Czyszczenie maszyn

Zabrudzone formy lub maszyny używane do produkcji są bardzo często trudne do wyczyszczenia. Coraz częściej używane są do tego bardzo mocne środki chemiczne, rozpuszczalniki i inne, które mogą powodować uszkodzenie niektórych części maszyn wrażliwych na środki żrące. Technologia piaskowania w wielu wypadkach również nie sprawdza. Po piaskowaniu pozostają resztki ścierniwa, a w trakcie wykonywania czyszczenia maszyn powstaje chmura pyłu, która stanowi zagrożenie dla zdrowia operatora maszyny. Rozwiązaniem tego problemu jest czyszczenie suchym lodem. Do czyszczenia suchym lodem wykorzystywany jest granulat fi 3 mm, który z formy stałej przechodzi do gazowej. Sublimuje, zamieniając się ponownie w dwutlenek węgla, dzięki czemu można oczyścić bardzo delikatne powierzchnie bez ryzyka ich uszkodzenia.

Czyszczenie maszyn


Urządzenia do czyszczenia strumieniowego firmy ASCO wykorzystują skompresowane powietrze do rozpędzenia 3 mm granulatu suchego lodu do prędkości powyżej 150 m/s. Energia kinetyczna w połączeniu z niską temperaturą suchego lodu powoduje pękanie powłoki zanieczyszczenia w wyniku utraty elastyczności. W wyniku pęknięć w powstałe szczeliny wnika z dużą prędkością granulat suchego lodu, który sublimując rozpręża się, krusząc zamrożoną powłokę. Proces oczyszczania powierzchni jest bardzo szybki co widać jest, na załączonym filmie.Czyszczenie maszyn jest bardzo szybki i skuteczny. Na korzyść metody czyszczenia strumieniowego przemawia fakt, że maszyny nie trzeba schładzać. Podczas oczyszczania mogą pracować dalej. Czyszczenie strumieniowe pozwala na usunięcie smarów, pozostałości plastyku oraz innych zanieczyszczeń, które powstają w wyniku wysokiej temperatury. Czyszczenie strumieniowe maszyn wykorzystywane jest bardzo często w odlewnictwie nie tylko do oczyszczania form, ale i samych maszyn wtryskowych. W wyniku sublimacji suchego lodu zamienia się on w dwutlenek węgla. Dwutlenek węgla nie pozostawia po sobie wilgoci, dlatego technologia czyszczenia firmy ASCO sprawdza do oczyszczania powierzchni wrażliwych na korozję.


Czyszczenie linii produkcyjnych


null


  • Czyszczenie linii produkcyjnych bez demontażu

Podczas czyszczenia maszyn, form wtryskowych i taśmy produkcyjne nie wymagają demontażu na czas wykonywania usługi. Granulat suchego lodu podczas czyszczenia z łatwością dociera do najdrobniejszych szczelin oraz trudno dostępnych miejsc.

  • Minimalny czas przestoju taśmy produkcyjnej

Brak konieczności demontażu maszyn oraz zatrzymania linii produkcyjnej gwarantuje krótkie przestoje zmniejszając straty. Usługa czyszczenia może być wykonywana również poza godzinami pracy zakładu pracy.

  • Metoda czyszczenia przyjazna dla środowiska

W procesie czyszczenia suchym lodem nie stosuje się żadnych detergentów, rozpuszczalników i środków chemicznych. Suchy lód w trakcie wykonywania usługi zamienia się ponownie w gaz dzięki czemu nie pozostają po nim żadne odpady które należy utylizować.

  • Brak uszkodzeń powierzchni

Granulatem suchego lodu można czyścić bardzo delikatne powierzchnie oraz takie które narażone są na korozję. Powierzchnie oczyszczone można od razu po wykonaniu prac zabezpieczyć odpowiednią powłoką.


Urządzenia do czyszczenia suchym lodem


null


Maszyny do czyszczenia suchym lodem firmy ASCO charakteryzują się doskonałą skutecznością. Dzięki innowacyjnej budowie maszyn oraz dostępnych dodatkowych dysz do czyszczenia strumieniowego uzyskuje się dużą skuteczność oczyszczenia powierzchni. Po oczyszczeniu metalowych części maszyn pozostają one suche i nadają się od razu do ponownego zabezpieczenia przed korozją. Mobilne urządzenia do czyszczenia strumieniowego są na tyle lekkie, że można je swobodnie przetaczać podczas wykonywania usługi czyszczenia.


null


Czyszczenie maszyn produkcyjnych i utrzymanie ich w czystości jest koniecznością. Przerwy w produkcji na czas dokonywania czyszczenia zawsze powodują straty. Alternatywą dla firm produkcyjnych jest czyszczenie strumieniowe suchym lodem, które jest szybkie i bardzo skuteczne. Usługa czyszczeniem suchym lodem z wykorzystaniem technologii firmy ASCO wykonywana jest od wielu lat w całym kraju w zakładach przemysłu motoryzacyjnego, spożywczego, lakierniczego, drzewnego, gumowego, drukarskiego, energetycznego, lotniczego, zakładach przetwórstwa tworzyw sztucznych itp. Firma Dry Ice Zone oferuje zakładom przemysłowym kompletną obsługę linii przemysłowych oraz poszczególnych maszyn. Korzystamy z nabytego doświadczenia, wiedzy oraz profesjonalnej technologii czyszczenia strumieniowego z zachowaniem procedur BHP.


null Na pytania dotyczące czyszczenia lub wynajem maszyn do czyszczenia. Zakupu urządzeń firmy Asco, odpowie ekspert działu handlowego - Maciek Walo - telefon: 575-901-990. Prosimy dzwonić od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00.