Opakowania do transportu szczepionek na koronawirusa

Opublikowano 04 grudnia 2020 w dziale Opakowania

Transport szczepionek jest bardzo ważny dla zachowania zdrowia ludzi. W obecnej sytuacji pandemii koronawirusa transport tego typu nabiera niezwykłego znaczenia. Wszyscy czekamy na to, aby wrócić do normalności. Mimo opracowania szczepionki na koronawrusa widać jest, że nasz powrót do stanu sprzed pandemii nie będzie taki prosty i szybki jakbyśmy sobie tego życzyli. Zanim szczepionka zostanie udostępniona dla wszystkich za darmo, trzeba będzie opracować nowe zasady dystrybucji. A to dlatego, że szczepionki transportowane są w zimnym łańcuchu dostaw. Oznacza to, że na każdym etapie dystrybucji należy zapewnić kontrolowaną temperaturę wynoszącą od 2°C do 8°C. Zbyt wysoka temperatura może uszkodzić skład, przez co szczepionka staje się bezużyteczna. Dla szczepionek na koronawirusa takie temperatury są niewystarczalne. Według firmy Pfizer, która opracowała szczepionki na koronawirusa w trakcie całego procesu dystrybucji, należy zachować temperaturę -70°C. Aby spełnić to zadanie, szczepionka na koronawirus będzie musiała być dostarczana w specjalistycznych opakowaniach lub kontenerach izotermicznych z dodatkiem chłodziwa, jakim jest suchy lód. Suchy lód posiada temperaturę -78,5°C dlatego jako uniwersalne chłodziwo doskonale spełni swoje zadanie.

Opakowania do transportu szczepionek na koronawirusa

Szczepionka na koronawirusa


Szczepionka na koronawirusa zawierająca przeciwciała opracowana przez firmę Pfizer sprawia, że dany patogen przestaje infekować komórki ciała. Koronawirus jest niszczony, gdy pojawi się w organizmie. Mimo problemów dystrybucyjnych i warunków przechowywania szczepionka daje nadzieję na wyleczenie. Szczepionka ma być transportowana drogą lotniczą w specjalnie zaprojektowanych przez firmę Pfizer pojemnikach izotermicznych. W jednym pojemniku ma się znajdować 5 tysięcy szczepionek, które będą podawane w dwóch etapach. Po wyładunku szczepionki transportem drogowym mają trafić do: klinik, szpital i punktów szczepień. Po dostarczeniu na miejscu i zachowaniu temperatury -70°C do 80°C szczepionki będzie można przechowywać przez 6 miesięcy a w lodówkach do 5 dni. Jak widać, będzie to duże wyzwanie logistyczne i aby sprostać takiemu zadaniu firmy zajmujące się transportem będą musiały posiadać specjalistyczne opakowania oraz suchy lód. Następnym utrudnieniem będzie nieustanna kontrola temperatury w trakcie transportu 1,3 mld szczepionek do państw o różnych warunkach klimatycznych. Równolegle firma Moderna pracowała nad swoją szczepionką na koronawirusa. Opracowana przez firmę Madera szczepionka może być przechowywana w temperaturze -20°C. Posiadając odpowiednie opakowania łatwo zapewnić takie warunki.


Suchy lód do transportu szczepionek


null


Suchy lód posiada temperaturę -78,5°C i doskonale się nadaje do transportu szczepionek w tak niskich temperaturach. Jest produkowany z ciekłego dwutlenku węgla, który zamieniany jest w śnieg, a następnie prasowany do postaci: bloków, plastrów lub granulatu. Ze względu na to, że nie składa się z zamrożonej wody, nie pozostaje po nim kałuża i wilgoć. Jest to bardzo ważne w przypadku transportu: leków, farmaceutyków, szczepionek lub transportu próbek do badań w stanie zamrożonym. Należy jednak pamiętać, aby w pojemnikach, kontenerach izotermicznych, opakowaniach wymieniać suchy lód ze względu, że w wyniku sublimacji zmianie swój stan skupienia zamieniając się w gaz. Ze względu na to, że kontenery izotermiczne dłużej utrzymują pożądaną temperaturę, co 8 do 10 dni należy uzupełniać suchy lód. W opakowaniach specjalistycznych suchy lód należy wymieniać od 72 do 120 godzin. Opakowania specjalistyczne, jakie posiadamy w ciągłej sprzedaży, doskonale sprawdzają się w transporcie krajowym i międzynarodowym.


