Lód w kostkach na weekend

Opublikowano 30 lipca 2019 w dziale Zastosowanie lodu w kostkach

Lód w kostkach wyśmienicie sprawdza się podczas gorącego weekendu jako materiał chłodzący oraz dodatek do drinków, koktajli i napojów bezalkoholowych. Lód w kostkach na weekend można zamówić on-line 7 dni w tygodniu. Po zaznaczeniu wybranego dnia dostawy w kalendarzu zamówień lód w kostkach razem z suchym lodem trafi pod wskazany adres w 24 h. Wyjeżdżając na działkę, piknik lub imprezę na świeżym powietrzu należy koniecznie kupić kostki lodu w opakowaniu zbiorczym. Lód w kostkach o wymiarach 25 X 30 mm posiada temperaturę -18°C.

Lód w kostkach na weekend

Lód w kostkach na wypady weekendowe


Lód w kostkach na weekend dostarczany jest w trzech zestawach wysyłkowych razem z suchym lodem. Z jednej strony suchy lód w zestawie wykorzystywany jest jako chłodziwo po to aby kostki lodu nie rozpuściły się. Z drugiej strony dzięki szybkim dostawom kurierskim w 24 h pozostanie suchego lodu na tyle dużo, że można go również wykorzystać na wiele sposobów. Do dymiących drinków, koktajli lub wykorzystać jako doskonałe chłodziwo do przewiezienia i przechowywania produktów spożywczych na działkę.


Dostępne zestawy wysyłkowe lodu w kostkach:

  • 5 kg lodu w kostkach + 5 kg suchego lodu. Po dostarczeniu zestawu wysyłkowego suchego lodu pozostanie od 2,5 do 3 kg.
  • 10 kg lodu w kostkach + 5 kg suchego lodu. Po dostarczeniu zestawu wysyłkowego w ciągu 24 godzin pozostanie w opakowaniu suchego lodu od 2,5 do 3 kg.
  • 15 kg lodu w kostkach + 10 kg suchego lodu. Zestaw wysyłkowy dostarczany jest w 24 h aby zminimalizować straty jakie powstają w trakcie sublimacji. W zestawie wysyłkowym pozostanie od 5 do 6 kg suchego lodu.


Jak widać z powyższego zestawienia, nawet w najmniejszych zestawach wysyłkowych pozostanie na tyle dużo suchego lodu, że można go wykorzystać w trakcie weekendu. Lód w kostkach jest transportowany w suchym lodzie, aby się nie rozpuścił. Dostawa realizowana jest w opakowaniu styropianowym, aby zabezpieczyć oba komponenty przed warunkami atmosferycznymi.


Lód w kostkach na imprezę weekendową


Bardzo często otrzymujemy zapytania dotyczące imprez organizowanych zarówno na świeżym powietrzu, jak i tych w domu. To pytanie należy do najczęściej nam zadawanych w okresie letnim. Przy kalkulowaniu ilości lodu w kostkach należy wziąć pod uwagę ilość gości, przeznaczenie lodu w kostkach, charakter imprezy oraz to, ile czasu będziecie imprezować. Jak widać z powyższego, nie jest tak łatwo odpowiedzieć na to pytanie ze względu na to, że tak naprawdę bardzo często rozmówcy nie wiedzą, do czego mogą użyć lodu w kostkach.

null

Bazując jednak na naszym wieloletnim doświadczeniu, należy kalkulować zużycie lodu w kostkach na imprezie w ten sposób:


3 osoby = 1 kg lodu w kostkach


Oczywiście chodzi tutaj o schłodzenie zawartości szklanki i może to być lekki drink lub napój bezalkoholowy. 1 kg lodu powinno wystarczyć na 2 godziny dla 3 osób zakładając, że dany dzień nie będzie zbyt upalny. Im wyższa temperatura tym jest większe zapotrzebowanie na chłodne napoje, a więc i lodu w kostkach będzie potrzeba więcej. Dodatkowo należy wziąć pod uwagę, że lód w kostkach w trakcie weekendu wykorzystuje się do schłodzenia butelek z alkoholem, wina lub piwa. Szklany pojemnik wypełniony kostkami lodu, w którym znajdują się butelki z mocniejszym alkoholem lub piwem, wygląda bardzo oryginalnie. Bardzo często pojawia się na imprezach.


