Ciężki dym na wesele

Opublikowano 30 maja 2019 w dziale Wesele

Biały ciężki dym spotykany bardzo często podczas uroczystości weselnych pochodzi z sublimacji suchego lodu. Ciężki dym na pierwszy taniec wzbogaca wesele o przepiękne widowisko. Podnosi rangę każdego wesela poprzez efekty specjalne generowane z suchego lodu. Pierwszy taniec młodej pary w obłokach ciężkiego dymu rozpoczyna wesele i zachęca zaproszonych gości do dobrej zabawy. Warto zadbać o to, aby ciężki dym pojawił się na każdym weselu.

Ciężki dym na wesele

Ciężki dym na weselach


W internecie można spotkać sporo ogłoszeń, które pochodzą z różnych regionów kraju. Ciężki dym na wesele w warszawie lub innych miejscowościach świadczy dobitnie, że ciężki dym na takich uroczystościach jest bardzo popularny. Warszawa jest miejscem gdzie bardzo szybko trafiają na wesela nowinki z targów ślubnych, dlatego ciężki niski dym jest stosowany nie tylko podczas rozpoczynania uroczystości weselnych. Mniej lub bardziej barwne efekty specjalne można zobaczyć również w trakcie całego wesela. Podczas poszczególnych uroczystości weselnych takich jak: krojenie tortu lub oczepiny. Ciężki dym generowany jest również podczas zabaw organizowanych dla weselnych gości lub podawany jest pod postacią dymiących drinków. Wszystko to zależy od inwencji twórczych organizatora wesela oraz życzenia młodej pary.Pierwszy taniec w chmurach


Taniec w obłokach młodej pary ma za zadanie nie tylko podnieść rangę tej uroczystości. Ciężki dym ścielący się nisko nad parkietem ukrywa również różne niedoskonałości, potknięcia podczas wykonywania walca lub innego utworu. Stres pojawiający się w chwili, gdy wszystkie oczy gości weselnych zwrócone na tańczącą młodą parę może doprowadzić do tego, że wcześniej ustalona choreografia może się rozsypać jak bańki mydlane. Ciężki dym na pierwszy taniec unosi się w trakcie tańca, zakrywając czasami do kolan młodą parę. Weselni goście nie są w stanie zobaczyć czy młodej parze plączą się nogi, czy też nie. To właśnie dlatego taniec młodej pary w obłokach spotkać można coraz częściej na weselach.
Jak zrobić ciężki dym


Otrzymujemy sporo telefonów, które dotyczą ciężkiego dymu. Niektóre młode pary same organizują dla siebie wesele, aby uniknąć wysokich kosztów. Powstaje wówczas pytanie: jak zrobić ciężki dym? Odpowiedź jest bardzo prosta niemniej jednak zaznaczamy, że uzyskany ciężki dym domowym sposobem nie będzie tak efektowny, jak ten powstały z wytwornicy ciężkiego dymu. Aby wykonać samemu ciężki dym, należy kupić duży pojemnik z przykrywką oraz mniejszy, do którego wlejemy gorącą wodę. Oczywiście potrzebny będzie również suchy lód do ciężkiego dymu, ale z tym nie ma żadnego problemu, ponieważ, dostarczamy go kurierem w dowolne miejsce. W dolnej części pojemnika należy wyciąć otwór o średnicy szklanki. Następnie do środka wkładamy mniejszy pojemnik z gorącą wodą. Do gorącej wody wsypujemy granulat suchego lodu i szybko zamykamy szczelnie większy pojemnik. Po wsypaniu granulatu do wody rozpoczyna się bardzo intensywna sublimacja suchego lodu. Z wyciętego otworu zaczyna się wydobywać ciężki dym „rozlewając się” po podłodze. Zamiast dużego pojemnika można użyć opakowanie styropianowe, w którym suchy lód jest dostarczany. Do opakowania styropianowego również należy włożyć mniejszy pojemnik, w którym zmieści się minimum 10 kg suchego lodu. Uzyskacie w ten sposób ciężki dym domowym sposobem, który będzie wytwarzany od 3 do 4 minut. Dla osób, które są zainteresowane wytwarzaniem ciężkiego dymu domowym sposobem opracowaliśmy już dużo wcześniej instrukcję jak to zrobić = > efekty specjalne domowym sposobem.


