Dymiące drinki na Sylwestra

Opublikowano 05 listopada 2019 w dziale Imprezy

Drinki z suchym lodem na imprezę Sylwestrową jest bardzo łatwo wykonać. Do wykonania przepięknych dymiących drinków potrzebujesz parę przepisów, dzięki którym sporządzisz ładne kolorowe drinki oraz suchy lód, dzięki któremu z drinka będzie unosił się biały demek. Najkorzystniej jest zastosować do drinków granulat suchego lodu fi 16 mm. Jest on większy niż granulat suchego lodu fi 3 mm i dzięki temu dłużej sublimuje, wydzielając większe pokłady ciężkiego dymu, który jest widoczny pod postacią białego ciężkiego dymu. Takiego samego, jaki można zobaczyć na weselach. Ciężki dym składa się z drobinek wody oraz zimnego dwutlenku węgla. Dodając do drinka dwie, trzy granulki biały dymek wydobywa się z niego przez 3 do 4 minut.

Dymiące drinki na Sylwestra

Drinki z suchym lodem na Sylwestra


Należy zauważyć, że drinki z suchym lodem wyglądają najkorzystniej, gdy są kolorowe. Jednobarwne nie wyglądają tak efektownie na tacy podawanej gościom przybyłym na imprezę sylwestrową. Kolorystyka drinków uzależniona jest od dodatków, z których zostaną wykonane. Warto przed imprezą Sylwestrową wyszukać w sieci paru przepisów, dzięki czemu już dużo wcześniej będziecie mogli kupić odpowiednie soki, alkohol oraz owoce do drinków. Warto również zauważyć, że oprócz drinków można podać napoje bezalkoholowe z dymkiem dla osób, które nie lubią lub nie mogą pić drinków alkoholowych. Coraz częściej organizowane są imprezy w domu bez alkoholu więc i Nowy Rok może być przywitany bez alkoholu. Aby drinki zaczęły dymić, należy wrzucić do nich granulat suchego lodu. Należy to zrobić szczypcami, aby nie poparzyć naskórka.
Pamiętaj! Temperatura suchego lodu -78,5°C może doprowadzić do poparzenia naskórka dłoni i palców. Posługując się szczypcami, nic Wam nie grozi. Można to zrobić również w rękawiczkach, ale nie wygląda to profesjonalnie. Nie ma również sensu wrzucać do drinka więcej niż 3 granulki. Im szybciej drink zostanie schłodzony, tym szybciej przestanie się wydobywać z niego biały dymek. Po schłodzeniu drinka do temperatury +4°C zachodzi w dalszym ciągu sublimacja suchego lodu, niemniej jednak dwutlenek węgla nie łączy się z drobinkami wody, dlatego staje się bezbarwny (przezroczysty). Najkorzystniej jest podawać drinki posiadające temperaturę +15°C. To właśnie z nich będzie wydobywał się biały dymek. I tak bardzo szybko się ochłodzą po dodaniu do nich granulatu.

Ile suchego lodu do drinków na Sylwestra


1 kg suchego lodu zawiera od 50 do 70 granulek Posiadają one średnicę 16 mm, czyli podobne są do małej baterii typu paluszek do pilota. Do jednego drinka należy dodać maksymalnie 3 granulki. Dzięki temu biały dymek wydobywa się ze szklanki od 3 do 4 minut. Nie ma sensu dodawać więcej granulatu, bo drink za szybko się schłodzi i z płynu przestanie się wydobywać efektowny dymek. Wiedząc o tym ile granulek jest, w 1 kilogramie suchego lodu łatwo jest obliczyć, ile będzie potrzeba granulatu na całą imprezę Sylwestrową. Należy wziąć również pod uwagę, ile razy w trakcie imprezy będą pojawiały się drinki, a wówczas łatwiej jest zamówić odpowiedni zestaw wysyłkowy, który zostanie dostarczony kurierem przed imprezą Sylwestrową.


