Gejzer baniek mydlanych z suchym lodem

Opublikowano 21 maja 2018 w dziale Imprezy

Gejzer baniek mydlanych jest bardzo ciekawym eksperymentem z suchym lodem. Można eksperyment wykonać w domu razem z dziećmi. Eksperymenty w domu z suchym lodem są ciekawą alternatywą dobrej zabawy podczas imienin, urodzin oraz innych rodzinnych spotkań. Do zabawy z suchym lodem polecamy zestaw wysyłkowy zawierający 4 kg suchego lodu.

Gejzer baniek mydlanych z suchym lodem


Gejzer baniek mydlanych jest efektownym i łatwym do wykonania doświadczeniem. Po dodaniu do ciepłej wody w do którego dodamy suchego lodu otrzymujemy niezliczoną ilość baniek mydlanych które zaczynają „wychodzić” z pojemnika. Reakcja suchego lodu na wodę z płynem do zmywania naczyń jest bardzo szybka i należy ja przeprowadzać na dużym stole lub podłodze. W zależności od tego ile zostanie dodanego suchego lodu do wody tym relacja jest szybsza lub wolniejsza. Do małego pojemnika z wodą wystarczy dodać 200 gram granulatu aby rozpoczęć reakcję która będzie trwała do momentu całkowitego przekształcenia się suchego lodu w dwutlenek węgla.


Podczas domowych eksperymentów z suchym lodem lub w trakcie imprezy dobrze jest również poeksperymentować z światłem. Ciekawe eksperymenty z suchym lodem nabiorą atrakcyjności gdy na gejzer baniek skierujemy światło o innym kolorze niż białe. Oświetlając pojemnik z którego wydobywa się niezliczona ilość baniek kolorem czerwonym uzyskamy efekt wulkanu gorejącego czerwoną lawą wydobywającą się z wnętrza. Zabawa z suchym lodem jest o tyle ciekawa że trudno na samym początku zlokalizować źródło produkujące taką dużą ilość baniek. Dodatkowym efektem specjalnym jest to że w momencie pękania baniek wydobywa się z nich ciężki biały dym unoszący się tuż nad blatem stołu.

null


Uwaga! Eksperymenty w domu z suchym lodem należy przeprowadzać pod opieką osób dorosłych. Zabawa z dziećmi jest bardzo efektowna niemniej jednak w trakcie eksperymentów należy suchy lód zasypywać szufelką metalową lub plastykową. Dobrze jest również zapatrzeć się w rękawiczki ponieważ suchy lód posiada temperaturę -78.5°C i przy kontakcie ze skórą może dojść do poparzenia naskórka a tego by chyba nikt nie chciał. Do eksperymentów z suchym lodem można zamówić do domu 4 kg suchego lodu który wystarczy na parę godzin dobrej zabawy w domu.

Zobacz inne możliwości do przeprowadzenia eksperymentów z suchym lodem.


Zestawy suchego lodu, które można wykorzystać w trakcie domowych eksperymentów.

Dostawa realizowana jest kurierem w 24 h.

Wybierz Swój zestaw4 kg
     7 kg

    10 kg      12 kg
15 kg
    20 kg
    30 kg
    40 kg


Zestawy specjalne suchego lodu dostarczane w opakowaniach posiadających grubsze ścianki (60 mm).
        Mniejsza sublimacja i straty suchego lodu. Bezpieczniejsze odporniejsze opakowanie.20 kg
     25 kg
     40 kg