Blog Dry Ice Zone

Wesele

Ciężki dym na wesele to nie jedyne możliwości zastosowania suchego lodu w trakcie wesela. Taniec w chmurach jest niesamowitym przeżyciem nie tylko młodej pary. Goście weselni obserwujący pierwszy taniec młodej pary są pod niesamowitym wrażeniem, widząc młodą parę tańczącą w obłokach. Korzystając z właściwości suchego lodu w trakcie uroczystości weselnych, można podać drinki z dymkiem lub stworzyć niesamowitą atmosferę podczas krojenia tortu przez młodą parę. Piramida dymiących kieliszków oczekująca na przybycie młodej pary to również przepiękna oprawa każdego wesela, która pojawia się coraz częściej w trakcie wesela tradycyjnego lub nowoczesnego.Oprawa muzyczna i wizualna wesela

Opublikowano w Wesele


03 października 2020

Example blog post alt

Jeszcze nie tak dawno zespół muzyczny był główną atrakcją gwoździem programu wesela. Dobry zespół muzyczny potrafił zabawić weselnych gości i grał z przerwami do białego rana. Na obecnych weselach zespół muzyczny gości bardzo rzadko. Ich miejsce zajął DJ, który układa listę przebojów z Młodą Parą. Oczywiście wśród muzy puszczanej przez DJ-a nie może zabraknąć rytmów disco polo i najnowszych przebojów, przy których bawią się młodzi ludzie na dyskotekach. Zabawa okraszona jest efektami specjalnymi, które są atrakcja nie jednej dużej imprezy. Tak, tak! Obecne wesela przypominają raczej „wypasione” imprezy, ale czy jest w tym coś złego?

Czytaj dalej

Branża ślubna 2020

Opublikowano w Wesele


09 czerwca 2020

Example blog post alt

Sezon wesel rozpoczął się w tym roku nieco później. W dobie pandemii COVID-19 i wszechobecnej kwarantanny nie było wiadomo czy w tym roku w ogóle odbędzie się jakiekolwiek wesele. Z czasem jednak gdy gospodarka kraju zaczęła być rozmrażana, dochodziły głosy, że owszem. Wesela będzie można zorganizować do 50 osób. Podniosło się wówczas mnóstwo krytyki, ponieważ rzadko kto organizuje tak małe wesela. A przecież kiedyś wesele na 50 do 80 osób było uważane za huczne. Rzadko kto mógł sobie pozwolić na taki luksus. Na takich weselach zespół muzyczny, był jedyną atrakcją. Oprócz alkoholu oczywiście. Obecnie taki model wesela jest uznawany za przyjęcie kameralne organizowane dla rodziny i najbliższych znajomych. Takim weselem nikt się nie pochwali.

Czytaj dalej

Ile kosztuje ciężki dym

Opublikowano w Wesele


27 lutego 2020

Example blog post alt

Ile kosztuje ciężki dym, zaprząta głowę organizatorów wesel oraz Młodą Parę. Cena ciężkiego dymu jest ważna, ale nie najważniejsza ze względu na to, że inne dodatki potrafią kosztować o wiele więcej niż ciężki dym. Przyjrzyjmy się zatem, ile może kosztować ciężki dym na Pierwszy taniec Młodej Pary. Już na samym początki jedna uwaga. Nie da się określić dokładnie jaka będzie cena za ciężki dym, gdy nie jest wiadomo, jaka jest wydajność wytwornicy do ciężkiego dymu. Rozmiary sali balowej oraz czas ekspozycji ciężkiego dymu. Chociaż można ustalić, przez jaki czas ciężki dym będzie wytwarzany, niemniej jednak nie jest to regułą. Przy bardziej widowiskowym występie Młodej Pary używane są nie jedna a dwie wytwornice ciężkiego dymu. Średni czas zamiany suchego lodu w ciężki dym wynosi: od 3 do 5 minut. Jest to wystarczający czas na wykonanie przez młodą parę dowolnego tańca. Niemniej jednak z roku na rok wymagania rosną. Pierwszy taniec młodej pary zamienia się pomału w niesamowite widowisko o dłuższym czasie ekspozycji ciężkiego dymu. Na niektórych weselach przy przepięknej choreografii i użyciu dwóch wytwornic cały „spektakl” może trwać od 5 do 8 minut. Jak widać dwa razy dłużej niż typowy Taniec w Obłokach. Młoda para zapłaci za taką usługę dwa lub trzy razy drożej. Przyjrzyjmy się zatem, ile będzie kosztowała usługa podstawowa.


