Jak zrobić ciężki dym na wesele

Opublikowano 13 czerwca 2019 w dziale Wesele

Ciężki dym na wesele wytwarzany jest w specjalnym urządzeniu. Ciężki dym jest prosty do wykonania. Wystarczy wsypać suchy lód do specjalnego koszyczka znajdującego się w wytwornicy ciężkiego dymu. Wlać ciepłą wodę do zbiornika i pociągnąć odpowiednią dźwignię, dzięki czemu suchy lód znajdujący się w koszyczku zostanie zanurzony w wodzie. Po zanurzeniu suchego lodu w wodzie następuje intensywna sublimacja suchego lodu. Sublimacja suchego lodu to nic innego jak zamiana ciała stałego w zimny dwutlenek węgla. W połączeniu z drobinkami wody powstaje biały ciężki dym, którego intensywność zależy od paru czynników.

Jak zrobić ciężki dym na wesele

Ciężki dym na weselach


Na weselach ciężki dym używany jest jako oprawa wizualna wydarzenia. Może to być taniec młodej pary w obłokach, krojenie tortu czy też oczepiny. Możliwości wykorzystania suchego lodu oraz ciężkiego dymu jest o wiele więcej i tak naprawdę zależy to od inwencji twórczej organizatora wesela i samej młodej pary. Wystarczy gościć na obecnie organizowanych nowoczesnych weselach, aby się przekonać, że możliwości jest sporo. Oto parę z nich:


null


Gejzer dymu pionowego wytwarza gęsty biały dym, który skierowany jest pionowo do góry. Do pionowych gejzerów dymu wykorzystywany jest również suchy lód lub specjalne urządzenie generuje dym z wody. Biały dym wyrzucany jest do góry pod sporym ciśnieniem, dlatego wyglądem przypomina gejzer. Wytworzony z suchego lodu opada na dół, a wygenerowany z wody strzela pionowo do góry powoli się rozpraszając po całej powierzchni. W trakcie wytwarzania pionowego dymu wszelkie dekoracje światłem doskonale są widoczne, co jeszcze bardziej podkreśla doniosłość poszczególnych uroczystości weselnych. W trakcie wesela można zastosować pojedynczy gejzer pionowego dymu lub większą ilość.


Ciężki dym na pierwszy taniec. Ciężki dym na pieszy taniec młodej pary wytwarzany jest z suchego lodu. W zależności od modelu wytwornicy ciężkiego dymu może być on wytworzony z bloków suchego lodu lub granulatu. Najczęściej używane wytwornice dymu na polskich weselach zasilane są granulatem suchego lodu fi 16 mm. Granulat suchego lodu fi 16 ma zwartą strukturę o długim granulacie. Dzięki niemu w krótkim czasie następuje zrzut ciężkiego dymu w dużych ilościach. Gęste zwarte obłoki ciężkiego dymu unoszą się do 75 centymetrów. W zależności od modelu do wytwornicy ciężkiego dymu potrzebne jest od 10 do 20 kg suchego lodu. Nowoczesna wytwornica ciężkiego dymu pracuje od 4 do 6 minut. Ten czas wystarczy, aby nawet duże pomieszczenie wypełnić białymi obłokami. Pierwszy taniec młodej pary może być wykonywany bez przeszkód przez dłuższy czas, ponieważ zimny dym zaczyna się rozpraszać po sześciu minutach. Oczywiście zależy to również od temperatury, która panuje w danym pomieszczeniu. Im jest cieplej, tym szybciej ciężki dym się rozgrzewa a tym samym, białe obłoki zaczynają rzednąć i zanikać. Ciężki dym na wesele wytwarzany jest przez specjalistyczne firmy, które dysponują odpowiednim profesjonalnym sprzętem.


Kurtyna ciężkiego dymu. Kurtyny ciężkiego dymu można zobaczyć podczas przeróżnych imprez masowych w tym i sportowych. Coraz częściej kurtyny ciężkiego dymu można spotkać na weselach. Idea jest bardzo prosta. Po przybyciu młodej pary na wesele czeka na nich kurtyna ciężkiego dymu, przez którą młoda para przechodzi, tak jakby przekraczała granicę. Granicę pomiędzy stanem wolnym a małżeńskim. Kurtyna ciężkiego dymu wytwarza ciężką mgłę z suchego lodu tak jak wytwornica ciężkiego dymu. Niektóre z nich posiadają w górnej części rynnę na wodę, do której wrzucany jest suchy lód. W trakcie sublimacji suchego lodu w wodzie z rynny wydobywa się biała mgła opadająca do dołu. Profesjonalne kurtyny ciężkiego dymu posiadają zbiornik z podgrzewaną wodą. Do zbiornika wrzucany jest suchy lód i za pomocą pompki zimny dym transportowany jest do górnej cześć, z której spływa następnie do dołu. Wygląda to bardzo efektownie, dlatego coraz częściej takie efekty specjalne można spotkać na weselach.


