Przyjęcie dla dziecka

Opublikowano 17 kwietnia 2019 w dziale Imprezy

Przyjęcie dla dziecka z suchym lodem może być bardzo atrakcyjne. Aby uatrakcyjnić urodziny lub imieniny dziecka wystarczy zamówić najmniejszy zestaw suchego lodu, który zostanie dostarczony w opakowaniu do domu kurierem. Dostawy kurierskie suchego lodu pozwalają na to, aby podczas weekendu bawić się z dziećmi a przy tym uczyć się poprzez wykorzystanie zjawiska sublimacji suchego. Zamiana suchego lodu w dwutlenek węgla w środowisku wodnym jest bardzo widowiskowa. Biały gesty dym wydobywający się z naczynia zawsze przyciąga do siebie ciekawskie dzieci, które zostały zaproszone na imprezę. Wykorzystując właściwości suchego lodu podczas przyjęcia dla dziecka, imieniny lub urodziny zyskują na znaczeniu. Przecież nie każdy rodzic wpadłby na taki pomysł, aby zorganizować imprezę z efektami specjalnymi w tle. Docenić swoje dziecko właśnie w ten sposób. Z pewnością dzieci zaproszone na imprezę domową będą zaskoczone.

Przyjęcie dla dziecka

Urodziny dziecka


Chyba każdy zgodzi się z tym, że najważniejszym elementem każdych urodzin jest tort z palącymi się świeczkami. Zwyczajowe sto lat oraz zdmuchiwanie świeczek razem z cichym życzeniem jest podniosłym momentem. Każde dziecko zapamięta ten moment na długo. Przeglądając później zdjęcia z własnych urodzin, starsze już dziecko a być może nawet dorosłe będzie wspominać ten moment i ten dzień na nowo. Od rodziców zależy czy ten moment będzie wyróżniał się czymś szczególnym. Oprócz wspaniałego smaku tortu przyda się trochę magii, aby ten moment wyróżniał się czymś szczególnym. Wystarczy skorzystać z właściwości suchego lodu, aby sam moment zdmuchiwania świeczek przez naszą pociechę a później krojenie tortu wyróżnić czymś specjalnym.


Dymiący tort z suchym lodem na urodziny dziecka


Potrzebna jest do tego miseczka, która będzie dużo szersza od tortu oraz podstawka, na której będzie się znajdował tort. Do szerszej miseczki wlewamy wodę. Na środku miseczki stawiamy podstawkę na tort razem z ładnie udekorowanym tortem oraz świeczkami. Całość powinna być już ustawiona na stole. Teraz wystarczy wsypać granulat suchego lodu do szerszej miseczki, z której zaczyna się wydobywać gęsty biały dym. Przyciemniając światło, uzyskamy przepiękny efekt dymiącego tortu, który jest otoczony drgającym światłem pochodzącym z zapalonych świeczek.
Gęsty dym składający się z zimnego dwutlenku węgla wydobywający się z wody rozpościera się na stole. Wygląda to bardzo bajkowo. Ciężki dym wydobywa się przez parę minut i w miarę ochładzania się wody jest coraz słabszy. Nie jest on szkodliwy dla dzieci, niemniej jednak należy uważać, aby zaciekawione dzieci nie dotykały i nie wyciągały granulatu, który znajduje się w miseczce. Ze względu na to, że temperatura suchego lodu jest bardzo niska i wynosi -78,5°C nie należy go dotykać. Dłuższe trzymanie suchego lodu w dłoni może doprowadzić do poparzenia naskórka, dlatego obchodzimy się z nim ostrożnie.

Dymiący kociołek


Przyjęcie urodzinowe lub imieninowe dla dziecka to doskonała okazja, aby wykorzystać suchy lód do efektów specjalnych. Tak naprawdę każda okazja jest dobra, aby dla dziecka zorganizować imprezę z efektami specjalnymi i wspólnie się z nim bawić. Przykładowo mogą to być Andrzejki, Mikołajki albo zdobywające coraz większą popularność imprezy Halloweenowe. Podczas imprezy na Halloween można zorganizować dymiący kociołek, który będzie wyglądał jakby się gotował. Kociołek Baby Jagi wygląda bardzo efektownie, gdy dodatkowo oświetlimy go różnobarwnym światłem.


