikowano w Wesele


23 sierpnia 2019

Example blog post alt

Taniec w chmurach to moment, który zostaje w Waszej pamięci na zawsze. Pierwszy taniec rozpoczyna uroczystości weselne i dobrą zabawę, która jest domeną każdego wesela. Taniec w chmurach wykonywany może być przez młodą parę przy nastrojowej muzyce i ciekawie opracowanej choreografii. To wszystko zależy od tego, jak młoda para traktuje ten jedyny dzień. Czy chce, aby wesele było bogate w efekty specjalne, zadziwiając w ten sposób przybyłych gości czy też ma odbywać się w kameralnej atmosferze? Należy jednak zauważyć, że ciekawie rozpoczęcie wesela sprzyja budowaniu atmosfery stymulującej do dobrej zabawy. Tak samo, jak napisany ciekawie wstęp książki, może rozbudzić wyobraźnię czytelnika tak samo taniec w chmurach, może być doskonałym rozpoczęciem zabawy.

Czytaj dalej

Ile suchego lodu na pierwszy taniec młodej pary

Opublikowano w Wesele


20 sierpnia 2019

Example blog post alt

Białe gęste obłoki otaczające Młodą Parę podczas pierwszego tańca wytwarzane są z suchego lodu, który jest zasypywany do wytwornicy ciężkiego dymu. Ciężki dym powstaje w wyniku sublimacji suchego lodu w wodzie. Jakość białych obłoków zależy od paru czynników, o których postanowiliśmy napisać.

Czytaj dalej

Pierwszy taniec w chmurach

Opublikowano w Wesele


19 sierpnia 2019

Example blog post alt

Gęste obłoki białego dymu spowijające tańczącą parę w „Tańcu z Gwiazdami” można zobaczyć również w trakcie wesela. Taniec z Gwiazdami jest niezwykłym widowiskom, który można przenieść na parkiet wesela, rozpoczynając tym samym uroczystości weselne. Skoro gwiazdy telewizji mogą tańczyć w chmurach to w trakcie wesela młoda para, która jest gwiazdą wieczoru, również może wykorzystać efekty specjalne do podkreślenia tego jedynego w swoim rodzaju wydarzenia. Taniec w chmurach młodej pary jest niezwykle widowiskowy. Wykorzystując suchy lód do ciężkiego dymu, tworzone jest niezwykłe widowisko. Młoda para wykonująca swój pierwszy taniec otoczona jest przez białe obłoki wytwarzane w wytwornicy ciężkiego dymu. Aby utworzyć białe obłoki, potrzebny jest granulat suchego lodu, z którego uzyskiwany jest zimny dwutlenek węgla. Dwutlenek węgla w połączeniu z drobinkami wody tworzy ciężki dym. Taniec w chmurach młodej pary rozpoczyna uroczystości weselne, dlatego warto podkreślić ten moment odpowiednim akcentem.

Czytaj dalej

Lód w kostkach na weekend

Opublikowano w Zastosowanie lodu w kostkach


30 lipca 2019

Example blog post alt

Lód w kostkach wyśmienicie sprawdza się podczas gorącego weekendu jako materiał chłodzący oraz dodatek do drinków, koktajli i napojów bezalkoholowych. Lód w kostkach na weekend można zamówić on-line 7 dni w tygodniu. Po zaznaczeniu wybranego dnia dostawy w kalendarzu zamówień lód w kostkach razem z suchym lodem trafi pod wskazany adres w 24 h. Wyjeżdżając na działkę, piknik lub imprezę na świeżym powietrzu należy koniecznie kupić kostki lodu w opakowaniu zbiorczym. Lód w kostkach o wymiarach 25 X 30 mm posiada temperaturę -18°C.

Czytaj dalej

Ile kostek lodu jest w opakowaniu zbiorczym

Opublikowano w Zastosowanie lodu w kostkach


29 lipca 2019

Example blog post alt

Codziennie otrzymujemy telefonicznie mnóstwo pytań, które dotyczą zastosowania lodu w kostkach podczas imprez rodzinnych typu: imieniny lub urodziny. Klienci indywidualni ciekawi są jak wykorzystać lód w kostkach na pikniku do schłodzenia zarówno mocniejszego alkoholu, jak i butelek wina czy też piwa w trakcie zabawy na świeżym powietrzu lub podczas wypadów na działkę poza miasto. Niezmiernie często powtarza się jedno pytanie. Ile kostek lodu znajduje się w worku ?

Czytaj dalej

Drinki z dymkiem

Opublikowano w Drinki


23 lipca 2019

Example blog post alt

Drinki z suchym lodem zadomowiły się na imprezach, weselach, eventach, ponieważ są łatwe w wykonaniu a przy tym wyglądają bardzo atrakcyjnie. Drinki z suchym lodem są bezpieczne, jeśli zachowamy odpowiednie środki bezpieczeństwa, które zabezpieczają smakoszy przed połknięciem granulatu. Dymiący drink składa się z odpowiednio skomponowanej mieszanki alkoholu i dodatków smakowych oraz suchego lodu. W przypadku drinków z suchym lodem niezbędnym składnikiem jest granulat suchego lodu fi 16 mm, dzięki któremu uzyskiwany jest biały dymek wydobywający się ze szklanki.

Czytaj dalej

Drink bar na wesele

Opublikowano w Wesele


22 lipca 2019

Drink bar jest coraz częściej spotykaną atrakcją na weselach. To wyśmienita propozycja dla miłośników lekkich kolorowych alkoholi, dla których czysta wódka zdecydowanie jest za mocna. Na drinki podczas wesela decydują się najczęściej kobiety, które przybyły na wesele w jednym celu. Bawić się do białego rana czego nie można powiedzieć o mężczyznach, którzy wolą mocniejsze trunki. Dla firm, które organizują drink bary na weselach, suchy lód stał się artykułem pierwszej potrzeby, ponieważ drinki z dymkiem są bardzo ciekawym rozwiązaniem. Przyciągają sporo osób, które chcą po raz pierwszy zasmakować dymiącego drinka i nie można się temu dziwić. Dymiące drinki podawane są w nielicznych restauracjach czy też pubach dlatego zawsze wzbudzają zainteresowanie na weselu. Pojawiając się na weselach, wzbudzają ciekawość dorosłych i dzieci.

Czytaj dalej

Drinki z suchym lodem na wesele

Opublikowano w Wesele


17 lipca 2019

Example blog post alt

Dymiące drinki z suchym lodem na weselach spotykane są coraz częściej. Drinki z suchym lodem to obecnie nie tylko domena dobrych pubów czy też restauracji. Dzięki bezproblemowemu dostępowi do suchego lodu przez klientów indywidualnych drinki z suchym lodem pojawiają się coraz częściej na imieninach, urodzinach oraz innych rodzinnych uroczystościach. Wystarczy zamówić on-line w sklepie suchego lodu odpowiednią ilość granulatu suchego lodu, aby cieszyć się dobrze schłodzonym drinkiem, z którego wydobywa się biały dymek. Biały dym pochodzi z sublimacji suchego lodu i wystarczy wrzucić do niego dwie trzy granulki, aby rozpoczął się cały proces, który twa od 3 do 4 minut. Im grubszy granulat, tym dłużej wydobywa się z drinka biały dymek, niemniej jednak należy pamiętać, że wraz z ochładzaniem się płynu dymu będzie mniej aż do całkowitego zaniknięcia.


Czytaj dalej

Sprzedaż suchego lodu

Opublikowano w Zastosowanie suchego lodu


12 lipca 2019

Example blog post alt

Sprzedaż detaliczna suchego lodu realizowana jest w oddziale firmy Dry Ice Zone, która mieści się w miejscowości Raszyn ulica Mieczysława Słowikowskiego 41 A. Realizujemy również dostawy kurierskie suchego lodu dla firm oraz odbiorców indywidualnych. Dostawa kurierska suchego lodu realizowana jest w gotowych zestawach wysyłkowych, dzięki czemu osoba zamawiająca suchy lód może wybrać dowolną ilość suchego lodu w zależności od zapotrzebowania. Zestawy suchego lodu są tak przygotowane, aby uniknąć strat suchego lodu, które są wynikiem sublimacji. Ponownej zamiany suchego lodu w dwutlenek węgla, z którego został wyprodukowany.


