Piramida kieliszków na Sylwestra

Opublikowano 05 listopada 2019 w dziale Imprezy

Z pewnością większość z Was widziała taką piramidę kieliszków szampana na weselu. Rożnica pomiędzy zwykłą piramidą kieliszków szampana a dymiącymi kieliszkami złocistego trunku polega na tym, że z każdego kieliszka wydobywa się biały gęsty dymek. Im większą piramidę kieliszków ustawi się na przygotowanym wcześniej stole, tym efekt staje się wyraźniejszy i widoczny z daleka. Do wykonania piramidy kieliszków szampana nie trzeba posiadać jakiś niesamowitych zdolności, dlatego postanowiliśmy przedstawić dwie propozycje, jakie można wykonać samemu na Sylwestra 2020 roku.

Piramida kieliszków na Sylwestra

Dymiąca piramida kieliszków na Sylwestra


Dymiąca piramida jest bardzo łatwa do wykonania. Wystarczy przygotować wcześniej ładne i umyte i błyszczące kieliszki szampana. Może być ich więcej niż zaprażonych na Sylwestra gości, aby w trakcie zabawy sięgnąć po następny kieliszek szlachetnego trunku.Należy tutaj jasno zaznaczyć, że piramida z ośmiu czy dziesięciu kieliszków do szampana będzie wyglądała gorzej niż mizernie. Efektowna piramida składać się powinna z minimum 20 kieliszków do szampana. Dla gości weselnych piramida wykonana jest z więcej niż 50 kieliszków, dlatego wygląda bardzo efektownie i gdy zaczyna dymić, wszystkie oczy zwrócone są właśnie w jej kierunku. Aby z kieliszków szampana wydobywał się biały dymek, potrzebny jest suchy lód w postaci granulatu. Najkorzystniej jest zastosować granulat suchego lodu fi 16 mm. Stosując drobniejszy granulat suchego lodu fi 3 mm, efekt będzie więcej niż mizerny. Granulat zniknie bardzo szybko tak jak biały dymek wydobywający się z kieliszków. Po drugie granulat fi 3 mm stwarza zagrożenie, że ktoś z zaproszonych gości na imprezę sylwestrową połknie go, a tym samym poparzy sobie przełyk. Nie można do tego dopuścić. Należy zachować odpowiednie środki bezpieczeństwa i przed wzniesieniem toastu należy poinstruować gości, aby nie połykali suchego lodu.


Ile suchego lodu na toast Noworoczny


Trudno jest określić, ile potrzeba suchego lodu na toast Noworoczny nie wiedząc ile gości Zaprosisz na Sylwestra. Postaramy się jednak przedstawić parę propozycji. Do jednego kieliszka szampana należy włożyć jedną granulkę suchego lodu. Granulat suchego lodu fi 16 mm jest duży. Posiada średnicę 16 mm, a więc w przybliżeniu posiada średnicę małej baterii do pilota. Granulat posiada długość pomiędzy 2 do 4 mm. Zależy do w głównej mierze od świeżości suchego lodu. Im dłużej suchy lód jest przechowywany, tym krótszy granulat, ponieważ podczas przesypywania kruszy się on na mniejsze kawałki. Należy pamiętać, że im świeższy suchy lód, tym więcej ciężkiego dymu można uzyskać i tym dłużej biały dymek będzie się wydobywał z kieliszków. Bardzo ważna uwaga. Po ułożeniu piramidy kieliszków wlewamy do nich szampana. Dobrze jest to zrobić na 10 minut przed godziną zero, aby szampan stracił nieco bąbelków. Po włożeniu granulatu zawartość może wykipieć na stół, ponieważ szampan sam w sobie zawiera dużą ilość dwutlenku węgla. Szampan na Toast Noworoczny powinien posiadać temperaturę od 15°C do 20°C. Z ciepłego szampana będzie się wydobywała większa ilość gęstego ciężkiego dymu. Ze schłodzonego w lodówce będzie go dużo mniej. Dwie minuty przez Nowym Rokiem do kieliszków z szampanem wkładamy szczypcami po jednej granulce. Im więcej kieliszków szampana tym szybciej trzeba taką czynność wykonać. Dobrze jest skorzystać z pomocy partnera, kolegi, koleżanki. Z jednego granulatu, biały dymek będzie się wydobywał, przez 3 minuty. Jak widać, bez problemów Zdążysz przed toastem Noworocznych. Po włożeniu do wszystkich kieliszków suchego lodu piramida będzie wyglądała imponująco. Z pewnością gościom zaproszonym na imprezę Noworoczną dymiąca piramida bardzo się spodoba.


Ile suchego lodu do piramidy kieliszków


Na pytanie ile suchego lodu jest potrzebne do piramidy kieliszków, należy wziąć pod uwagę ilość gości oraz policzyć z ilu kieliszków szampana będzie wykonana piramida. Biorąc pod uwagę, że do jednego kieliszka należy włożyć 1 granulat, a w jednym kilogramie jest od 70 do 80 granulek, więc odpowiedź nasuwa się sama. Na Toast Noworoczny trzeba będzie wydać tylko 5,50 złotych, bo taka jest cena jednego kilograma granulatu fi 16 mm.


null


Oczywiście przy dostawie kurierskiej dochodzi do tego jeszcze koszt opakowania, w którym suchy lód powinien być przechowywany oraz koszt dostawy kurierskiej. Aby kupić taniej suchy lód na Sylwestra można go nabyć bezpośrednio w oddziale firmy Dry Ice Zone.


Uwaga! Sylwester 2020 wypada z czwartku na piątek (31 grudnia na 1 stycznia). Ze względu na utrudnienia w dostawach paczek, prezentów itp. najkorzystniej jest zamówić suchy lód we wtorek na dostawę w środę. 31 grudnia suchy lód można również kupić w oddziale firmy Dry Ice Zone, która mieści się w Raszynie. Ulica Mieczysława Słowikowskiego 41 A w godzinach od 9:00 do 13:00.


Piramida kieliszków szampana

inne rozwiązania


Piramida dymiących kieliszków jest bardzo widowiskowa ale na Toast Noworoczny można wybrać inne, prostsze acz równie efektowne rozwiązanie.Potrzebna do tego będzie duża taca, na której ustawiana jest taka sama piramida kieliszków. Taca powinna posiadać rancik o wysokości co najmniej 2 cm, aby można było do niej wlać ciepłą wodę. Po wlaniu wody wrzucamy granulat suchego lodu. Taca z piramidą kieliszków zaczyna intensywnie dymić. Wygląda to bardzo efektownie. Na takich samych tacach podawany jest w trakcie wesela tort, który jest krojony przez młodą parę. Biały gęsty dym zawsze zwraca uwagę. Dymiące kieliszki szampana kuszą, aby po nie sięgnąć. Toast Noworoczny na przełomie roku 2020/2021 można wznieść z klasą nawet w okresie pandemii. Warto, aby taki przepiękny akcent pojawił się na Twojej imprezie Sylwestrowej.


Warto również sięgnąć po inne rozwiązania i stworzyć Sylwestra z suchym lodem jedyne w swoim rodzaju. Zapoznaj się z innymi możliwościami => Sylwester z suchym lodem.