Blog Dry Ice Zone

Zastosowanie suchego lodu

Cykliczne publikacje ukazują możliwości wykorzystania suchego lodu w rożnych dziedzinach życia. Właściwości suchego lodu pozwalają na transport produktów zamrożonych. Realizowanie efektów specjalnych w trakcie reklam, filmie, scenie teatru lub na koncercie. Dzięki niskiej temperaturze suchego lodu która wynosi -78.5°C zestalony dwutlenek węgla wykorzystywany jest w chłodnictwie i laboratoriach. Doskonale sprawdza się w transporcie krwi oraz materiału genetycznego.Dlaczego suchy lód jest suchy

Opublikowano w Zastosowanie suchego lodu


31 sierpnia 2021

Example blog post alt

Czy zastanawialiście się, dlaczego suchy lód jest suchy? Takie pytanie pata czasami w trakcie rozmów z klientami. Zainteresowanie jest oczywiste, ale gdy takie samo pytanie pada od przedstawiciela firmy organizującej imprezy lub wesela, jest to trochę dziwne. Zważywszy, że w większości przypadków organizatorzy imprez mają częsty kontakt z suchym lodem. To właśnie poprzez wykorzystanie właściwości suchego lodu tworzone są przepiękne efekty specjalne. Ciężki dym na taniec w obłokach Młodej Pary lub smaczne dymiące drinki podawane zaproszonym gościom. Tak, tak. To wszystko dzięki niewinnie wyglądającemu granulatowi, który firma Dry Ice Zone sprzedaje i dostarcza w całym kraju. Jeszcze 10 lat taki stan rzeczy był tylko marzeniem. Na dawnych potańcówkach typu „prywatka” wystarczył gramofon lub magnetofon szpulowy i barwne oświetlenie. Obecnie taki stan rzeczy jest niedopuszczalny i nudny. Powróćmy jednak do pytania. Dlaczego suchy lód jest suchy?

Czytaj dalej

Suchy lód do chłodzenia pomieszczeń

Opublikowano w Zastosowanie suchego lodu


22 czerwca 2021

Example blog post alt

Przeżyliśmy bardzo sympatyczny gorący weekend i zapowiada się, że wysokich temperatur w tym roku nam nie zabraknie. Być może w tym sezonie skończą się komentarze typu: co to za lato? Lub „gdzie jest to ocieplenie klimatu jak tutaj deszcz leje już drugi tydzień” itp. Skończą się jedne komentarze a powstaną następne, ponieważ niektórzy z nas nie są w stanie znieść tak ekstremalnych temperatur jak +32°C lub +32°C. Podobno tego lata będzie jeszcze cieplej?! Osoby starsze lub chore przebywające w domach przeżywają istne katusze. Dla nich temperatura w domu lub mieszkaniu powyżej +28°C jest udręką. W tak drastycznych warunkach organizm domaga się schłodzenia i robimy to, biorąc szybki prysznic lub pijąc większe ilości wody. Rozwieszamy mokre prześcieradła w oknie lub włączamy wentylator. Niestety tego typu domowe sposoby dają ulgę tylko na chwilę. Wiemy jednak, jak szybko schłodzić mieszkanie wykorzystując do tego celu suchy lód.


Czytaj dalej

Suchy lód do przechowywania szczepionek

Opublikowano w Zastosowanie suchego lodu


05 stycznia 2021

Example blog post alt

Suchy lód do przechowywania szczepionek stosowany jest w punktach szczepień, klinikach i szpitalach. Ze względu na to, że szczepionka na koronawirusa musi być przechowywana w skrajnie niskich temperaturach, suchy lód doskonale odgrywa swoją rolę jako doskonałe chłodziwo. Należy przypomnieć, że suchy lód posiada temperaturę -78,5°C. Nie topi się a sublimacje, zamieniając się gaz. Dzięki temu nie pozostaje po nim żadem ślad i zapach. Biorąc pod uwagę to, że szczepionka firmy Pfizer musi być przechowywana w przedziale temperatur -70°C do -80°C, suchy lód doskonale wypełni swoje zadanie. Jedyny problem to dostawa suchego lodu do punktów szczepień. Dla firmy Dry Ice Zone to żaden problem. Codziennie dostarczamy suchy lód do firm i odbiorców indywidualnych w całym kraju. Dostawa suchego lodu do punktów szczepień nie stanowi dla nas żadnego problemu.

