Blog Dry Ice Zone

Produkcja suchego lodu

Jak zrobić suchy lód

Opublikowano w Produkcja suchego lodu


26 lutego 2020

Example blog post alt

Jak zrobić suchy lód w domu to pytanie pojawia się dosyć często w komentarzach i przeróżnych stronach internetowych. Szkoda jednak, że przed tym pytaniem nie pojawia się od razu cena uzyskania suchego lodu domowym sposobem. Suchy lód można zrobić szybko nawet w domowych warunkach. Różnica uzyskanego w ten sposób suchego lodu polega na tym, że w domowych warunkach uzyskiwany jest śnieg składający się z pyłu suchego lodu, a nie sam suchy lód. Aby uzyskać dobrej jakości suchy lód powstały w warunkach domowych śnieg, należy jeszcze sprasować do postaci granulatu, bloków lub plastrów. Tak jak to ma miejsce w firmie wytwarzającej suchy lód na skalę przemysłową.

Czytaj dalej

Dostawa suchego lodu do firm

Opublikowano w Produkcja suchego lodu


17 lutego 2020

Example blog post alt

Dostawa suchego lodu do firm realizowana jest od poniedziałku do piątku. Dostarczamy suchy lód do firm w opakowaniach styropianowych o pojemności od 30 do 100 kg. Suchy lód dostarczany jest również w kontenerach o pojemności od 100 do 500 kg. Cykliczne dostawy suchego lodu w kontenerach odbywają się na zasadzie wymiany. Dostarczamy do firmy kontener z suchym lodem i zabieramy pusty. Firmy zamawiające większe ilości suchego lodu lub cykliczne dostawy mogą liczyć na upusty, rabaty oraz indywidualne negocjacje cenowe.

Czytaj dalej

Produkcja suchego lodu

Opublikowano w Produkcja suchego lodu


18 sierpnia 2017

Example blog post alt

Produkcja suchego lodu rozpoczyna się od ciekłego dwutlenku węgla z którego jest wykonany. W skomplikowanym procesie ściskania i rozprężania powstaje śnieg który jest następnie prasowany do pożądanej postaci. Obecna produkcja suchego lodu dzięki granulatorom firmy Asco może odbywać się na małej powierzchni.

Czytaj dalej