Czytaj dalej

Lód w kostkach

Opublikowano w Zastosowanie lodu w kostkach


11 lipca 2019

Example blog post alt

Firma Dry Ice Zone jest firmą innowacyjną i jako pierwsza w Polsce udostępniła suchy lód w swojej ofercie odbiorcom indywidualnym. Odbiorcy indywidualni mogą obecnie on-line zamówić dostawę lodu w kostkach oraz suchego lodu w jednym zestawie na domową imprezę, eventy lub na wesele. Obecnie wprowadzona nowość jest hitem sezonu. Lód w kostkach posiada jedną bardzo ważną właściwość. Przechowując lód w kostkach w suchym lodzie, który posiada temperaturę -78,5°C lód wytworzony z wody jest bardzo zimny. Wolniej się rozpuszcza w drinkach i napojach bezalkoholowych. Lód w kostkach przechowywany w suchym lodzie posiada temperaturę -18°C.

Czytaj dalej

Jak szybko schłodzić mieszkanie

Opublikowano w Zastosowanie suchego lodu


03 lipca 2019

Example blog post alt

Gorąco, upały zmuszają niektórych ludzi do niekonwencjonalizowanych rozwiązań, które są w stanie chociaż trochę ulżyć w cierpieniach. Najgorsze katusze przeżywają osoby, które w okresie letnim są chore. Cierpią na schorzenia serca lub na nadciśnienie. Żar wdzierający się do mieszkania nagrzewa ściany i podłogi, dlatego nawet nocą nasz organizm nie jest w stanie odpocząć. Potrzebuje trochę chłodu do wypoczynku, aby się zregenerować. Gdy temperatura na zewnątrz jest wyższa niż +30°C, tradycyjne wentylatory nie są w stanie schłodzić mieszkania a przegrzewająca się klimatyzacja odmawia posłuszeństwa. Należy wówczas ratować się w inny sposób. W takim przypadku z pomocą przychodzi suchy lód, z którego pomocą można szybko obniżyć temperaturę nawet o 8°C.

Czytaj dalej

Jak zrobić ciężki dym na wesele

Opublikowano w Wesele


13 czerwca 2019

Example blog post alt

Ciężki dym na wesele wytwarzany jest w specjalnym urządzeniu. Ciężki dym jest prosty do wykonania. Wystarczy wsypać suchy lód do specjalnego koszyczka znajdującego się w wytwornicy ciężkiego dymu. Wlać ciepłą wodę do zbiornika i pociągnąć odpowiednią dźwignię, dzięki czemu suchy lód znajdujący się w koszyczku zostanie zanurzony w wodzie. Po zanurzeniu suchego lodu w wodzie następuje intensywna sublimacja suchego lodu. Sublimacja suchego lodu to nic innego jak zamiana ciała stałego w zimny dwutlenek węgla. W połączeniu z drobinkami wody powstaje biały ciężki dym, którego intensywność zależy od paru czynników.

Czytaj dalej

Ile suchego lodu na wesele

Opublikowano w Wesele


06 czerwca 2019

Example blog post alt

Otrzymujemy bardzo często zapytania telefoniczne dotyczące suchego lodu na wesele. Powtarza się bardzo często jedno z nich. Ile suchego lodu potrzebne jest na wesele. Niby bardzo proste pytanie niemniej jednak nie da się od tak od razu odpowiedzieć, ile suchego lodu jest potrzebne na wesele. Nie znając, chociaż w przybliżeniu ilości gości lub nawet jego przeznaczenia. Wybierając do nas numer telefonicznych porad, należy z grubsza wiedzieć, ile przybędzie gości na wesele. Na co suchy lód ma być przeznaczony i czy będzie on użyty jednorazowo, czy też ma być przeznaczony na więcej niż jedną atrakcję w trakcie uroczystości weselnych. Wówczas można mniej więcej przeliczyć ile suchego lodu na wesele przeznaczyć. Poniżej postaramy się jednak odpowiedzieć, ile suchego lodu jest potrzebne podczas niektórych uroczystości weselnych.

Czytaj dalej

Ciężki dym na wesele

Opublikowano w Wesele


30 maja 2019

Example blog post alt

Biały ciężki dym spotykany bardzo często podczas uroczystości weselnych pochodzi z sublimacji suchego lodu. Ciężki dym na pierwszy taniec wzbogaca wesele o przepiękne widowisko. Podnosi rangę każdego wesela poprzez efekty specjalne generowane z suchego lodu. Pierwszy taniec młodej pary w obłokach ciężkiego dymu rozpoczyna wesele i zachęca zaproszonych gości do dobrej zabawy. Warto zadbać o to, aby ciężki dym pojawił się na każdym weselu.

Czytaj dalej

Krojenie weselnego tortu

Opublikowano w Wesele


23 maja 2019

Example blog post alt

Krojenie weselnego tortu to pierwsze zadanie, jakie wykonuje wspólnie młoda para na nowej drodze życia. Znaczenie tego rytuału jest symboliczne i według tradycji prognozuje szczęście i życie pełne harmonii. Krojenie weselnego tortu nie może się obyć bez suchego lodu, który można wykorzystać na wiele sposobów. Uruchamiając wytwornicę ciężkiego dymu, można spowić młodą parę w obłokach białego dymu. Jest to zawsze bardzo widowiskowe, ponieważ ciężki dym przemieszcza się z miejsca na miejsce tak jakby żył własnym życiem. Różnobarwne oświetlenie potęguje jeszcze bardziej wizualne doznania. Wykorzystując właściwości suchego lodu można również cały weselny tort otoczyć białymi obłokami, które spływają na podłogę.

Czytaj dalej

Bezpieczne stosowanie suchego lodu

Opublikowano w Zastosowanie suchego lodu


21 maja 2019

Example blog post alt

Temperatura suchego lodu jest bardzo niska i wynosi -78,5°C. Tak niska temperatura może doprowadzić do dotkliwych poparzeń dłoni lub przełyku, jeżeli zostanie połknięta granulka w trakcie sączenia drinka, lub napojów bezalkoholowych z dymkiem. Wystarczy jednak zachować pewne środki bezpieczeństwa, aby cieszyć się podczas imprezy efektami specjalnymi generowanymi przez suchy lód. Nie należy jednak demonizować tego tematu. Krótkotrwałe dotknięcie suchego lodu nie jest szkodliwe i nikomu nie wyrządzi szkody. Dopiero dłuższe przytrzymanie w dłoniach zestalonego dwutlenku węgla może doprowadzić do miejscowego odmrożenia naskórka, które będzie widoczne pod postacią zaczerwienionej skóry lub w skrajnych przypadka w tym miejscu powstanie bąbel. Taki sam jak przy oparzeniach. Trzymając suchy lód w mokrych, wilgotnych dłoniach można bardzo szybko odmrozić naskórek ponieważ reakcja będzie jeszcze szybsza. 

Czytaj dalej

Piramida kieliszków

Opublikowano w Wesele


14 maja 2019

Example blog post alt

Dymiąca piramida kieliszków wygląda bardzo efektownie, dlatego jest często spotykana na nowoczesnych weselach. Bardzo często otrzymujemy telefony od osób, które samemu organizują swoje wesele. Organizując wesele na własną rękę można je urozmaicić poprzez wykorzystanie właściwości suchego lodu. Tworząc małe lub większe efekty specjalne z wykorzystaniem suchego lodu, każde wesele staje się atrakcyjniejsze w odbiorze. Powstałe w trakcie wesela zdjęcia i firmy przyjemniej jest oglądać i wspominać wzdychając przy tym „ach co to było za wesele”

Czytaj dalej

Thai ice

Opublikowano w Zastosowanie suchego lodu


02 maja 2019

Example blog post alt

Lody thai ice najpierw opanowały Stany Zjednoczone, teraz od roku na ich punkcie szaleją Polacy. Nietuzinkowy wygląd Thai ice, zaskakujący smak i unikalna forma rolowanych lodów są gwarancją ich sukcesu. Mamy dla wszystkich bardzo dobrą wiadomość. Popularne tajskie lody można wykonać samemu, korzystając z właściwości suchego lodu. Aby wykonać samemu tajskie lody, należy kupić 4 kg suchego lodu. Suchy lód będzie chłodziwem, który przez długi czas będzie ochładzał patelnię, na której będą rolowane lody. Potrzebne jest również opakowanie styropianowe ST 10 oraz posiadać dużą patelnię teflonową i plastykową szpachelkę. Sam proces rolowania tajskich lodów nie jest procesem skomplikowanym i każdy może się tego nauczyć. Poniżej podajemy instrukcję jak wykonać tajskie lody domowym sposobem oraz recepturę na masę lodową.

