Dostawa suchego lodu do firm w Polsce

Opublikowano 19 marca 2018 w dziale Zastosowanie suchego lodu

Dostarczamy suchy lód do firm w Polsce w zestawach wysyłkowych lub kontenerach izotermicznych. Dostawa zestawów suchego lodu dla firm realizowana jest w 24 godziny. Zestawy wysyłkowe suchego lodu dla firm pakowane są w opakowania styropianowe styrobox posiadające 30 mm ścianki.Grube ścianki opakowania zabezpieczają zestawy dla firm przed sublimacją. Istnieje również możliwość dostawy zestawów wysyłkowych dla firm w sobotę.

Dostawa suchego lodu do firm w Polsce


Dostarczamy suchy lód do firm w Polsce w zestawach wysyłkowych lub kontenerach izotermicznych. Różnica polega na ilości suchego lodu oraz opakowania. Zestawy wysyłkowe posiadają solidne opakowania styropianowe o grubych ściankach które dodatkowo wzmocnione są opakowaniem kartonowym do których wkładane są zestawy suchego lodu. Chodzi tutaj o powstrzymanie sublimacji suchego lodu który w zależności od opakowania jest mniej lub bardziej intensywny. Tutaj jedna uwaga! Temperatura suchego lodu -78,5°C jest na tyle niska że nie da się wyeliminować całkowicie sublimacji czyli zamiany suchego lodu w gaz, dwutlenek węgla. Można jedynie zmniejszyć straty dlatego też większe ilości suchego lodu trafiają do firm w kontenerach izotermicznych które posiadają grube ścianki izolacyjne co w znacznym stopniu ogranicza sublimacje. Suchy lód w kontenerach izotermicznych dostarczany jest do firm w kraju w ilości od 100 kg do 500 kg granulatu suchego lodu. Oczywiście istnieje również możliwość zamówienia większej ilości suchego lodu niemniej jednak w jednym kontenerze może się znajdować maksymalnie 500 kg suchego lodu.


null


Kontenery izotermiczne o ładowności od 100 kg do 500 kg doskonale zabezpieczają suchy lód przed sublimacją. Sublimacja suchego lodu zachodzi zawsze ponieważ zestalony dwutlenek węgla posiada temperaturę -78,5°C. Każdy kontakt suchego lodu z cieplejszym powietrzem lub podłożem doprowadza do zamiany zestalonego dwutlenku węgla w gaz, dwutlenek węgla


Zestawy suchego lodu dla firm


null


Zestawy suchego lodu dla firm są dostępne w naszym e-sklepie siedem dni w tygodniu. Dostawy dla firm suchego lodu realizowane są poprzez firmy kurierskie. Niektóre firmy nie potrzebują tak dużych ilości suchego lodu jak firmy zajmujące się produkcją lub przetwórstwem. Od ośmiu lat specjalnie dla firm o mniejszym zapotrzebowaniu na suchy lód dostępne są zestawy wysyłkowe zawierające: 15 kg, 20 kg lub 30 kg suchego lodu. Dostępny jest również zestaw zawierający 40 kg suchego lodu który ze względu na dużą pojemność granulatu jest dodatkowo wzmacniamy opakowaniem klapowym wykonanym z kartonu. Duża pojemność zestawu grozi przełamaniem lub uszkodzeniem opakowania styropianowego podczas przeładunku a to grozi wzmożoną sublimacją i stratami suchego lodu podczas transportu. Mimo to, że każdy zestaw suchego lodu jest odpowiednio pakowany i oznakowany to jednak od czasu do czasu firmy sygnalizują nam że opakowanie zostało uszkodzone podczas transportu. Z naszej strony staramy się aby takie sytuacje nie powstawały i w momencie zgłoszenia problemu składamy reklamacje w firmie kurierskiej ale jak wiadomo wszystko to zależy od samego podejścia do wykonywanej pracy przez kuriera. W przypadku kontenerów z suchym lodem które dostarczane są do firm takiego problemu nie ma ponieważ kontenery izotermiczne są solidnej budowy a co najważniejsze przemieszcza się je z miejsca na miejsce za pomocą wózków widłowych. Innym pozytywem jest to że suchy lód w kontenerach dostarczany jest przez firmę OCS która dostarcza zamówiony granulat bezpośrednio na miejsce przeznaczenia.


null


Zestawy suchego lodu dla firm o zawartości 15 kg lub 20 kg trafiają do firm eventowych które organizują większe imprezy firmowe w tym i imprezy sportowe. Właściwości suchego lodu pozwalają na tworzenie efektów specjalnych które powstają w wyniku sublimacji suchego lodu w wodzie. Efekty specjalne powstają w wyniku sublimacji granulatu suchego lodu fi 16 mm. Biały i gęsty dym widoczny na scenie koncertowej, teatrze lub imprezach sportowych jest wynikiem sublimacji suchego lodu w wodzie. Po dodaniu granulatu suchego lodu do wytwornicy dymu wlewana jest woda która jest non stop podgrzewana aby wzmocnić wydzielanie się dwutlenku węgla. Zestawy zawierające 20 kilogramów suchego lodu trafiają również na wesela. Pierwszy taniec młodej pary w obłokach białego dymu jest również wynikiem sublimacji suchego lodu. Na weselu suchy lód jest również wykorzystywany do innych efektów. Drinki z suchym lodem tak często widywane przy rożnych rodzinnych okazjach takich jak urodziny lub imieniny są obecnie nieodzownym elementem każdego nowoczesnego wesela.


Suchy lód w zestawach wysyłkowych dostarczany kurierem


  ...
...
4 kg
  7 kg

  12 kg
...
...

...
...
15 kg
   20 kg
    30 kg
    40 kg
...


Zestawy specjalne suchego lodu dostarczane w opakowaniach posiadających grubsze ścianki (60 mm).
        Mniejsza sublimacja i straty suchego lodu. Bezpieczniejsze odporniejsze opakowanie.
  


20 kg
    25 kg
     40 kg
Zestawy suchego lodu dla firm dostarczane są w 24 godziny przez firmę kurierską. Dostawa suchego lodu realizowana jest w 24 godziny. Istnieje również możliwość dostawy suchego lodu w sobotę. Dostawa suchego lodu w sobotę jest realizowana po wcześniejszej rezerwacji danego dnia.