Opakowania do transportu szczepionek na koronawirusa w temperaturze -70°C do -80°C


Opakowania BioTherm spełniają wszelkie normy i regulacje IATA, ADR jak również DOT ( 49CFR ) W opakowaniach BioTcherm wypełnionych suchym lodem możemy przewozić takie produkty jak:

 • Niezainfekowane Próbki (Uninfectious Samples)
 • Zainfekowane Próbki (Infectious Samples)
 • Diagnostyczne Próbki (Diagnostic Samples)
 • Badania Kliniczne (Clinical Trials)
 • Badania Przesiewowe (Screening Programmes)


Opakowanie Biotherm 7


Opakowanie Biotherm 7 do transportu w stanie zamrożonym próbek biologicznych z zastosowaniem chłodziwa, jakim jest suchy lód. Zakres temperatur wynosi -78,5°C. Opakowania z serii Biotherm o pojemności 6.6 L pozwalają na transport w stanie zamrożonym do 72 godzin. Opakowanie jest w pełni wyposażone wraz z workiem Patho Pouch. Posiada certyfikat DGR6.2 Cat. A oraz Cat. Bnull


Specyfikacja opakowania Biotherm 7

 • W skład opakowania wchodzi pudełko kartonowe
 • Pojemnik styropianowy
 • Oznaczenia UN
 • Samoprzylepna plomba
 • Przejdź do oferty e-sklepu: Biotherm 7

Opakowanie Biotherm 10


Opakowanie BioTherm 10 przeznaczone jest do transportu produktów medycznych, farmaceutycznych w stanie zamrożonym. Chłodziwem używanym do obniżenia i utrzymania temperatury do poziomu -78°C jest suchy lód. Każde opakowanie z serii BioTherm jest przystosowane do umieszczenia rejestratora temperatury. Rejestrator temperatury na bieżąco mierzy jej zakres w opakowaniu, dzięki czemu zachowane dane można wydrukować lub pobrać na komputer. Opakowanie do transportu próbek biologicznych w suchym lodzie BioTherm posiada certyfikat DGR 6.2 Cat. A oraz Cat. B. Pojemność: 10.6 L. Opakowanie utrzymuje stałą temperaturę do 72 godzin.


null


W skład opakowania wchodzi;

 • Pudełko kartonowe
 • Pudełko styropianowe
 • Oznaczenia UN
 • Samoprzylepna plomba
 • Sprawdź ofertę e-sklepu: Biotherm 10

Opakowanie Biotherm 15


Biotherm 15 to opakowanie specjalistyczne firmy Intelsius pozwalające na transport: szczepionek, farmaceutyków w stanie zamrożonym do temperatury -70°C do -80°C. Stała temperatura utrzymywana jest przez 96 godzin. Doskonale sprawdza się w transporcie próbek biologicznych, materiału do przeszczepu i wielu innych z wykorzystaniem zarówno transportu lotniczego, jak i drogowego. Wykorzystywane jest przez branżę farmaceutyczną na całym świecie. Opakowania Biotherm 15 w pełni wyposażone posiadają worek PathoPouch oraz certyfikat DGR 6.2 Cat. A oraz Cat. B. Pojemność opakowania: 17.1 L


null


W skład opakowania wchodzi;

 • Pudełko kartonowe
 • Pudełko styropianowe
 • Oznaczenia UN
 • Samoprzylepna plomba
 • Zobacz ofertę e-sklepu: Biotherm 15


Opakowanie Biotherm 30


Opakowanie Biotherm 30 przeznaczone jest do transportu w suchym lodzie próbek biologicznych, produktów farmaceutycznych w temperaturze do -80°C. Stan zamrożenia produktu utrzymywany jest w opakowaniu specjalistycznym przez 96 godzin. Opakowania Intelsius spełniają wszelkie normy i regulacje IATA, ADR, jak również DOT (49CFR) dlatego doskonale sprawdzają się w transporcie drogowym oraz napowietrznym. Opakowanie Biotherm 30 w pełni wyposażone wraz z workiem PathoPouch posiada certyfikat DGR 6.2 Cat. A oraz Cat. B. Pojemność opakowania: 32.7 L


null


W skład opakowania Biotherm wchodzi:

 • Pudełko kartonowe usztywniające cały zestaw
 • Pudełko styropianowe spełniające zadanie termoizolacyjne
 • Oznaczenia UN
 • Samoprzylepna plomba
 • Zobacz ofertę e-sklepu: Biotcherm 30


Opakowanie Pharma Therm 45


Opakowanie Pharma Therm 45 przystosowane jest do transportu w suchym lodzie w temperaturze -78°C do 120 godzin. Tak długi czas utrzymywania stałej temperatury zapewnia transport: szczepionek, farmaceutyków na długie trasy jednakowo transportem drogowym oraz lotniczym. Dodatkowym atutem tego rozwiązania jest możliwość kilkukrotnego użycia opakowania Pharma Therm. Opakowania te są walidowane i regularnie testowane przez producenta. Pojemność opakowania: 52,1 L.


null

W skład opakowania Pharma Therm 45 wchodzi:

 • Pudełko kartonowe usztywniające cały zestaw
 • Pudełko styropianowe spełniające zadanie termoizolacyjne
 • Oznaczenia UN
 • Sprawdź ofertę opakowań w e-sklepie: Pharma Therm 45