Czytaj dalej

Suchy lód na wypady weekendowe

Opublikowano w Weekend


23 kwietnia 2019

Example blog post alt

Długi weekend majowy to okazja do rodzinnych wypadów na świeże powietrze. Już parę miesięcy wcześniej planowane są wyjazdy poza miasto nad wodę lub do miejsc szczególnie urokliwych. Szczęśliwcy posiadający działki podczas weekendu majowego planują wielkie grillowanie w gronie rodzinnym i bliskich sobie osób. Pikniki na świeżym powietrzu cieszą się popularnością w okresie letnim, kiedy to można się rozłożyć na kocyku na polance leśnej lub nad wodą. Niektórzy planują również mniejsze lub większe imprezy przy grillu, które przeciągają się do samego rana. W trakcie grillowania lub na pikniku można wykorzystać suchy lód do chłodzenia piwa lub wina, który spożywany jest w większych ilościach niż zwykle. Zanim rozpocznie się impreza na świeżym powietrzu, suchy lód można wykorzystać do transportu produktów spożywczych w stanie świeżym lub zamrożonym.

Czytaj dalej

Przyjęcie dla dziecka

Opublikowano w Imprezy


17 kwietnia 2019

Example blog post alt

Przyjęcie dla dziecka z suchym lodem może być bardzo atrakcyjne. Aby uatrakcyjnić urodziny lub imieniny dziecka wystarczy zamówić najmniejszy zestaw suchego lodu, który zostanie dostarczony w opakowaniu do domu kurierem. Dostawy kurierskie suchego lodu pozwalają na to, aby podczas weekendu bawić się z dziećmi a przy tym uczyć się poprzez wykorzystanie zjawiska sublimacji suchego. Zamiana suchego lodu w dwutlenek węgla w środowisku wodnym jest bardzo widowiskowa. Biały gesty dym wydobywający się z naczynia zawsze przyciąga do siebie ciekawskie dzieci, które zostały zaproszone na imprezę. Wykorzystując właściwości suchego lodu podczas przyjęcia dla dziecka, imieniny lub urodziny zyskują na znaczeniu. Przecież nie każdy rodzic wpadłby na taki pomysł, aby zorganizować imprezę z efektami specjalnymi w tle. Docenić swoje dziecko właśnie w ten sposób. Z pewnością dzieci zaproszone na imprezę domową będą zaskoczone.

Czytaj dalej

Krioterapia miejscowa suchym lodem

Opublikowano w Zastosowanie suchego lodu


10 kwietnia 2019

Example blog post alt

Oziębianie ciała wodą i lodem stosowane jest w lecznictwie już w V wieku. Obecnie krioterapia jest wykonywana w specjalnych komorach, w których panuje temperatura powietrza poniżej -120°C. Mimo wszystko w lodowatej kąpieli odbieranie tkankom ciepła jest o wiele szybsze. Do kriostymulacji miejscowej zalicza się masaż lodem lub suchym lodem. Do krioterapi miejscowej używany jest zarówno suchy lód, jak i zimny dwutlenek węgla powstały w wyniku sublimacji suchego lodu. Krioterapia miejscowa suchym lodem może być wykonywana bez wychodzenia z domu. Wystarczy zamówić suchy lód z dostawą do domu. Użyć dostępnych w domu narzędzi i materiałów, aby kriostymulację wykonywać w dowolnym momencie.

Czytaj dalej

Suchy lód na trądzik

Opublikowano w Zastosowanie suchego lodu


09 kwietnia 2019

Example blog post alt

Z roku na rok, a nawet z miesiąca na miesiąc dowiadujemy się o nowych możliwościach suchego lodu. Jako pracownicy firmy Dry Ice Zone śledzimy pojawiające się nowinki, ponieważ od czasu do czasu klienci e-sklepu potrafią nas zaskoczyć pytaniem, na które nie za bardzo potrafimy odpowiedzieć. Ostatnimi czasy dosyć często otrzymujemy zapytania dotyczące krioterapii suchym lodem. Krioterapia suchym lodem może być prowadzona w domu, więc nie dziwimy się, gdy ktoś zainteresowany zadaje pytanie dotyczące terapii zimnem. Ostatnio jednak dosyć często dzwonią do nas zdesperowane kobiety, które zadają nam pytanie „czy wiemy cokolwiek o terapii trądzikowej zwanej „slush”. Pierwsze wzmianki na temat terapii slush można było dostrzec w internecie, kiedy to celebrytki Kendall i Kylie Jenner pochwaliły się, że do walki z trądzikiem stosują suchy lód oraz aceton.

Czytaj dalej

Suszenie suchym lodem

Opublikowano w Zastosowanie suchego lodu


08 kwietnia 2019

Example blog post alt

Suchy lód posiada wiele zastosowań. Wykorzystywany jest najczęściej jako chłodziwo. Temperatura suchego lodu -78,5°C pozwala na szybkie zamrożenie dowolnych produktów lub materiału. Pozwala również na to, aby w opakowaniu, kontenerze lub przestrzeni załadunkowej wytworzyć odpowiednie warunki do transportu mrożonek, mięsa, produktów spożywczych. Transport w suchym lodzie wykonywany jest od dekad, dlatego też z roku na rok wzrasta zapotrzebowanie na suchy lód. Suchy lód wykorzystany jest do szybkiego suszenia, ziół i innych roślin, z których uzyskiwany jest olej roślinny o właściwościach leczniczych. Olej z ziół dodawany jest do kosmetyków, szamponów itp. Suszenie zimnem jest znane od dawna. Nasze babcie w okresie zimowym mokre pranie wywieszały na mrozie, aby szybko je wysuszyć.

Czytaj dalej

Suchy lód do wytwornicy ciężkiego dymu

Opublikowano w Wesele


04 marca 2019

Example blog post alt


25 kg suchego lodu fi 16 mm to idealny zestaw do wytwornicy dymu + opakowanie styropianowe o grubych ściankach obniżające sublimację suchego lodu.

Granulat suchego lodu fi 16 mm idealnie nadaje się do w wytwornicy ciężkiego dymu, który jest wykorzystywany w trakcie wesela oraz imprez typu eventy. Dzięki grubym ściankom opakowania (60 mm) sublimacja suchego lodu jest o 50% mniejsza niż w tradycyjnych opakowaniach. Ze względu na to, że suchy lód kupowany na wesele w zestawach zawierających 30 kg suchego lodu był podatny na przełamanie lub pęknięcia podczas transportu, postanowiliśmy zastosować mocniejsze opakowania. Dzięki grubszym ściankom opakowania dochodzi do mniejszych strat niż w tradycyjnych opakowaniach. Zamawiając suchy lód na imprezę, wesele lub event, który odbywać się będzie w sobotę można być pewnym, że strat suchego lodu będzie o wiele mniej.

Czytaj dalej

Czyszczenie tapicerki samochodu

Opublikowano w Czyszczenie suchym lodem


27 lutego 2019

Example blog post alt

W każdym samochodzie nawet tym zadbanym tapicerka z biegiem czasu zmienia kolor poprzez zabrudzenia, które powstają z różnych powodów. Tapicerka również traci swoje właściwości. Zamiast być ozdobą wnętrza samochodu zaczyna odbiegać od ideału. Dodatkowo poprzez palenie papierosów tapicerka pochłania wszystkie związki powstałe podczas palenia. We wnętrzu samochodu czuć jest niemiły zapach i mimo wietrzenia oraz stosowania różnych środków zapachowych daje o sobie znać przykra woń. Jest to bardzo niemiłe szczególnie zimą, gdy rzadko otwieramy okna. Fotele stają się ciemniejsze, a podsufitka szarzeje. Niemiły zapach unosi się również z podłogi samochodu, bo w miękkie podłoże auta wnika wilgoć.

Czytaj dalej

Gratowanie Gumy suchym lodem

Opublikowano w Zastosowanie suchego lodu


13 lutego 2019

Example blog post alt

Produkcja elementów gumowych, uszczelek i wiele innych jest obecnie wykonywana bardzo szybko. Problemem pozostaje pozbycie się nadlewek gumowych, które widoczne są na zdjęciach. W przemyśle stosowane są różne metody, aby pozbyć się gumowych lub plastikowych nadlewek. Elementy gumowe poddawane są obróbce ściernej z zastosowaniem medium ściernego dodawanych o obrotowych bębnów. Mogą to być ceramiczne kulki, wałeczki czy też stożki. Podczas obracania się bębna z elementami ściernymi cienkie nadlewki plastyku są ścierane, pozostawiając gładką powierzchnię.

