Blog Dry Ice Zone

Imprezy

Imprezy z suchym lodem mogą posiadać ciekawą oprawę wizualną gdy skorzystamy z właściwości zestalonego dwutlenku węgla. Suchy lód na imprezie można wykorzystać do tworzenia efektów specjalnych, drinków z dymkiem, deserów czy też lodów. Możliwości jest wiele dlatego na blogu publikujemy cyklicznie artykuły poświęcone wykorzystania suchego lodu na imprezach.

Sprawdzone pomysły na zabawę z suchym lodem

Opublikowano w Imprezy


22 stycznia 2021

Example blog post alt

W okresie pandemii rodzice stają przed niemałym dylematem. Jak zapewnić dziecku odpowiednią rozrywkę, aby nie nudził się w domu. Przy minimum zaangażowania rodzice mogą zorganizować zajęcia z suchym lodem w domu lub zapisać swoją pociechę na zajęcia organizowane w placówkach spełniających rygorystyczne wymogi sanitarne. Zajęcia dodatkowe mogą bawić i uczyć. Oczywiste jest, że zajęcia powinny być dla każdego dziecka inne. Należy wziąć pod uwagę wiek oraz zainteresowania naszej pociechy, aby na zajęciach bawiły się, a nie nudziły się lub spały. Zajęcia z suchym lodem zawsze sprawiają wiele radości dla dzieci w każdym wieku. Postanowiliśmy przedstawić parę naszych propozycji na wykorzystanie suchego lodu podczas zabawy w trakcie zajęć w przedszkolach i szkołach. Tego typu zabawę można zorganizować w domu w trakcie weekendu.

Czytaj dalej

Zabawa Andrzejkowa

Opublikowano w Imprezy


24 listopada 2020

Example blog post alt

Andrzejki to czas wróżb i to nie tylko karcianych. Od dawien dawna wróżono z wosku, który jest wlewany przez dziurkę od klucza do wody. Po rozgrzaniu wosku w naczyniu jest on wlewany do zimnej wody. Wosk w kontakcie z zimną wodą zastyga w fantazyjne figury, kształty. Po podświetleniu figury woskowej żarówką jej cień był „rzucany” na ścianę i z tak powstałych kształtów odczytywana była wróżba. Na Andrzejki wróżono z butów układanych w stronę drzwi. Dzięki temu można było określić która panienka zostanie wydana za mąż jako pierwsza. Najważniejsza w tym wszystkim była i jest w dalszym ciągu zabawa. Nie musisz wierzyć we wróżby, aby dobrze się bawić. W obliczu pandemii Covid-19 każda okazja jest dobra aby bawić się, nie wychodząc z domu. Potrzebne jest tak niewiele. Suchy lód i trochę pomysłowości, aby zabawa Andrzejkowa organizowana w domu zapadła w pamięci naszych pociech.

Czytaj dalej

Halloween w czasach pandemii

Opublikowano w Imprezy


25 października 2020

Example blog post alt

Temat nie jest łatwy, ponieważ nasuwa się pytanie - co można robić w domu na Halloween, gdy za oknem czy też drzwiami szaleje pandemia ? Trzeba jednak pamiętać, że mała czy duża impreza na Halloween zarówno w domu jak ta organizowana w szkole, przedszkolu nie może się obejść bez suchego lodu. Większe zabawy lub bale przebierańców w czasach pandemii nie mogą się odbywać, dlatego otrzymujemy liczne telefony od zatroskanych rodziców. Rodziców, którzy chcą zorganizować w domu swoim pociechom, chociaż namiastkę imprezy organizowanej na Halloween. Logicznym wydaje się, że w tym roku dzieci nie będą chodziły od mieszkania do mieszkania w bloku, oferując lokatorom zabawę typu „cukierek albo psikus” Tym razem to rodzice, a nie organizatorzy imprez lub nauczyciele muszą stanąć na wysokości zadania. Zorganizować wspólną zabawę, aby chociaż na chwilę zatrzeć nieprzyjemności dnia codziennego typu „zostań w domu”. Suchy lód w trakcie Halloween wykorzystywany jest do tworzenia mrocznych efektów specjalnych. Najczęściej jest to biała mgła snująca się tuż przy ziemi.