Czytaj dalej

Ciężki dym 2020 rok

Opublikowano w Wesele


24 lutego 2020

Example blog post alt

Sezon ślubów i wesel na okrągły rok 2020 został rozpoczęty. Chociaż należy jeszcze poczekać do Świąt Wielkiej Nocy, to jednak już młodzi ludzie szukają zespołu muzycznego na wesele. Odpowiedniego dj-a oraz atrakcji, które powinny pojawić się w trakcie wesela. Jedną z takich atrakcji jest Taniec w Obłokach Młodej Pary. Cena ciężkiego dymu jest niewielka w porównaniu z innymi atrakcjami. Nie można się zatem dziwić, że wiele młodych par decyduje się na Taniec w Chmurach, tym bardziej że suchy lód dostępny jest niemal od ręki.

Czytaj dalej

Wytwornice ciężkiego dymu na suchy lód

Opublikowano w Wesele


10 października 2019

Example blog post alt

Początek października to wojna o pozyskanie na ostatnią chwilę zamówień na ciężki dym oraz inne atrakcje. Jak zwykle pod koniec roku ceny spadają i to bardzo znacznie. Październik jest tak naprawdę przedostatnim miesiącem sezonu. Sezon wesel zakończy się w grudniu a później jak co roku będą dwa miesiące przerwy więc, jest o co walczyć. Coraz więcej reklam można zobaczyć na portalach społecznościowych, lecz tutaj jedna uwaga. Należy zachować większą czujność i nie wybierać na łapu-capu usługodawcy, który proponuje najniższą ceną za ciężki dym. Pierwszy Taniec Młodej Pary powinien być efektowny. Jest to pierwszy moment (być może najważniejszy na weselu), kiedy Młoda Para wspólnie rozpoczyna uroczystości weselne i wspólne życie. Taniec w Obłokach potrzebuje białych obłoków, które są wytwarzane w wytwornicy ciężkiego dymu poprzez sublimację suchego lodu. Aby uzyskać efektowne białe obłoki, potrzebna jest wytwornica ciężkiego dymu o odpowiedniej wydajności oraz odpowiedniej ilości suchy lód. Mizernej jakości obłoki powstają, gdy wytwornica ciężkiego dymu pracując na maksymalnych obrotach, nie jest w stanie wypełnić sali ciężkim dymem o odpowiedniej jakość. Cena ciężkiego dymu z obsługą: od 400 do 600 złotych nie powinna nikogo przerażać. Jest to mały koszt w stosunku do innych atrakcji, które pojawiają się w trakcie wesela.

Czytaj dalej

Ciężki dym na pierwszy taniec

Opublikowano w Wesele


29 września 2019

Example blog post alt

Ciężki dym na pierwszy taniec wytwarzany jest z suchego lodu. Gwoli ścisłości z granulatu fi 16 mm. Zanim granulat suchego lodu fi 16 mm zdobył popularność i był dostępny w punktach sprzedaży, ciężki dym wytwarzano z bloków lub plastrów suchego lodu. Było to trochę uciążliwe, ponieważ bloki suchego lodu trzeba było pokruszyć. Tym samym na pół godziny przed pierwszym tańcem Młodej Pary trzeba było się solidnie do tego przygotować. Obecnie granulat suchego lodu fi 16 mm dostępny jest niemal w każdym mieście. Przed uruchomieniem wytwornicy suchego lodu należy tylko wsypać do odpowiedniego koszyczka odmierzoną miarkę granulatu i poczekać na odpowiedni moment, aby uruchomić wytwornicę ciężkiego dymu.

