Oprawa muzyczna i wizualna wesela

Opublikowano 03 października 2020 w dziale Wesele

Jeszcze nie tak dawno zespół muzyczny był główną atrakcją gwoździem programu wesela. Dobry zespół muzyczny potrafił zabawić weselnych gości i grał z przerwami do białego rana. Na obecnych weselach zespół muzyczny gości bardzo rzadko. Ich miejsce zajął DJ, który układa listę przebojów z Młodą Parą. Oczywiście wśród muzy puszczanej przez DJ-a nie może zabraknąć rytmów disco polo i najnowszych przebojów, przy których bawią się młodzi ludzie na dyskotekach. Zabawa okraszona jest efektami specjalnymi, które są atrakcja nie jednej dużej imprezy. Tak, tak! Obecne wesela przypominają raczej „wypasione” imprezy, ale czy jest w tym coś złego?

Oprawa muzyczna i wizualna wesela

Atrakcje na weselu


Oprawa muzyczna i wizualna zmienia się dynamicznie na weselach, które nie przypominają już tych sprzed dekady. Jeszcze nie tak dawno jedyną atrakcją na weselach był zespól muzyczny, który grał i bawił do samego rana. Młoda Para przed weselem stawała przed dylematem. Jaki zespół muzyczny wybrać. Najczęściej padał wybór na zespół muzyczny polecany przez znajomych lub taki który Młodej Parze przepadł do gustu na weselu u brata, lub siostry. Zespół muzyczny musiał wykazać się niebywałą zręcznością i znajomością obecnych w tamtych czasach trendów muzycznych. Oprócz tego musiał posiadać zacięcie organizacyjne, aby pobudzić gości zaproszonych na wesele do dobrej zabawy oraz przeróżnych konkursów. Znawcy tematu ze łzą w oku potrafią godzinami opowiadać, jak to było pięknie za ich czasów. Jak to wesela straciły na wartości poprzez zastosowanie przeróżnych nowinek technicznych, efektów specjalnych i muzy puszczanej z komputera. Cóż?! Świat się zmienia nieustannie i to, co było dobre dekadę wstecz, uważane jest obecnie za przestarzałe. Jakby nie było młode pokolenie wkraczające w dorosłe życie, nadaje ton organizacji wesela. Młode pary wybierają to, co się im podoba lub pasuje. Wybierają to, co spodoba się weselnym gościom, którzy najczęściej posiadają tyle samo lat co Młoda Para. Dlatego też na weselach z pewnością pojawią się liczne atrakcje. Efekty specjalne podnoszące rangę wydarzenia i mające na celu spełnienie marzeń Młodej Pary.


Taniec w obłokach Młodej Pary


Taniec w obłokach Młodej Pary można podziwiać na większości wesel. Z jednej strony Taniec w obłokach jest bardzo widowiskowy a z drugiej, ukrywa wszelkie niedoskonałości powstające w trakcie tańca. Młoda Para, chcąc zabłysnąć na parkiecie, pobiera przed weselem lekcje tańca i pod czujnym okiem instruktora ćwiczy choreografię. Tylko takie podejście gwarantuje powodzenie i błysk w oku zazdrości u innych. Ciężki dym wytwarzany z suchego lodu ściele się przy podłodze do wysokości 60 centymetrów. Ukrywa więc wszelkie potknięcia, które nie muszą wynikać z braku umiejętności a ze stresu. Proszę sobie wyobrazić setkę oczu wpatrzonych w młodą parę, która przez 3 minuty pląsa w białych obłokach. Dla niektórych Młodych Par jest to zbyt duże obciążenie, dlatego wybierają taniec w obłokach, aby goście skupili swoją uwagę na efektach specjalnych, a nie ich samych. Po trzecie taniec w obłokach jest w miarę tani. Wydatek rzędu 800 lub 1000 zł to nic w porównaniu z innymi wydatkami, jakie musi ponieść Młoda Para.


null


Ciężki dym wytwarzany jest z suchego lodu. Organizator Pierwszego Tańca Młodej Pary zadba o to, aby suchego lodu nie zabrakło. Zanim wybierzesz firmę, która na Twoim weselu stworzy piękne białe obłoki, warto zapoznać ze zdjęciami umieszczonymi w portfolio oraz komentarzami na Facebook i w innych portalach społecznościowych. Niestety niektóre firmy organizujące Pierwszy Taniec nie posiadają profesjonalnej wytwornicy ciężkiego dymu i białe obłoki można przyrównać do mizernej mgiełki.


Fontanny iskier


Od dłuższego czasu fontanny iskier rozgościły się nie tylko na weselach, ale również innych uroczystościach. Fontanny iskier można spotkać przed wejściem do Urzędu Stanu Cywilnego, kościele i innych uroczystościach weselnych. Fontanny iskier w połączeniu z białymi obłokami w trakcie pierwszego tańca Młodej Pary są bardzo efektowne. Dodając do tego wydarzenia wyrzutnie konfetti z drobnymi świecącymi elementami, które spadają niczym śnieg tworzone jest wspaniałe widowisko. Nie można zatem się dziwić, że młodzi narzeczeni, widząc tak wspaniałe widowisko sami będą chcieli je mieć na swoim weselu.


null


Obecnie fontanny iskier ustawiane są na podjeździe i odpalane, gdy Młoda Para zajedzie samochodem na wesele. Ustawiane są również po obu stronach drzwi, aby podkreślić przejście Młodej Pary ze stanu narzeczeństwa w stan małżeński. Na niektórych weselach fontanny iskier pojawiają się w trakcie oczepin lub rzucania wianka przez Pannę Młodą. Należy jednak pamiętać o jednym. Bardzo ważny jest umiar w serwowaniu efektów specjalnych. Zbyt często 'serwowane” efekty specjalne mogą szybko się znudzić. Chodzi tu bardziej o podkreślenie danego wydarzenia, które jest ważniejsze niż fontanna iskier czy białe obłoki.


null


Zdjęcia zostały udostępnione przez Wedding Effects. Wedding Effects to gwarancja niezapomnianych momentów Twojego Wesela. W ofercie organizatora wesel i innych imprez  znajdują się: napisy LOVE, ciężki dym, fontanny iskier, fontanna konfetti, oświetlenie sali. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszym profilem na Facebook - Wedding Effects


Dział porad suchego lodu

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów organizujących wesela, imprezy w tym imprezy organizowane w domu typu: imieniny lub urodziny postanowiliśmy uruchomić dział porad dla klientów indywidualnych. Organizując imprezę, wesele oraz inne wydarzenie możesz zaczerpnąć telefonicznie informacji na temat zastosowania suchego lodu. Ilości suchego lodu jaki jest potrzebny do wykonania efektów specjalnych, drinków z suchym lodem, zabawy z dziećmi itp. Porady udzielane są telefonicznie. Nie odpowiadamy na zapytania wysyłane poprzez SMS. Dział porad suchego lodu czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 15:00. Telefon: 732 - 610 – 501. Dzwoniąc do działu porad należy pamiętać, że pracownik działu nie jest odpowiedzialny za nadanie paczek lub brak dostawy suchego lodu.