Czytaj dalej

Eventy

Opublikowano w Imprezy


05 lutego 2020

Example blog post alt

Eventy, wydarzenia firmowe organizowane są bardzo często po to, aby przedstawić osiągnięcia firmy. Zareklamować nowe produkty, które mają pojawić się na rynku. Równie często event firmowy organizowany jest w celu integracji pracowników. Organizatorzy eventów bardzo często wykorzystują suchy lód nie tylko do efektów specjalnych pojawiających się podczas wspólnej zabawy, ale dla osiągnięcia odpowiedniego wrażenia podczas prezentowania nowych produktów.

Czytaj dalej

Dekoracja Szwedzkiego Stołu

Opublikowano w Imprezy


09 grudnia 2019

Example blog post alt

Rezygnując z drinków z suchym lodem, można stworzyć przepiękną dekorację Szwedzkiego stołu i sprawić, aby twoja impreza była oryginalna. Drinki lub napoje bezalkoholowe w obłokach białego ciężkiego dymu wyglądają równie efektownie. Tak samo zimne przekąski lub kanapki mogą otrzymać żywą dekorację. Zamawiając suchy lód na zabawę Sylwestrową, który wykorzystany zostanie na ciężki dym puszczany w trakcie potańcówki drobną jego część, można użyć do dekoracji. Dodać należy, że żywej dekoracji, ponieważ biały dymek unoszący się nad blatem stołu lub dużej tacy z napojami będzie unosił się i spływał na ziemię. Ciężki dym jest w ciągłym ruchu od momentu wsypania granulatu suchego lodu do wody.


Czytaj dalej

Zajęcia dydaktyczne dla dzieci

Opublikowano w Imprezy


13 listopada 2019

Example blog post alt

Zajęcia dydaktyczne dla dzieci cieszą się zawsze dużym powodzeniem. Podczas zajęć dzieci czynnie uczestniczą w różnych doświadczeniach, ucząc się poprzez zabawę. Niezmiernie ważne jest w trakcie takich zajęć dydaktycznych podejście instruktora. Jeżeli instruktor będzie umiał nawiązać kontakt z dziećmi, gwarantowana jest nie tylko dobra zabawa, ale i zasób wiedzy, która trafia bardzo głęboko w podświadomość maluchów. Nauka poprzez zabawę jest niezwykle skuteczna. Doświadczenia, w jakich uczestniczą dzieci, mogą powtórzyć w domu pod nadzorem rodziców, utrwalając w ten sposób nabytą wiedzę podczas zajęć dydaktycznych. Takie same doświadczenia mogą być kontynuowane w trakcie imienin lub urodzin pociechy. Niebywałe możliwości wykorzystania właściwości suchego lodu podczas zajęć dydaktycznych sprawiają, że jest on stosowany powszechnie przez firmy zajmujące się organizowaniem zajęć dla dzieci i młodzieży.

Czytaj dalej

Dymiący gejzer na przyjęcie Sylwestrowe

Opublikowano w Imprezy


08 listopada 2019

Example blog post alt

Dymiący gejzer jest prosty do wykonania i nie trzeba do jego wykonania posiadać dużych ilości suchego lodu. Na przyjęcie Sylwestrowe będzie potrzebne około 3 kg granulatu suchego lodu i biorąc pod uwagę jego cenę, która wynosi zaledwie 5,50 złotych za kilogram, nie jest to tak duży koszt. Już za 16,50 zł można wykonać piękny dymiący gejzer wyrzucający z siebie białe obłoki ścielące się na blacie stołu. Sylwester jest jedynym dniem w roku i warto na jego oprawę wizualną przeznaczyć drobne fundusze. Dymiący gejzer na przyjęcie Sylwestrowe jest właśnie tym, czego potrzebujesz, aby dobrze się bawić i odpowiednio przywitać Nowy Rok. Spędzić czas ze znajomymi przy stole, aby posilić się przed Nowym Rokiem. W obłokach białej mgiełki unoszącej się nad stołem.

