Impreza urodzinowa w domu

Opublikowano 25 lutego 2021 w dziale Urodziny

Urodziny dziecka są doskonałą okazją, aby swoim pociechom poświęcić więcej niż zwykle uwag. Jakby nie było, takie chwile zostaną na długo zapamiętane, jeśli się tylko o to postaracie. Dzieci lubią się chwalić swoim rówieśnikom i aby miały czym się pochwalić Możesz wykorzystać suchy lód do zabawy i to nie tylko w trakcie urodzin czy też imienin. Zabawę suchym lodem Możesz zorganizować w każdej wolnej chwili. Korzystając z bezpiecznych dostaw suchego lodu, kurier przywiezie określoną ilość do domu. Powstaje jednak pytanie. Ile mnie to będzie kosztować? Mamy odpowiedź na to pytanie.

Impreza urodzinowa w domu

Zanim odpowiemy na pytanie, należy się zastanowić, do czego i jak wykorzystacie suchy lód. Ile dzieci będzie na urodzinach i jak długo ma trwać taka impreza. Możliwości wykorzystania suchego lodu jest sporo. Przedstawiamy jedną z nich. W dolnej części tekstu znajdują się odnośniki do innych propozycji zabawy, z których będziecie mogli skorzystać.


Mega bańka mydlana


null


Bańka o mega wymiarach jest prosta do wykonania i na tej prostocie się skupimy. Nikt przecież nie lubi (a szczególnie dzieci) długich przygotowywań do zabawy, która będzie trwała zaledwie parę minut. Mega bańkę wykonacie wspólnie bardzo szybko. Jej rozmiar zależeć będzie od wielkości naczynia, w którym bańka zostanie wykonana. Aby wykonać mega bańkę mydlaną, potrzebujesz:

  • Suchy lód w formie granulatu
  • Naczynie o dużej średnicy. Może to być plastikowa miska
  • Płyn do mycia naczyń
  • Długą ściereczkę do mycia naczyń

Ściereczkę do mycia naczyń mocno nasączamy płynem. Napełniamy do połowy naczynie wodą. Do naczynia z wodą wsypujemy 10 dkg granulatu suchego lodu. Po wsypaniu suchego lodu do wody rozpocznie się intensywna sublimacja widoczna pod postacią bąbelków wydobywających się z wody. Teraz należy działać szybko. Zwilżoną ściereczką nawilżamy brzegi naczynia, a następnie rozwijamy ją i szybkim ruchem tworzymy membranę bańki. Membrana bańki powstanie, gdy zdecydowanym ruchem przesuniemy nawilżoną szmatką wzdłuż brzegów naczynia. Wydobywający się z wody dwutlenek węgla pod postacią gęstego białego dymu zacznie wypełniać powstałą w ten sposób bańkę, powiększając jej rozmiary. W ciągu paru sekund utworzy się wam mega bańka mydlana, która pękając „rozleje” biały widowiskowy dymek na blat stołu. Całość jest bardzo widowiskowa i po wykonaniu pierwszej bańki wszystkie dzieci „rzucają” się ochoczo do zabawy.


null


Na zdjęciach udostępnionych przez organizatora imprez Kwadrat - kursy widoczna jest mega bańka w różnych wariantach. Ze względu na bardzo duże zainteresowanie tego typu imprezami z suchym lodem organizowanymi dla dzieci, Kwadrat - kursy organizuje zajęcia cyklicznie.


Ile kosztuje impreza urodzinowa z suchym lodem


Tego typu impreza urodzinowa organizowana w domu nie kosztuje zbyt wiele. Więcej potrzeba chęci i zaangażowania niż gotówki. W zależności od ilości zaproszonych dzieci na imprezę i ilości pokazów będziecie potrzebować od 4 do 7 kilogramów suchego lodu. Suchy lód w zestawach wysyłkowych zamówisz do domu on-line. Suchy lód w zestawach wysyłkowych dostarczany jest w opakowaniu styropianowym minimalizujących straty wynikające z sublimacji suchego lodu oraz opakowaniu kartonowym. Cena zestawów wysyłkowych:


Za 4 kg suchego lodu zapłacisz 57,51 zł. Do ceny zestawu należy doliczyć koszt dostawy kurierem wynoszący: 19,99 zł. Zamawiając, dostawę suchego lodu w piątek na imprezę urodzinową organizowaną w sobotę pamiętaj! W ciągu doby straty suchego lodu mogą wynosić do 2 kg, dlatego ten zestaw polecamy uwadze osobom organizującym imprezę dla dziecka w Warszawie. Dostawa suchego lodu w Warszawie realizowana jest 6 dni w tygodniu. Zamów -  4 kg suchego lodu


Najkorzystniej jest zamówić 7 kg suchego lodu w cenie 67 zł + dostawa kurierska wynosząca 19,99 zł. Zestaw ten zapewnia wiele możliwości. Oprócz przeróżnych zabaw z suchym lodem, jakie zaserwujesz dziecku, możesz podać dymiące soki i inne napoje niegazowane. Równie wspaniale będzie prezentował się tort urodzinowy skąpany w białych obłokach. Jak widać, impreza urodzinowa dla twojego dziecka nie musi być bardzo kosztowna. Zamów - 7 kg suchego lodu


null


Co jeszcze możesz zrobić w trakcie imprezy urodzinowej?


Gejzer baniek mydlanych wykonasz bardzo szybko wciągając do zabawy dzieci. Pamiętaj jednak aby na imprezę urodzinową kupić rękawiczki zabezpieczając w ten sposób skórę dłoni przed poparzeniem => Gejzer baniek mydlanych


Balony które same się pompują się i rosną w oczach to wspaniały pomysł na urodziny. Aby wykonać takie balony potrzebne jest parę granulek suchego lodu oraz balony. 2 lub 3 na jedno dziecko. Zobacz jak wykonać takie balony => Samopompujący się balon.


Pewnie twoje dziecko nie wie, że świeczka przestanie się palić w środowisku wypełnionym dwutlenkiem węgla. Będzie zdziwione, że świeczka sama zgaśnie i nie będzie się chciała zapalić gdy?! No właśnie. Zobacz jak przeprowadzić takie doświadczenie =>  Zabawa ze świeczką


Wychodząc naprzeciw wzrastającego zainteresowania suchym lodem wykorzystywanego do zabawy, uruchomiliśmy telefoniczny dział porad. Masz pytania odnośnie wykorzystania suchego lodu do zabawy. W trakcie rodzinnej imprezy i nie wiesz, ile suchego lodu należy kupić, zadzwoń do nas. Podpowiemy najkorzystniejsze rozwiązania. Dział porad Dry Ice Zone czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 15:00. Telefon: 732-610-501.