Czytaj dalej

Czyszczenie instalacji elektrycznej i urządzeń

Opublikowano w Czyszczenie suchym lodem


04 lutego 2019

Example blog post alt

Pożar, jaki się rozpętał w hali magazynowej na Żeraniu, uświadomił nam wszystkim jakim straszliwym żywiołem jest ogień. W akcji gaszenia pożaru wzięło udział 50 jednostek straży pożarnej. Około 160 strażaków walczyło z pożarem hali przemysłowej przy ulicy Annopol 3. Cześć hali spożywczej uległa zawaleniu. Powody pożarów dużych hal są różne. Niektóre są spowodowane czynnikiem ludzkim, inne wynikają z zaniedbań. Oczywiście nie sugerujemy tutaj przyczyny powstania pożaru hali magazynowej na Żeraniu. Z pewnością badaniem przyczyn zajmie się odpowiednia komisja. Chcemy jednak przedstawić częste przyczyny powstawania pożaru na halach produkcyjnych oraz jak można temu zaradzić.

Czytaj dalej

Czyszczenie suchym lodem samochodu

Opublikowano w Czyszczenie suchym lodem


31 stycznia 2019

Example blog post alt

Czyszczenie suchym lodem powierzchni metalowych jest stosunkowo szybkie a co najważniejsze bardzo dokładne. Czyszczenie suchym lodem jest porównywane do piaskowania, niemniej jednak z piaskowaniem nie ma nic wspólnego. Nie tylko dlatego, że do czyszczenia wykorzystywany jest granulat suchego lodu fi 3 mm zamiast piasku lub innego ścierniwa. To całkowicie odmienna technologia oczyszczania powierzchni metalowych. Gwarantująca nie tylko oczyszczenie powierzchni. Czyszczenie suchym lodem gwarantuje, że powierzchnia metalowa nie zostanie porysowana lub uszkodzona w inny sposób, co zdarza się podczas piaskowania. Ze względu na to, że samo oczyszczanie prowadzone jest na sucho, powierzchnie metalowe nie korodują. Można je od razu zabezpieczyć dowolną powłoką zabezpieczającą. Farbą podkładową lub lakierem.


Czytaj dalej

Zestaw Karnawałowy

Opublikowano w Imprezy


03 stycznia 2019

Example blog post alt

Karnawał w 2019 roku rozpocznie się 6 stycznia i poczynając od poniedziałku 7 stycznia można zakupić u nas Karnawałowy Zestaw Suchego Lodu w promocyjnej cenie 65 złotych. Promocyjny Zestaw Karnawałowy składa się z 10 kg suchego lodu, opakowania styropianowego ST 10, które zmniejsza straty powstałe w wyniku sublimacji oraz 10 kolorowych słomek. Słomki można wykorzystać do drinków z suchym lodem. Kupując zestaw promocyjny na Karnawał zaoszczędzasz 20 złotych. Promocją objęte są Zestawy Karnawałowe zakupione w siedzibie firmy Dry Ice Zone przy ulicy Mieczysława Słowikowskiego 41a w Raszynie. Zestawy Karnawałowe udostępnione są w sprzedaży do dnia 2.03.2019 (sobota) do godziny 13:00.

Czytaj dalej

🎆 Promocja SYLWESTROWA ! 🎆

Opublikowano w Imprezy


18 grudnia 2018

Example blog post alt

Do Nowego Roku pozostało już niewiele czasu, dlatego postanowiliśmy już teraz umieścić promocję Sylwestrową suchego lodu. Promocja Sylwestrowa obejmuje zestaw suchego lodu zawierający 10 kg granulatu fi 16 mm w promocyjnej cenie 65 złotych. Promocją Sylwestrową są objęty jest zestaw o zawartości 10 kg suchego lodu oraz 10 sztuk kolorowych słomek do drinków. Suchy lód można wykorzystać podczas zabawy Sylwestrowej do tworzenia efektów specjalnych. Kolorowe słomki w ilości 10 sztuk można wykorzystać do wspaniałych drinków z suchym lodem. Z pewnością taki zestaw suchego lodu przyda się na domową imprezę tym bardziej na Sylwestra. Goście na imprezie sącząc drinki z suchym lodem, będą zachwyceni. Impreza Sylwestrowa odbywająca się w domu może posiadać przepiękną oprawę dzięki wykorzystaniu suchego lodu. Promocją objęte są zestawy suchego lodu, które zostaną zakupione w siedzibie firmy Dry Ice Zone. Raszyn, ulica Mieczysława Słowikowskiego 41 A. Zestaw promocyjny można wcześniej zarezerwować, dzwoniąc do nas na numer: Telefon: +48-22-461-0500. Podczas rezerwacji zestawu promocyjnego prosimy o podanie hasła: Suchy lód na Sylwestra.

Czytaj dalej

Czyszczenie maszyn

Opublikowano w Czyszczenie suchym lodem


14 grudnia 2018

Example blog post alt

Zabrudzone formy lub maszyny używane do produkcji są bardzo często trudne do wyczyszczenia. Coraz częściej używane są do tego bardzo mocne środki chemiczne, rozpuszczalniki i inne, które mogą powodować uszkodzenie niektórych części maszyn wrażliwych na środki żrące. Technologia piaskowania w wielu wypadkach również nie sprawdza. Po piaskowaniu pozostają resztki ścierniwa, a w trakcie wykonywania czyszczenia maszyn powstaje chmura pyłu, która stanowi zagrożenie dla zdrowia operatora maszyny. Rozwiązaniem tego problemu jest czyszczenie suchym lodem. Do czyszczenia suchym lodem wykorzystywany jest granulat fi 3 mm, który z formy stałej przechodzi do gazowej. Sublimuje, zamieniając się ponownie w dwutlenek węgla, dzięki czemu można oczyścić bardzo delikatne powierzchnie bez ryzyka ich uszkodzenia.

Czytaj dalej

Czyszczenie powierzchni drewnianych suchym lodem

Opublikowano w Czyszczenie suchym lodem


06 grudnia 2018

Example blog post alt

Czyszczenie suchym lodem wykorzystywane jest w wielu dziedzinach. Jednym z nich jest czyszczenie drewna suchym lodem, które zastępuje użycie materiału ściernego, które jest bardzo pracochłonne. Dodatkowo podczas oczyszczania drewna papierem ściernym itp. powstaje pył, który negatywnie wpływa na zdrowie pracowników. Pył drzewny rozprzestrzenia się również na pozostałe maszyny oraz po całej hali produkcyjnej. Przy dużym stężeniu pyłu powstaje zagrożenie samozapłonu. Technologia czyszczenia firmy ASCO eliminuje ręczne i mechaniczne czyszczenie pras, zaworów, suszarek oraz samego drewna zwiększając bezpieczeństwo i chroniąc zdrowie pracowników.

Czytaj dalej

Jak przechowywać suchy lód w domu

Opublikowano w Zastosowanie suchego lodu


26 listopada 2018

Example blog post alt

Niezmiernie ważny temat. Jak przechowywać suchy lód w domu, kiedy zostanie on dostarczony w piątek, a impreza rozpocznie się w sobotę późnym popołudniem. Odpowiednie przechowywanie suchego lodu zmniejszy straty. Zapewni bezpieczeństwo przed imprezą i w trakcie zabawy z suchym lodem. Opakowanie w którym dostarczany jest suchy lód jest na tyle bezpieczne że to właśnie w nim przechowujemy suchy lód do momentu kiedy będziecie chcieli go użyć.

Czytaj dalej

Środki bezpieczeństwa na imprezie Andrzejkowej

Opublikowano w Imprezy


08 listopada 2018

Example blog post alt

Suchy lód jest doskonałym komponentem do tworzenia efektów specjalnych podczas imprezy Andrzejkowej organizowanej w domu lub w większym gronie. Suchy lód można wykorzystać również do drinków z suchym lodem, napojów bezalkoholowych lub doskonałych deserów. Podczas imprezy Andrzejkowej należy jednak zachować pewne środki ostrożności, aby ustrzec się problemów zdrowotnych, poparzeniu. Bezpieczeństwo podczas imprezy Andrzejkowej jest bardzo ważne.

