Piramida kieliszków

Opublikowano 14 maja 2019 w dziale Wesele

Dymiąca piramida kieliszków wygląda bardzo efektownie, dlatego jest często spotykana na nowoczesnych weselach. Bardzo często otrzymujemy telefony od osób, które samemu organizują swoje wesele. Organizując wesele na własną rękę można je urozmaicić poprzez wykorzystanie właściwości suchego lodu. Tworząc małe lub większe efekty specjalne z wykorzystaniem suchego lodu, każde wesele staje się atrakcyjniejsze w odbiorze. Powstałe w trakcie wesela zdjęcia i firmy przyjemniej jest oglądać i wspominać wzdychając przy tym „ach co to było za wesele”

Piramida kieliszków

Dymiąca piramida kieliszków


Dymiące kieliszki szampana pojawiają się już na samym początku wesela lub nieco później. Zależy to w główniej mierze od organizatorów wesel oraz młodej pary. Zgodnie z tradycją pierwszy toast wznosi ojciec panny młodej. Wita on w ten sposób Młodą Parę oraz zaproszonych gości. Toast wznoszony jest na stojąco, jeszcze przed zajęciem miejsc przy stole. Pierwszy toast weselny wznosi się najczęściej szampanem, chociaż obecnie istnieją odstępstwa od tej tradycji. Coraz częściej na weselach toasty wnoszone są kieliszkami napełnionymi winem musującym, a nawet napojami bezalkoholowymi. Toast młodej pary kończy się rzuceniem przez młodą parę kieliszków za siebie, tak aby się rozbiły.

Młode pary organizujące własne wesele dzwonią do nas po porady jak wykonać niektóre efekty specjalne, które można znaleźć na licznych filmach umieszczonych w sieci. Szczególnie często jesteśmy pytani o to „jak zorganizować dymiącą piramidę kieliszków szampana” Jest to bardzo proste i można taką dymiącą piramidę wykonać na dwa sposoby.


Jak zorganizować dymiącą piramidę kieliszków


Zanim zostanie ustawiona piramida kieliszków należy wcześniej przed weselem parę razy wykonać to zadanie aby nabrać wprawy. Jest to bardzo ważne, ponieważ najbardziej efektownie wyglądają dymiące kieliszki, gdy młoda para wlewa szampana poczynając od górnego kieliszka, z którego szampan spływa do dołu napełniając pozostałe. Ostawiając właściwie piramidę kieliszków można być pewnym, że szampan znajdzie się tam gdzie trzeba. Inaczej, niestety pozostanie duża mokra plama na podłodze i stres. Organizatorzy wesel wiedzą jak dobrze jest ustawić piramidę kieliszków. Dla osób, które robią to po raz pierwszy zalecamy obejrzeć kilka filmów na YouTube.
  1. Po napełnieniu kieliszków szampanem należy wrzucić jedną lub maksymalnie dwie grudki granulatu fi 16 mm. Należy to wykonać przed przybyciem młodej pary, która dymiącymi kieliszkami szampana zostanie przywitana. Po wrzuceniu granulatu do kieliszków szampana zaczną intensywnie dymić do 10 minut. Należy jednak pamiętać, że szampan sam w sobie zawiera dwutlenek węgla, dlatego reakcja będzie bardzo intensywna.
  2. Dymiącą piramidę kieliszków można przygotować nieco inaczej. Tuż przed przybyciem młodej pary na wesele można do kieliszków włożyć granulat suchego lodu. Można to wykonać na 10 do 15 minut wcześniej. Po włożeniu granulatu suchego lodu do kieliszków zacznie on intensywnie sublimować i po tym czasie w okresie letnim w całości zniknie. Tuż przed wzniesieniem pierwszego toastu do górnego kieliszka młoda para wspólnie wlewa szampana, z którego będą również napełniane pozostałe kieliszki. Napełniając kieliszki szampanem zaczną one intensywnie dymić, tak jak na filmie.

Środki bezpieczeństwa na weselu


Dymiąca piramida kieliszków jest bardzo efektowna, niemniej jednak w trakcie picia szampana z dodatkiem suchego lodu należy zachować środki bezpieczeństwa. Temperatura suchego lodu -78.5°C może doprowadzić do poparzenia przełyku, gdy zostanie połknięty granulat. Toast młodej pary jest symboliczny, więc nie powinno się namawiać nikogo, aby wypił toast do dna. Może to skutkować połknięciem granulatu suchego lodu.

null

Granulat suchego lodu umieszczamy w kieliszkach szczypcami, które można kupić w naszym e-sklepie lub wykorzystać do tego szczypce do podawania ciastek. Używamy szczypiec, aby nie poparzyć sobie naskórka. Po zamówieniu suchego lodu na wesele zostanie on dostarczony w opakowaniu styropianowym oraz opakowaniu kartonowym. Opakowanie zabezpiecza suchy lód przed nadmierną sublimacją i jest na tyle bezpieczne, że może być spokojnie przechowane w kuchni do rozpoczęcia wesela. Suchy lód na wesele należy jednak tak przechować, aby dzieci nie miały do niego dostępu.


Toasty weselne


null


W trakcie wesela wznoszone są toasty na zdrowie młodej pary, niemniej jednak należy pamiętać, że bardzo ważna jest hierarchia. Hierarchia określa, kto powinien wznieść pierwszy toast. Pierwszy toast w urzędzie stanu cywilnego jest wznoszony przez osobę udzielającą ślubu młodej parze. Wygłasza się go w urzędzie, zaraz po zakończeniu ceremonii ślubnej. Pierwszą osobą wznoszącą toast po przybyciu na wesele jest ojciec Panny Młodej. Ojciec Młodej Pary pełni funkcję gospodarza i wznosząc toast wita w ten sposób nowożeńców, oraz przybyłych na wesele gości. Następny toast powinien być wniesiony przez ojca Pana Młodego. Dopiero potem przychodzi kolej na Pana Młodego, a następnie jego świadka. Toasty powinny być wygłaszane na stojąco. Dopiero potem wygłaszać toasty weselne mogą zaproszeni goście.

Suchy lód na wesele dostarczany kurierem w całym kraju.

Dostawa realizowana jest w 24 h.

Wybierz Swój zestaw4 kg
     7 kg

    10 kg      12 kg
15 kg
    20 kg
    30 kg
    40 kg


Zestawy specjalne suchego lodu dostarczane w opakowaniach posiadających grubsze ścianki (60 mm).
        Mniejsza sublimacja i straty suchego lodu. Bezpieczniejsze odporniejsze opakowanie.20 kg
     25 kg
     40 kg

Dział porad

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów organizujących wesela, imprezy w tym imprezy organizowane w domu typu: imieniny lub urodziny postanowiliśmy uruchomić dział porad dla klientów indywidualnych. Organizując imprezę, wesele oraz inne wydarzenie możesz zaczerpnąć telefonicznie informacji na temat zastosowania suchego lodu. Ilości suchego lodu jaki jest potrzebny do wykonania efektów specjalnych, drinków z suchym lodem, zabawy z dziećmi itp. Porady udzielane są telefonicznie. Nie odpowiadamy na zapytania wysyłane poprzez SMS. Dział porad suchego lodu czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 15:00. Telefon: 732 - 610 – 501. Dzwoniąc do działu porad należy pamiętać, że pracownik działu nie jest odpowiedzialny za nadanie paczek lub brak dostawy suchego lodu.