Czytaj dalej

Czy suchy lód na wesele jest bezpieczny

Opublikowano w Wesele


23 sierpnia 2019

Example blog post alt

Zamawiając suchy lód na wesele do tańca w chmurach lub do drinków z dymkiem należy pamiętać, aby zachować środki bezpieczeństwa. Temperatura suchego lodu -78,5°C stwarza pewne zagrożenia. Przy tak niskiej temperaturze suchego lodu należy zachować pewne środki bezpieczeństwa, aby nie poparzyć sobie naskórka dłoni. Podczas wsypywania suchego lodu do wytwornicy ciężkiego dymu należy założyć rękawice ochronne. Mogą to być zwykłe rękawiczki ogrodowe z gumowaną warstwą ochronną. Stanową one wystarczającą ochronę dłoni. Mimo tak niskiej temperatury suchego lodu, aby doszło do poparzenia naskórka, granulat musiałby być trzymany w dłoniach dłużej niż minutę. Nie polecamy nikomu takich praktyk, ponieważ znamy to zagadnienie od „podszewki” Codziennie przesypujemy duże ilości suchego ludu z kontenerów do zestawów wysyłkowych, które dostarczane są w całym kraju. Jak do tej pory żaden z pracowników nie doznał poparzenia, niemniej jednak dla zachowania bezpieczeństwa podczas wykonywanej pracy, każdy z nich używa rękawic ochronnych.

Czytaj dalej

Taniec w chmurach

Opublikowano w Wesele


23 sierpnia 2019

Example blog post alt

Taniec w chmurach to moment, który zostaje w Waszej pamięci na zawsze. Pierwszy taniec rozpoczyna uroczystości weselne i dobrą zabawę, która jest domeną każdego wesela. Taniec w chmurach wykonywany może być przez młodą parę przy nastrojowej muzyce i ciekawie opracowanej choreografii. To wszystko zależy od tego, jak młoda para traktuje ten jedyny dzień. Czy chce, aby wesele było bogate w efekty specjalne, zadziwiając w ten sposób przybyłych gości czy też ma odbywać się w kameralnej atmosferze? Należy jednak zauważyć, że ciekawie rozpoczęcie wesela sprzyja budowaniu atmosfery stymulującej do dobrej zabawy. Tak samo, jak napisany ciekawie wstęp książki, może rozbudzić wyobraźnię czytelnika tak samo taniec w chmurach, może być doskonałym rozpoczęciem zabawy.

Czytaj dalej

Ile suchego lodu na pierwszy taniec młodej pary

Opublikowano w Wesele


20 sierpnia 2019

Example blog post alt

Białe gęste obłoki otaczające Młodą Parę podczas pierwszego tańca wytwarzane są z suchego lodu, który jest zasypywany do wytwornicy ciężkiego dymu. Ciężki dym powstaje w wyniku sublimacji suchego lodu w wodzie. Jakość białych obłoków zależy od paru czynników, o których postanowiliśmy napisać.

Czytaj dalej

Pierwszy taniec w chmurach

Opublikowano w Wesele


19 sierpnia 2019

Example blog post alt

Gęste obłoki białego dymu spowijające tańczącą parę w „Tańcu z Gwiazdami” można zobaczyć również w trakcie wesela. Taniec z Gwiazdami jest niezwykłym widowiskom, który można przenieść na parkiet wesela, rozpoczynając tym samym uroczystości weselne. Skoro gwiazdy telewizji mogą tańczyć w chmurach to w trakcie wesela młoda para, która jest gwiazdą wieczoru, również może wykorzystać efekty specjalne do podkreślenia tego jedynego w swoim rodzaju wydarzenia. Taniec w chmurach młodej pary jest niezwykle widowiskowy. Wykorzystując suchy lód do ciężkiego dymu, tworzone jest niezwykłe widowisko. Młoda para wykonująca swój pierwszy taniec otoczona jest przez białe obłoki wytwarzane w wytwornicy ciężkiego dymu. Aby utworzyć białe obłoki, potrzebny jest granulat suchego lodu, z którego uzyskiwany jest zimny dwutlenek węgla. Dwutlenek węgla w połączeniu z drobinkami wody tworzy ciężki dym. Taniec w chmurach młodej pary rozpoczyna uroczystości weselne, dlatego warto podkreślić ten moment odpowiednim akcentem.

