Drinki z dymkiem

Opublikowano 23 lipca 2019 w dziale Drinki

Drinki z suchym lodem zadomowiły się na imprezach, weselach, eventach, ponieważ są łatwe w wykonaniu a przy tym wyglądają bardzo atrakcyjnie. Drinki z suchym lodem są bezpieczne, jeśli zachowamy odpowiednie środki bezpieczeństwa, które zabezpieczają smakoszy przed połknięciem granulatu. Dymiący drink składa się z odpowiednio skomponowanej mieszanki alkoholu i dodatków smakowych oraz suchego lodu. W przypadku drinków z suchym lodem niezbędnym składnikiem jest granulat suchego lodu fi 16 mm, dzięki któremu uzyskiwany jest biały dymek wydobywający się ze szklanki.

Drinki z dymkiem

Pamiętaj! Dla zachowania środków bezpieczeństwa w trakcie przygotowywania drinków z suchym lodem należy zabezpieczyć dłonie przed poparzeniem. Trzymanie przez dłuższy czas suchego lodu w dłoniach może doprowadzić do poparzenia naskórka, dlatego granulat suchego lodu wkładamy do drinka odpowiednimi szczypcami.Można równie założyć rękawice ochronne lub inne z powloką gumową. 


Suchy lód do drinków


Suchy lód wytwarzany jest z ciekłego dwutlenku węgla. W trakcie skomplikowanego procesu produkcyjnego zamieniany jest w śnieg, który jest prasowany do postaci bloków, plastrów lub granulatu. Do drinków używany jest granulat suchego lodu fi 16 mm. Suchy lód w warunkach atmosferycznych przechodzi proces sublimacji, czyli przechodzi ze stanu stałego w stan gazowy, pomijając fazę ciekłą. Jego temperatura wynosi -78,5°C. Dodając granulat do drinka, następuje szybki proces sublimacji suchego lodu w płynie, który jest widoczny pod postacią białego dymka wydobywającego się z kieliszka lub szklanki.


null

Ciekły dwutlenek węgla z którego wytwarzany jest suchy lód


Bezpieczne drinki z suchym lodem


null  

Drinki z suchym lodem są bezpieczne, gdy nie pozwolimy smakoszom na połknięcie granulatu, który posiada temperaturę -78,5°C. Aby do tego nie dopuścić, można posłużyć się odpowiednimi słomkami, które posiadają wkład zabezpieczający. Takie środki bezpieczeństwa to drobny wydatek. Jedna słomka to wydatek zaledwie 2 złote a co najważniejsze, można taką słomkę użyć parę razy. Bezpieczne drinki lub napoje bezalkoholowe z dymkiem można podać podczas imprezy w domu, gdy zadbamy i te jakże proste środki bezpieczeństwa. Dbając o bezpieczeństwo konsumentów, posiadamy w ciągłej sprzedaży kolorowe słomki z wkładem zabezpieczającym. Warto również wspomnieć, że oprócz wkładu zabezpieczającego słomki świecą fosforyzującym światłem co jeszcze bardziej podkreśla wyjątkowość dymiących drinków. W trakcie imprezy w domu, weselach itp. można podać napoje bezalkoholowe z dymkiem dzieciom i z pewnością nic im się nie stanie. Jest to bardzo ważne, ponieważ zabawa dzieci suchym lodem może się skończyć poparzeniem, gdy nie zadbamy o podstawowe środki bezpieczeństwa. Nasza oferta: Słomki do drinków.


Przechowywanie suchego lodu do drinków


Jeśli chodzi o przechowywanie suchego lodu, powinien być on przetrzymywany w zamkniętym styropianowym pojemniku, w którym jest dostarczany do domu lub na imprezę. Uwaga! Nie należy przechowywać suchego lodu w szczelnie zamykanych pojemnikach, ponieważ grozi to jego rozsadzeniem. Dla przykładu zamykając suchy lód w szczelnie zamkniętym termosie lub butelce, z którego nie będzie się mógł wydobywać CO₂ to z pewnością po pewnym czasie eksploduje. Suchy lód sublimuje w tempie około 10- do 15% na 24 h. W szczelnie zamykanym opakowaniu w ciągu paru godzin wzrośnie znacznie ciśnienie co doprowadzić może do rozszczelnienia lub rozerwania pojemnika.

null  

Najbezpieczniej jest przechowywać suchy lód w opakowaniu styropianowym w którym zostanie dostarczony ze względu na to, że wraz ze wzrostem ciśnienia wewnątrz opakowania pojemnik się rozszczelni i nadmiar dwutlenku węgla wydobędzie się na zewnątrz. Serwując dymiące drinki w drink-barach, opakowanie z suchym lodem powinno być otwierane w momencie użycia suchego lodu. Należy pamiętać! Im grubsze opakowanie do przechowywania suchego lodu, tym mniejsze straty powstałe w wyniku sublimacji suchego lodu. Mimo wszystko sublimacji suchego lodu nie da się powstrzymać, dlatego należy się liczyć zawsze z mniejszymi lub większymi stratami granulatu


Jak błyskawicznie schłodzić drinka bez rozcieńczania lodem


Szybki i prosty sposób, żeby mocno ochłodzić napój alkoholowy o 10°C do 12°C to dodanie do drinka granulatu suchego lodu. Ze względu na to, że suchy lód nie składa się z zamrożonej wody a wyprodukowany jest z ciekłego dwutlenku węgla i w formie stałej posiada temperaturę -78,5°C bardzo szybko może obniżyć temperaturę każdego płynu w szklance lub kieliszku. Po dodaniu suchego lodu do drinka rozpoczyna się proces sublimacji. Jest to zamiana ciała stałego w gaz, dwutlenek węgla, z którego suchy lód został wyprodukowany. Ze względu na to, że suchy lód nie zawiera wody, składniki drinka są szybko schładzane bez rozcieńczenia zawartości. Obniżenie temperatury drinka jest bardzo szybkie. Już po 2 do 3 minutach uzyskiwany jest dobrze schłodzony drink. Im szybsza sublimacja zachodzi w drinku, tym szybciej jest on schładzany.


Gdzie można kupić suchy lód do drinków


Suchy lód do drinków można kupić bezpośrednio w oddziale firmy Dry Ice Zone. Mieszkańcy Warszawy mogą przyjechać do oddziału firmy mieszczącej się w Raszynie ulica Mieczysława Słowikowskiego 41 A od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 18:00. Sprzedaż suchego lodu w sobotę realizowana jest w godzinach od 9:00 do 13:00. W okresie letnim ( od maja do końca sierpnia) sprzedaż suchego lodu w sobotę jest realizowana od 9:00 do 15:00. Sprzedaż suchego lodu w Warszawie realizowana jest również poprzez dostawy kurierem do miejsca przeznaczenia. Dostawa suchego lodu w Warszawie odbywa się codziennie od poniedziałku do soboty w godzinach od 8:00 do 15:00. Można kupić suchy lód on-line za pośrednictwem internetu siedem dni w tygodniu. Dostawa suchego lodu do drinków i nie tylko realizowana jest w 24h. Poniżej prezentujemy mapkę dojazdową do oddziału firmy Dry Ice Zone.