Efekty specjalne na Halloween

Opublikowano 19 października 2018 w dziale Imprezy

Efekty specjalne na zabawę, bal przebierańców uzyskuje się z suchego lodu, który w procesie sublimacji zamienia się w CO2. Efekty specjalne na Halloween mogą przedstawiać efektowną mgłę, ciężki biały dym, który utrzymuje się przy powierzchni. Chodzi tutaj o to, aby wywołać efekt grozy, który to efekt potrzebny jest podczas zabawy odbywającej się podczas Halloween. Pośród białego gęstego dymu, który utrzymuje się dosyć długo, można ukryć niektóre elementy dekoracyjne takie jak plastykowy szkielet lub samemu wykonaną kukłę, która ma wywołać odpowiednie wrażenie. Stosując odpowiednie punktowe oświetlenie, efekt może być piorunujący.

Efekty specjalne na Halloween

Jak wykonać efekty specjalne na Halloween


null


Gęsty biały dym uzyskiwany jest poprzez sublimację suchego lodu w środowisku wodnym. Po wsypaniu granulatu suchego lodu do ciepłej wody rozpoczyna się intensywna zamiana suchego lodu w dwutlenek węgla. Tak samo, jak w dymiących drinkach, z których wydobywa się zimny dwutlenek węgla, tak samo dodając suchy lód do wody uzyskamy taki sam efekt. Im cieplejsza woda, tym intensywniejszy dymek. Podczas dużych imprez do wytwarzania efektów specjalnych używane są wytwornice dymu, do których wsypywany jest suchy lód. Zasada działania wytwornicy dymu jest bardzo prosta. W jej wnętrzu znajduje się zbiornik z wodą, która jest podgrzewana. Po wsypaniu granulatu suchego lodu rozpoczyna się proces wytwarzania gęstego dymu. Wentylator zamontowany w wytwornicy wydmuchuje na zewnątrz białe gęste obłoki. Profesjonalne wytwornice dymu można spotkać na weselach, dużych imprezach, targach itp. Obłoki gęstej mgły są bardzo efektowne dlatego podczas balu przebierańców na Halloween lub zabawy noworocznej również spotkać się możemy z takimi samymi efektami specjalnymi. Organizując imprezę na Halloween w domu, można samu wykonać wytwornicę dymu, która również spełniać będzie swoje zadanie.


Wytwornica dymu na Halloween


Wytwornicę dymu na Halloween można zrobić z opakowania styrobox, w którym suchy lód jest dostarczany do odbiorcy. Zamawiając zestaw suchego lodu na Halloween o zawartości 15 kg suchego lodu, otrzymacie opakowanie styrobox ST 15 o pojemności 15 litrów. W popakowaniu wystarczy wyciąć otwór o dowolnym kształcie 5 do 10 centymetrów powyżej dna, aby po wlaniu do opakowania wody nie wylewała się ona na zewnątrz. Widać jest to dokładnie na zdjęciu.


null


Po wycięciu otworu w opakowaniu domowa wytwornica dymu jest gotowa do użytku. Na dno wlewamy ciepłą wodę, do której wsypujemy granulat suchego lodu. Zamykamy szybko styropianową pokrywę i prawie natychmiast z domowej wytwornicy dymu zaczyna wydobywać się gesty biały dym. Dla osób, które lobią majsterkować mogą wytwornicę udoskonalić i zamontować na jej górnej części słaby wentylatorek lub wiatraczek do chłodzenia komputera. Wówczas białego dymu uzyska się więcej i bardzo szybko będzie się rozprzestrzeniał na podłożu.


Czas pracy wytwornicy dymu na Halloween


Sublimacja suchego lodu w ciepłej wodzie jest intensywna, dlatego czas wydobywania się białego dymu jest ograniczony. Zależy to od dwóch czynników. Ilości suchego lodu oraz ilości ciepłej wody. Aby podtrzymać proces sublimacji a tym samym efektów specjalnych należy uzupełniać ciepłą wodę, która szybko się schładza przez co efekty specjalne są coraz słabsze. Należy również uzupełniać suchy lód, którego w procesie sublimacji jest coraz mniej. Można przyjąć, że wsypując 3 kg suchego lodu do 3 litrów ciepłej wody, biały dym będzie wytwarzany od 10 do 15 minut. Po zamontowaniu w opakowaniu małego wentylatorka otrzymacie więcej białego dymu, ale czas jego wytwarzania skróci się i będzie wynosił od 8 do 9 minut. Po tym czasie należy uzupełnić wodę oraz granulat suchego lodu. Kupując zestaw suchego lodu na Halloween, można się będzie cieszyć efektami specjalnymi ponad godzinę.


Granulat suchego lodu do efektów specjalnych


null


Do efektów specjalnych używane są bloki suchego lodu, które są kruszone na kawałki, plastry oraz granulat suchego lodu. Według instrukcji obsługi do wytwornicy dymu powinien być wsypywany granulat suchego lodu fi 3 mm, niemniej jednak czas powstawania efektów specjalnych jest bardzo krótki. Wsypując granulat suchego lodu fi 16 mm, można trochę wydłużyć o minute lub dwie czas wytwarzania gęstego dymu. Zależy to w głównej mierze od modelu wytwornicy dymu i pojemności zbiornika, w którym podgrzewana jest woda. Granulat suchego lodu do efektów specjalnych można kupić bezpośrednio w magazynie suchego lodu firmy Dry Ice Zone lub zamówić odpowiednią ilość on-line. Suchy lód do efektów specjalnych dostarczany jest kurierem w całym kraju. Cena 1 kg suchego lodu do wytwornicy dymu wynosi 4,99 PL.


Środki ostrożności podczas tworzenia efektów specjalnych


null


Suchy lód posiada temperaturę -78,5 °C dlatego podczas tworzenia efektów specjalnych należy zachować odpowiednie środki ostrożności. Nigdy nie należy dotykać suchego lodu rękoma, ponieważ może dojść do poparzeń naskórka. Dla własnego bezpieczeństwa podczas wsypywania suchego lodu lepiej jest założyć rękawiczki ochronne lub wsypywać granulat szufelką. Nigdy nie należy wkładać suchego lodu do ust. Granulat nie jest przeznaczony do bezpośredniego spożycia i jego połykanie nie jest wskazane, ponieważ może dojść do poparzenia przełyku. Najlepiej jest przechowywać suchy lód w opakowaniu w miejscu niedostępnym dla dzieci.


Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, uruchomiliśmy dział porad, w którym można dowiedzieć się osobiście jak używać suchy lód. Do jakich celów można go użyć w trakcie Halloween. Zorganizować wesele lub inną imprezę z suchym lodem. Zapraszamy do kontaktu: 732-610-501 od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 17:00.