null

Jak powstaje ciężki dym

Idea powstawania ciężkiego dymu jest bardzo prosta, dlatego coraz częściej można takie efekty specjalne spotkać w trakcie domowych imprez. Do wytworzenia ciężkiego dymu wystarczy zbiornik z ciepłą wodą, do której wrzucamy granulat suchego lodu. Efekt jest natychmiastowy. Ciężki dym zaczyna się niemal natychmiast wydobywać z wody gromadząc się przy podłodze. Dlatego biały dym uzyskany z sublimacji suchego lodu jest nazywany ciężkim. Składa się z zimnego dwutlenku węgla, który jest cięższy od powietrza. Do uzyskania ciężkiego dymu na weselu organizatorzy używają wytwornicy do ciężkiego dymu. Tutaj również zasada uzyskiwania ciężkiego dymu jest bardzo prosta. Wytwornice dymu posiadają zbiornik na wodę z grzałką, dlatego ich obsługa jest bardzo prosta. Po piętnastu minutach, gdy woda zostanie już podgrzana, zapala się dioda, która sygnalizuje uzyskania optymalnej temperatury. Następnie do koszyczka jest wsypywany suchy lód i po zamknięciu klapy wytwornicy pociągana jest odpowiednia dźwignia, dzięki czemu koszyczek jest zanurzany w wodzie. W trakcie sublimacji suchego lodu wytwarzany jest ciężki dym, który jest podawany na parkiet (lub dowolne miejsce) poprzez grubą izolowaną rurę.


Suchy lód na ciężki dym dostarczany kurierem w całym kraju.

Dostawa realizowana jest w 24 h.

Wybierz Swój zestaw4 kg
     7 kg

    10 kg      12 kg
15 kg
    20 kg
    30 kg
    40 kg


Zestawy specjalne suchego lodu dostarczane w opakowaniach posiadających grubsze ścianki (60 mm).
        Mniejsza sublimacja i straty suchego lodu. Bezpieczniejsze odporniejsze opakowanie.20 kg
     25 kg
     40 kgEfekty specjalne na weselu

null


Efekty specjalne na weselach są wówczas dobrze widoczne i widowiskowe gdy połączy się razem parę elementów. Grę świateł, muzykę oraz ciężki dym. Dobrze opracowany scenariusz poszczególnych uroczystości weselnych zapewnia doskonałe wrażenia wizualne. Należy pamiętać, że tak modne obecnie dekoracje światłem są doskonale widoczne, gdy zostanie zastosowany ciężki dym. Snopy świateł załamują się lub rozpraszają w obłokach ciężkiego dymu. Proszę zwrócić uwagę na to, że odpowiednie oświetlenie w trakcie koncertu lub oglądając sztukę w tatrze, tworzy klimat w zależności od oświetlenia i użytych dekoracji. Tak samo jest na weselu tym bardziej, gdy weźmiemy pod uwagę, że białe obłoki zmieniają barwę w zależności od użytego oświetlenia. Efekty specjalne na weselach mają za zadanie podnieść rangę odbywającego się na oczach gości weselnych widowiska. Należy jednak pamiętać, że na pierwszym planie powinna być zawsze młoda para, a efekty specjalne są generowane po to, aby pobudzić zaproszonych gości do dobrej zabawy.

Suchy lód na wesele

dział porad

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów organizujących wesela, imprezy w tym imprezy organizowane w domu typu: imieniny lub urodziny postanowiliśmy uruchomić dział porad dla klientów indywidualnych. Organizując imprezę, wesele oraz inne wydarzenie możesz zaczerpnąć telefonicznie informacji na temat zastosowania suchego lodu. Ilości suchego lodu jaki jest potrzebny do wykonania efektów specjalnych, drinków z suchym lodem, zabawy z dziećmi itp. Porady udzielane są telefonicznie. Nie odpowiadamy na zapytania wysyłane poprzez SMS.

Dział porad suchego lodu czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 15:00. Telefon: 732 - 610 – 501. Dzwoniąc do działu porad należy pamiętać, że pracownik działu nie jest odpowiedzialny za nadanie paczek lub brak dostawy suchego lodu.