Drinki z suchym lodem na wesele

Opublikowano 17 lipca 2019 w dziale Wesele

Dymiące drinki z suchym lodem na weselach spotykane są coraz częściej. Drinki z suchym lodem to obecnie nie tylko domena dobrych pubów czy też restauracji. Dzięki bezproblemowemu dostępowi do suchego lodu przez klientów indywidualnych drinki z suchym lodem pojawiają się coraz częściej na imieninach, urodzinach oraz innych rodzinnych uroczystościach. Wystarczy zamówić on-line w sklepie suchego lodu odpowiednią ilość granulatu suchego lodu, aby cieszyć się dobrze schłodzonym drinkiem, z którego wydobywa się biały dymek. Biały dym pochodzi z sublimacji suchego lodu i wystarczy wrzucić do niego dwie trzy granulki, aby rozpoczął się cały proces, który twa od 3 do 4 minut. Im grubszy granulat, tym dłużej wydobywa się z drinka biały dymek, niemniej jednak należy pamiętać, że wraz z ochładzaniem się płynu dymu będzie mniej aż do całkowitego zaniknięcia.


Drinki z suchym lodem na wesele

Najkorzystniej jest stosować grubszy granulat, z którego uzyskuje się więcej gęstego dymu. Zalecany do drinków jest granulat suchego lodu fi 16 mm, który można włożyć do mieszadełek lub wrzucić bezpośrednio do drinka. Należy jednak pamiętać, aby zachować środki bezpieczeństwa. Nie połykać granulatu suchego lodu i drinka sączyć przez specjalną słomkę z wkładem zabezpieczającym. Słomki do drinków są cały czas dostępne w ofercie. Organizując wesele, w którego trakcie mają się pojawić drinki z suchym lodem, należy dokładnie policzyć ile ma się ich pojawić w trakcie uroczystości weselnych. Od tego zależy ilość suchego lodu, który należy wcześniej zamówić. Z pewnością w okresie letnim suchego lodu będzie potrzeba więcej, ponieważ dla osób, które nie spożywają alkoholu można również podać napoje z takim samym dymkiem jak drinki. Równie dobrze schłodzone, jak i atrakcyjne. W takim razie powstaje pytanie. Ile suchego lodu należy zamówić do drinków z suchym lodem na wesele?


Ile suchego lodu jest potrzebne na wesele do drinków


Aby dokładnie policzyć, ile suchego lodu będzie potrzebne na wesele do drinków, należy zastanowić się na tym, czy będą one podawane w trakcie całego wesela, czy też pojawią się tylko podczas poszczególnych uroczystości weselnych. Jako doskonałe dopełnienie oczepin, krojenia tortu itp. Oczywiście ilość drinków będzie wartością przybliżoną. Jednak już sama świadomość, jaka mniej więcej będzie to ilość, pomoże nam w obliczeniach. Ile suchego lodu jest potrzebne do drinków. W jednym kilogramie znajduje się od 70 do 90 granulek.

null  

Zaznaczamy, jednak że chodzi o świeży suchy lód, czyli przechowywany krócej niż trzy dni. Im dłużej jest przechowywany suchy lód, tym więcej granulek wchodzi w skład 1 kg. Jednak nie jest to pocieszająca wiadomość. Im dłużej jest przechowywany suchy lód, tym bardziej staje się on łamliwym i znacznie traci na grubości a powinien przecież posiadać według specyfikacji średnicę 16 mm. Tylko poprzez świeży suchy lód uzyskuje się przepiękny biały dymek wydobywający się przez dłuższy czas z drinka lub napoju bezalkoholowego. Im dłużej przechowywany jest suchy lód tym więcej trzeba będzie go dodać do drinka do uzyskania odpowiedniego efektu. Tym samym ilość suchego lodu do drinków będzie wartością przybliżoną. Posługując się tabelą umieszczoną poniżej, wszystko staje się bardzo proste.