Czytaj dalej

Środki bezpieczeństwa na Sylwestra

Opublikowano w Imprezy


07 listopada 2019

Example blog post alt

W trakcie imprezy Sylwestrowej, na której głównym bohaterem będzie suchy lód, należy zachować środki bezpieczeństwa. Piszemy o w trosce o Was i być może dzięki temu jeszcze ani razu nie odnotowaliśmy wśród odbiorców indywidualnych żadnych przypadków poparzenia itp. Suchy lód jest bardzo zimny, a jego temperatura wynosi aż -78,5°C. Przy dłuższym kontakcie ze skórą może dojść do poparzenia naskórka. Napisaliśmy [przy dłuższym kontakcie] a więc nie można suchego lodu za długo trzymać w ręku. Krótki kontakt z suchym lodem nikomu krzywdy nie zrobi. Oczywiście nie będziemy demonizować tematu, bo wystarczy zachować proste sroki bezpieczeństwa i nikomu nic się nie stanie.

Czytaj dalej

Taniec w chmurach na Sylwestra

Opublikowano w Imprezy


06 listopada 2019

Example blog post alt

Taniec w chmurach w trakcie imprezy Sylwestrowej 2020 może być doskonałym uzupełnieniem super zabawy. Puszczany od czasu do czasu ciężki dym pomiędzy tańczące rytmicznie pary pobudza imprezowiczów do dobrej zabawy. Takie same kłęby białego dymu można spotkać na dobrych dyskotekach i imprezach firmowych. Bardzo rzadko spotykany jest w trakcie domowych imprez, a to tylko dlatego, że domownicy nie dysponują odpowiednim urządzeniem, wytwornicą ciężkiego dymu. Rzadko, kto zdaje sobie sprawę z tego, że taką wytwornicę ciężkiego dymu można zrobić samemu. Oczywiste jest, że wydajność takiej wytwornicy ciężkiego dymu jest ograniczona, ale na domowe warunki jest wystarczająca.

Czytaj dalej

Piramida kieliszków na Sylwestra

Opublikowano w Imprezy


05 listopada 2019

Example blog post alt

Z pewnością większość z Was widziała taką piramidę kieliszków szampana na weselu. Rożnica pomiędzy zwykłą piramidą kieliszków szampana a dymiącymi kieliszkami złocistego trunku polega na tym, że z każdego kieliszka wydobywa się biały gęsty dymek. Im większą piramidę kieliszków ustawi się na przygotowanym wcześniej stole, tym efekt staje się wyraźniejszy i widoczny z daleka. Do wykonania piramidy kieliszków szampana nie trzeba posiadać jakiś niesamowitych zdolności, dlatego postanowiliśmy przedstawić dwie propozycje, jakie można wykonać samemu na Sylwestra 2020 roku.

Czytaj dalej

Dymiące drinki na Sylwestra

Opublikowano w Imprezy


05 listopada 2019

Example blog post alt

Drinki z suchym lodem na imprezę Sylwestrową jest bardzo łatwo wykonać. Do wykonania przepięknych dymiących drinków potrzebujesz parę przepisów, dzięki którym sporządzisz ładne kolorowe drinki oraz suchy lód, dzięki któremu z drinka będzie unosił się biały demek. Najkorzystniej jest zastosować do drinków granulat suchego lodu fi 16 mm. Jest on większy niż granulat suchego lodu fi 3 mm i dzięki temu dłużej sublimuje, wydzielając większe pokłady ciężkiego dymu, który jest widoczny pod postacią białego ciężkiego dymu. Takiego samego, jaki można zobaczyć na weselach. Ciężki dym składa się z drobinek wody oraz zimnego dwutlenku węgla. Dodając do drinka dwie, trzy granulki biały dymek wydobywa się z niego przez 3 do 4 minut.

