Ile kosztuje ciężki dym

Opublikowano 27 lutego 2020 w dziale Wesele

Ile kosztuje ciężki dym, zaprząta głowę organizatorów wesel oraz Młodą Parę. Cena ciężkiego dymu jest ważna, ale nie najważniejsza ze względu na to, że inne dodatki potrafią kosztować o wiele więcej niż ciężki dym. Przyjrzyjmy się zatem, ile może kosztować ciężki dym na Pierwszy taniec Młodej Pary. Już na samym początki jedna uwaga. Nie da się określić dokładnie jaka będzie cena za ciężki dym, gdy nie jest wiadomo, jaka jest wydajność wytwornicy do ciężkiego dymu. Rozmiary sali balowej oraz czas ekspozycji ciężkiego dymu. Chociaż można ustalić, przez jaki czas ciężki dym będzie wytwarzany, niemniej jednak nie jest to regułą. Przy bardziej widowiskowym występie Młodej Pary używane są nie jedna a dwie wytwornice ciężkiego dymu. Średni czas zamiany suchego lodu w ciężki dym wynosi: od 3 do 5 minut. Jest to wystarczający czas na wykonanie przez młodą parę dowolnego tańca. Niemniej jednak z roku na rok wymagania rosną. Pierwszy taniec młodej pary zamienia się pomału w niesamowite widowisko o dłuższym czasie ekspozycji ciężkiego dymu. Na niektórych weselach przy przepięknej choreografii i użyciu dwóch wytwornic cały „spektakl” może trwać od 5 do 8 minut. Jak widać dwa razy dłużej niż typowy Taniec w Obłokach. Młoda para zapłaci za taką usługę dwa lub trzy razy drożej. Przyjrzyjmy się zatem, ile będzie kosztowała usługa podstawowa.


Ile kosztuje ciężki dym


Cena ciężkiego dymu


Cena ciężkiego dymu w trakcie sezonu wznosi się do nieba niczym chmury. Poza sezonem opada tak jak ciężki dym. W niektórych przypadkach za Taniec w Chmurach zapłacimy znikomą cenę lub powyższa usługa może być wykonana gratis, gdy wykupiony zostanie na wesele pełny pakiet usług. Cena ciężkiego dymu uzależniona jest od ilości suchego lodu potrzebnego do wykonania gęstych białych obłoków oraz rejonu wykonywanej usługi. Cena ciężkiego dymu w Województwie Mazowieckiem wcale nie jest najdroższa. Ciężki dym w Warszawie może kosztować mniej niż w Radomiu. Do ceny usługi doliczany jest dojazd, gdy usługodawca ma w trakcie wesela wykonać tylko ciężki dym na taniec w obłokach. Przy bardziej rozbudowanej aranżacji wesela z użyciem ciężkiego dymu zapłacicie dużo mniej. Warto się zatem rozejrzeć za usługodawcą, który oferuje pełny pakiet usług. Cena wykonywanej usługi zależy również od ceny suchego lodu, który jest kupowany w sklepie lub zamawiany in line w zestawach wysyłkowych. Poniżej przedstawiamy zestawy wysyłkowe, które są dostępne w naszym sklepie.


Wybierz swój zestaw na wesele


  ...
...
4 kg
- 57.51 zł    7 kg
- 67.01 zł
   10 kg - 88.01 zł    12 kg
- 105.01 zł


...
...
15 kg
- 121.51 zł    20 kg
- 150.50 zł    30 kg
- 209.51 zł    40 kg
- 267.51 zł.


Zestawy specjalne suchego lodu dostarczane w opakowaniach posiadających grubsze ścianki (60 mm).
        Mniejsza sublimacja i straty suchego lodu. Bezpieczniejsze odporniejsze opakowanie.
  


20 kg
- 183.50 zł   25 kg
- 200.01 zł   40 kg
- 294.51 zł


Cena suchego lodu do ciężkiego dymu


Cena suchego lodu w e-sklepie Dry Ice Zone wynosi: 5.50 złotych za 1 kilogram. Tyle samo trzeba zapłacić za 1 kg suchego lodu, gdy zostanie on dostarczony do domu lub bezpośrednio na miejsce mającego się odbyć wesela. Trzeba jednak doliczyć koszt transportu, który wynosi: 19,99 zł oraz koszt opakowania styropianowego. Dostawa suchego lodu na wesele realizowana jest w opakowaniach izotermicznych, aby zminimalizować straty wynikające z sublimacji. Zamianie suchego lodu w dwutlenek węgla, z którego jest produkowany. Takim przykładem może być zestaw suchego lodu, który kupowany jest na małe wesela. 10 kg suchego lodu z opakowaniem styropianowym oraz kartonowym zabezpieczającym paczkę przed uszkodzeniem mechanicznym i pęknięciem kosztuje: 88.01 złotych. Do tego należy doliczyć dostawę suchego lodu kurierem. Jak łatwo policzyć cena suchego lodu na małe wesele wynosi: 100 złotych. Ile zatem będzie kosztował ciężki dym na małe wesele? Z pewnością usługodawca doliczy koszt dojazdu oraz koszt wykonania usługi, za którą trzeba będzie zapłacić od 400 do 600 złotych.


Cena ciężkiego dymu na większe wesele jest większa, ponieważ należy użyć więcej suchego lodu. Czas ekspozycji ciężkiego dymu jest taki sam i wynosi od 3 do 5 minut jednak dla zagwarantowania białych obłoków w odpowiedniej ilości i jakości, suchego lodu musi być znacznie więcej. Najczęściej kupowany jest zestaw zawierający 25 kg suchego lodu. Cena 25 kg suchego lodu na wesele wynosi: 200,01 zł. Do tego dochodzi koszt dostawy kurierem, która wynosi: 19,99 zł. Za całość zapłacicie: 221 złotych. Oczywiście kupując na miejscu suchy lód w siedzibie firmy Dry Ice Zone, zapłacicie mniej bez kosztów dostawy kurierskiej oraz opakowania, które może kosztować od 35 do 52 zł. A zatem cena ciężkiego dymu na większe wesele może wynosić: od 500 do 800 złotych. Jak widać sam zarobek usługodawcy, nie jest taki znowu duży. Wybierając dodatkowe atrakcje u usługodawcy takie jak: foto budka, fontanna iskier, drink bar itp. można uzyskać spore upusty. Warto o tym pomyśleć parę miesięcy przed datą ślubu.


Dział porad suchego lodu

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów organizujących wesela, imprezy w tym imprezy organizowane w domu typu: imieniny lub urodziny postanowiliśmy uruchomić dział porad dla klientów indywidualnych. Organizując imprezę, wesele oraz inne wydarzenie możesz zaczerpnąć telefonicznie informacji na temat zastosowania suchego lodu. Ilości suchego lodu jaki jest potrzebny do wykonania efektów specjalnych, drinków z suchym lodem, zabawy z dziećmi itp. Porady udzielane są telefonicznie. Nie odpowiadamy na zapytania wysyłane poprzez SMS. Dział porad suchego lodu czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 15:00. Telefon: 732 - 610 – 501. Dzwoniąc do działu porad należy pamiętać, że pracownik działu nie jest odpowiedzialny za nadanie paczek lub brak dostawy suchego lodu.