Blog Dry Ice Zone

Czyszczenie suchym lodem

Czyszczenie suchym lodem wykonywane jest granulatem suchego lodu fi 3 mm. Czyszczenie suchym lodem jest oparte na energii kinetycznej cząstek suchego lodu, szoku termicznym oraz sublimacji granulatu suchego lodu. Czyszczenie suchym lodem wykorzystuje ciśnienie, które nadaje granulkom prędkość naddźwiękową. Granulat fi 3 mm wylatujący ze specjalnych dysz maszyny czyszczącej usuwa powłokę, zanieczyszczenia i brud z powierzchni.Czyszczenie maszyn do pakowania jaj kurzych

Opublikowano w Czyszczenie suchym lodem


17 marca 2021

Example blog post alt

Maszyny do pakowania jaj razem z taśmociągiem należy poddawać regularnemu oczyszczaniu. Czyszczenie taśmy pakującej pozwala uzyskać czyste jaja, które umieszczane są w foremkach (tak zwanych kratkach) po 10 i więcej sztuk. Utrzymanie czystości jaj jest bardzo ważne dla zdrowia konsumentów. Systematyczne czyszczenie maszyn suchym lodem usuwa nie tylko zanieczyszczenia biologiczne. W momencie zamrażania wierzchniej warstwy zalegającej na maszynach usuwane są również bakterie.

Czytaj dalej

Czyszczenie tapicerki samochodu

Opublikowano w Czyszczenie suchym lodem


27 lutego 2019

Example blog post alt

W każdym samochodzie nawet tym zadbanym tapicerka z biegiem czasu zmienia kolor poprzez zabrudzenia, które powstają z różnych powodów. Tapicerka również traci swoje właściwości. Zamiast być ozdobą wnętrza samochodu zaczyna odbiegać od ideału. Dodatkowo poprzez palenie papierosów tapicerka pochłania wszystkie związki powstałe podczas palenia. We wnętrzu samochodu czuć jest niemiły zapach i mimo wietrzenia oraz stosowania różnych środków zapachowych daje o sobie znać przykra woń. Jest to bardzo niemiłe szczególnie zimą, gdy rzadko otwieramy okna. Fotele stają się ciemniejsze, a podsufitka szarzeje. Niemiły zapach unosi się również z podłogi samochodu, bo w miękkie podłoże auta wnika wilgoć.

Czytaj dalej

Czyszczenie instalacji elektrycznej i urządzeń

Opublikowano w Czyszczenie suchym lodem


04 lutego 2019

Example blog post alt

Pożar, jaki się rozpętał w hali magazynowej na Żeraniu, uświadomił nam wszystkim jakim straszliwym żywiołem jest ogień. W akcji gaszenia pożaru wzięło udział 50 jednostek straży pożarnej. Około 160 strażaków walczyło z pożarem hali przemysłowej przy ulicy Annopol 3. Cześć hali spożywczej uległa zawaleniu. Powody pożarów dużych hal są różne. Niektóre są spowodowane czynnikiem ludzkim, inne wynikają z zaniedbań. Oczywiście nie sugerujemy tutaj przyczyny powstania pożaru hali magazynowej na Żeraniu. Z pewnością badaniem przyczyn zajmie się odpowiednia komisja. Chcemy jednak przedstawić częste przyczyny powstawania pożaru na halach produkcyjnych oraz jak można temu zaradzić.