Czytaj dalej

Drink bar na wesele

Opublikowano w Wesele


22 lipca 2019

Drink bar jest coraz częściej spotykaną atrakcją na weselach. To wyśmienita propozycja dla miłośników lekkich kolorowych alkoholi, dla których czysta wódka zdecydowanie jest za mocna. Na drinki podczas wesela decydują się najczęściej kobiety, które przybyły na wesele w jednym celu. Bawić się do białego rana czego nie można powiedzieć o mężczyznach, którzy wolą mocniejsze trunki. Dla firm, które organizują drink bary na weselach, suchy lód stał się artykułem pierwszej potrzeby, ponieważ drinki z dymkiem są bardzo ciekawym rozwiązaniem. Przyciągają sporo osób, które chcą po raz pierwszy zasmakować dymiącego drinka i nie można się temu dziwić. Dymiące drinki podawane są w nielicznych restauracjach czy też pubach dlatego zawsze wzbudzają zainteresowanie na weselu. Pojawiając się na weselach, wzbudzają ciekawość dorosłych i dzieci.

Czytaj dalej

Drinki z suchym lodem na wesele

Opublikowano w Wesele


17 lipca 2019

Example blog post alt

Dymiące drinki z suchym lodem na weselach spotykane są coraz częściej. Drinki z suchym lodem to obecnie nie tylko domena dobrych pubów czy też restauracji. Dzięki bezproblemowemu dostępowi do suchego lodu przez klientów indywidualnych drinki z suchym lodem pojawiają się coraz częściej na imieninach, urodzinach oraz innych rodzinnych uroczystościach. Wystarczy zamówić on-line w sklepie suchego lodu odpowiednią ilość granulatu suchego lodu, aby cieszyć się dobrze schłodzonym drinkiem, z którego wydobywa się biały dymek. Biały dym pochodzi z sublimacji suchego lodu i wystarczy wrzucić do niego dwie trzy granulki, aby rozpoczął się cały proces, który twa od 3 do 4 minut. Im grubszy granulat, tym dłużej wydobywa się z drinka biały dymek, niemniej jednak należy pamiętać, że wraz z ochładzaniem się płynu dymu będzie mniej aż do całkowitego zaniknięcia.


Czytaj dalej

Jak zrobić ciężki dym na wesele

Opublikowano w Wesele


13 czerwca 2019

Example blog post alt

Ciężki dym na wesele wytwarzany jest w specjalnym urządzeniu. Ciężki dym jest prosty do wykonania. Wystarczy wsypać suchy lód do specjalnego koszyczka znajdującego się w wytwornicy ciężkiego dymu. Wlać ciepłą wodę do zbiornika i pociągnąć odpowiednią dźwignię, dzięki czemu suchy lód znajdujący się w koszyczku zostanie zanurzony w wodzie. Po zanurzeniu suchego lodu w wodzie następuje intensywna sublimacja suchego lodu. Sublimacja suchego lodu to nic innego jak zamiana ciała stałego w zimny dwutlenek węgla. W połączeniu z drobinkami wody powstaje biały ciężki dym, którego intensywność zależy od paru czynników.

Czytaj dalej

Ile suchego lodu na wesele

Opublikowano w Wesele


06 czerwca 2019

Example blog post alt

Otrzymujemy bardzo często zapytania telefoniczne dotyczące suchego lodu na wesele. Powtarza się bardzo często jedno z nich. Ile suchego lodu potrzebne jest na wesele. Niby bardzo proste pytanie niemniej jednak nie da się od tak od razu odpowiedzieć, ile suchego lodu jest potrzebne na wesele. Nie znając, chociaż w przybliżeniu ilości gości lub nawet jego przeznaczenia. Wybierając do nas numer telefonicznych porad, należy z grubsza wiedzieć, ile przybędzie gości na wesele. Na co suchy lód ma być przeznaczony i czy będzie on użyty jednorazowo, czy też ma być przeznaczony na więcej niż jedną atrakcję w trakcie uroczystości weselnych. Wówczas można mniej więcej przeliczyć ile suchego lodu na wesele przeznaczyć. Poniżej postaramy się jednak odpowiedzieć, ile suchego lodu jest potrzebne podczas niektórych uroczystości weselnych.

Czytaj dalej

Ciężki dym na wesele

Opublikowano w Wesele


30 maja 2019

Example blog post alt

Biały ciężki dym spotykany bardzo często podczas uroczystości weselnych pochodzi z sublimacji suchego lodu. Ciężki dym na pierwszy taniec wzbogaca wesele o przepiękne widowisko. Podnosi rangę każdego wesela poprzez efekty specjalne generowane z suchego lodu. Pierwszy taniec młodej pary w obłokach ciężkiego dymu rozpoczyna wesele i zachęca zaproszonych gości do dobrej zabawy. Warto zadbać o to, aby ciężki dym pojawił się na każdym weselu.