Czytaj dalej

Słomki do drinków z suchym lodem na Andrzejki

Opublikowano w Drinki


08 listopada 2018

Example blog post alt

Kolorowe słomki Dry Ice Stix, które znajdują się w zestawie Andrzejkowym, można wykorzystać do dymiących drinków z suchym lodem. Dymiące drinki z suchym lodem podczas imprezy Andrzejkowej mogą być dodatkową atrakcją oprócz efektów specjalnych, które można wykonać samemu. Kolorowe słomki posiadają specjalny wkład zabezpieczający i bez obawy o swoje zdrowie granulat suchego lodu można dodać bezpośrednio do drinka. Do słomek Dry Ice Stix nie wkładamy suchego lodu. Bezpieczne słomki pozwalają na sączenie drinka, do którego dodajemy suchy lód. Słomki Dry Ice Stix można kupić razem z zestawem przeznaczonym na Andrzejki lub luzem. Cena jednej słomki Dry Ice Stix: 2 PL.

Czytaj dalej

Efekty specjalne na Halloween

Opublikowano w Imprezy


19 października 2018

Example blog post alt

Efekty specjalne na zabawę, bal przebierańców uzyskuje się z suchego lodu, który w procesie sublimacji zamienia się w CO2. Efekty specjalne na Halloween mogą przedstawiać efektowną mgłę, ciężki biały dym, który utrzymuje się przy powierzchni. Chodzi tutaj o to, aby wywołać efekt grozy, który to efekt potrzebny jest podczas zabawy odbywającej się podczas Halloween. Pośród białego gęstego dymu, który utrzymuje się dosyć długo, można ukryć niektóre elementy dekoracyjne takie jak plastykowy szkielet lub samemu wykonaną kukłę, która ma wywołać odpowiednie wrażenie. Stosując odpowiednie punktowe oświetlenie, efekt może być piorunujący.

Czytaj dalej

Konkurs na Halloween

Opublikowano w Imprezy


18 października 2018

Example blog post alt

Konkurs na Halloween. Z dniem dzisiejszym, czyli 18 października rozpoczynamy Konkurs Halloweenowy z nagrodami. W konkursie Halloweenowym nagrodzonych zostanie trzech uczestników konkursu, którzy poprawnie odpowiedzą na pytanie konkursowe. Wśród uczestników, którzy odpowiedzą poprawnie na pytanie konkursowe, pracownicy Dry Ice Zone wylosują trzy osoby, które otrzymają po jednym Zestawie na Halloween o zawartości 15 kg suchego lodu oraz 15 słomek do drinków Dry Ice Stix.

Czytaj dalej

Halloween

Opublikowano w Imprezy


05 października 2018

Example blog post alt

Halloween to czas zabawy dla młodzieży, która uczestniczy na balach przebierańców. Mimo oponentów coraz więcej osób uczestniczy na przeróżnych zabawach, które organizowane są na Halloween. Imprezy na Halloween organizowane są również w domach i to właśnie tutaj można wykorzystać suchy lód, aby stworzyć odpowiednią atmosferę grozy. Suchy lód na Halloween dostarczany jest w całym kraju przez firmy kurierskie. Organizatorzy imprez na Halloween mogą zamówić on-line odpowiedni dla siebie zestaw wysyłkowy w sklepie suchego lodu. Można również wygrać suchy lód, biorąc udział w konkursie, który odbędzie się już niedługo. Wystarczy odpowiedzieć na jedno pytanie, a 10 kg suchego lodu zostanie dostarczone do zwycięzców konkursu Halloweenowego.

Czytaj dalej

Suchy lód do transportu lodów

Opublikowano w Transport


26 września 2018

Example blog post alt


Przyzwyczajeni jesteśmy do tego, że lody transportowane są samochodami, które posiadają agregat chłodniczy, który utrzymuje niską temperaturę. Samochodu z lodami oklejone kolorowymi naklejkami pokazują się również na osiedlach, zachęcając mieszkańców do zakupu lodów. Duże partie lodów faktycznie transportowane są odpowiednimi samochodami typu chłodnia, niemniej jednak mniejsze partie lodów dostarcza się inaczej. Lody transportowane są w suchym lodzie, ponieważ jest on doskonałym chłodziwem. Po wsypaniu granulatu suchego lodu do opakowania z lodami można je w niskich temperaturach transportować na spore odległości.Czytaj dalej

Suchy lód na targach

Opublikowano w Imprezy


15 września 2018

Example blog post alt

Suchy lód jest komponentem, którego właściwości wykorzystywane w trakcie licznych mniejszych lub większych imprez. Suchy lód jest obecny na weselach, dyskotekach oraz w zaciszu domowym wykorzystywany jest do drinków i nie tylko podczas imienin lub urodzin. Wszędzie tam, gdzie potrzebne są efekty specjalne, czyli na scenie teatru, koncertach oraz podczas kręcenia filmu. Można powiedzieć, że suchy lód jest wszędzie, chociaż nie zdajemy sobie z tego sprawy. Podczas targów suchy lód jest również wykorzystywany do …....no właśnie do czego? Każdy wystawca chce jakoś zwrócić uwagę na swoje stoisko. Zgromadzić jak najwięcej ludzi, aby pieniądze przeznaczone na targi nie poszły w przysłowiowe „błoto” Aby zwrócić uwagę na stoisko wystawowe wymyślane są różne gadżety, które mają przykuć uwagę przybyłych gości.

Czytaj dalej

Wkłady żelowe do celów rehabilitacyjnych

Opublikowano w Zastosowanie suchego lodu


07 września 2018

Example blog post alt

Wkłady żelowe, jakie posiadamy na stanie w e-sklepie, które wykorzystywane są do transportu w warunkach kontrolowanej temperatury, nie muszą służyć tylko do transportu. Odbiorcy indywidualni mogą wykorzystać wkłady żelowe do celów rehabilitacyjnych. Terapia zimnem jest stosowana do rehabilitacji miejsc skręceń, złamań, a także można ją stosować przeciwbólowo. Możliwości jest oczywiście o wiele więcej, ponieważ rehabilitacja zimnem stosowana jest od dekad w specjalistycznych jednostkach medycznych. Dużym atutem żelpaków, jakie posiadamy w ofercie jest to, że można je zamrozić do temperatury -40°C. Jest to temperatura krytyczna, której nie można przekroczyć, ale nie trzeba się obawiać. Nasze domowe zamrażalki nie dysponują takimi możliwościami mrożenia, dlatego też nie ma obawy że wkład żelowy zostanie uszkodzony.


Czytaj dalej

Rejestratory temperatury do transportu

Opublikowano w Transport


03 września 2018

Example blog post alt

Rejestratory pomiaru i zapisu temperatury firmy Sensitech wykorzystywane są do transportu w kontrolowanej temperaturze. Zakres pomiaru temperatury rejestrowany jest w przedziale od -30°C do +70°C. W kontrolowanej temperaturze transportowane są leki, szczepionki, materiał biologiczny oraz wszelkie produkty, które są wrażliwe na zmiany temperatury. Rejestratory wykorzystywane są wszędzie tam, gdzie jest potrzeba kontroli przewozu na każdym odcinku transportu. Rejestratory temperatury firmy Sensitech przyczyniają się do zwiększenia rentowności, dostarczania produktów wysokiej jakości, zapewnienia bezpieczeństwa konsumentom, przestrzegania rygorystycznych wymogów regulacyjnych i ochrony wartości marki. Rejestratory firmy Sensitech umożliwiają szybki i dokładny przepływ danych bezpośrednio z doku załadunkowego do siedziby firmy.

Czytaj dalej

Wkłady chłodzące, żelpaki

Opublikowano w Zastosowanie suchego lodu


27 sierpnia 2018

Example blog post alt

Wkłady chłodzące (żelpaki), od wielu lat stosowane są przez firmy farmaceutyczne i biotechnologiczne na całym świecie do utrzymania zimnego łańcucha w trakcie transportu. Wkłady Medicool® wytwarzane są z nietoksycznego, opartego na bazie wody żelu który jest zamknięty w elastycznych i przetwarzanych woreczkach z polietylenu. Wkłady posiadają usztywnienie wewnętrzne pod postacią gąbki która jest zamknięta w woreczku z polietylenu. Wkłady Medicool® zostały tak zaprojektowane aby można je było użyć wielokrotnie. Wykorzystywane są w transporcie o kontrolowanej temperaturze. Kontrolowanej temperaturze transportu farmaceutyków i wilgotności.

