Ile suchego lodu na wesele

Opublikowano 06 czerwca 2019 w dziale Wesele

Otrzymujemy bardzo często zapytania telefoniczne dotyczące suchego lodu na wesele. Powtarza się bardzo często jedno z nich. Ile suchego lodu potrzebne jest na wesele. Niby bardzo proste pytanie niemniej jednak nie da się od tak od razu odpowiedzieć, ile suchego lodu jest potrzebne na wesele. Nie znając, chociaż w przybliżeniu ilości gości lub nawet jego przeznaczenia. Wybierając do nas numer telefonicznych porad, należy z grubsza wiedzieć, ile przybędzie gości na wesele. Na co suchy lód ma być przeznaczony i czy będzie on użyty jednorazowo, czy też ma być przeznaczony na więcej niż jedną atrakcję w trakcie uroczystości weselnych. Wówczas można mniej więcej przeliczyć ile suchego lodu na wesele przeznaczyć. Poniżej postaramy się jednak odpowiedzieć, ile suchego lodu jest potrzebne podczas niektórych uroczystości weselnych.

Ile suchego lodu na wesele

Ile suchego lodu jest potrzebne na pierwszy taniec młodej pary


Pierwszy taniec młodej pary w obłokach można spotkać niemal na każdym weselu. Aby młoda para mogła wykonać pierwszy taniec w chmurach, potrzebny jest suchy lód do ciężkiego dymu. Ciężki dym powstaje poprzez sublimację suchego lodu w wodzie. Ilość suchego lodu do ciężkiego dymu jest uzależniona od modelu wytwornicy ciężkiego dymu. Każda wytwornica ciężkiego dymu posiada pojemnik na wodę i suchy lód o różniej pojemności. Do niektórych pojemników można wsypać 10 kilogramów suchego lodu a do innych 15 kg. Nowsze wytwornice zimnego dymu posiadają pojemniki o pojemności do 20 litrów. Takie wytwornice wytwarzają ciężki dym o dużej intensywności i dłużej niż starsze modele. Uzyskany w ten sposób ciężki dym na weselu utrzymuje się dłużej nawet latem, kiedy temperatura wewnątrz pomieszczenia przekracza 25°C. Jak widać z tego zestawienia, na pierwszy taniec młodej pary jest potrzebne od 10 do 20 kg suchego lodu. Dlatego najczęściej zamawiany jest w naszym sklepie zestaw na wesele o zawartości 25 kg suchego lodu. Pozostałe 5 kg można wykorzystać w trakcie wesela do drinków lub innych efektów specjalnych.


Ile suchego lodu jest potrzebne na wesele do drinków z suchym lodem


Suchy lód doskonale schładza nie tylko drinki, ale również napoje bezalkoholowe. Już przed zamówieniem suchego lodu na wesele należy dokładnie przemyśleć czy suchy lód będzie użyty tylko do drinków, czy też innych napojów. Dla ilu gości drinki z suchym lodem będą podawane. Nie jest to takie proste do przeliczenia, ponieważ z praktyki wiemy, że po podaniu dymiących drinków zainteresowanie gości jest spore. Tak samo po podaniu kolorowych napojów bezalkoholowych z suchym lodem goście weselni chcą się raczyć zimnymi napojami. Tym bardziej, gdy wesele organizowane jest w okresie letnim, kiedy to chłodne napoje cieszą się zawsze dużym powodzeniem. Aby obliczyć ile suchego lodu jest potrzebne do drinków, należy policzyć ile będzie podanych drinków oraz ile w jednym kilogramie mieści się granulatu suchego lodu. Świeży granulat suchego lodu posiada zwartą budowę oraz odznacza się długim granulatem. W jednym kilogramie znajduje się od 80 do 120 granulek. Ilość ta zależy od tego, w jakich warunkach był przechowywany i transportowany suchy lód. Nieodpowiedni transport suchego lodu może oznaczać, że granulat będzie mocno pokruszony a tym samym w jednym kilogramie będzie więcej granulek. Do jednego drinka należy przeznaczyć minimum 3 granulki a to oznacza, że z jednego kilograma można uzyskać od 26 do 40 drinków. Tyle samo można uzyskać napojów bezalkoholowych z dymkiem.
Jak widać z jednego kilograma, można uzyskać sporą ilość drinków, niemniej jednak należy pamiętać, że po wrzuceniu granulatu do drinka będzie się z niego wydobył gęsty biały dymek od 3 do 5 minut. Po tym czasie należy uzupełnić granulat. Zamawiając suchy lód na wesele do drinków, należy również pamiętać, że w trakcie transportu w wyniku sublimacji dochodzi do mniejszych lub większych strat granulatu. Zależy to od grubości ścianek opakowania, w którym suchy lód jest transportowany. Dla przykładu w zestawie zawierającym 5 kg suchego lodu po 24 godzinach pozostanie tylko 3 kg. Przy większej ilości zamawianego suchego lodu tych strat jest mniej.


Suchy lód na wesele dostarczany kurierem w całym kraju.

Dostawa realizowana jest w 24 h.

Wybierz Swój zestaw4 kg
     7 kg

    10 kg      12 kg
15 kg
    20 kg
    30 kg
    40 kg


Zestawy specjalne suchego lodu dostarczane w opakowaniach posiadających grubsze ścianki (60 mm).
        Mniejsza sublimacja i straty suchego lodu. Bezpieczniejsze odporniejsze opakowanie.20 kg
     25 kg
     40 kgDział porad

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów organizujących wesela, imprezy w tym imprezy organizowane w domu typu: imieniny lub urodziny postanowiliśmy uruchomić dział porad dla klientów indywidualnych. Organizując imprezę, wesele oraz inne wydarzenie możesz zaczerpnąć telefonicznie informacji na temat zastosowania suchego lodu. Ilości suchego lodu jaki jest potrzebny do wykonania efektów specjalnych, drinków z suchym lodem, zabawy z dziećmi itp. Porady udzielane są telefonicznie. Nie odpowiadamy na zapytania wysyłane poprzez SMS. Dział porad suchego lodu czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 15:00. Telefon: 732 - 610 – 501. Dzwoniąc do działu porad należy pamiętać, że pracownik działu nie jest odpowiedzialny za nadanie paczek lub brak dostawy suchego lodu.