Czytaj dalej

Sylwester z suchym lodem

Opublikowano w Imprezy


02 listopada 2019

Example blog post alt

Sylwester to dzień radosny, wypełniony zabawą w gronie najbliższych, w której trakcie można wykorzystać suchy lód do różnych celów. Niektórzy podczas Sylwestra bawią się w parach na organizowanych w tym dniu balach, mniejszych lub większych potańcówkach. W tym dniu żegnamy stary rok i z nadzieją wkraczamy w Nowy Rok, który kojarzy się z noworodkiem zawiniętym w pieluchy. W trakcie następnego roku „bobasek” dorasta stajać się z biegiem czasu dorosłym a z czasem starcem. Dlatego mówimy, że w Sylwestra żegnamy „Stary Rok” z nadzieją, że to właśnie w tym spełnimy swoje marzenia. Rozpoczniemy nowe przedsięwzięcia i będzie nam lepiej i łatwiej niż w poprzednim. Nie można się zatem dziwić, że w trakcie Sylwestra staramy się dobrze zabawić. Niektórzy nawet twierdzą, że w zależności od tego, jak będziemy się bawić na Sylwestra, tak będzie wyglądał cały rok. Nie wiemy ile w tym prawdy, niemniej jednak możemy potwierdzić, że pojawiające się w trakcie imprezy organizowanej w domu atrakcje wykorzystujące suchy lód mogą być ciekawe. Czasami nawet zaskakujące a nade wszystko stymulujące do wspólnej zabawy.

Czytaj dalej

Dymiące dynie na Halloween

Opublikowano w Imprezy


24 października 2019

Example blog post alt

Dymiące dynie na Halloween są bardzo proste do wykonania. Do ich wykonania będzie potrzebna dynia (jak największa, oczywiście), zbiorniczek na wodę oraz suchy lód. Suchy lód bez problemu można kupić na miejscu w firmie Dry Ice Zone lub zamówić dostawę suchego lodu do domu. Dostawy suchego lodu realizowane są w całym kraju poprzez firmy kurierskie, dlatego w dowolnej chwili można zamówić dla siebie odpowiednią ilość granulatu. Wykorzystując właściwości suchego lodu, uzyskiwany jest ciężki dym, który wydobywa się z wnętrza dyni. Im większy pojemnik na wodę tym ilość ciężkiego dymu jest większa.

Czytaj dalej

Chłodzenie napojów podczas imprezy

Opublikowano w Imprezy


23 października 2019

Example blog post alt

W obecnych czasach bezproblemowego dostępu do lodu w kostkach lub suchego lodu spowodował, że chłodzenie napojów na imprezie nawet tej organizowanej na łonie natury jest bardzo proste. Do efektownego pojemnika wkładamy butelki napojów oraz alkohol. Wsypujemy lód w kostkach i po sprawie. Mamy wówczas pewność, że w trakcie imprezy napoje znajdujące się w butelkach będą dobrze schłodzone. Tak prostą czynność możne jednak przekształcić w coś bardzo efektownego. Przyciągającego uwagę i podkreślające dane wydarzenie.

Czytaj dalej

Domowe przyjęcie na Halloween

Opublikowano w Imprezy


22 października 2019

Example blog post alt

Przyjęcie Halloweenowe powinno obfitować w różnorodne dodatki podkreślające ten dzień. Różne dekoracje tematycznie dobrane do Halloween. Nawet desery wystawione na stół dla gości mogą podkreślać ten dzień. Mogą to być desery lodowe, które mnożna bardzo szybko wykonać wykorzystując do tego właściwości suchego lodu. Ze względu na to, że temperatura suchego lodu jest bardzo niska i wynosi -78,5°C w ciągu dosłownie 15 minut można wykonać lody domowej roboty. Lody można udekorować tak, aby podkreślały ten jedyny w roku dzień.

Czytaj dalej

Przyjęcie Halloweenowe

Opublikowano w Imprezy


16 października 2019

Aby uzyskać odrobinę magii w trakcie imprezy na Halloween, można udekorować stół suchym lodem. Wystarczy ustawić na stole kilka szklanych wazonów wypełnionych ciepłą wodą i dodać do nich niewielką ilością suchego lodu, aby uzyskać dymiący gejzer. Po dodaniu do wazonu z wodą suchego lodu wydobyć się będą z niego białe obłoki, które „spływać” będą na stół. Gęste białe obłoki wypełnią grubą warstwą stół i otoczą potrawy na nim ustawione. Wygląda to tak, jakby stół był skąpany w porannej mgle. Jak widać, wystarczy odrobina kreatywności, aby przekształcić przyjęcie Halloweenowe w magiczną ucztę zmysłów tak potrzebną w tym dniu. Dodając odrobinę dekoracji, które można wykonać samemu lub po prostu kupić kilka za parę groszy, można stworzyć przepiękną oprawę podkreślającą wspólnie spędzony wieczór.