Czytaj dalej

Suchy lód w warsztacie samochodowym

Opublikowano w Zastosowanie suchego lodu


11 września 2020

Example blog post alt

Możliwości suchego lodu są tak duże, że ten komponent możecie spotkać na każdym kroku. Nie tylko w trakcie wesela czy imprezy w domu. Udając się do warsztatu samochodowego należy wiedzieć, że suchy lód jest w tej branży często stosowany. Właściwości suchego lodu pozwalają na zamrożenie a tym samym kurczenie metalu bez obawy, że skoroduje. Należy wiedzieć, że suchy lód nie składa się z zamrożonej wody. Produkowany jest z ciekłego dwutlenku węgla i w wyniku sublimacji ponownie przekształca się w gaz. Nie pozostaje po nim żaden ślad i nie a obawy, że tuleje, łożyska i inne metalowe części w samochodzie skorodują.

Czytaj dalej

Zastosowanie suchego lodu w przemyśle przetwórczym

Opublikowano w Zastosowanie suchego lodu


01 września 2020

Example blog post alt

Suchy lód został dopuszczony do bezpośredniego kontaktu z żywnością w 2003, dzięki czemu jego właściwości są wykorzystywane w przemyśle przetwórczym. Atutem suchego lodu jest niska temperatura, która wynosi -78,5°C oraz to, że nie jest komponentem uzyskiwanym poprzez zamrożenie wody. Suchy lód został dopuszczony do stosowania jako dodatek do żywności pod nazwą E 290 poprzez dyrektywę unijną nr 2002/82/EC oraz wynikające z niej Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 23.12.2003 (Dz.U.03.59.530). Suchy lód nie wpływa negatywnie na smak i zapach gotowych już produktów, jak i żywności nieprzetworzonej. Innym atutem suchego lodu jest hamowanie rozwoju bakterii oraz grzybów dlatego bardzo często stosowany jest w gastronomi, oraz transporcie mięsa i wędlin w tak zwanej zmiennej atmosferze.

Czytaj dalej

Hartowanie suchym lodem

Opublikowano w Zastosowanie suchego lodu


21 kwietnia 2020

Example blog post alt

Nasi klienci stale nas zaskakują, wymyślając nowe zastosowania suchego lodu. Równie często okazuje się, że nowe możliwości nie są nowymi. Znane były od wieków, niemniej jednak dużo wcześniej stosowano lód zamiast zestalonego dwutlenku węgla. Poprzez bezproblemowy dostęp firm oraz klientów indywidualnych do suchego jest on coraz częściej wybierany zamiast lodu tradycyjnego. Ostatnio coraz częściej dzwonią do nas właściciele firm, którzy do hartowaniu stali wykorzystywali lód w kostkach lub dużych płatach. Hartowana w ten sposób stal nierdzewna odznacza się dużą wytrzymałością i ostrością.

Czytaj dalej

Sprzedaż suchego lodu

Opublikowano w Zastosowanie suchego lodu


12 lipca 2019

Example blog post alt

Sprzedaż detaliczna suchego lodu realizowana jest w oddziale firmy Dry Ice Zone, która mieści się w miejscowości Raszyn ulica Mieczysława Słowikowskiego 41 A. Realizujemy również dostawy kurierskie suchego lodu dla firm oraz odbiorców indywidualnych. Dostawa kurierska suchego lodu realizowana jest w gotowych zestawach wysyłkowych, dzięki czemu osoba zamawiająca suchy lód może wybrać dowolną ilość suchego lodu w zależności od zapotrzebowania. Zestawy suchego lodu są tak przygotowane, aby uniknąć strat suchego lodu, które są wynikiem sublimacji. Ponownej zamiany suchego lodu w dwutlenek węgla, z którego został wyprodukowany.


