Przyjęcie Halloweenowe

Aby uzyskać odrobinę magii w trakcie imprezy na Halloween, można udekorować stół suchym lodem. Wystarczy ustawić na stole kilka szklanych wazonów wypełnionych ciepłą wodą i dodać do nich niewielką ilością suchego lodu, aby uzyskać dymiący gejzer. Po dodaniu do wazonu z wodą suchego lodu wydobyć się będą z niego białe obłoki, które „spływać” będą na stół. Gęste białe obłoki wypełnią grubą warstwą stół i otoczą potrawy na nim ustawione. Wygląda to tak, jakby stół był skąpany w porannej mgle. Jak widać, wystarczy odrobina kreatywności, aby przekształcić przyjęcie Halloweenowe w magiczną ucztę zmysłów tak potrzebną w tym dniu. Dodając odrobinę dekoracji, które można wykonać samemu lub po prostu kupić kilka za parę groszy, można stworzyć przepiękną oprawę podkreślającą wspólnie spędzony wieczór.

Jak zrobić dymiący gejzer na Halloween


null


Dymiący gejzer jest prosty do wykonania. Do jego wykonania można się posłużyć szklanym wazonem z grubego szkła lub wykonać gejzer z innego szklanego pojemnika. Ważne jest, aby był wykonany z przezroczystego szkła. Dzięki temu będzie widać duże bąbelki wydobywające się z granulatu suchego lodu. Do szklanego pojemnika należy wlać ciepłą wodę. Im cieplejsza woda zostanie użyta, tym więcej uzyskacie białego dymu. Niemniej jednak nie może to być wrzątek, ponieważ szkło może popękać. Wystarczy wodę podgrzać do temperatury +40°C do + 50°C. Po wlaniu wody do szklanego zbiornika wsypujemy granulat suchego lodu. Wystarczy wsypać 10 dkg granulatu, aby z tak wykonanego gejzera przez 10 do 15 minut wydobywał się biały gęsty dym. Po tym czasie woda ochłodzi się do temperatury +5°C do +4°C i biały dymek przestanie się wydobywać. Biały dym pochodzi z sublimacji suchego lodu. Jest biały, ponieważ dwutlenek węgla powstały poprzez zamianę ciała stałego suchego lodu w gaz łączy się z drobinkami ciepłej wody, tworząc białe obłoki. Białe obłoki wyglądają jak mgła występująca w naturze. Opada na blat stołu, ponieważ dwutlenek węgla jest cięższy od powietrza.


null


Dymiące drinki na Halloween


Prostota wykonania dymiących drinków pozwoliła im zaistnieć na imprezach domowych typu: imieniny lub urodziny. Wystarczy na Halloween zamówić on-line suchy lód, a zostanie on dostarczony na miejsce przeznaczenia w ciągu 24h. Wykonanie drinka z suchym lodem jest bardzo proste. Po wlaniu alkoholu i wody do szklanki dodajemy do niej parę granulek suchego lodu. Szklanka zaczyna dymić tak samo, jak wcześniej wykonany gejzer. Białe obłoki będą się z drinka wydobywały przez parę minut aż do jego schłodzenia. Dymiący drink z suchym lodem na Halloween można sączyć w trakcie wydobywania się niego białych obłoków lub poczekać aż proces sublimacji ustanie. Macie wówczas pewność, że drink jest schłodzony do temperatury +4°C. Macie również pewność, że w trakcie sączenia drinka na Halloween nie połkniecie granulatu, co może skończyć się poparzeniem przełyku. Aby tego uniknąć, należy zamówić również do drinków z suchym lodem słomki z odpowiednim wkładem zabezpieczającym.


null


Słomki do dymiących drinków na Halloween


Za każdym razem podkreślamy, że na imprezach z suchym lodem należy zachować względy bezpieczeństwa. Wiadomo jest, że w trakcie dobrej zabawy dochodzi do rozluźnienia atmosfery i wygłupów, które mogą się skończyć tragicznie. Jak do tej pory nie zarejestrowaliśmy przykrych wypadków z suchym lodem, lecz mimo wszystko należy zachować czujność. Dodając do drinków z suchym lodem słomki z wkładem zabezpieczającym, poprzez które trunek będzie sączony można mieć pewność, że do przełyku nie przedostanie się żadna drobinka.


null


Suchy lód posiada temperaturę -78.5°C i jak widać, jest bardzo zimny. Gdy w trakcie sączenia drinka z suchym lodem granulat zostanie połknięty, może przywrzeć do ścianek przełyku. Dojdzie wówczas do miejscowego poparzenia przełyku. Aby do tego nie dopuścić, wystarczy zamówić słomki do drinków, które posiadają odpowiedni wkład zabezpieczający. Ze względów bezpieczeństwa słomki do drinków posiadamy na stałe w ofercie. Podczas Halloween słomki będą również niesamowitą atrakcją, ponieważ wkład zabezpieczający świeci w sześciu kolorach przez godzinę. Przy przyciemnionym świetle podczas imprezy Halloweenowej świecące słomki wyglądają imponująco.


Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, uruchomiliśmy dział porad, w którym można dowiedzieć się osobiście jak używać suchy lód. Do jakich celów można go użyć w trakcie Halloween. Zorganizować wesele lub inną imprezę z suchym lodem. Zapraszamy do kontaktu: 732-610-501 od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 15:00.