Czytaj dalej

Przyjęcie dla dziecka

Opublikowano w Imprezy


17 kwietnia 2019

Example blog post alt

Przyjęcie dla dziecka z suchym lodem może być bardzo atrakcyjne. Aby uatrakcyjnić urodziny lub imieniny dziecka wystarczy zamówić najmniejszy zestaw suchego lodu, który zostanie dostarczony w opakowaniu do domu kurierem. Dostawy kurierskie suchego lodu pozwalają na to, aby podczas weekendu bawić się z dziećmi a przy tym uczyć się poprzez wykorzystanie zjawiska sublimacji suchego. Zamiana suchego lodu w dwutlenek węgla w środowisku wodnym jest bardzo widowiskowa. Biały gesty dym wydobywający się z naczynia zawsze przyciąga do siebie ciekawskie dzieci, które zostały zaproszone na imprezę. Wykorzystując właściwości suchego lodu podczas przyjęcia dla dziecka, imieniny lub urodziny zyskują na znaczeniu. Przecież nie każdy rodzic wpadłby na taki pomysł, aby zorganizować imprezę z efektami specjalnymi w tle. Docenić swoje dziecko właśnie w ten sposób. Z pewnością dzieci zaproszone na imprezę domową będą zaskoczone.

Czytaj dalej

Zestaw Karnawałowy

Opublikowano w Imprezy


03 stycznia 2019

Example blog post alt

Karnawał w 2019 roku rozpocznie się 6 stycznia i poczynając od poniedziałku 7 stycznia można zakupić u nas Karnawałowy Zestaw Suchego Lodu w promocyjnej cenie 65 złotych. Promocyjny Zestaw Karnawałowy składa się z 10 kg suchego lodu, opakowania styropianowego ST 10, które zmniejsza straty powstałe w wyniku sublimacji oraz 10 kolorowych słomek. Słomki można wykorzystać do drinków z suchym lodem. Kupując zestaw promocyjny na Karnawał zaoszczędzasz 20 złotych. Promocją objęte są Zestawy Karnawałowe zakupione w siedzibie firmy Dry Ice Zone przy ulicy Mieczysława Słowikowskiego 41a w Raszynie. Zestawy Karnawałowe udostępnione są w sprzedaży do dnia 2.03.2019 (sobota) do godziny 13:00.

Czytaj dalej

🎆 Promocja SYLWESTROWA ! 🎆

Opublikowano w Imprezy


18 grudnia 2018

Example blog post alt

Do Nowego Roku pozostało już niewiele czasu, dlatego postanowiliśmy już teraz umieścić promocję Sylwestrową suchego lodu. Promocja Sylwestrowa obejmuje zestaw suchego lodu zawierający 10 kg granulatu fi 16 mm w promocyjnej cenie 65 złotych. Promocją Sylwestrową są objęty jest zestaw o zawartości 10 kg suchego lodu oraz 10 sztuk kolorowych słomek do drinków. Suchy lód można wykorzystać podczas zabawy Sylwestrowej do tworzenia efektów specjalnych. Kolorowe słomki w ilości 10 sztuk można wykorzystać do wspaniałych drinków z suchym lodem. Z pewnością taki zestaw suchego lodu przyda się na domową imprezę tym bardziej na Sylwestra. Goście na imprezie sącząc drinki z suchym lodem, będą zachwyceni. Impreza Sylwestrowa odbywająca się w domu może posiadać przepiękną oprawę dzięki wykorzystaniu suchego lodu. Promocją objęte są zestawy suchego lodu, które zostaną zakupione w siedzibie firmy Dry Ice Zone. Raszyn, ulica Mieczysława Słowikowskiego 41 A. Zestaw promocyjny można wcześniej zarezerwować, dzwoniąc do nas na numer: Telefon: +48-22-461-0500. Podczas rezerwacji zestawu promocyjnego prosimy o podanie hasła: Suchy lód na Sylwestra.

