Krojenie weselnego tortu

Opublikowano 23 maja 2019 w dziale Wesele

Krojenie weselnego tortu to pierwsze zadanie, jakie wykonuje wspólnie młoda para na nowej drodze życia. Znaczenie tego rytuału jest symboliczne i według tradycji prognozuje szczęście i życie pełne harmonii. Krojenie weselnego tortu nie może się obyć bez suchego lodu, który można wykorzystać na wiele sposobów. Uruchamiając wytwornicę ciężkiego dymu, można spowić młodą parę w obłokach białego dymu. Jest to zawsze bardzo widowiskowe, ponieważ ciężki dym przemieszcza się z miejsca na miejsce tak jakby żył własnym życiem. Różnobarwne oświetlenie potęguje jeszcze bardziej wizualne doznania. Wykorzystując właściwości suchego lodu można również cały weselny tort otoczyć białymi obłokami, które spływają na podłogę.

Krojenie weselnego tortu

Krojenie weselnego tortu przez Młodą Parę


Uroczyste serwowanie i krojenie tortu weselnego, jest jednym z ważnych punktów przyjęcia weselnego. Najpierw jest pierwszy taniec młodej pary, podziękowania rodziców i toasty, a następnie oczepiny. Dopiero po tym odbywa się wspólne krojenie tortu. Poszczególne uroczystości weselne powinny posiadać odmienną oprawę muzyczną oraz wizualną, aby istniała pomiędzy nimi pewna dostrzegalna granica. Najlepiej jest podać weselny tort w momencie, gdy weselni gości są jeszcze nieprzejedzeni i trzymają się na nogach. Krojenie weselnego tortu przez młodą parę jest momentem bardzo uroczystym, dlatego należy zadbać o to, aby byli przy tym najważniejsi goście.


Osoba prowadząca wesele powinna zadbać o to, aby wszyscy dowiedzieli się o tym, co za chwilę ma nastąpić. Może to zrobić przez mikrofon DJ, muzyk z zespołu lub osoba prowadząca wesele. Zapraszając wszystkich na środek sali weselnej (lub innym przygotowanym wcześniej miejscu) można liczyć na to, że większość gości stawi się na miejsce.Uroczyste krojenie tortu


Wspólne krojenie tortu tak jak inne uroczystości to rytuał, który przeprowadzany jest według scenariusza. Obecne wesela organizowane z rozmachem są tak zainscenizowane, aby pozostawić po sobie odpowiednie wrażenie. Wrażenie, które pozostanie na długo w pamięci młodej pary oraz weselnych gości. Aby tak się stało, potrzebna jest odpowiednia oprawa wizualna uroczystości. Wykorzystać można do tego suchy lód. Młoda para krojąca tort, wykonująca po raz pierwszy wspólne zadanie otoczona gęstą białą mgłą wygląda zjawiskowo. Jest to bardzo ciekawe widowisko odbywające się na oczach wszystkich. Ciężki dym uzyskiwany jest poprzez sublimację suchego lodu w wodzie. Biała mgiełka powstaje w wytwornicy ciężkiego dymu i wytwarzana jest przez 4 do 5 minut. Unosić się może nad podłogą nieco dłużej. Zależy to w głównej mierze od temperatury panującej w pomieszczeniu oraz użytego do tego celu granulatu suchego lodu. Używając do wytwornicy dymu granulatu suchego lodu fi 3 mm, uzyskiwana jest w krótkim czasie bardzo duża ilość gęstej mgły. Stosując do tego celu granulat suchego lodu fi 16 mm, wytwarzanie ciężkiego dymu jest o wiele dłuższe i intensywniejsze. Suchy lód do wytwornicy ciężkiego dymu posiadamy w ciągłej sprzedaży.

Dymiący tort


Innym rozwiązaniem jest krojenie tortu, w którym znajduje się mały pojemnik, z którego wydobywa się biały gęsty dym. Wystarczy uzgodnić z cukiernikiem, aby wykonał tort, który pośrodku będzie posiadał okrągły otwór, do którego będzie można wstawić zbiorniczek z wodą. Przed rozpoczęciem uroczystości krojenia tortu wystarczy do zbiorniczka wrzucić granulat suchego lodu a całość, będzie spowita w gęstych białych obłokach. Wystarczy nad tortem umieścić kolorowe oświetlanie, aby białe obłoki zmieniły również swoją barwę. Wygląda to tak, jakby z wulkanu wydobywała się kolorowa lawa spływająca na podłogę. Na samym początku ciężki dym spływający na stół, na którym umieszczony jest tort, jest bardzo intensywny. Można to zjawisko przyrównać do gejzeru. Po pewnym czasie w miarę ochładzania się wody traci na swojej intensywności. Należy pamiętać, że dym z suchego lodu nie zmieni smaku smakowitego deseru. Może on swobodnie spływać po torcie.


Suchy lód na wesele


null


Suchy lód na wesele jest dostarczany również w sobotę, niemniej jednak zalecamy odbiór osobisty przesyłki w sobotę w oddziele firmy kurierskiej. Niestety zdarza się, że przesyłka z suchym lodem nie dojdzie na czas. Wówczas cały scenariusz wesela może się zawalić. Suchy lód do wytwornicy ciężkiego dymu dostarczany jest w grubszych niż inne zastawy opakowaniach styropianowych. Grubsze ścianki opakowania chronią suchy lód przed stratami, które są wynikiem sublimacji oraz zabezpieczają zawartość przed uszkodzeniem mechanicznym. Zestaw suchego lodu o zawartości 25 kg granulatu jest narażony na pęknięcia, niemniej jednak grubsze niż zwykle ścianki na tyle utwardzają cały zestaw, że trudno jest go uszkodzić. W momencie, gdy zaproponowaliśmy mocniejsze i grubsze ścianki opakowania, większość organizatorów wesel zamawia u nas suchy lód w tych właśnie zestawach. Zobacz ofertę naszego e-sklepu => suchy lód na wesele.


Zestawy suchego lodu dostarczane na wesele kurierem w całym kraju.

Dostawa realizowana jest w 24 h.

Wybierz Swój zestaw4 kg
     7 kg

    10 kg      12 kg
15 kg
    20 kg
    30 kg
    40 kg


Zestawy specjalne suchego lodu dostarczane w opakowaniach posiadających grubsze ścianki (60 mm).
        Mniejsza sublimacja i straty suchego lodu. Bezpieczniejsze odporniejsze opakowanie.20 kg
     25 kg
     40 kgDział porad

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów organizujących wesela, imprezy w tym imprezy organizowane w domu typu: imieniny lub urodziny postanowiliśmy uruchomić dział porad dla klientów indywidualnych. Organizując imprezę, wesele oraz inne wydarzenie możesz zaczerpnąć telefonicznie informacji na temat zastosowania suchego lodu. Ilości suchego lodu jaki jest potrzebny do wykonania efektów specjalnych, drinków z suchym lodem, zabawy z dziećmi itp. Porady udzielane są telefonicznie. Nie odpowiadamy na zapytania wysyłane poprzez SMS. Dział porad suchego lodu czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 15:00. Telefon: 732 - 610 – 501. Dzwoniąc do działu porad należy pamiętać, że pracownik działu nie jest odpowiedzialny za nadanie paczek lub brak dostawy suchego lodu.