Czytaj dalej

Krojenie weselnego tortu

Opublikowano w Wesele


23 maja 2019

Example blog post alt

Krojenie weselnego tortu to pierwsze zadanie, jakie wykonuje wspólnie młoda para na nowej drodze życia. Znaczenie tego rytuału jest symboliczne i według tradycji prognozuje szczęście i życie pełne harmonii. Krojenie weselnego tortu nie może się obyć bez suchego lodu, który można wykorzystać na wiele sposobów. Uruchamiając wytwornicę ciężkiego dymu, można spowić młodą parę w obłokach białego dymu. Jest to zawsze bardzo widowiskowe, ponieważ ciężki dym przemieszcza się z miejsca na miejsce tak jakby żył własnym życiem. Różnobarwne oświetlenie potęguje jeszcze bardziej wizualne doznania. Wykorzystując właściwości suchego lodu można również cały weselny tort otoczyć białymi obłokami, które spływają na podłogę.

Czytaj dalej

Piramida kieliszków

Opublikowano w Wesele


14 maja 2019

Example blog post alt

Dymiąca piramida kieliszków wygląda bardzo efektownie, dlatego jest często spotykana na nowoczesnych weselach. Bardzo często otrzymujemy telefony od osób, które samemu organizują swoje wesele. Organizując wesele na własną rękę można je urozmaicić poprzez wykorzystanie właściwości suchego lodu. Tworząc małe lub większe efekty specjalne z wykorzystaniem suchego lodu, każde wesele staje się atrakcyjniejsze w odbiorze. Powstałe w trakcie wesela zdjęcia i firmy przyjemniej jest oglądać i wspominać wzdychając przy tym „ach co to było za wesele”

Czytaj dalej

Suchy lód do wytwornicy ciężkiego dymu

Opublikowano w Wesele


04 marca 2019

Example blog post alt


25 kg suchego lodu fi 16 mm to idealny zestaw do wytwornicy dymu + opakowanie styropianowe o grubych ściankach obniżające sublimację suchego lodu.

Granulat suchego lodu fi 16 mm idealnie nadaje się do w wytwornicy ciężkiego dymu, który jest wykorzystywany w trakcie wesela oraz imprez typu eventy. Dzięki grubym ściankom opakowania (60 mm) sublimacja suchego lodu jest o 50% mniejsza niż w tradycyjnych opakowaniach. Ze względu na to, że suchy lód kupowany na wesele w zestawach zawierających 30 kg suchego lodu był podatny na przełamanie lub pęknięcia podczas transportu, postanowiliśmy zastosować mocniejsze opakowania. Dzięki grubszym ściankom opakowania dochodzi do mniejszych strat niż w tradycyjnych opakowaniach. Zamawiając suchy lód na imprezę, wesele lub event, który odbywać się będzie w sobotę można być pewnym, że strat suchego lodu będzie o wiele mniej.

Czytaj dalej

Suchy lód na wesele

Opublikowano w Wesele


20 stycznia 2017

Example blog post alt

Suchy lód na wesele kupowany jest do tworzenia przepięknych efektów w trakcie pierwszego tańca Młodej Pary rozpoczynającej wesele oraz innych atrakcji pojawiających się w trakcie. Suchy lód na wesele można kupić w punkcie sprzedaży suchego lodu mieszczącego się w Raszynie ul Mieczysława Słowikowskiego 41 A lub w Łodzi ul Andrzeja Struga 78. Suchy lód na wesela dostarczamy również kurierem w zestawach wysyłkowych. Dostawa suchego lodu na wesele realizowana jest w 24 godziny w zestawach wysyłkowych od 4 do 30 kg granulatu fi 16 mm. Granulat suchego lodu fi 16 mm sprawdza się doskonale do wytwornicy ciężkiego dymu, dymiących kieliszków szampana oraz innych atrakcji uświetniających ten dzień. Dostawa suchego lodu na wesele realizowana jest w opakowaniach styropianowych oraz kartonowych, aby zminimalizować straty wynikające z sublimacji suchego lodu.

Czytaj dalej