Czytaj dalej

Środki bezpieczeństwa na imprezie Andrzejkowej

Opublikowano w Imprezy


08 listopada 2018

Example blog post alt

Suchy lód jest doskonałym komponentem do tworzenia efektów specjalnych podczas imprezy Andrzejkowej organizowanej w domu lub w większym gronie. Suchy lód można wykorzystać również do drinków z suchym lodem, napojów bezalkoholowych lub doskonałych deserów. Podczas imprezy Andrzejkowej należy jednak zachować pewne środki ostrożności, aby ustrzec się problemów zdrowotnych, poparzeniu. Bezpieczeństwo podczas imprezy Andrzejkowej jest bardzo ważne.

Czytaj dalej

Efekty specjalne na Halloween

Opublikowano w Imprezy


19 października 2018

Example blog post alt

Efekty specjalne na zabawę, bal przebierańców uzyskuje się z suchego lodu, który w procesie sublimacji zamienia się w CO2. Efekty specjalne na Halloween mogą przedstawiać efektowną mgłę, ciężki biały dym, który utrzymuje się przy powierzchni. Chodzi tutaj o to, aby wywołać efekt grozy, który to efekt potrzebny jest podczas zabawy odbywającej się podczas Halloween. Pośród białego gęstego dymu, który utrzymuje się dosyć długo, można ukryć niektóre elementy dekoracyjne takie jak plastykowy szkielet lub samemu wykonaną kukłę, która ma wywołać odpowiednie wrażenie. Stosując odpowiednie punktowe oświetlenie, efekt może być piorunujący.

Czytaj dalej

Konkurs na Halloween

Opublikowano w Imprezy


18 października 2018

Example blog post alt

Konkurs na Halloween. Z dniem dzisiejszym, czyli 18 października rozpoczynamy Konkurs Halloweenowy z nagrodami. W konkursie Halloweenowym nagrodzonych zostanie trzech uczestników konkursu, którzy poprawnie odpowiedzą na pytanie konkursowe. Wśród uczestników, którzy odpowiedzą poprawnie na pytanie konkursowe, pracownicy Dry Ice Zone wylosują trzy osoby, które otrzymają po jednym Zestawie na Halloween o zawartości 15 kg suchego lodu oraz 15 słomek do drinków Dry Ice Stix.

Czytaj dalej

Halloween

Opublikowano w Imprezy


05 października 2018

Example blog post alt

Halloween to czas zabawy dla młodzieży, która uczestniczy na balach przebierańców. Mimo oponentów coraz więcej osób uczestniczy na przeróżnych zabawach, które organizowane są na Halloween. Imprezy na Halloween organizowane są również w domach i to właśnie tutaj można wykorzystać suchy lód, aby stworzyć odpowiednią atmosferę grozy. Suchy lód na Halloween dostarczany jest w całym kraju przez firmy kurierskie. Organizatorzy imprez na Halloween mogą zamówić on-line odpowiedni dla siebie zestaw wysyłkowy w sklepie suchego lodu. Można również wygrać suchy lód, biorąc udział w konkursie, który odbędzie się już niedługo. Wystarczy odpowiedzieć na jedno pytanie, a 10 kg suchego lodu zostanie dostarczone do zwycięzców konkursu Halloweenowego.

Czytaj dalej

Suchy lód na targach

Opublikowano w Imprezy


15 września 2018

Example blog post alt

Suchy lód jest komponentem, którego właściwości wykorzystywane w trakcie licznych mniejszych lub większych imprez. Suchy lód jest obecny na weselach, dyskotekach oraz w zaciszu domowym wykorzystywany jest do drinków i nie tylko podczas imienin lub urodzin. Wszędzie tam, gdzie potrzebne są efekty specjalne, czyli na scenie teatru, koncertach oraz podczas kręcenia filmu. Można powiedzieć, że suchy lód jest wszędzie, chociaż nie zdajemy sobie z tego sprawy. Podczas targów suchy lód jest również wykorzystywany do …....no właśnie do czego? Każdy wystawca chce jakoś zwrócić uwagę na swoje stoisko. Zgromadzić jak najwięcej ludzi, aby pieniądze przeznaczone na targi nie poszły w przysłowiowe „błoto” Aby zwrócić uwagę na stoisko wystawowe wymyślane są różne gadżety, które mają przykuć uwagę przybyłych gości.

