Czyszczenie tapicerki samochodu

Opublikowano 27 lutego 2019 w dziale Czyszczenie suchym lodem

W każdym samochodzie nawet tym zadbanym tapicerka z biegiem czasu zmienia kolor poprzez zabrudzenia, które powstają z różnych powodów. Tapicerka również traci swoje właściwości. Zamiast być ozdobą wnętrza samochodu zaczyna odbiegać od ideału. Dodatkowo poprzez palenie papierosów tapicerka pochłania wszystkie związki powstałe podczas palenia. We wnętrzu samochodu czuć jest niemiły zapach i mimo wietrzenia oraz stosowania różnych środków zapachowych daje o sobie znać przykra woń. Jest to bardzo niemiłe szczególnie zimą, gdy rzadko otwieramy okna. Fotele stają się ciemniejsze, a podsufitka szarzeje. Niemiły zapach unosi się również z podłogi samochodu, bo w miękkie podłoże auta wnika wilgoć.

Czyszczenie tapicerki samochodu

Kompleksowe pranie i czyszczenie tapicerki samochodu wymaga specjalistycznego sprzętu i odpowiednich detergentów. Należy jednak pamiętać, że używając profesjonalnych środków piorących i sprzętu i tak część rozpuszczonego brudu wniknie w fotele i tapicerkę auta. Istnieje jednak technologia czyszczenia, dzięki której tapicerka auta będzie wyglądała jak nowa. Bez przykrych zapachów i brudu wnikającego jeszcze głębiej w tapicerkę. Czyszczenie tapicerki suchym lodem jest szybkie i bardzo dokładne. Stosując suchy lód do czyszczenia tapicerki można mieć pewność, że powierzchnia materiału nie ulegnie zniszczeniu.


null


W samochodach, które posiadają materiałową tapicerkę oraz obicia foteli do czyszczenia używane są najczęściej detergenty, oraz odkurzacz piorący. Uporczywe zabrudzenia czyszczone są dodatkowo miękką szczoteczką. W trakcie takiego czyszczenia używana jest również woda, której część wnika w głębsze warstwy materiału. Czyszczenie suchym lodem tapicerki zamraża wierzchnią warstwę zabrudzenia, która jest usuwana pod wysokim ciśnieniem. Widać jest to dokładnie na załączonym filmie.Proszę zwrócić uwagę na to, w jakim stanie jest fotel. Jest on usmarowany smarami, do których przyczepiony jest kurz i inne zanieczyszczenia. Odkurzacz piorący nie ma żadnych szans z takimi zabrudzeniami. Owszem może je usunąć, niemniej jednak część rozpuszczonego smaru wniknie w materiał i gąbkę. Czyszczenie fotela suchym lodem jest bardzo szybkie. Widać jest dokładnie, że warstwa smaru zalegającego na tapicerce fotela jest usuwana bardzo szybko, pozostawiając po sobie materiał bez przebarwień, który wygląda jak nowy. W przypadku czyszczenia tapicerki gładkiej, jak i welurowej efekt jest taki sam.


Czyszczenie fotela kierowcy


Na siedzeniach w samochodzie powstają bardzo często plamy po wizycie pojazdu w warsztacie samochodowym. Wystarczy, że mechanik nie nałoży dywanika ochronnego na fotel lub odpowiedniego pokrowca usiądzie na fotelu kierowcy, pozostawiając nam niezły problem. Plam po smarach bardzo trudno jest się pozbyć. Tapicerka zużywa się na skutek oddziaływania promieniowania ultrafioletowego pochodzącego ze słońca. Traci blask i swoją świeżość. Tapicerka materiałowa tak jak wszystkie inne meble w domu jest również siedliskiem roztoczy. Mimo zastosowania środków chemicznych roztocza pozostają z nami na zawsze. Wykonując czyszczenie tapicerki suchym lodem, można się ich pozbyć. Oczywiście nie na zawsze, ponieważ roztocza po pewnym czasie powrócą niemniej jednak, wykonując okresowe czyszczenie można się ich pozbyć na bardzo długo. Tak samo bakterie żyją razem z nami w naszym środowisku. Poprzez zamrożenie wierzchniej warstwy zabrudzenia podczas oczyszczania suchym lodem można również wyeliminować bakterie, pleśnie itp.


Zalety czyszczenia tapicerki suchym lodem


Nie ma innej metody tak szybkiej i wykonywanej na sucho jak czyszczenie tapicerki suchym lodem. Wykonując czyszczenie suchym lodem urządzeniem firmy ASCO, jest możliwość regulowania przepływu sprężonego powietrza oraz granulatu suchego lodu. Dzięki temu jest możliwość czyszczenia suchym lodem materiału, tapicerki oraz innych elementów miękkich auta bez ich uszkodzenia. Technologia czyszczenia suchym lodem polega na szybkim zamrożeniu warstwy zabrudzenia, która ma być usunięta. Proces czyszczenia tapicerki przy użyciu suchego lodu przebiega w czterech etapach:

  • wzrost kruchości zabrudzenia poprzez zamrożenie powłoki, którą należy usunąć
  • szoku termicznego
  • uderzenia i eksplozji granulek
  • usunięcia pozostałości sprężonym powietrzem.

Smar, olej oraz inne zabrudzenia pod wpływem bardzo niskiej temperatury (-78,5°C) granulatu suchego lodu twardnieje i staje się bardzo kruchy. Zdecydowanie ogranicza to elastyczność i przyczepność powłoki, dzięki czemu łatwo jest usunąć zamrożoną warstwę. Gwałtowne obniżenie temperatury powoduje kurczenie się powłoki znajdującej się na tapicerce, a to prowadzi do osłabienia wiązań warstwy z podłożem. Granulat wylatujący z dużą prędkością z dyszy maszyny czyszczącej kruszy i usuwa spękaną warstwę. W wyniku czyszczenia suchym lodem z powierzchni tapicerki usuwane są wszystkie zanieczyszczenia bez ich wnikania w głąb materiału lub gąbki. Suchy lód w trakcie oczyszczania tapicerki sublimuje, zamieniając się ponownie w gaz, z którego został wykonany nie pozostawia po sobie żadnego śladu. W wyniku czyszczenia usuwane są wszelkie zapachy, roztocza oraz bakterie i pleśnie.

null Na pytania dotyczące czyszczenia lub wynajem maszyn do czyszczenia. Zakupu urządzeń firmy Asco, odpowie ekspert działu handlowego - Maciek Walo - telefon: 575-901-990. Prosimy dzwonić od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00.