Co wziąć do szpitala

Opublikowano 23 marca 2020 w dziale Nowości ze świata

W zalewie fake newsów rozprzestrzeniających się szybciej niż koronawirus postanowiliśmy napisać parę użytecznych porad. Porad dla osób, które trafią na dniach do szpitala. Chodzi nam o to, aby każdy pacjent z podejrzeniem covid-19 był przygotowany na pobyt, aby uniknąć niepotrzebnych problemów i nerwowych sytuacji. Oprócz potrzebnych do życia rzeczy należy wziąć również plecak empatii i wyrozumiałości dla personelu. Personel szpitala pracuje pod presją. Czasami nawet nie opuszcza szpitala, aby nie zarazić rodziny i bliskich. Proste „Dziękuje” jest tutaj jak najbardziej na miejscu, bo to Oni nazrażają dla Ciebie swoje życie.

null

Po przyjęciu do szpitala traficie na dobę do izolatki. Oznacza to, że w ciągu doby nie będziecie mogli opuścić pomieszczenia. W izolatce nie ma pościeli, tylko fizelinowy podkład. Radzimy, aby do torby zapakować własne prześcieradło, poszewkę na poduszkę i kocyk. Bielizna osobista na zmianę będzie również wam potrzebna. Oczywiście będzie wam również potrzebny ręcznik, szczoteczka do zębów, pasta oraz mała szczoteczka do rąk. Należy wziąć również szampon, mydło oraz żel pod prysznic. Niezbędna będzie również woda (2, 3 butelki) herbata oraz kawa i cukier. Nie zapominajcie o papierze toaletowym. Panie powinny wziąć ze sobą środki higieniczne oraz klapki pod prysznic.

null

Radzimy, aby wziąć coś do czytania, bo czas będzie wam się wlókł niemiłosiernie. Trafiając na oddział wieczorem, nie otrzymacie już posiłku. Dlatego ważne jest, aby wziąć parę kanapek. Trafiając do izolatki, nie będziecie mogli jej opuścić tym samym, nie wyjdziecie do szpitalnianego sklepiku. Trzeba tak się przygotować, aby pierwsze dni w szpitalu spędzić bez przeszkód. Zawczasu naładujcie telefon oraz zapakujcie do torby ładowarkę. Wskazane jest, aby zabrać do szpitala słuchawki, aby nikomu nie przeszkadzać. Osoby, które mają problemy ze snem, powinny wziąć ze sobą zatyczki do uszu. Zatyczki do uszu się przydadzą, gdy zostaniecie przeniesieni na salę ogólną. Należy wziąć ze sobą leki i pokazać lekarzowi. Lekarz prowadzący zadecyduje, które i jak powinny być podawane w trakcie pobytu w szpitalu.

null


Oczywistym jest, że nikomu nie życzymy pobytu w szpitalu chorób zakażanych. Mamy nadzieję, że biorąc pod uwagę podane informacje, unikniecie dotkliwych problemów i nerwówki. Podane w treści linki prowadzą do Serwisu Rzeczypospolitej Polskiej, w którym można zaczerpnąć prawdziwych i sprawdzonych informacji.


null