Dymiący gejzer na przyjęcie Sylwestrowe

Opublikowano 08 listopada 2019 w dziale Imprezy

Dymiący gejzer jest prosty do wykonania i nie trzeba do jego wykonania posiadać dużych ilości suchego lodu. Na przyjęcie Sylwestrowe będzie potrzebne około 3 kg granulatu suchego lodu i biorąc pod uwagę jego cenę, która wynosi zaledwie 5,50 złotych za kilogram, nie jest to tak duży koszt. Już za 16,50 zł można wykonać piękny dymiący gejzer wyrzucający z siebie białe obłoki ścielące się na blacie stołu. Sylwester jest jedynym dniem w roku i warto na jego oprawę wizualną przeznaczyć drobne fundusze. Dymiący gejzer na przyjęcie Sylwestrowe jest właśnie tym, czego potrzebujesz, aby dobrze się bawić i odpowiednio przywitać Nowy Rok. Spędzić czas ze znajomymi przy stole, aby posilić się przed Nowym Rokiem. W obłokach białej mgiełki unoszącej się nad stołem.

Dymiący gejzer na przyjęcie Sylwestrowe

Jak wykonać dymiący gejzer


Niezwykła prostota wykonania a przy tym bardzo tanie sprawia, że dymiący gejzer może pojawić się na każdym stole z przekąskami i nie tylko. Wystarczy odpowiednie i ładne szklane naczynie na wodę oraz drugie o mniejszej średnicy i to wszystko. Oczywiście nie można zapomnieć o suchym lodzie, z którego otrzymamy biały ciężki dym, który będzie się wydobywał z większego naczynia. Czyż nie jest to łatwe i proste? Oczywiście! Do mniejszego naczynia można włożyć owoce lub przekąski, po które sięgać będą imprezowicze. Przekąski w kłębach białego dymu wyglądają bardzo zachęcająco. Po drugie dwutlenek węgla wydobywający się z gejzeru sprawia, że wędlina czy też wcześniej przygotowane kanapki będą cały czas świeże.Dwutlenek węgla zabezpiecza produkty spożywcze przed przedostaniem się tlenu do produktów. Tlen jest głównym winowajcą psucia się gotowych potraw i gdy zostanie wyeliminowany, produkty spożywcze dłużej zachowują swoją świeżość. Jeśli postanowisz zorganizować wykwintną kolację dla bliskich, to przy biesiadnym stole w mniejszym naczyniu można ułożyć: sushi, owoce morza i inne niewymagające podgrzewania produkty. Zresztą jak sami pewnie wiecie, zimne przekąski w trakcie domowej imprezy schodzą zawsze „jak woda”. Do większego naczynia należy wlać wodę o temperaturze pokojowej i wsypać do niej granulat suchego lodu. Wystarczy wsypać 20 dkg suchego lodu, aby przez 10 do 15 minut cieszyć się białym dymem wydobywającym się i spływającym na blat stołu tak jak to widać jest na filmie. Biały dymek będzie gromadził się na blacie stołu i spływał na podłogę. Po wsypaniu granulatu do wody nad większym pojemnikiem umieszczamy mniejszy z gotowymi potrawami. Gdy biały dymek przestanie się wydobywać z gejzeru, należy wymienić zimną już wodę na ciepłą i ponownie wsypać granulat suchego lodu.


null


Zimne przekąski w białych obłokach pochodzących z suchego lodu


Tak przygotowany gejzer można uruchomić w momencie przerwy pomiędzy tanecznymi pląsami, zapraszając gości do stołu, aby posilić się i odpocząć. Planując imprezę Sylwestrową, można sobie zaplanować odpowiednie menu, aby w trakcie przerw pojawiały się za każdym razem inne zimne przekąski. Warto zapoznać się z innymi możliwościami na imprezę Sylwestrową => Sylwester z suchym lodem