Dymiący kociołek może być ozdobą dowolnej imprezy z udziałem dzieci. Można również użyć dużego pojemnika szklanego z zabarwioną wodą i wrzucić do niego granulat suchego lodu. Ciężki dym będzie się wydobywał z wody przez parę minut. Zależy to w głównej mierze od pojemności naczynia, ilości suchego lodu oraz temperatury kolorowego płynu. Im cieplejsza woda, tym obficiej wydobywa się z naczynia ciężki dym. Oczywiście to jeszcze nie koniec atrakcji, ponieważ z naszymi pociechami możemy wspólnie wykonać dużą bańkę z suchym lodem. Samopompujące się balony lub wykonać ciekawy eksperyment ze świeczką.


Napoje bezalkoholowe z suchym lodem


Dorośli podczas urodzin spożywają drinki z suchym lodem zapominając o tym, że w można coś podobnego zafundować swoim dzieciom. Oczywiście dzieci nie mogą spożywać alkoholu, dlatego też granulat suchego lodu można dodać do soków, wszelkich napojów niegazowych, kompotu itp. Kolorowe dymiące napoje bezalkoholowe z pewnością będą hitem każdej imprezy organizowanej dla dziecka w okresie letnim. Należy jednak pamiętać, że takich napojów nie powinno się spożywać bez odpowiedniego zabezpieczenia. Gdy do napoju zostanie wrzucony granulat suchego lodu, zaczyna on bardzo szybko sublimować. Pojawia się ciężki dym składający się z dwutlenku węgla. Zalecane jest, aby do napoju wrzucić trzy do czterech granulek a dymek będzie wydobywał się ze szklanki przez parę minut.Jest to bardzo ciekawe doświadczenie, niemniej jednak dla zachowania środków bezpieczeństwa dobrze jest taki napój sączyć przez słomkę, która posiada odpowiednie zabezpieczenie. Kolorowe słomki z wkładem zabezpieczającym są w naszym e-sklepie zawsze dostępne. Dodatkowo świecą one w ciemności różnymi kolorami. Spożywanie napojów z suchym lodem bez zabezpieczenia może doprowadzić do poparzenia przełyku. Po przechyleniu szklanki z napojem może się on dostać do przełyku, stwarzając zagrożenie. Sącząc napoje z suchym lodem przez słomkę, nie dostanie się do przełyku nawet drobinka. Pamiętać należy, że atrakcje podczas imprezy dla dzieci powinny być bezpieczne.


Środki bezpieczeństwa podczas imprezy z udziałem dzieci


Nasze kochane dzieciaki są bardzo ciekawskie dlatego impreza z suchym lodem powinna być prowadzona pod nadzorem osoby dorosłej. Na przyjęcie dla dziecka należy kupić szczypce (mogą to być szczypce do podawania ciastek lub uniwersalne) oraz małą plastykową szufelkę.

  • Do napojów wkładamy granulat suchego lodu szczypcami.
  • Do dymiącego kociołka wsypujemy suchy lód szufelką.

null

Nie można suchego lodu dotykać rękoma, chyba że założymy rękawiczkę. Kontakt skóry z suchym lodem, który posiada temperaturę -78,5°C może okazać się groźny w skutkach. Suchy lód na imprezy domowe jest zamawiany na weekend z dostawą na piątek, dlatego do czasu imprezy należy go przechowywać tak, aby utrudnić dzieciom dostęp do niego. Aby zminimalizować sublimację suchego lodu, opakowanie można włożyć do zamrażalki. 4 kg suchego lodu z pewnością się zmieści do domowej zamrażalki, a tym samym suchy lód zniknie z widoku. Aby strat suchego lodu było jak najmniej, opakowanie powinno być otwierane w momencie, gdy chcemy użyć suchego lodu zamykając wieczko opakowania jak najszybciej.


Sklep suchego lodu dostarcza kurierem granulat w całym kraju.

Dostawa realizowana jest w 24 h.

Wybierz Swój zestaw4 kg
     7 kg

    10 kg      12 kg
15 kg
    20 kg
    30 kg
    40 kg


Zestawy specjalne suchego lodu dostarczane w opakowaniach posiadających grubsze ścianki (60 mm).
        Mniejsza sublimacja i straty suchego lodu. Bezpieczniejsze odporniejsze opakowanie.20 kg
     25 kg
     40 kg