  • Zaprojektowane do wielokrotnego użytku
  • Zastosowanie: transport produktów farmaceutycznych
  • Zakres temperatury transportu: 2°C do 8°C / 15°C do 25°C
null

Czytaj dalej

Suchy lód do transportu lotniczego żywności

Opublikowano w Transport


10 sierpnia 2018

Example blog post alt

Żywność transportowana jest na różne sposoby w zależności od odległości, jaką żywność musi pokonać oraz stanu, w jakim ma dotrzeć do danego kraju. Żywność świeża musi być transportowana, jak najszybciej jak się da, aby zachować walory smakowe oraz stan świeżości dlatego bardzo często jest wykorzystywany transport lotniczy. Transportem lotniczym również transportowane są warzywa i owoce w stanie zamrożenia. Do transportu w suchym lodzie wykorzystywany jest granulat suchego lodu fi 16 mm. Granulat fi 16 mm jest obecnie wykorzystywany do transportu mrożonek i innych produktów zamrożonych, ponieważ jest wygodniejszy niż bloki lub płaty suchego lodu. Przysypując warstwowo produkty zamrożone granulatem suchego lodu można mieć pewność, że bardzo niska temperatura wewnątrz opakowania będzie utrzymywana przez długi czas. Dla firm transportowych, które realizują transport lotniczy w suchym lodzie, posiadamy w ofercie zestawy suchego lodu o różnej pojemności. Jesteśmy również w stanie dostarczyć suchy lód w dowolnej ilości.


Czytaj dalej

Opakowania do transportu lotniczego

Opublikowano w Opakowania


18 lipca 2018

Example blog post alt

Transport lotniczy żywności jest uniwersalnym środkiem transportu dla eksportu wszelkich towarów z Polski. Poprzez rosnące zapotrzebowanie na Polską żywność zarówno świeżą, jak i mrożoną transport napowietrzny zapewnia szybkie dostawy na duże odległości do takich krajów jak: Japonia, USA, RPA, Korea Południowa, Chiny czy też Kanada. Aby można było eksportować drogą lotniczą naszą żywność, należy zapewnić odpowiednie opakowania, które muszą spełniać odpowiednie wymogi stawiane przez przewoźników. Dzięki zwiększającej się liczbie połączeń lotniczych Polska stała się konkurencyjnym dostawcą żywności na całym świecie. Staliśmy się konkurencyjni w dostawach drobiu, ślimaków, pieczarek, jabłek i borówek amerykańskich, truskawek oraz wiele innych produktów. Cały czas dynamicznie rozwija się polski eksport wołowiny, sera oraz produktów mlecznych. Poprzez zwiększony eksport żywności wzrósł popyt na opakowania, w których żywność może być transportowana w stanie schłodzonym, jak i zamrożonym.

Czytaj dalej

Transport żywności

Opublikowano w Transport


09 lipca 2018

Example blog post alt

Transport w suchym lodzie żywności rozwija się dynamicznie na całym świecie. Dzięki zestalonemu dwutlenkowi węgla Polska żywność jest znana na całym świecie. Mrożonki w suchym lodzie transportowane są w opakowaniach zbiorczych. Przysypane warstwowo granulatem suchego lodu mogą być transportowane zarówno transportem napowietrznym jak i drogowym. Do transportu w suchym lodzie stosowany jest granulat fi 16 mm. Firma Dry Ice Zone realizuje dostawy suchego lodu do firm transportowych w zestawach wysyłkowych lub kontenerach o zawartości: od 100 kg do 500 kg granulatu suchego lodu. Dostawy kurierskie suchego lodu obejmują cały kraj.

Czytaj dalej

Atmosfera modyfikowana dla żywności

Opublikowano w Transport


04 lipca 2018

Example blog post alt

Do pakowania produktów spożywczych w atmosferze ochronnej wykorzystywany jest dwutlenek oraz inne gazy, które są składnikiem naszej atmosfery. Dwutlenek węgla tak samo, jak suchy lód ma szereg zastosowań nie tylko w przemyśle, ale również w życiu codziennym. Dwutlenek węgla pozyskiwany z suchego lodu jest wykorzystywany w transporcie z modyfikowaną atmosferą. Transport w modyfikowanej atmosferze realizowany jest po to, aby zachować świeżość produktów spożywczych w tym mięsa, warzyw i owoców.

Czytaj dalej

Czy to już koniec kryzysu dostaw dwutlenku węgla?

Opublikowano w Nowości ze świata


02 lipca 2018

Example blog post alt

W niektórych regionach Europy wprowadzono reglamentację napojów gazowanych. Coca-Cola tymczasowo zatrzymała niektóre linie produkcyjne, a niektóre zeżnie wstrzymały swoją dzielność. Kryzys niestety pogłębia się z dnia na dzień, ponieważ CO2 jest gazem niezbędnym w procesie uzdatniania wody. W niektórych częściach Europy już zastosowano ograniczenia w poborze wody. Taki jest bilans kryzysu dostaw CO2, ale czy to już jest koniec kryzysu wywołanego przez niedobór ciekłego dwutlenku węgla?

Czytaj dalej

Kryzys dostaw CO2

Opublikowano w Nowości ze świata


27 czerwca 2018

Example blog post alt

Ostatnio Europę dotknął krach z dostawami dwutlenku węgla. Producenci napojów gazowanych gorączkowo poszukiwali dostaw C02. Kryzys dostaw dwutlenku węgla dotknął wszystkich konsumentów CO2 co przyczyniło się również w niektórych regionach do zaprzestania produkcji suchego lodu. Do kryzysu przyczynił się splot nieszczęśliwych wydążeń które miały bezpośredni wpływ na dostawy dwutlenku węgla.


Czytaj dalej

Suchy lód na dyskotekę

Opublikowano w Imprezy


26 czerwca 2018

Example blog post alt

Chyba nikomu nie trzeba przypominać co to jest dyskoteka. Profesjonalna dyskoteka to zabawa przy muzyce puszczanej przez profesjonalnego Dj-a, który czuwa cały czas nad tym aby wszyscy dobrze się bawili. Profesjonalny DJ wie co obecnie jest na topie i jak rozruszać dyskotekę aby wszyscy dobrze się bawili. Na dyskotekach nie może również zabraknąć suchego lodu. Suchy lód na dyskotece wykorzystywany jest do efektów specjalnych, które są bardzo efektowne gdy jeszcze zostaną do tego zastosowane efekty świetlne. Do efektów specjalnych wykorzystywany jest efekt sublimacji suchego lodu. W trakcie sublimacji w wodzie wytwarzany jest gęsty biały dym. Biała gęsta mgła ścieląca się przy podłodze jest zimnym dwutlenkiem węgla, który wygląda jak chmura.

Czytaj dalej

Suchy lód dla firm cateringowych

Opublikowano w Catering


19 czerwca 2018

Example blog post alt

Suchy lód dla firm cateringowych dostarczany jest przez firmy kurierskie. Firmy cateringowe które działają na terenie Województwa Mazowieckiego równie często odbierają bezpośrednio suchy lód z magazynu firmy Dry Ice Zone, który mieści się w miejscowości Raszyn koło Warszawy. Wykorzystując właściwości suchego lodu firmy cateringowe dostarczają świeże dania do firm, na imprezy okolicznościowe lub podają je w samolotach i kolei. Najczęściej kupowany przez firmy cateringowe jest granulat suchego lodu fi 16 mm który długo sublimuje zapewniając odpowiednią atmosferę pozbawioną tlenu co przekłada się na świeżość gotowych dań.

Czytaj dalej

Sublimacja suchego lodu

Opublikowano w Zastosowanie suchego lodu


06 czerwca 2018

Example blog post alt

Sublimacja suchego lodu rozpoczyna się już podczas produkcji suchego lodu i zachodzi zawsze w środowisku cieplejszym niż suchy lód. Temperatura suchego lodu wynosi -78.5°C dlatego też nie da się obniżyć temperatury wewnątrz opakowania do takiej wartości, która by powstrzymała proces sublimacji. Firma Dry Ice Zone dokłada wszelkich starań aby dostarczyć zestawy suchego lodu jak najszybciej aby uniknąć strat, które są wynikiem sublimacji suchego lodu. Stosujemy odpowiednie opakowania zabezpieczające, niemniej jednak składając zamówienie na odpowiedni zestaw suchego lodu należy się liczyć z tym że w trakcie dostawy suchego lodu straty będą mniejsze lub większe. Zależy to w głównej mierze od szybkości dostawy oraz wielkości wybranego zestawu.