Czytaj dalej

Jak szybko schłodzić mieszkanie

Opublikowano w Zastosowanie suchego lodu


03 lipca 2019

Example blog post alt

Gorąco, upały zmuszają niektórych ludzi do niekonwencjonalizowanych rozwiązań, które są w stanie chociaż trochę ulżyć w cierpieniach. Najgorsze katusze przeżywają osoby, które w okresie letnim są chore. Cierpią na schorzenia serca lub na nadciśnienie. Żar wdzierający się do mieszkania nagrzewa ściany i podłogi, dlatego nawet nocą nasz organizm nie jest w stanie odpocząć. Potrzebuje trochę chłodu do wypoczynku, aby się zregenerować. Gdy temperatura na zewnątrz jest wyższa niż +30°C, tradycyjne wentylatory nie są w stanie schłodzić mieszkania a przegrzewająca się klimatyzacja odmawia posłuszeństwa. Należy wówczas ratować się w inny sposób. W takim przypadku z pomocą przychodzi suchy lód, z którego pomocą można szybko obniżyć temperaturę nawet o 8°C.

Czytaj dalej

Bezpieczne stosowanie suchego lodu

Opublikowano w Zastosowanie suchego lodu


21 maja 2019

Example blog post alt

Temperatura suchego lodu jest bardzo niska i wynosi -78,5°C. Tak niska temperatura może doprowadzić do dotkliwych poparzeń dłoni lub przełyku, jeżeli zostanie połknięta granulka w trakcie sączenia drinka, lub napojów bezalkoholowych z dymkiem. Wystarczy jednak zachować pewne środki bezpieczeństwa, aby cieszyć się podczas imprezy efektami specjalnymi generowanymi przez suchy lód. Nie należy jednak demonizować tego tematu. Krótkotrwałe dotknięcie suchego lodu nie jest szkodliwe i nikomu nie wyrządzi szkody. Dopiero dłuższe przytrzymanie w dłoniach zestalonego dwutlenku węgla może doprowadzić do miejscowego odmrożenia naskórka, które będzie widoczne pod postacią zaczerwienionej skóry lub w skrajnych przypadka w tym miejscu powstanie bąbel. Taki sam jak przy oparzeniach. Trzymając suchy lód w mokrych, wilgotnych dłoniach można bardzo szybko odmrozić naskórek ponieważ reakcja będzie jeszcze szybsza. 

Czytaj dalej

Thai ice

Opublikowano w Zastosowanie suchego lodu


02 maja 2019

Example blog post alt

Lody thai ice najpierw opanowały Stany Zjednoczone, teraz od roku na ich punkcie szaleją Polacy. Nietuzinkowy wygląd Thai ice, zaskakujący smak i unikalna forma rolowanych lodów są gwarancją ich sukcesu. Mamy dla wszystkich bardzo dobrą wiadomość. Popularne tajskie lody można wykonać samemu, korzystając z właściwości suchego lodu. Aby wykonać samemu tajskie lody, należy kupić 4 kg suchego lodu. Suchy lód będzie chłodziwem, który przez długi czas będzie ochładzał patelnię, na której będą rolowane lody. Potrzebne jest również opakowanie styropianowe ST 10 oraz posiadać dużą patelnię teflonową i plastykową szpachelkę. Sam proces rolowania tajskich lodów nie jest procesem skomplikowanym i każdy może się tego nauczyć. Poniżej podajemy instrukcję jak wykonać tajskie lody domowym sposobem oraz recepturę na masę lodową.

