Halloween

Opublikowano 05 października 2018 w dziale Imprezy

Halloween to czas zabawy dla młodzieży, która uczestniczy na balach przebierańców. Mimo oponentów coraz więcej osób uczestniczy na przeróżnych zabawach, które organizowane są na Halloween. Imprezy na Halloween organizowane są również w domach i to właśnie tutaj można wykorzystać suchy lód, aby stworzyć odpowiednią atmosferę grozy. Suchy lód na Halloween dostarczany jest w całym kraju przez firmy kurierskie. Organizatorzy imprez na Halloween mogą zamówić on-line odpowiedni dla siebie zestaw wysyłkowy w sklepie suchego lodu. Można również wygrać suchy lód, biorąc udział w konkursie, który odbędzie się już niedługo. Wystarczy odpowiedzieć na jedno pytanie, a 10 kg suchego lodu zostanie dostarczone do zwycięzców konkursu Halloweenowego.

Halloween

Pochodzenie Halloween


Mimo oponentów Halloween z roku na rok zdobywa coraz większą popularność. W sumie jest to następny powód do zabawy w większym gronie. Z roku na rok coraz więcej młodych ludzi bawi się na balach dla przebierańców i to jest główny powód dla krytyki, ponieważ Halloween wypada w Święto Wszystkich Świętych, które to święto jest dniem powagi i zadumy.


null


Powszechnie uważa się, że Halloween pochodzi z Ameryki, ale nie jest to prawdą. Pochodzi Wysp Brytyjskich i jest starą celtycką tradycją, która do Ameryki przywędrowała w XIX wieku razem z imigrantami z Irlandii. Święto Halloween wywodzi się z tradycji Celtów, wierzących w życie po śmierci i wędrówkę duchów. Symbolizowało schyłek cyklu płodności. Ziemia przygotowywała się do nadejścia zimy. W tym okresie nocą duchy zmarłych wędrowały po ziemi. Celtowie zbierali się przy ogniskach, aby składać ofiary Bogowi śmierci Samhaine. Duchom pozostawiono pożywienie i odprawiano rytuały, aby spokojnie odeszły z tego świata i niepokoiły żyjących. Z czasem jednak Celtyckie święto Samhain przeszło jednak metamorfozę i przetrwało w USA oraz w wielu krajach Europy jako Halloween. W Ameryce święto Halloween obchodzi się od drugiej połowy XIX wieku. Obecnie Halloween stał się jednym z najhuczniej obchodzonych świąt w amerykańskim kalendarzu.


Jak obchodzone jest święto Hallowen


Powszechnym symbolem Halloween jest wydrążona dynia z wyciętymi oczami oraz groźną miną. Do wydrążonej dyni wkładana jest zapalona świeczka, aby wyglądała jak najgroźniej. Obecnie świeczka została zastąpiona oszczędnym oświetleniem ledowym. W USA w trakcie święta Halloween przed każdym domem stawiana jest dynia wyciętą groźną miną. Z roku na rok coraz więcej mieszkańców USA stara się, aby tego dnia dekoracji związanych z Halloween było coraz więcej. Gromady przebranych dzieci chodzą od domu do domu i pytają domowników „cukierek czy psikus”. Jeśli mieszkańcy domu nie mają słodyczy, aby poczęstować dzieci, wówczas psikus jest murowany. W Polsce z roku na rok przybywa młodych ludzi, którzy nocą z 31 października na 1 listopada uczestniczą w coraz liczniejszych balach. Podczas balów Halloweenowych obowiązują najprzemyślniejsze upiorne przebrania w szkielety, czarownice, wiedźmy, upiory, strzygi, wampiry. Tak naprawdę lista jest bardzo długa.


null


Suchy lód na Halloween


Właściwości suchego lodu wykorzystywane są na różnych imprezach do tworzenia efektów specjalnych. Suchy lód na Halloween również można wykorzystać do budowania grozy. Wystarczy wydrążyć dynię i do niej włożyć pojemnik z wodą, wsypać suchy lód a z otworów w dyni zaczyna wydobywać się gęsty biały dym pochodzący z sublimacji suchego lodu. Sublimacja suchego lodu (zamiana ciała stałego w gaz) zachodzi intensywnie w ciepłej wodzie.
Kociołek czarownicy na Halloween


Do kociołka czarownicy można również wlać wodę i wsypać granulat suchego lodu, aby uzyskać intensywnie dymiący kociołek. Widok będzie oszałamiający. Dymiący kociołek będzie wyglądał tak, jakby wiedźma gotowała w nim swoje eliksiry. Bulgotanie oraz wydobywanie się gęstego białego dymu z kociołka jest tak realistyczne, że niektórzy muszą do niego podejść blisko, aby przekonać się, że są to tylko efekty specjalne.


null


Konkurs na Halloween


Corocznie na Halloween firma Dry Ice Zone organizuje konkury na swoim fan page Facebook. W tym roku również będzie można wygrać nagrodę. W trakcie konkursu na Halloween wystarczy odpowiedzieć na pytanie konkursowe, aby wygrać jedną z trzech nagród. Trzy nagrody na Halloween ufundowała firma Dry Icve Zone. Obecnie możemy zdradzić tylko tyle że z pewnością nagrodami będą trzy zestawy suchego lodu na Halloween o zawartości 10 kg granulatu. Dodatkowo do zestawu na Halloween dołączonych będzie 10 świecących słomek Dry Ice Stix, dzięki którym podczas imprezy Halloweenowej będzie można bezpiecznie sączyć drinki z suchym lodem. Ale to nie wszystko. W jednym z trzech zestawów, które będzie można wygrać znajduje się kupon na dodatkowe 10 kg suchego lodu. Kupon będzie można zrealizować do nowego roku, a więc jak widać na sylwestra będzie można skorzystać z właściwości suchego lodu i dobrze się bawić. Okaziciel kuponu nie płaci za suchy lód oraz koszt dostawy ponosi firma Dry Ice Zone. Zaglądajcie na nasze firmowe fan page, bo Hallowen już niedługo.


Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, uruchomiliśmy dział porad, w którym można dowiedzieć się osobiście jak używać suchy lód. Do jakich celów można go użyć w trakcie Halloween. Zorganizować wesele lub inną imprezę z suchym lodem. Zapraszamy do kontaktu: 732-610-501 od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 17:00.