Suchy lód na imprezę plenerową

Opublikowano 14 lipca 2017 w dziale Weekend

Organizujesz imprezę plenerową i potrzebujesz schłodzić dużą ilość napojów? Wykorzystaj do tego suchy lód! Dzięki jego niskiej temperaturze, która wynosi -78,5°C, wystarczy włożyć butelkę do suchego lodu tylko na kilka minut, a napój będzie idealnie schłodzony. Jest on również rewelacyjnym chłodziwem w transporcie żywności.

Suchy lód na imprezę plenerową

Suchy lód na imprezę plenerową


Okres letni to czas imprez plenerowych, pikników, wyjazdów na działkę, grillowania, plażowania, żeglowania, a przede wszystkim czas słońca, upałów i dobrej zabawy. Niestety często pojawia się problem: Jak transportować i przechowywać żywność oraz napoje podczas wysokich temperatur? Suchy lód jest rewelacyjnym rozwiązaniem, ponieważ sprawdza się tam, gdzie niemożliwe jest zastosowanie agregatów chłodniczych, a gdzie istnieje potrzeba zamrożenia lub utrzymania niskiej temperatury produktów.  Czym różni się suchy lód od lodu wodnego? 


 Suchy lód jest to zestalony dwutlenek węgla, który w procesie technologicznym zamieniany jest w ciało stałe o temperaturze -  78,5°C. Jego głównym atrybutem jest sublimacja - bezpośrednie przejście z fazy stałej w gazową, z pominięciem fazy ciekłej.  Oznacza to, że nie rozpuszcza się tak, jak lód wodny - po prostu 'paruje'. Czy to bezpieczne? Tak. Jeżeli oczywiście przestrzega się zasad BHP. Suchy lód jest dopuszczony do stosowania jako   dodatek do żywności pod nazwą E 290 przez dyrektywę unijną nr 2002/82/EC oraz wynikające z niej Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 23.12.2003 (Dz.U.03.59.530). Ze względu na bardzo niską temperaturę należy po prostu unikać bezpośredniego kontaktu ze skórą.

null
null

W jaki sposób można go wykorzystać? 

Zestaw suchego lodu, w którego skład wchodzi suchy lód oraz opakowanie styropianowe, wykorzystać można na wiele sposobów. Po pierwsze suchy lód jest produktem dopuszczonym do bezpośredniego kontaktu z żywnością, w związku z czym można w nim transportować mrożoną żywność, np. mięso czy lody. Odpowiednia ilość suchego lodu zapewni głębokie zamrożenie produktów w nim przetrzymywanych.

Jak poradzić sobie z napojami? Dzięki temperaturze suchego lodu, nawet ciepłe napoje są w stanie schłodzić się w kilka minut po włożeniu do opakowania z suchym lodem. Dlatego nawet jeżeli mamy wielu gości, wystarczy nam jedno opakowanie suchego lodu. Należy włożyć do niego butelkę, karton czy puszkę, a już po kilku minutach napój będzie idealnie schłodzony!  

null

Ale to nie wszystko. Suchy lód wykorzystany może być również do zdobienia drinków w mgiełkę! Wystarczy zakupić u nas mieszadełka (wielokrotnego użytku) do suchego lodu, umieścić w nich granulkę, a następnie włożyć do szklanki z napojem. W ten sposób otrzymamy niesamowity efekt 'dymiącego drinka'.Jak widać, jedno opakowanie suchego lodu może być wykorzystane na kilka sposobów, zaczynając od transportu produktów wymagających zamrożenia, poprzez sukcesywne schładzanie butelek i puszek w trakcie imprezy, a kończąc na niezwykle oryginalnych drinkach z mgiełką!    

ZESTAW WYSYŁKOWY 7KG E-SKLEP


Zachęcamy również do zakupu wkładów chłodzących, które można wykorzystać do transportu produktów nie wymagających zamrożenia np. sałatek czy słodyczy. Opakowanie styropianowe w połączeniu z wkładami chłodzącymi zapewni nam utrzymanie niskiej temperatury, dzięki czemu nasze produkty będą świeże.

Wkład żelowy CoolGel 500

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, uruchomiliśmy dział porad, w którym można dowiedzieć się osobiście jak używać suchy lód. Do jakich celów można go użyć oraz jak zorganizować wesele lub inną imprezę z suchym lodem. Zapraszamy do kontaktu: 732-610-501 od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 17:00.