Czytaj dalej

Suchy lód na dyskotekę

Opublikowano w Imprezy


26 czerwca 2018

Example blog post alt

Chyba nikomu nie trzeba przypominać co to jest dyskoteka. Profesjonalna dyskoteka to zabawa przy muzyce puszczanej przez profesjonalnego Dj-a, który czuwa cały czas nad tym aby wszyscy dobrze się bawili. Profesjonalny DJ wie co obecnie jest na topie i jak rozruszać dyskotekę aby wszyscy dobrze się bawili. Na dyskotekach nie może również zabraknąć suchego lodu. Suchy lód na dyskotece wykorzystywany jest do efektów specjalnych, które są bardzo efektowne gdy jeszcze zostaną do tego zastosowane efekty świetlne. Do efektów specjalnych wykorzystywany jest efekt sublimacji suchego lodu. W trakcie sublimacji w wodzie wytwarzany jest gęsty biały dym. Biała gęsta mgła ścieląca się przy podłodze jest zimnym dwutlenkiem węgla, który wygląda jak chmura.

Czytaj dalej

Suchy lód na dzień dziecka

Opublikowano w Imprezy


24 maja 2018

Example blog post alt

Czy suchy lód można wykorzystać na Dzień Dziecka? Oczywiście. Suchy lód można wykorzystać do doskonałej zabawy w domu. Wystarczy zamówić on-line 7 kg suchego lodu na Dzień Dziecka aby bawić się z pociechami przez parę godzin. Zabawa z suchym lodem na Dzień Dziecka może być bardzo atrakcyjna a zarazem pouczająca. Efekty specjalne jakie uzyskacie podczas zabawy, dziecko zapamięta przez długi czas.

Czytaj dalej

Eksperymenty z suchym lodem

Opublikowano w Imprezy


21 maja 2018

Example blog post alt

Wystarczy zamówić w sklepie Dry Ice Zone 4 kg suchego lodu aby cieszyć się eksperymentami które wykorzystują właściwości suchego lodu. Dobra zabawa z dziećmi gwarantowana. Suchy lód należy do bardzo ciekawych komponentów z którego można wykonać ciekawe eksperymenty. Eksperymenty z suchym lodem wykonywane są już w przedszkolach lub szkołach. Nauka dzięki zabawie jest wyśmienitym pomysłem ponieważ to co zapamiętają przedszkolaki przyda się później w szkole i w dorosłym życiu. Najczęściej eksperymenty z suchym lodem przeprowadzane są wykorzystując efekt sublimacji. Ponownej zamiany zestalonego dwutlenku węgla w gaz. Dwutlenek węgla z którego suchy lód jest wytworzony.

Czytaj dalej

Bańka suchego lodu

Opublikowano w Imprezy


21 maja 2018

Example blog post alt

Bańka suchego lodu jest bardzo ciekawym i efektownym eksperymentem z wykorzystaniem właściwości suchego lodu, który można wykonać w domu. Zabawa z suchym lodem zawsze może być ciekawa i pouczająca. Wystarczy zamówić w naszym sklepie suchego lodu zestaw zawierający 4 kg suchego lodu do domu aby bawić się i eksperymentować z suchym lodem. Suchy lód można wykorzystać w trakcie imienin lub urodzin. Zabawa z dziećmi może być ciekawa podczas spotkań rodzinnych lub podczas zajęć dydaktycznych.

Czytaj dalej

Gejzer baniek mydlanych z suchym lodem

Opublikowano w Imprezy


21 maja 2018

Example blog post alt

Gejzer baniek mydlanych jest bardzo ciekawym eksperymentem z suchym lodem. Można eksperyment wykonać w domu razem z dziećmi. Eksperymenty w domu z suchym lodem są ciekawą alternatywą dobrej zabawy podczas imienin, urodzin oraz innych rodzinnych spotkań. Do zabawy z suchym lodem polecamy zestaw wysyłkowy zawierający 4 kg suchego lodu.