Czytaj dalej

Krioterapia miejscowa suchym lodem

Opublikowano w Zastosowanie suchego lodu


10 kwietnia 2019

Example blog post alt

Oziębianie ciała wodą i lodem stosowane jest w lecznictwie już w V wieku. Obecnie krioterapia jest wykonywana w specjalnych komorach, w których panuje temperatura powietrza poniżej -120°C. Mimo wszystko w lodowatej kąpieli odbieranie tkankom ciepła jest o wiele szybsze. Do kriostymulacji miejscowej zalicza się masaż lodem lub suchym lodem. Do krioterapi miejscowej używany jest zarówno suchy lód, jak i zimny dwutlenek węgla powstały w wyniku sublimacji suchego lodu. Krioterapia miejscowa suchym lodem może być wykonywana bez wychodzenia z domu. Wystarczy zamówić suchy lód z dostawą do domu. Użyć dostępnych w domu narzędzi i materiałów, aby kriostymulację wykonywać w dowolnym momencie.

Czytaj dalej

Suchy lód na trądzik

Opublikowano w Zastosowanie suchego lodu


09 kwietnia 2019

Example blog post alt

Z roku na rok, a nawet z miesiąca na miesiąc dowiadujemy się o nowych możliwościach suchego lodu. Jako pracownicy firmy Dry Ice Zone śledzimy pojawiające się nowinki, ponieważ od czasu do czasu klienci e-sklepu potrafią nas zaskoczyć pytaniem, na które nie za bardzo potrafimy odpowiedzieć. Ostatnimi czasy dosyć często otrzymujemy zapytania dotyczące krioterapii suchym lodem. Krioterapia suchym lodem może być prowadzona w domu, więc nie dziwimy się, gdy ktoś zainteresowany zadaje pytanie dotyczące terapii zimnem. Ostatnio jednak dosyć często dzwonią do nas zdesperowane kobiety, które zadają nam pytanie „czy wiemy cokolwiek o terapii trądzikowej zwanej „slush”. Pierwsze wzmianki na temat terapii slush można było dostrzec w internecie, kiedy to celebrytki Kendall i Kylie Jenner pochwaliły się, że do walki z trądzikiem stosują suchy lód oraz aceton.

Czytaj dalej

Suszenie suchym lodem

Opublikowano w Zastosowanie suchego lodu


08 kwietnia 2019

Example blog post alt

Suchy lód posiada wiele zastosowań. Wykorzystywany jest najczęściej jako chłodziwo. Temperatura suchego lodu -78,5°C pozwala na szybkie zamrożenie dowolnych produktów lub materiału. Pozwala również na to, aby w opakowaniu, kontenerze lub przestrzeni załadunkowej wytworzyć odpowiednie warunki do transportu mrożonek, mięsa, produktów spożywczych. Transport w suchym lodzie wykonywany jest od dekad, dlatego też z roku na rok wzrasta zapotrzebowanie na suchy lód. Suchy lód wykorzystany jest do szybkiego suszenia, ziół i innych roślin, z których uzyskiwany jest olej roślinny o właściwościach leczniczych. Olej z ziół dodawany jest do kosmetyków, szamponów itp. Suszenie zimnem jest znane od dawna. Nasze babcie w okresie zimowym mokre pranie wywieszały na mrozie, aby szybko je wysuszyć.

Czytaj dalej

Gratowanie Gumy suchym lodem

Opublikowano w Zastosowanie suchego lodu


13 lutego 2019

Example blog post alt

Produkcja elementów gumowych, uszczelek i wiele innych jest obecnie wykonywana bardzo szybko. Problemem pozostaje pozbycie się nadlewek gumowych, które widoczne są na zdjęciach. W przemyśle stosowane są różne metody, aby pozbyć się gumowych lub plastikowych nadlewek. Elementy gumowe poddawane są obróbce ściernej z zastosowaniem medium ściernego dodawanych o obrotowych bębnów. Mogą to być ceramiczne kulki, wałeczki czy też stożki. Podczas obracania się bębna z elementami ściernymi cienkie nadlewki plastyku są ścierane, pozostawiając gładką powierzchnię.

