Halloween w czasach pandemii

Opublikowano 25 października 2020 w dziale Imprezy

Temat nie jest łatwy, ponieważ nasuwa się pytanie - co można robić w domu na Halloween, gdy za oknem czy też drzwiami szaleje pandemia ? Trzeba jednak pamiętać, że mała czy duża impreza na Halloween zarówno w domu jak ta organizowana w szkole, przedszkolu nie może się obejść bez suchego lodu. Większe zabawy lub bale przebierańców w czasach pandemii nie mogą się odbywać, dlatego otrzymujemy liczne telefony od zatroskanych rodziców. Rodziców, którzy chcą zorganizować w domu swoim pociechom, chociaż namiastkę imprezy organizowanej na Halloween. Logicznym wydaje się, że w tym roku dzieci nie będą chodziły od mieszkania do mieszkania w bloku, oferując lokatorom zabawę typu „cukierek albo psikus” Tym razem to rodzice, a nie organizatorzy imprez lub nauczyciele muszą stanąć na wysokości zadania. Zorganizować wspólną zabawę, aby chociaż na chwilę zatrzeć nieprzyjemności dnia codziennego typu „zostań w domu”. Suchy lód w trakcie Halloween wykorzystywany jest do tworzenia mrocznych efektów specjalnych. Najczęściej jest to biała mgła snująca się tuż przy ziemi.

Halloween w czasach pandemii


Efekty specjalne na Halloween


Efekty specjalne na imprezach tematycznych typu Halloween to efekt sublimacji suchego lodu. Właściwości suchego lodu wykorzystywane są nie tylko na imprezach, ale również podczas kręcenia filmu, w trakcie wystawiania sztuki w teatrze lub na koncertach. Biały gęsty dym, ścielący się przy podłodze, to nieodzowny atrybut Halloween. Aby uzyskać taki efekt w domu, nie trzeba wypożyczać wytwornicy ciężkiego dymu - takiej , jaka wykorzystywana jest w trakcie wesela i innych większych imprez. Taką wytwornicę możecie zrobić sami w domu i cieszyć się wyśmienitą zabawą. Aby utworzyć mroczne białe obłoki, wystarczy posłużyć się opakowaniem, w którym zostanie dostarczony suchy lód do domu. Można posłużyć się dużym garnkiem o pojemności minimum 5 litrów, do którego wlewamy ciepłą wodę, a następnie do niej wrzucamy granulat suchego lodu. Po wrzuceniu granulatu do wody następuje intensywna sublimacja - zamiana stanu skupienia suchego lodu z ciała stałego w gaz, czego skutkiem jest biały, gęsty dym. Wygląda jak gęsta mgła ścieląca się tuż przy podłodze. Aby wzmocnić mroczną atmosferę należy postawić na podłodze świecącą dynię lub rękę manekina, która będzie wystawała ponad mgłę. Wystarczy odrobina kreatywności, aby stworzyć oprawę do wyśmienitej zabawy w trakcie Halloween.
Spójrz na swój pokój w mieszkaniu lub domu jak na scenę w teatrze. To właśnie tam będzie odbywała się zabawa. Wszelkie akcesoria, jakie zastosujesz na Halloween wzmocnią efekt niesamowitości. Przydadzą się następnym razem tak jak bombki na choinkę. To, co zrobisz teraz, będzie powtarzane latami przez twoje dzieci swoim dzieciom. Wykorzystajcie ten czas i wszelkie dekoracje zróbcie wspólnie ze swoimi pociechami. Poświęćcie im trochę swojego czasu, którego brakuje wam na co dzień.


Środki ostrożności podczas zabawy


Biały ciężki dym pochodzi z sublimacji suchego lodu w środowisku wodnym. Suchy lód jest bardzo zimny, posiada temperaturę -78,5°C dlatego należy się z nim obchodzić ostrożnie. Nie należy dotykać suchego lodu rękoma, bo można poparzyć skórę. Zalecamy wsypywanie suchego lodu do garnka lub pojemnika plastikową szufelką, która jest dostępna w wielu sklepach (np. z chemią czy budowlanych). Wsypując suchy lód do wody, nie należy nachylać się zbytnio nad pojemnikiem. Bardzo ważne jest również, aby okresowo wietrzyć pokój, w którym odbywa się impreza. Zbyt duża ilość dwutlenku węgla może doprowadzić do zawrotów głowy i omdlenia. Jak widać, są to proste czynności, które należy wykonać.

Zestaw promocyjny suchego lodu


null


Mając na uwadze obostrzenia wymuszone przez pandemię, postanowiliśmy udostępnić zestaw promocyjny na Halloween. Aby pozostać w domu, zestaw promocyjny na Halloween dostarczany jest kurierem w całym kraju.

Zamawiając 10 kg suchego lodu w zestawie promocyjnym, oszczędzasz 20 złotych. Zestaw promocyjny zawiera:

  • 10 kg suchego lodu
  • opakowanie styropianowe
  • opakowanie kartonowe
  • 10 rewelacyjnych kolorowych świecących słomek => gratis!

Cena zestawu promocyjnego: 88 zł. Do ceny zestawu promocyjnego należy doliczyć cenę dostawy kurierskiej: 19,99 zł. Dostawa kurierem realizowana jest w całym kraju.

Słomki do drinków lub napojów bezalkoholowych posiadają wkład zabezpieczający. Dzięki niemu w trakcie sączenia dowolnego napoju niegazowanego z dodatkiem suchego lodu żadna drobinka nie dostanie się do przełyku.


Zamów suchy lód na Halloween w promocyjnej cenie.

Zorganizuj dla siebie i dzieci niepowtarzalną zabawę = > zestaw promocyjny na Halloween.


null


Pamiętaj! Wrzucając dwie, trzy granulki suchego lodu do napoju uzyskiwany jest ciekawy efekt. Z napoju niegazowanego wydobywa się biały dymek, który rozbudza ciekawość wszystkich dzieci. Nie można pozwolić na to, aby dzieci piły takie napoje bez słomek z zabezpieczeniem. Nieodpowiednie podejście może skutkować poparzeniem przełyku. Słomki Dry Ice Stix doskonale zabezpieczą twoje dzieci przed taką ewentualnością.


Zapoznaj się z podobnymi tematami:


Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, uruchomiliśmy dział porad, w którym można dowiedzieć się osobiście jak używać suchy lód. Do jakich celów można go użyć w trakcie Halloween. Zorganizować wesele lub inną imprezę z suchym lodem. Zapraszamy do kontaktu: 732-610-501 od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 17:00.