Czytaj dalej

Lewitująca bańka mydlana

Opublikowano w Imprezy


19 maja 2018

Example blog post alt

Lewitująca bańka mydlana jest bardzo widowiskowym eksperymentem. Można wykonać eksperyment w domu podczas zabawy z dziećmi na imieninach bądź urodzinach. Do wykonania lewitującej bańki wystarczy zamówić 4 kg suchego lodu który przyda się również do innych eksperymentów. Ciekawe eksperymenty z suchym lodem należy przeprowadzać z zachowaniem środków bezpieczeństwa.

Czytaj dalej

Eksperyment z balonami

Opublikowano w Imprezy


19 maja 2018

Example blog post alt

Balony które się same nadmuchują również mogą być wspaniałą zabawą z dziećmi. Wystarczy kupić 4 kg suchego lodu aby bawić się ze swoimi pociechami przez długi czas. Jest to doskonała zabawa a zarazem nauka. Eksperymenty z suchym lodem mogą być doskonałą zabawą w której uczestniczą zarówno dzieci jak i dorośli.  Suchy lód wykorzystywany jest w przedszkolu i szkole do zajęć dydaktycznych. Nauka poprzez zabawę jest bardzo wartościowa i pozostaje na długo w pamięci.

Czytaj dalej

Świeczka której nie da się podpalić

Opublikowano w Imprezy


19 maja 2018

Example blog post alt

4 kg suchego lodu wystarczy do wykonania tego oraz innych ciekawych eksperymentów w domu. Świeczka której nie da się zapalić jest prostym eksperymentem który można wykonać podczas zabawy z dziećmi na urodziny lub imieniny. Eksperyment ze świeczką można przeprowadzić wykorzystując właściwości suchego lodu. ​ Należy jednak pamiętać aby zachować wszelkie środki bezpieczeństwa.

Czytaj dalej

Święta z suchym lodem

Opublikowano w Imprezy


29 marca 2018

Example blog post alt

Święta Wielkanocne z suchym lodem? Oczywiście że suchy lód przyda się na każde święta w tym i Święto Wielkanocne. Wielkanoc to najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie upamiętniające mękę Jezusa Chrystusa, śmierć i zmartwychwstanie.

Czytaj dalej

Domowe efekty specjalne

Opublikowano w Imprezy


12 lutego 2018

Example blog post alt

Domowe efekty specjalne można zrobić samemu wykorzystując do tego celu opakowanie jakie jest dostarczane razem z zestawem suchego lodu. Efekty specjalne jakie można zrobić samemu uatrakcyjnią każde urodziny lub imieniny. Wystarczy zamówić 7 kg suchego lodu z dostawą do domu aby cieszyć się niesamowitymi efektami specjalnymi podczas imienin lub urodzin.

Czytaj dalej

Suchy lód do celów dydaktycznych

Opublikowano w Imprezy


25 stycznia 2017

Example blog post alt

Suchy lód jest z powodzeniem stosowany na zajęciach dydaktycznych dla dzieci, młodzieży oraz studentów. Używanie suchego lodu zgodne z zasadami BHP oraz pod okiem dorosłych jest bezpieczne.

Czytaj dalej

Efekty specjalne

Opublikowano w Imprezy


24 stycznia 2017

Example blog post alt

Efekty specjalne z udziałem suchego lodu spotkać możemy w teatrze, na targach, koncercie lub oglądając film. Nierozłącznym elementem wszystkich efektów specjalnych jest sublimacja suchego lodu czyli zamiana ciała stałego w gaz z pominięciem fazy płynnej. Biały gęsty dym unoszący się tuż nad podłożem jest wynikiem sublimacji suchego lodu.


Czytaj dalej

Suchy lód na imprezę

Opublikowano w Imprezy


17 stycznia 2017

Example blog post alt

Każdą imprezę można ubarwić wykorzystując do tego celu właściwości suchego lodu. Suchy lód na imprezę kupowany jest najczęściej w zestawach o zawartości 4 lub 7 kg granulatu suchego lodu. Kupując zestaw suchego lodu otrzymujesz również doskonałe opakowanie zabezpieczające suchy lód przed sublimacją.


Czytaj dalej