Czytaj dalej

Jak przechowywać suchy lód w domu

Opublikowano w Zastosowanie suchego lodu


26 listopada 2018

Example blog post alt

Niezmiernie ważny temat. Jak przechowywać suchy lód w domu, kiedy zostanie on dostarczony w piątek, a impreza rozpocznie się w sobotę późnym popołudniem. Odpowiednie przechowywanie suchego lodu zmniejszy straty. Zapewni bezpieczeństwo przed imprezą i w trakcie zabawy z suchym lodem. Opakowanie w którym dostarczany jest suchy lód jest na tyle bezpieczne że to właśnie w nim przechowujemy suchy lód do momentu kiedy będziecie chcieli go użyć.

Czytaj dalej

Wkłady żelowe do celów rehabilitacyjnych

Opublikowano w Zastosowanie suchego lodu


07 września 2018

Example blog post alt

Wkłady żelowe, jakie posiadamy na stanie w e-sklepie, które wykorzystywane są do transportu w warunkach kontrolowanej temperatury, nie muszą służyć tylko do transportu. Odbiorcy indywidualni mogą wykorzystać wkłady żelowe do celów rehabilitacyjnych. Terapia zimnem jest stosowana do rehabilitacji miejsc skręceń, złamań, a także można ją stosować przeciwbólowo. Możliwości jest oczywiście o wiele więcej, ponieważ rehabilitacja zimnem stosowana jest od dekad w specjalistycznych jednostkach medycznych. Dużym atutem żelpaków, jakie posiadamy w ofercie jest to, że można je zamrozić do temperatury -40°C. Jest to temperatura krytyczna, której nie można przekroczyć, ale nie trzeba się obawiać. Nasze domowe zamrażalki nie dysponują takimi możliwościami mrożenia, dlatego też nie ma obawy że wkład żelowy zostanie uszkodzony.


Czytaj dalej

Wkłady chłodzące, żelpaki

Opublikowano w Zastosowanie suchego lodu


27 sierpnia 2018

Example blog post alt

Wkłady chłodzące (żelpaki), od wielu lat stosowane są przez firmy farmaceutyczne i biotechnologiczne na całym świecie do utrzymania zimnego łańcucha w trakcie transportu. Wkłady Medicool® wytwarzane są z nietoksycznego, opartego na bazie wody żelu który jest zamknięty w elastycznych i przetwarzanych woreczkach z polietylenu. Wkłady posiadają usztywnienie wewnętrzne pod postacią gąbki która jest zamknięta w woreczku z polietylenu. Wkłady Medicool® zostały tak zaprojektowane aby można je było użyć wielokrotnie. Wykorzystywane są w transporcie o kontrolowanej temperaturze. Kontrolowanej temperaturze transportu farmaceutyków i wilgotności.

  • Zaprojektowane do wielokrotnego użytku
  • Zastosowanie: transport produktów farmaceutycznych
  • Zakres temperatury transportu: 2°C do 8°C / 15°C do 25°C
null

Czytaj dalej

Sublimacja suchego lodu

Opublikowano w Zastosowanie suchego lodu


06 czerwca 2018

Example blog post alt

Sublimacja suchego lodu rozpoczyna się już podczas produkcji suchego lodu i zachodzi zawsze w środowisku cieplejszym niż suchy lód. Temperatura suchego lodu wynosi -78.5°C dlatego też nie da się obniżyć temperatury wewnątrz opakowania do takiej wartości, która by powstrzymała proces sublimacji. Firma Dry Ice Zone dokłada wszelkich starań aby dostarczyć zestawy suchego lodu jak najszybciej aby uniknąć strat, które są wynikiem sublimacji suchego lodu. Stosujemy odpowiednie opakowania zabezpieczające, niemniej jednak składając zamówienie na odpowiedni zestaw suchego lodu należy się liczyć z tym że w trakcie dostawy suchego lodu straty będą mniejsze lub większe. Zależy to w głównej mierze od szybkości dostawy oraz wielkości wybranego zestawu.