Ile suchego lodu do drinków


Należy przyjąć, że w 1 kg suchego lodu jest średnio 80 sztuk granulatu. Oczywiście chodzi tutaj o świeży granulat suchego lodu fi 16 mm, dzięki któremu uzyskana będzie odpowiednia jakość białego dymka. Przybliżona ilość suchego lodu do drinków podana w tabeli pozwoli każdemu z was obliczyć, ile granulatu należy zamówić na wesele.


null


Podane w tabeli ilości granulatu suchego lodu są przeznaczone na jednorazowe wrzucenie granulatu do drinka. Należy pamiętać, że po dodaniu trzech granulek z drinka będzie się wydobywał biały gęsty dymek przez 3 do 4 minut. Po tym czasie należy dodać następną porcję dlatego, jak widać przed złożeniem zamówienia, należy dokładnie się zastanowić, kiedy drinki mają się pojawić i w jakiej ilości.

Ile suchego lodu jest potrzebne na wesele


null


Organizatorzy wesel chcąc uświetnić dane wydarzenie, stosują dekoracje świetlne, efekty specjalne i inne, aby stworzyć odpowiedni klimat podkreślający ten jedyny dla niektórych młodych par dzień. Do efektów specjalnych wykorzystywane są właściwości suchego lodu, dzięki którym uzyskiwany jest ciężki dym tak często obecny na ówczesnych nowoczesnych weselach. Ciężki dym stosowany jest nie tylko podczas tańca w chmurach. Chociaż nie można zaprzeczyć, że taniec w chmurach jest bardzo widowiskowy niemniej jednak to nie jedyne możliwości suchego lodu. Chmury ciężkiego dymu podkreślają również dekoracje świetlne z zastosowaniem oświetlenia ledowego, laserowego itp. Snopy kolorowego światła widoczne są najlepiej w lekko zadymionym pomieszczeniu. Oczywiście nie chodzi o zwykły dym, który uzyskiwany jest w procesie spalania, bo weselni goście szybko by zrezygnowali z takiego wesela. Białe obłoki uzyskiwane są w suchego lodu, który w wyniku sublimacji zamienia się dwutlenek węgla. W połączeniu z ciepłą (a nawet gorącą wodą) tworzy zawiesinę dwutlenku węgla z drobinkami wody. Ciężki dym unosi się do wysokości od 50 do 70 centymetrów, niemniej ruch powietrza unosi go nieco wyżej tworząc w ten sposób niezapomniane efekty świetlne. Widoczne w trakcie oglądania reklam lub filmie gdzie suchy lód wykorzystywany jest do efektów specjalnych. Takie same efekty specjalne można zobaczyć, tańcząc na dyskotece lub w trakcie koncertu. Biały dym jest wykorzystywany jako tło. Oglądając taniec w chmurach, można odnieść wrażenie, że młoda para unosi się nad ziemią. Kolorowe oświetlenie wzmacnia doznania wizualne i gdy ktoś choć raz zobaczy jak młoda para porusza się w obłokach pragnie zorganizować takie same efekty specjalne na własnym weselu. Powstaje jednak pytanie. Ile suchego lodu potrzebne jest na wesele, gdy chcemy go użyć do wygenerowania ciężkiego dymu. O tym w innym artykule „ile suchego lodu na wesele

Dział porad

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów organizujących wesela, imprezy w tym imprezy organizowane w domu typu: imieniny lub urodziny postanowiliśmy uruchomić dział porad dla klientów indywidualnych. Organizując imprezę, wesele oraz inne wydarzenie możesz zaczerpnąć telefonicznie informacji na temat zastosowania suchego lodu. Ilości suchego lodu jaki jest potrzebny do wykonania efektów specjalnych, drinków z suchym lodem, zabawy z dziećmi itp. Porady udzielane są telefonicznie. Nie odpowiadamy na zapytania wysyłane poprzez SMS. Dział porad suchego lodu czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 15:00. Telefon: 732 - 610 – 501. Dzwoniąc do działu porad należy pamiętać, że pracownik działu nie jest odpowiedzialny za nadanie paczek lub brak dostawy suchego lodu.