Czytaj dalej

Suchy lód na dzień dziecka

Opublikowano w Imprezy


24 maja 2018

Example blog post alt

Czy suchy lód można wykorzystać na Dzień Dziecka? Oczywiście. Suchy lód można wykorzystać do doskonałej zabawy w domu. Wystarczy zamówić on-line 7 kg suchego lodu na Dzień Dziecka aby bawić się z pociechami przez parę godzin. Zabawa z suchym lodem na Dzień Dziecka może być bardzo atrakcyjna a zarazem pouczająca. Efekty specjalne jakie uzyskacie podczas zabawy, dziecko zapamięta przez długi czas.

Czytaj dalej

Eksperymenty z suchym lodem

Opublikowano w Imprezy


21 maja 2018

Example blog post alt

Wystarczy zamówić w sklepie Dry Ice Zone 4 kg suchego lodu aby cieszyć się eksperymentami które wykorzystują właściwości suchego lodu. Dobra zabawa z dziećmi gwarantowana. Suchy lód należy do bardzo ciekawych komponentów z którego można wykonać ciekawe eksperymenty. Eksperymenty z suchym lodem wykonywane są już w przedszkolach lub szkołach. Nauka dzięki zabawie jest wyśmienitym pomysłem ponieważ to co zapamiętają przedszkolaki przyda się później w szkole i w dorosłym życiu. Najczęściej eksperymenty z suchym lodem przeprowadzane są wykorzystując efekt sublimacji. Ponownej zamiany zestalonego dwutlenku węgla w gaz. Dwutlenek węgla z którego suchy lód jest wytworzony.

Czytaj dalej

Bańka suchego lodu

Opublikowano w Imprezy


21 maja 2018

Example blog post alt

Bańka suchego lodu jest bardzo ciekawym i efektownym eksperymentem z wykorzystaniem właściwości suchego lodu, który można wykonać w domu. Zabawa z suchym lodem zawsze może być ciekawa i pouczająca. Wystarczy zamówić w naszym sklepie suchego lodu zestaw zawierający 4 kg suchego lodu do domu aby bawić się i eksperymentować z suchym lodem. Suchy lód można wykorzystać w trakcie imienin lub urodzin. Zabawa z dziećmi może być ciekawa podczas spotkań rodzinnych lub podczas zajęć dydaktycznych.

Czytaj dalej

Gejzer baniek mydlanych z suchym lodem

Opublikowano w Imprezy


21 maja 2018

Example blog post alt

Gejzer baniek mydlanych jest bardzo ciekawym eksperymentem z suchym lodem. Można eksperyment wykonać w domu razem z dziećmi. Eksperymenty w domu z suchym lodem są ciekawą alternatywą dobrej zabawy podczas imienin, urodzin oraz innych rodzinnych spotkań. Do zabawy z suchym lodem polecamy zestaw wysyłkowy zawierający 4 kg suchego lodu.

Czytaj dalej

Lewitująca bańka mydlana

Opublikowano w Imprezy


19 maja 2018

Example blog post alt

Lewitująca bańka mydlana jest bardzo widowiskowym eksperymentem. Można wykonać eksperyment w domu podczas zabawy z dziećmi na imieninach bądź urodzinach. Do wykonania lewitującej bańki wystarczy zamówić 4 kg suchego lodu który przyda się również do innych eksperymentów. Ciekawe eksperymenty z suchym lodem należy przeprowadzać z zachowaniem środków bezpieczeństwa.

Czytaj dalej

Eksperyment z balonami

Opublikowano w Imprezy


19 maja 2018

Example blog post alt

Balony które się same nadmuchują również mogą być wspaniałą zabawą z dziećmi. Wystarczy kupić 4 kg suchego lodu aby bawić się ze swoimi pociechami przez długi czas. Jest to doskonała zabawa a zarazem nauka. Eksperymenty z suchym lodem mogą być doskonałą zabawą w której uczestniczą zarówno dzieci jak i dorośli.  Suchy lód wykorzystywany jest w przedszkolu i szkole do zajęć dydaktycznych. Nauka poprzez zabawę jest bardzo wartościowa i pozostaje na długo w pamięci.

Czytaj dalej

Świeczka której nie da się podpalić

Opublikowano w Imprezy


19 maja 2018

Example blog post alt

4 kg suchego lodu wystarczy do wykonania tego oraz innych ciekawych eksperymentów w domu. Świeczka której nie da się zapalić jest prostym eksperymentem który można wykonać podczas zabawy z dziećmi na urodziny lub imieniny. Eksperyment ze świeczką można przeprowadzić wykorzystując właściwości suchego lodu. ​ Należy jednak pamiętać aby zachować wszelkie środki bezpieczeństwa.

Czytaj dalej

Technologia czyszczenia suchym lodem

Opublikowano w Czyszczenie suchym lodem


15 maja 2018

Example blog post alt

Technologia czyszczenia suchym lodem jest wykorzystywana od wielu lat wszędzie tam gdzie nie można używać do czyszczenia materiału ściernego oraz środków chemicznych. Technologia czyszczenia sprawdza się doskonale w przemyśle w tym przemyśle odlewniczym. Skrócony czas przestoju lub jego brak generuje oszczędności. Brak zarysowań powierzchni, pęknięć jest zaletą technologi czyszczenia granulatem suchego lodu.

Czytaj dalej

Chłodzenie serwera suchym lodem

Opublikowano w Zastosowanie suchego lodu


24 kwietnia 2018

Example blog post alt

Jak co roku sporym problemem są przegrzewające się serwery kiedy temperatura latem dochodzi do 30°C. Mimo zastosowania chłodzenia pasywnego, wentylatorów o dużej wydajności latem dochodzi do przegrzewania się serwerów dlatego bardzo częstymi gośćmi latem, w e-sklepie Dry Ice Zone są firmy które zajmują się obsługą serwerów.

Czytaj dalej

Święta z suchym lodem

Opublikowano w Imprezy


29 marca 2018

Example blog post alt

Święta Wielkanocne z suchym lodem? Oczywiście że suchy lód przyda się na każde święta w tym i Święto Wielkanocne. Wielkanoc to najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie upamiętniające mękę Jezusa Chrystusa, śmierć i zmartwychwstanie.

Czytaj dalej

Suchy lód do drinków

Opublikowano w Drinki


25 marca 2018

Example blog post alt

Granulat suchego lodu fi 16 mm doskonale sprawdza się do drinków z suchym lodem oraz do szybkiego schłodzenia innych trunków. Piwa, wina lub napojów bezalkoholowych. Suchy lód do drinków zamawiany jest w zestawach wysyłkowych w zależności od ilości gości którzy zostali zaproszeni na imprezę.

Czytaj dalej

Dostawa suchego lodu do firm w Polsce

Opublikowano w Zastosowanie suchego lodu


19 marca 2018

Example blog post alt

Dostarczamy suchy lód do firm w Polsce w zestawach wysyłkowych lub kontenerach izotermicznych. Dostawa zestawów suchego lodu dla firm realizowana jest w 24 godziny. Zestawy wysyłkowe suchego lodu dla firm pakowane są w opakowania styropianowe styrobox posiadające 30 mm ścianki.Grube ścianki opakowania zabezpieczają zestawy dla firm przed sublimacją. Istnieje również możliwość dostawy zestawów wysyłkowych dla firm w sobotę.

Czytaj dalej

Drink z suchym lodem, zielona żabka

Opublikowano w Drinki


27 lutego 2018

Example blog post alt

Drinki z suchym lodem są bardzo efektowne. Zwracają uwagę swoim gęstym biały obłokiem wydobywającym się z drinka. Drinka z suchym lodem można zamówić w niektórych restauracjach czy też pubach lub zrobić sobie samemu w domu. 

Czytaj dalej

Suchy lód do mrożonek

Opublikowano w Transport


20 lutego 2018

Example blog post alt

Bardzo często na portalach społecznościowych pojawia się pytanie - jaki granulat suchego lodu zastosować do transportu mrożonek? Postanowiliśmy napisać parę linijek na ten temat, ponieważ granulat suchego lodu fi 16 mm jest doskonałym chłodziwem. Coraz częściej stosowany zamiast bloków lub płatów suchego lodu. Granulat suchego lodu używany jest do transportu produktów mrożonych w tym i mrożonek. Sporo firm, które eksportują mrożonki do Unii Europejskiej, dzwoni do nas szukając granulatu fi 3 mm. Granulat suchego lodu fi 3 mm znajduje się u nas w ofercie, niemniej jednak jest on dostępny na zamówienie.