Czytaj dalej

Czyszczenie suchym lodem samochodu

Opublikowano w Czyszczenie suchym lodem


31 stycznia 2019

Example blog post alt

Czyszczenie suchym lodem powierzchni metalowych jest stosunkowo szybkie a co najważniejsze bardzo dokładne. Czyszczenie suchym lodem jest porównywane do piaskowania, niemniej jednak z piaskowaniem nie ma nic wspólnego. Nie tylko dlatego, że do czyszczenia wykorzystywany jest granulat suchego lodu fi 3 mm zamiast piasku lub innego ścierniwa. To całkowicie odmienna technologia oczyszczania powierzchni metalowych. Gwarantująca nie tylko oczyszczenie powierzchni. Czyszczenie suchym lodem gwarantuje, że powierzchnia metalowa nie zostanie porysowana lub uszkodzona w inny sposób, co zdarza się podczas piaskowania. Ze względu na to, że samo oczyszczanie prowadzone jest na sucho, powierzchnie metalowe nie korodują. Można je od razu zabezpieczyć dowolną powłoką zabezpieczającą. Farbą podkładową lub lakierem.


Czytaj dalej

Czyszczenie maszyn

Opublikowano w Czyszczenie suchym lodem


14 grudnia 2018

Example blog post alt

Zabrudzone formy lub maszyny używane do produkcji są bardzo często trudne do wyczyszczenia. Coraz częściej używane są do tego bardzo mocne środki chemiczne, rozpuszczalniki i inne, które mogą powodować uszkodzenie niektórych części maszyn wrażliwych na środki żrące. Technologia piaskowania w wielu wypadkach również nie sprawdza. Po piaskowaniu pozostają resztki ścierniwa, a w trakcie wykonywania czyszczenia maszyn powstaje chmura pyłu, która stanowi zagrożenie dla zdrowia operatora maszyny. Rozwiązaniem tego problemu jest czyszczenie suchym lodem. Do czyszczenia suchym lodem wykorzystywany jest granulat fi 3 mm, który z formy stałej przechodzi do gazowej. Sublimuje, zamieniając się ponownie w dwutlenek węgla, dzięki czemu można oczyścić bardzo delikatne powierzchnie bez ryzyka ich uszkodzenia.

Czytaj dalej

Czyszczenie powierzchni drewnianych suchym lodem

Opublikowano w Czyszczenie suchym lodem


06 grudnia 2018

Example blog post alt

Czyszczenie suchym lodem wykorzystywane jest w wielu dziedzinach. Jednym z nich jest czyszczenie drewna suchym lodem, które zastępuje użycie materiału ściernego, które jest bardzo pracochłonne. Dodatkowo podczas oczyszczania drewna papierem ściernym itp. powstaje pył, który negatywnie wpływa na zdrowie pracowników. Pył drzewny rozprzestrzenia się również na pozostałe maszyny oraz po całej hali produkcyjnej. Przy dużym stężeniu pyłu powstaje zagrożenie samozapłonu. Technologia czyszczenia firmy ASCO eliminuje ręczne i mechaniczne czyszczenie pras, zaworów, suszarek oraz samego drewna zwiększając bezpieczeństwo i chroniąc zdrowie pracowników.

Czytaj dalej

Technologia czyszczenia suchym lodem

Opublikowano w Czyszczenie suchym lodem


15 maja 2018

Example blog post alt

Technologia czyszczenia suchym lodem jest wykorzystywana od wielu lat wszędzie tam gdzie nie można używać do czyszczenia materiału ściernego oraz środków chemicznych. Technologia czyszczenia sprawdza się doskonale w przemyśle w tym przemyśle odlewniczym. Skrócony czas przestoju lub jego brak generuje oszczędności. Brak zarysowań powierzchni, pęknięć jest zaletą technologi czyszczenia granulatem suchego lodu.

Czytaj dalej

Czyszczenie suchym lodem

Opublikowano w Czyszczenie suchym lodem


17 stycznia 2017

Example blog post alt

Czyszczenie suchym lodem jest oparte na energii kinetycznej cząstek suchego lodu, szoku termicznym oraz sublimacji zestalonego dwutlenku węgla. Czyszczenie suchym lodem wykorzystywane jest w przemyśle, podczas procesów produkcyjnych i wszędzie tam gdzie gdzie powłoka czyszcząca narażona jest na uszkodzenia mechaniczne i chemiczne.

Czytaj dalej