Dymiące dynie na Halloween

Opublikowano 24 października 2019 w dziale Imprezy

Dymiące dynie na Halloween są bardzo proste do wykonania. Do ich wykonania będzie potrzebna dynia (jak największa, oczywiście), zbiorniczek na wodę oraz suchy lód. Suchy lód bez problemu można kupić na miejscu w firmie Dry Ice Zone lub zamówić dostawę suchego lodu do domu. Dostawy suchego lodu realizowane są w całym kraju poprzez firmy kurierskie, dlatego w dowolnej chwili można zamówić dla siebie odpowiednią ilość granulatu. Wykorzystując właściwości suchego lodu, uzyskiwany jest ciężki dym, który wydobywa się z wnętrza dyni. Im większy pojemnik na wodę tym ilość ciężkiego dymu jest większa.

Dymiące dynie na Halloween

Ciężki dym na Halloween


Ciężki dym uzyskiwany jest z suchego lodu. Białe obłoki wydobywające się z dyni to połączenie dwutlenku węgla, z którego jest produkowany suchy lód oraz drobinek wody. Im cieplejsza jest woda, tym wiesze ilości białych obłoków wydobywają się z dyni. Po wrzuceniu granulatu suchego lodu do ciepłej, a nawet gorącej wody rozpoczyna się intensywna sublimacja. Zamiana ciała stałego granulatu w gaz, dwutlenek węgla, z którego został wyprodukowany. Suchy lód przekształcający się ponownie w dwutlenek węgla łączy się z drobinkami wody, dzięki czemu powstaje duża ilość białego dymu. Oczywiście zjawisko to nie ma nic wspólnego z dymem uzyskiwanym w trakcie spalania. Białe obłoki można porównać do gęstej mgły tak często widywanej jesienią i na wiosnę.


null


Jak wykonać dymiące dynie?


Na dymiące dynie należy wybrać dorodne, duże okazy. Im większa dynia, tym większy zbiornik na wodę będzie w nim można umieścić. Zasada jest prosta. Im większy pojemnik na wodę, tym więcej suchego lodu będzie można do niego wsypać. Tym samym dłużej z dyni będzie się wydobywał ciężki dym. Do wykonania dymiącej dyni Potrzebujesz:

  • dynia na Halloween (im większa tym lepiej)

  • mały zbiorniczek na wodę (może być szklany lub plastykowy)

  • granulat suchego lodu

Po zaznaczeniu na dyni (flamastrem lub długopisem) groźnej buźki ostrym nożykiem wycinamy odpowiedni dla siebie wzór. Dopiero później wycinamy pokrywę, którą dynia będzie przykrywana. Tutaj jedna uwaga. Średnica pokrywki nie może być mniejsza niż średnica pojemnika na wodę, bo nie będzie go można włożyć do środka dyni. Po wycięciu przykrywki zabieramy się do usuwania „wnętrzności”. Są to jak zwykle pestki dyni i cała miękka zawartość. Aby to sprawnie zrobić, należy się posłużyć dużą łyżką do podawania sosów lub łyżką wazową. Łyżką wyskrobujemy wszystkie miękkie części, aby pozostawić ścianki dyni o grubości minimum 15 do 20 mm.


Wycinanie i wybieranie zawartości nie trwa dłużej niż pół godziny, chyba że dynia jest naprawdę okazała. Wówczas trzeba będzie poświęcić więcej czasu.Po wycięciu buźki i pokrywki wstawiamy do środka dyni pojemnik i wlewamy ciepłą wodę. Do wody wsypujemy granulat suchego lodu (nigdy odwrotnie) i szybko przykrywany pokrywkę. W wyniku intensywnej sublimacji suchego lodu w wodzie z wnętrza dyni zaczyna się wydobywać biały gęsty dym. Taki sam dym, jaki jest widoczny podczas oglądania filmu. Efekt jest niesamowity. Można również do wnętrza dyni włożyć migające ledowe kolorowe oświetlenie, dzięki czemu przy zgaszonym świetle zostanie uzyskany dodatkowy efekt grozy. Biały dym oświetlony inną barwą światła zmienia zabarwienie. Stosując czerwone ledy, uzyskać można czerwoną mgłę, która wygląda jak lawa wydobywająca się z wnętrza dyni. Gdy dynia na Halloween przestanie dymić, należy wyjąć pojemnik z wodą. Wlać ponownie ciepłą wodę i wsypać granulat suchego lodu. 20 dkg suchego lodu wrzucone do pojemnika z wodą o pojemności 1 litra wystarczy na 15 minut pięknych białych obłoków. Warto wykazać się odrobiną kreatywności, aby Halloween był wspaniałym przeżyciem nie tylko dla ciebie, ale również zaproszonych gości.


Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, uruchomiliśmy dział porad, w którym można dowiedzieć się osobiście jak używać suchy lód. Do jakich celów można go użyć w trakcie Halloween. Zorganizować wesele lub inną imprezę z suchym lodem. Zapraszamy do kontaktu: 732-610-501 od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 15:00.