Jak przechowywać suchy lód w domu

Opublikowano 26 listopada 2018 w dziale Zastosowanie suchego lodu

Niezmiernie ważny temat. Jak przechowywać suchy lód w domu, kiedy zostanie on dostarczony w piątek, a impreza rozpocznie się w sobotę późnym popołudniem. Odpowiednie przechowywanie suchego lodu zmniejszy straty. Zapewni bezpieczeństwo przed imprezą i w trakcie zabawy z suchym lodem. Opakowanie w którym dostarczany jest suchy lód jest na tyle bezpieczne że to właśnie w nim przechowujemy suchy lód do momentu kiedy będziecie chcieli go użyć.

Jak przechowywać suchy lód w domu

​ Jak przechowywać suchy lód


Niezmiernie ważny temat, ponieważ spora ilość odbiorców indywidualnych zamawia suchy lód na weekend, aby spożytkować go podczas domowej imprezy lub w trakcie długiego weekendu na działce. Suchy lód jest komponentem, który sublimuje, czyli ponownie zamienia się w dwutlenek węgla, z którego został wytworzony. Po dostarczeniu suchego lodu istotną kwestią jest jak przechowywać suchy lód w domu, aby zminimalizować straty. W przypadku dużych zestawów, które zawierają 10 lub więcej kilogramów suchego lodu strat będzie stosunkowo mało. Po otrzymaniu suchego lodu w piątek do soboty zniknie z takiego zestawu od 2 do 3 kg suchego lodu. Zamieni się on po prostu w dwutlenek węgla. Przy mniejszych zestawach, które są bardzo często zamawiane na domowe imprezy i zawierają 4 kg suchego lodu nieumiejętne przechowywanie, może doprowadzić do straty całej zawartości.


Jak przechowywać suchy lód przed imprezą


null


Po otrzymaniu zamówionego zestawu suchego lodu na imprezę lepiej nie otwierać opakowania styropianowego. W trakcie transportu suchy lód sublimuje i zimny dwutlenek węgla wypełniony jest po brzegi zimnym dwutlenkiem węgla. Dzięki temu wewnątrz opakowania utrzymywana jest bardzo niska temperatura dochodząca do - 30°C, która w pewnym stopniu powstrzymuje sublimację suchego lodu. Należy przypomnieć, że suchy lód posiada temperaturę -78.5°C. Aby powstrzymać suchy lód przed sublimacją, taką temperaturę należałoby wytworzyć w opakowaniu. Niestety nie da się takich warunków zapewnić przy kurierskich dostawach suchego lodu. Firma Dry Ice Zone w trosce o dobro klienta stara się zminimalizować straty wynikające z sublimacji suchego lodu, stosując opakowania styropianowe o grubych ściankach. Zmniejszają one straty, niemniej jednak nie da się ich uniknąć. Po otrzymaniu paczki należy przechowywać suchy lód wyłącznie w tym opakowaniu i jak najrzadziej lub jeśli jest to możliwe nie otwierać opakowania styropianowego. Za każdym razem, gdy otworzycie opakowanie do środka „wpływa” ciepłe powietrze. Ciepłe powietrza zwiększa sublicencję suchego lodu, a tym samym generowane są straty. Najkorzystniej jest otworzyć opakowanie tuż przed imprezą. W momencie, gdy chcecie go użyć do deserów, sorbetu lub drinków z suchym lodem. Oczywiście możliwości jest o wiele więcej.


Przechowywanie suchego lodu w lodówce


null


Najkorzystniej jest przechowywać suchy lód z dala od źródeł ciepła. W miejscu chłodnych dlatego można przechowywać suchy lód w lodówce. Tutaj jedna uwaga! Bardzo często odbiorcy indywidualni pytają nas, czy przechowując suchy lód w lodówce, należy otwierać opakowanie. Otóż nie! Oczywiście w lodówce jest chłodniej niż w pomieszczeniu, ale temperatura nie jest tak niska, jaka panuje w zamkniętym opakowaniu styropianowym z suchym lodem. Suchy lód w lodówce przechowujemy w zamkniętym opakowaniu. Oczywiście nie powstrzyma to całkowicie sublimacji, ale będzie ona mniejsza.