Lód w kostkach do drinków


Lód w kostkach do drinków jest stosowany nie tylko w upalne dni. Drinki smakują najlepiej, gdy są dobrze schłodzone, dlatego kostki lodu stosowane są w trakcie imprez wszelkiego typu również zimą. Oczywiście w nieco mniejszych ilościach. W trakcie upalnego weekendu zużycie kostek lodu wzrasta i wynosi:

  • 1 kg lodu w kostkach = 7 drinków
  • 2 kg lodu w kostkach = 13 drinków
  • 5 kg lodu w kostkach = 33 drinki.

Aby dobrze schłodzić napoje butelkowe potrzeba 2 kg kostek lodu na 1 godzinę.


Suchy lód na weekend


Otrzymując w zestawie wysyłkowym kostki lodu oraz suchy lód można zorganizować więcej atrakcji podczas imprezy. Samo opakowanie można wykorzystać jako lodówkę turystyczną do przewiezienia świeżego mięsa, wędliny oraz innych produktów spożywczych. Aby przekształcić opakowanie styropianowe w lodówkę, należy posiadać odpowiedni materiał chłodzący, a taki właśnie komponentem jest suchy lód posiadający temperaturę -78,5°C. Należy jednak pamiętać, że po wsypaniu suchego lodu na dno opakowania należy włożyć pomiędzy produkty spożywcze przekładkę tekturową lub styropianową. Należy to zrobić po to, aby produkty spożywcze nie zamarzły. W przypadku transportu mrożonek przekładki nie trzeba używać i można je układać bezpośrednio na suchym lodzie. Taka lodówka turystyczna z pewnością się przyda w trakcie całego weekendu do przechowywania: wędlin, sera lub gotowych potraw. Doskonale będzie służyła przez parę lat.


Dymiące drinki na weekend


null


Dymiące drinki podane na stół z pewnością zaskoczą przybyłych gości, nawet gdy mieli już styczność z suchym lodem. Coraz więcej osób na imprezy kupuje suchy lód, niemniej jednak bardzo dużo osób w kraju nie zdaje sobie sprawy z możliwości, jakie zapewnia granulat suchego lodu. Przepięknie dymiący drink zawsze przyciąga uwagę, dlatego szczególnie często jest serwowany na weselach oraz wystawnych imprezach rodzinnych. Po dodaniu granulatu suchego lodu do drinka lub napoju zaczyna się z niego wydobywać ciężki biały dym, którego intensywność zależy od tego, jak ciepły jest płyn w szklance. Po schłodzeniu się drinka białego dymka jest coraz mniej aż do całkowitego zaniku.


Ile suchego lodu na weekend


W trakcie imprezy weekendowej potrzebne jest minimum 4 kg suchego lodu, który można wykorzystać na różne sposoby. Gdy chcecie przeznaczyć suchy lód do drinków, należy pamiętać, że 1 kg suchego lodu zawiera od 70 do 90 granulek o różnej wielkości. Do jednego drinka potrzebne są minimum 3 granulki, dlatego też z 1 kg można uzyskać do 20 drinków. Po wrzuceniu do drinka granulatu będzie on dymił od 3 do 4 minut. Do przechowywania produktów spożywczych potrzebne jest 2 kg suchego lodu na 1 dzień. Aby szybko schłodzić piwo lub napoje bezalkoholowe zalecamy włożenie puszek, lub butelek do naczynia, do którego należy wlać wodę. Do wody wkładamy butelki i wsypujemy 1 kg suchego lodu. W wyniku wsypania suchego lodu do wody następuje szybka sublimacja i powstają geste obłoki białego dymu. Jest to równie widowiskowe, jak drinki z dymkiem, dlatego takie naczynie można postawić na stole. Ciężki dym będzie spływał na blat stołu, zapewniając uczucie świeżej bryzy co w gorące weekendowe dni, jest bardzo orzeźwiające.

Podsumowanie


Lód w kostkach oraz suchy lód jest niezbędny na każdej imprezie. Szczególnie gdy impreza jest organizowana latem na świeżym powietrzu. Podczas gorącego lata zapotrzebowanie na lód w kostkach jest o wiele większe, ponieważ każdy z przybyłych gości chce się jakoś schłodzić. Biorąc pod uwagę mniejsze imprezy do 10 osób, potrzebne jest na parę godzin biesiadowania około 5 kg lodu. Przy takim zapotrzebowaniu można wybrać na weekend najmniejszy z dostępnych zestawów wysyłkowych. Przy większej ilości gości należy kupić większy zestaw zawierający 10 kg lodu oraz 5 kg suchego lodu.