Pamiętaj! Dodając granulat suchego lodu do drinka, nie rozcieńcza on zawartości oraz nie zmienia jego smaku. Suchy lód sprawia, że napoje lub drinki stają się lekko musujące, ponieważ w trakcie sublimacji powstaje duża ilość dwutlenku węgla, z którego suchy lód jest produkowany.


Uwaga! Sylwester 2020 wypada z czwartku na piątek (31 grudnia na 1 stycznia). Ze względu na utrudnienia w dostawach paczek, prezentów itp. najkorzystniej jest zamówić suchy lód we wtorek na dostawę w środę. 31 grudnia suchy lód można również kupić w oddziale firmy Dry Ice Zone, która mieści się w Raszynie. Ulica Mieczysława Słowikowskiego 41 A w godzinach od 9:00 do 13:00.


Bezpieczne drinki z suchym lodem


Drinki z suchym lodem najlepiej jest podawać razem ze słomkami, które posiadają odpowiedni wkład zabezpieczający. Wkład zabezpieczający w słomkach nie dopuści do przedostania się drobinek suchego lodu do przełyku i będzie można jej bezpiecznie sączyć. Stosując tak proste względy bezpieczeństwa w trakcie zabawy Sylwestrowej, można dzieciom podać napoje bezalkoholowe z suchym lodem. Z pewnością będą zadowolone, gdy w ten sposób zostaną wyróżnione przez rodziców.


null


Pamiętaj! Granulat suchego lodu można dodać do soków, kompotu, ponczu itp. Nie powinno się go jednak dodawać do napojów gazowanych, ponieważ zawierają one dwutlenek węgla. Po włożeniu granulatu do szklanki z napojem gazowanym następuje intensywna reakcja i napój w całości może wykipieć na stół lub podłogę.Gdzie kupić suchy lód do drinków na Sylwestra


Sprzedaż suchego lodu odbywa się od poniedziałku do soboty w oddziale firmy Dry Ice Zone. Suchy lód do drinków na Sylwestra można kupić na miejscu lub zamówić w e-sklepie internetowym zamawiając odpowiedni dla siebie zestaw wysyłkowy. Suchy lód dostarczany jest w 24 h, dlatego przed Sylwestrem można wcześniej zamówić suchy lód. W tym roku (2020) zabawa Noworoczna rozpoczyna się w czwartek i klienci indywidualni mogą zamówić odpowiednią ilość suchego lodu w zestawach wysyłkowych we wtorek z dostawą w środę. Mieszkańcy Warszawy mogą również kupić suchy lód na miejscu w dowolnej ilości. Sprzedaż suchego lodu odbywa się w oddziale firmy Dry Ice Zone mieszczącej się w Raszynie. 31 grudnia sprzedaż suchego lodu realizowana jest w oddziale firmy Dry Ice Zone od 9:00 do 13:00. Aby kupić suchy lód na Sylwestra, należy posiadać opakowanie, w którym granulat będzie przetransportowany do domu a później przechowywany. Odpowiednie opakowanie kupisz u nas na miejscu.


null

Należy pamiętać! Suchy lód do drinków na Sylwestra należy przechowywać w opakowaniu styropianowym lub innym opakowaniu izotermicznym. Może to być również lodówka turystyczna. Opakowania styropianowe powstrzymują proces sublimacji (zamiana suchego lodu w dwutlenek węgla) a tym samym straty są mniejsze. Opakowanie nie może być zbyt szczelne, ponieważ w wyniku sublimacji wzrasta ciśnienie na, tyle że może zostać rozsadzone. Suchy lód należy przechowywać tak, aby dzieci nie miały do niego dostępu. Z dala od promienników ciepła: kuchenka, kaloryfer, telewizor. Suchy lód można przechowywać w zamrażalce lodówki, aby zmniejszyć straty.

Sylwester z suchym lodem w 2020 roku to doskonała okazja do zastosowania suchego lodu nie tylko do drinków. Wykorzystując właściwości suchego lodu w trakcie zabawy, można tworzyć przepiękne efekty specjalne, które skłaniają gości do zabawy. Przeczytać jak można zorganizować => Sylwester z suchym lodem.