Przechowywanie suchego lodu w zamrażarce


null


Suchy lód można przechowywać w zamrażarce. Mniejsze zestawy o zawartości 4 kg suchego lodu zmieszczą się w zamrażarce lodówki i jeśli jest to możliwe, można w niej przechowywać suchy lód. Obniży to w pewien sposób sublimację, ale nie zniknie ona całkowicie. Przechowywanie suchego lodu w zamrażarce jest bezpieczne. Wydobywający się z opakowania dwutlenek węgla wytworzy warstwę ochronną, poprzez którą do produktów spożywczych nie będzie się dostawał tlen. Dzięki temu nie będą się one psuły. Dwutlenek węgla nie wpływa negatywnie na produkty spożywcze przechowywane w lodówce lub zamrażarce. Uwaga! Opakowania styropianowe, w których dostarczany jest suchy lód, nie są szczelnie zamykane aby nie doprowadzić do tragedii. Przy szczelnie zamykanym opakowaniu ciśnienie powstałe w procesie sublimacji mogłoby rozsadzić ścianki opakowania.

Przechowywanie suchego lodu i dzieci


null


Należy zachować szczególną ostrożność i przechowywać suchy lód tak, aby dzieci nie miały dostępu do paczki z suchym lodem. Dzieci są bardzo ciekawe i podczas nieobecności rodziców mogą otworzyć opakowanie i poparzyć się. Należy pamiętać, że temperatura suchego lodu wynosi -78.5°C. Kontakt ze skórą dłoni może się okazać tragiczny w skutkach. Dzieci mogą się poparzyć, dlatego należy zachować szczególną ostrożność. Połknięcie suchego lodu może doprowadzić do poparzenia przełyku i gdyby do tego doszło, należy jak najszybciej poprosić o pomoc lekarską. Odpowiednie zabezpieczenie paczki z suchym lodem jest priorytetem. Tak samo w trakcie imprezy z udziałem dzieci należy zachować szczególną ostrożność. Zachowując odpowiednie środki ostrożności podczas zabawy z dziećmi, nikomu nic się nie stanie.


Względy bezpieczeństwa podczas przechowywaniu suchego lodu


Po odebraniu od kuriera paczki z suchym lodem nie należy zamówionego zastawy przechowywać w sypialni. Wydobywający się dwutlenek węgla z opakowania może doprowadzić do zawrotów głowy lub zasłabnięcia. Oczywiście takie objawy mogą się pojawić, gdy dwutlenku węgla w sypialni zgromadzi się bardzo dużo. Lepiej jest umieścić opakowanie z suchym lodem w innym miejscu. Przechowywać suchy lód w kuchni lepiej jest uchylić okno, aby do kuchni dostarczyć świeżego powietrza. W trakcie generowania efektów specjalnych lub doświadczeń z suchym lodem w domu należy wietrzyć pomieszczenie, w którym odbywają się doświadczenia. W momencie otwarcia opakowania z suchym lodem nie nachylamy się od razu nad nim, ponieważ w wyniku sublimacji zbiera się w nim bardzo duża dawka dwutlenku węgla.


Sobotnie dostawy suchego lodu na imprezę


null

Sklep suchego lodu dostarcza paczki z suchym lodem od poniedziałku do piątku. Oczywiście jest możliwość dostawy suchego lodu w sobotę, niemniej jednak związane jest to z pewnym ryzykiem. Dochodzą do nas od czasu do czasu sygnały, że firma kurierska nie dostarczyła suchego lodu w sobotę. Niestety firma Dry Ice Zone nie ma wpływu na dostawy suchego lodu do domu, dlatego zalecamy w sobotę odbiór osobisty paczki w oddziale firmy kurierskiej. Wówczas na pewno w sobotę suchy lód znajdzie się u was w domu i będzie go można przeznaczyć na imprezę.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, uruchomiliśmy dział porad, w którym można dowiedzieć się osobiście jak używać suchy lód. Do jakich celów można go użyć oraz jak zorganizować wesele lub inną imprezę z suchym lodem. Zapraszamy do kontaktu: 732-610-501 od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 17:00.