Czytaj dalej

Chłodzenie serwera suchym lodem

Opublikowano w Zastosowanie suchego lodu


24 kwietnia 2018

Example blog post alt

Jak co roku sporym problemem są przegrzewające się serwery kiedy temperatura latem dochodzi do 30°C. Mimo zastosowania chłodzenia pasywnego, wentylatorów o dużej wydajności latem dochodzi do przegrzewania się serwerów dlatego bardzo częstymi gośćmi latem, w e-sklepie Dry Ice Zone są firmy które zajmują się obsługą serwerów.

Czytaj dalej

Dostawa suchego lodu do firm w Polsce

Opublikowano w Zastosowanie suchego lodu


19 marca 2018

Example blog post alt

Dostarczamy suchy lód do firm w Polsce w zestawach wysyłkowych lub kontenerach izotermicznych. Dostawa zestawów suchego lodu dla firm realizowana jest w 24 godziny. Zestawy wysyłkowe suchego lodu dla firm pakowane są w opakowania styropianowe styrobox posiadające 30 mm ścianki.Grube ścianki opakowania zabezpieczają zestawy dla firm przed sublimacją. Istnieje również możliwość dostawy zestawów wysyłkowych dla firm w sobotę.

Czytaj dalej

Suchy lód dla firm

Opublikowano w Zastosowanie suchego lodu


21 lipca 2017

Example blog post alt

Dostawa suchego lodu dla firm realizowana jest w całym kraju. Granulat suchego lodu dla firm jest dostarczany w specjalistyczne kontenery o ładowności od 200 do 500 kilogramów. Realizujemy sprzedaż suchego lodu dla firm cateringowych, produkcyjnych, przemysłu przetwórczego lub firm transportowych w całym kraju. Dostawy suchego lodu do firm realizowane są również w sobotę.  

Czytaj dalej

Suchy lód w laboratorium

Opublikowano w Zastosowanie suchego lodu


23 stycznia 2017

Example blog post alt


Doświadczenia laboratoryjne - Suchy lód jest stosowany w laboratoriach do spowalniania reakcji egzotermicznych.

Czytaj dalej

Dostawa i płatności

Opublikowano w Zastosowanie suchego lodu


17 stycznia 2017

Pierwszy raz zamawiasz dostawę suchego lodu, zapoznaj się podstawowymi warunkami dostawy tak kruchego komponentu jakim jest suchy lód.

Czytaj dalej

Zestalony dwutlenek węgla

Opublikowano w Zastosowanie suchego lodu


06 września 2016

Zestalony dwutlenek węgla to dwutlenek węgla (CO2 w stanie stałym).

CO2 = dwutlenek węgla. Dwutlenek węgla jest kombinacją z dwoma atomami tlenu połączonymi z jednym atomem węgla.

CO2 jest gazem bezbarwnym, obojętnym około 1 ½ razy cięższy od powietrza i jest obecny w atmosferze ziemskiej w stężeniu 0,03%.

CO2 może występować w trzech postaciach:

W postaci gazowej: dla napojów i przemysłu spożywczego

W postaci cieczy: w zbiorniku pod ciśnieniem

W postaci stałej: zwany suchy lód (do chłodzenia, czyszczenia itp)

Czytaj dalej

Sprzedaż mały hurt & dostawa

Opublikowano w Zastosowanie suchego lodu


03 lutego 2014


Jak realizujemy dostawy suchego lodu dla klientów hurtowych?

Czytaj dalej