null


Profesjonalny ciężki dym


Profesjonalny ciężki dym powstaje niemal w ten sam sposób niemniej jego gęstość oraz ilość jest o wiele większa. Ciężki dym powstający w wytwornicy dymu jest intensywny i utrzymuje się dłużej na większej przestrzeni, nawet gdy jest wytwarzany podczas wesela organizowanego w plenerze. Warto zainwestować w wynajem wytwornicy ciężkiego dymu oraz profesjonalną obsługę wesela, aby było one udane. Wynajem wytwornicy ciężkiego dymu nie jest aż tak bardzo kosztowny. Wytwornica ciężkiego dymu wynajmowana jest na dwie doby obejmujące sobotę oraz niedzielę. Najczęściej to właśnie w tych dniach organizowane są wesela w całym kraju.


Suchy lód do ciężkiego dymu


Suchy lód do ciężkiego dymu kupowany jest w różnych ilościach. Jeśli suchy lód jest przeznaczony tylko na pierwszy taniec młodej pary, kupowany jest w ilości od 10 do 15 kg suchego lodu. Uzależnione jest to również od pojemności pojemnika znajdującego się w wytwornicy. 25 kg suchego lodu do wytwornicy ciężkiego dymu kupowane jest wówczas gdy oprócz pierwszego tańca zostanie on przeznaczony na inne również ciekawe efekty specjalne. Suchy lód przyda się podczas krojenia pierwszego tortu lub drinków z suchym lodem, które również cieszą się popularnością. Suchy lód do drinków na wesele posiada taką samą średnicę co do wytwornicy ciężkiego dymu. Jest to najczęściej granulat suchego lodu fi 16 mm, dzięki któremu uzyskuje się dużą ilość ciężkiego dymu. Suchy lód do ciężkiego dymu jest w naszym sklepie zawsze świeży. Świeży suchy lód odznacza się zwartą budową oraz znaczną długością. Kupując suchy lód na wesele, należy na to zwrócić szczególną uwagę, ponieważ mniejsza ilość ciężkiego dymu może oznaczać, że suchy lód nie był świeży. Opinie na temat ciężkiego dymu są różne. Niektóre opinie na temat ciężkiego dymu są pozytywne a inne nie. Zależy to również od tego, czy do wytwornicy ciężkiego dymu dodawany był płyn, dzięki któremu uzyskuje się większą gęstość. Niektórzy weselni goście mogą na taki płyn reagować intensywnym kaszlem.

nullZestawy wysyłkowe suchego lodu dostarczane kurierem w całym kraju.

Dostawa realizowana jest w 24 h.

Wybierz Swój zestaw4 kg
     7 kg

    10 kg      12 kg
15 kg
    20 kg
    30 kg
    40 kg


Zestawy specjalne suchego lodu dostarczane w opakowaniach posiadających grubsze ścianki (60 mm).
        Mniejsza sublimacja i straty suchego lodu. Bezpieczniejsze odporniejsze opakowanie.20 kg
     25 kg
     40 kgDział porad

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów organizujących wesela, imprezy w tym imprezy organizowane w domu typu: imieniny lub urodziny postanowiliśmy uruchomić dział porad dla klientów indywidualnych. Organizując imprezę, wesele oraz inne wydarzenie możesz zaczerpnąć telefonicznie informacji na temat zastosowania suchego lodu. Ilości suchego lodu jaki jest potrzebny do wykonania efektów specjalnych, drinków z suchym lodem, zabawy z dziećmi itp. Porady udzielane są telefonicznie. Nie odpowiadamy na zapytania wysyłane poprzez SMS. Dział porad suchego lodu czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 15:00. Telefon: 732 - 610 – 501. Dzwoniąc do działu porad należy pamiętać, że pracownik działu nie jest odpowiedzialny za nadanie paczek lub brak dostawy suchego lodu.