Domowe przyjęcie na Halloween

Opublikowano 22 października 2019 w dziale Imprezy

Przyjęcie Halloweenowe powinno obfitować w różnorodne dodatki podkreślające ten dzień. Różne dekoracje tematycznie dobrane do Halloween. Nawet desery wystawione na stół dla gości mogą podkreślać ten dzień. Mogą to być desery lodowe, które mnożna bardzo szybko wykonać wykorzystując do tego właściwości suchego lodu. Ze względu na to, że temperatura suchego lodu jest bardzo niska i wynosi -78,5°C w ciągu dosłownie 15 minut można wykonać lody domowej roboty. Lody można udekorować tak, aby podkreślały ten jedyny w roku dzień.

Domowe przyjęcie na Halloween

Dymiąca misa z ponczem


Efekty specjalne, jakie można zaserwować gościom przybyłym na Halloween, są szybkie do wykonania. Takim przykładem może być dymiąca misa ponczu, którą można ustawić na stole. Wydobywający się z misy biały gęsty dym będzie spływał na blat stołu, otaczając białą gęstą mgiełką smakowitości wystawione na stół.


null


Ciężki dym na Halloween: Ciężki dym powstały w wyniku sublimacji suchego lodu składa się z dwutlenku węgla oraz drobinek wody. Podczas sublimacji suchego lodu w wodzie tworzy się gęsta zawiesina, która utrzymuje się przez parę minut. Spływa ona na dół, ponieważ dwutlenek węgla jest cięższy od powietrza.Aby uzyskać taki sam efekt, jaki jest widoczny na filmie, potrzebne są dwa naczynia. Jedno o większej średnicy a drugie o mniejszej. Po włożeniu do większego naczynia mniejszego powinna pomiędzy nimi powstać szczelina o szerokości 2 do 3 cm. To właśnie z tej szczeliny będą wydobywały się białe obłoki powstałe z sublimacji suchego lodu. Do mniejszego naczynia wlewamy poncz. Do większego naczynia wlewamy wodę o temperaturze pokojowej. To właśnie do tej wody należy wsypać granulat suchego lodu dzięki czemu, rozpocznie się intensywna sublimacja.


Tutaj jedna uwaga. Dla uzyskania dymiącej misy z ponczem wystarczy wsypać 10 do 20 dkg granulatu. Nie ma sensu wsypywać większej ilości suchego lodu ze względu na to, że po ochłodzeniu się wody do temperatury + 4°C biały dymek zanika.


Po wsypaniu granulatu suchego lodu do wody wstawiamy po środku naczynie s ponczem i całość stawiamy na stół. Dymiącą misę z ponczem przygotowujemy zaraz po przyjściu gości, aby uzyskany w ten sposób ciekawy biały dymek utrzymywał się jak najdłużej. Białe obłoki będą się wydobywać do 10 do 15 minut. Zależy do w główniej mierze od temperatury wody. Gdy efekt zaniknie, można dolać ciepłej wody i dosypać do większego naczynia granulatu suchego lodu a białe obłoki pojawią się ponownie.


null


Suchy lód w trakcie Halloween można użyć do uzyskania bardzo ciekawych efektów specjalnych. Ciężkim dymem pod postacią białych obłoków można wypełnić pomieszczenie, w którym będą się odbywały tańce. Taki sam ciężki dym wytwarzany jest w trakcie Pierwszego Tańca Młodej Pary na weselu. Ciężki dym można również spotkać na dyskotekach lub imprezach firmowych typu eventy. Aby uzyskać ciężki dym, można wykonać wytwornicę ciężkiego dymu domowym sposobem. Wytwornica jest bardzo prosta do wykonania i do tego celu można użyć opakowanie styropianowe w którym zostanie dostarczony suchy lód. Aby wykonać samemu wytwornicę ciężkiego dymu, wystarczy zapoznać się z materiałem => domowe efekty specjalne.


Suchy lód na Halloween


null

Zestaw promocyjny na Halloween zawierający 10 kg suchego lodu oraz 10 kolorowych słomek z wkładem zabezpieczającym w promocyjnej cenie 88 zł. Zestaw suchego lodu na Halloween można zamówić on-line z dostawą do domu. Suchy lód można wykorzystać do tworzenia efektów specjalnych podczas Halloween, drinków z dymkiem lub pysznych deserów. Wystarczy odrobina kreatywności aby stworzyć odpowiednią atmosferę podczas imprezy Halloweenowej. Zestaw wysyłkowy suchego lodu na Halloween składa się z 10 kg granulatu fi 16 mm. Opakowania styropianowego zabezpieczającego suchy lód przed sublimacją oraz opakowania klapowego usztywniającego cały zestaw. Suchy lód dostarczany jest w 24 h. Posługując się kalendarzem zamówień dostępnym w formularzy można zamówić suchy lód na Halloween 7 dni w tygodniu.    => Suchy lód na Halloween

null

Kolorowe słomki Dry Ice Stix do drinków z suchym lodem posiadają wkład zabezpieczający przed przedostaniem się granulatu do przełyku. Słomki do drinków z suchym lodem sprzedawane są w sześciu kolorach. Słomki do drinków Dry Ice Stix są wielokrotnego użytku. Po przełamaniu kolorowego wkładu świecą przez godzinę. Cena słomki do drinków: 1 szt = 2 zł. Kolorowe słomki w zestawie na Halloween: 1 szt = 1 zł => Słomki do dymiących drinków

  

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, uruchomiliśmy dział porad, w którym można dowiedzieć się osobiście jak używać suchy lód. Do jakich celów można go użyć w trakcie Halloween. Zorganizować wesele lub inną imprezę z suchym lodem. Zapraszamy do kontaktu: 732-610-501 od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 17:00.