Czytaj dalej

Domowe efekty specjalne

Opublikowano w Imprezy


12 lutego 2018

Example blog post alt

Domowe efekty specjalne można zrobić samemu wykorzystując do tego celu opakowanie jakie jest dostarczane razem z zestawem suchego lodu. Efekty specjalne jakie można zrobić samemu uatrakcyjnią każde urodziny lub imieniny. Wystarczy zamówić 7 kg suchego lodu z dostawą do domu aby cieszyć się niesamowitymi efektami specjalnymi podczas imienin lub urodzin.

Czytaj dalej

Produkcja suchego lodu

Opublikowano w Produkcja suchego lodu


18 sierpnia 2017

Example blog post alt

Produkcja suchego lodu rozpoczyna się od ciekłego dwutlenku węgla z którego jest wykonany. W skomplikowanym procesie ściskania i rozprężania powstaje śnieg który jest następnie prasowany do pożądanej postaci. Obecna produkcja suchego lodu dzięki granulatorom firmy Asco może odbywać się na małej powierzchni.

Czytaj dalej

Suchy lód dla firm

Opublikowano w Zastosowanie suchego lodu


21 lipca 2017

Example blog post alt

Dostawa suchego lodu dla firm realizowana jest w całym kraju. Granulat suchego lodu dla firm jest dostarczany w specjalistyczne kontenery o ładowności od 200 do 500 kilogramów. Realizujemy sprzedaż suchego lodu dla firm cateringowych, produkcyjnych, przemysłu przetwórczego lub firm transportowych w całym kraju. Dostawy suchego lodu do firm realizowane są również w sobotę.  

Czytaj dalej

Suchy lód na imprezę plenerową

Opublikowano w Weekend


14 lipca 2017

Example blog post alt

Organizujesz imprezę plenerową i potrzebujesz schłodzić dużą ilość napojów? Wykorzystaj do tego suchy lód! Dzięki jego niskiej temperaturze, która wynosi -78,5°C, wystarczy włożyć butelkę do suchego lodu tylko na kilka minut, a napój będzie idealnie schłodzony. Jest on również rewelacyjnym chłodziwem w transporcie żywności.

Czytaj dalej

Suchy lód do celów dydaktycznych

Opublikowano w Imprezy


25 stycznia 2017

Example blog post alt

Suchy lód jest z powodzeniem stosowany na zajęciach dydaktycznych dla dzieci, młodzieży oraz studentów. Używanie suchego lodu zgodne z zasadami BHP oraz pod okiem dorosłych jest bezpieczne.

Czytaj dalej

Efekty specjalne

Opublikowano w Imprezy


24 stycznia 2017

Example blog post alt

Efekty specjalne z udziałem suchego lodu spotkać możemy w teatrze, na targach, koncercie lub oglądając film. Nierozłącznym elementem wszystkich efektów specjalnych jest sublimacja suchego lodu czyli zamiana ciała stałego w gaz z pominięciem fazy płynnej. Biały gęsty dym unoszący się tuż nad podłożem jest wynikiem sublimacji suchego lodu.


Czytaj dalej

Systemy opakowań

Opublikowano w Opakowania


24 stycznia 2017

Example blog post alt

W ofercie e-sklepu znajdziesz systemy opakowań do transportu w suchym lodzie lub kontrolowanej temperaturze. Specjalistyczne opakowania, jakie posiadamy zapewniają zimny łańcuch dostaw w każdych warunkach klimatycznych. Dzięki nim transport w stałej, kontrolowanej temperaturze możliwy jest na krótkie i długie trasy z wykorzystaniem transportu drogowego lub lotniczego. W zależności od modelu opakowania są w stanie utrzymać kontrolowaną temperaturę od 24 do 240 godzin. Jednakowo w stanie schłodzonym, zamrożonym lub w stanie głębokiego zamrożenia.

Czytaj dalej

Suchy lód w laboratorium

Opublikowano w Zastosowanie suchego lodu


23 stycznia 2017

Example blog post alt


Doświadczenia laboratoryjne - Suchy lód jest stosowany w laboratoriach do spowalniania reakcji egzotermicznych.

Czytaj dalej

Suchy lód do transportu

Opublikowano w Transport


20 stycznia 2017

Example blog post alt

Suchy lód od wielu dekad był używany do transportu produktów schłodzonych lub w stanie zamrożonym. Na samym początku był używany do transportu w formie bloków lub plastrów. Obecnie coraz częściej granulat suchego lodu fi 16 mm jest stosowany do transportu w stanie zamrożonym w temperaturze od -8°C do -18 °C. Lub w stanie głębokiego zamrożenia do -78,5 °C.  

Czytaj dalej

Suchy lód na wesele

Opublikowano w Wesele


20 stycznia 2017

Example blog post alt

Suchy lód na wesele kupowany jest do tworzenia przepięknych efektów w trakcie pierwszego tańca Młodej Pary rozpoczynającej wesele oraz innych atrakcji pojawiających się w trakcie. Suchy lód na wesele można kupić w punkcie sprzedaży suchego lodu mieszczącego się w Raszynie ul Mieczysława Słowikowskiego 41 A lub w Łodzi ul Andrzeja Struga 78. Suchy lód na wesela dostarczamy również kurierem w zestawach wysyłkowych. Dostawa suchego lodu na wesele realizowana jest w 24 godziny w zestawach wysyłkowych od 4 do 30 kg granulatu fi 16 mm. Granulat suchego lodu fi 16 mm sprawdza się doskonale do wytwornicy ciężkiego dymu, dymiących kieliszków szampana oraz innych atrakcji uświetniających ten dzień. Dostawa suchego lodu na wesele realizowana jest w opakowaniach styropianowych oraz kartonowych, aby zminimalizować straty wynikające z sublimacji suchego lodu.

Czytaj dalej

Dostawa i płatności

Opublikowano w Zastosowanie suchego lodu


17 stycznia 2017

Pierwszy raz zamawiasz dostawę suchego lodu, zapoznaj się podstawowymi warunkami dostawy tak kruchego komponentu jakim jest suchy lód.

Czytaj dalej

Suchy lód na imprezę

Opublikowano w Imprezy


17 stycznia 2017

Example blog post alt

Każdą imprezę można ubarwić wykorzystując do tego celu właściwości suchego lodu. Suchy lód na imprezę kupowany jest najczęściej w zestawach o zawartości 4 lub 7 kg granulatu suchego lodu. Kupując zestaw suchego lodu otrzymujesz również doskonałe opakowanie zabezpieczające suchy lód przed sublimacją.


Czytaj dalej

Czyszczenie suchym lodem

Opublikowano w Czyszczenie suchym lodem


17 stycznia 2017

Example blog post alt

Czyszczenie suchym lodem jest oparte na energii kinetycznej cząstek suchego lodu, szoku termicznym oraz sublimacji zestalonego dwutlenku węgla. Czyszczenie suchym lodem wykorzystywane jest w przemyśle, podczas procesów produkcyjnych i wszędzie tam gdzie gdzie powłoka czyszcząca narażona jest na uszkodzenia mechaniczne i chemiczne.

Czytaj dalej

Gastronomia i catering

Opublikowano w Catering


17 stycznia 2017

Example blog post alt

Suchy lód wykorzystywany jest przez firmy cateringowe do chłodzenia przygotowanych potrawa i utrzymywaniu ich przez długi czas w stanie świeżym. W okresie letnim rewelacyjnie sprawdza się suchy lód na imprezach plenerowych, grillach czy piknikach, a także podczas wyjazdów na działkę. Suchy lód pozwoli także w niebanalny sposób zaserwować dania, desery oraz drinki. 

Czytaj dalej

Zestalony dwutlenek węgla

Opublikowano w Zastosowanie suchego lodu


06 września 2016

Zestalony dwutlenek węgla to dwutlenek węgla (CO2 w stanie stałym).

CO2 = dwutlenek węgla. Dwutlenek węgla jest kombinacją z dwoma atomami tlenu połączonymi z jednym atomem węgla.

CO2 jest gazem bezbarwnym, obojętnym około 1 ½ razy cięższy od powietrza i jest obecny w atmosferze ziemskiej w stężeniu 0,03%.

CO2 może występować w trzech postaciach:

W postaci gazowej: dla napojów i przemysłu spożywczego

W postaci cieczy: w zbiorniku pod ciśnieniem

W postaci stałej: zwany suchy lód (do chłodzenia, czyszczenia itp)

Czytaj dalej

Sprzedaż mały hurt & dostawa

Opublikowano w Zastosowanie suchego lodu


03 lutego 2014


Jak realizujemy dostawy suchego lodu dla klientów hurtowych?

Czytaj dalej