Środki bezpieczeństwa na imprezie Andrzejkowej

Opublikowano 08 listopada 2018 w dziale Imprezy

Suchy lód jest doskonałym komponentem do tworzenia efektów specjalnych podczas imprezy Andrzejkowej organizowanej w domu lub w większym gronie. Suchy lód można wykorzystać również do drinków z suchym lodem, napojów bezalkoholowych lub doskonałych deserów. Podczas imprezy Andrzejkowej należy jednak zachować pewne środki ostrożności, aby ustrzec się problemów zdrowotnych, poparzeniu. Bezpieczeństwo podczas imprezy Andrzejkowej jest bardzo ważne.

Środki bezpieczeństwa na imprezie Andrzejkowej


Należy pamiętać, że suchy lód został wyprodukowany z ciekłego dwutlenku węgla i w sprzedaży występuje w formie bloków, plastrów oraz granulatu. Posiada temperaturę -78.5°C dlatego należy obchodzić się z nim bardzo ostrożnie. Zachowując środki ostrożności, można tworzyć niesamowite efekty specjalne, które podczas imprezy Andrzejkowej w domu lub poza domem podkreślają rangę tego wydarzenia. Granulat suchego lodu można użyć do dymiących drinków lub napojów bezalkoholowych, z których wydobywać się będzie biały dymek. Należy przy tym zastosować środki bezpieczeństwa, ponieważ przepięknie wyglądające drinki z suchym lodem mogą być niebezpieczne.

Bezpieczeństwo podczas imprezy Andrzejkowej

null

Przy kontakcie z granulatem należy pamiętać, aby nie dotykać suchego lodu bezpośrednio gołymi rękoma. Do przesypywania suchego lodu podczas imprezy Andrzejkowej należy posłużyć się szufelką. Do drinka lub napoju granulat suchego lodu wkładamy szczypcami do ciastek, lub lodu w kostkach.


  • Suchy lód, mimo że został dopuszczony do sprzedaży, nie jest przeznaczony do bezpośredniego spożycia. Połknięcie suchego lodu może skutkować poparzeniem przełyku.
  • Aby zmniejszyć straty wynikające z sublimacji suchego lodu (ponowna zamiana suchego lodu w gaz) jak najrzadziej otwieraj opakowanie styropianowe, w którym granulat został dostarczony.
  • Po otwarciu pojemnika z suchym lodem nie wdychaj bezbarwnego gazu, którym jest dwutlenek węgla.
  • Nie wolno przechowywać suchego lodu w szczelnych pojemnikach, ponieważ grozi to jego rozsadzeniem.
  • Zestaw suchego lodu na Andrzejki należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci i zwierzęta.
  • Nie można dopuścić do połknięcia suchego lodu podczas sączenia drinka lub napojów bezalkoholowych, ponieważ może to spowodować poważne obrażenia przełyku, poparzenia. Bezpieczeństwo podczas imprezy Andrzejkowej zapewnią odpowiednie słomki do drinków suchego lodu lub mieszadełka.
  • Pozostały w opakowaniu suchy lód, nie można wrzucać do kanalizacji, ponieważ powstałe w wyniku sublimacji ciśnienie może je uszkodzić lub rozsadzić.
  • Używając suchy lód do efektów specjalnych, należy wietrzyć pomieszczenie, w którym takie efekty są wykonywane. Wietrzenie pomieszczenia zapobiega powstawaniu dużej koncentracji dwutlenku węgla.


Co zrobić gdy dojdzie do poparzenia suchym lodem na imprezienull


Nieumiejętne posługiwanie się suchym lodem może spowodować poparzenie naskórka. Przy powierzchniowym poparzeniu należy przemyć skórę letnią wodą a po wysuszeniu naskórka zastosować krem, maść tak jak w przypadku innych poparzeń. W przypadku głębokiego poparzenia, odmrożenia na ranę należy nałożyć jałowy opatrunek i jak najszybciej uzyskać pomoc lekarską. Oczy przy zetknięciu się z drobinkami suchego lodu należy natychmiast obficie spłukać letnią wodą. Nałożyć jałowy opatrunek i jak najszybciej zapewnić pomoc okulistyczną. W przypadku wystąpienia nudności, zawrotów głowy lub trudności w oddychaniu należy jak najszybciej przewietrzyć pomieszczenie, w którym dana osoba się znajduje. Gdyby objawy nie ustępowały, należy zapewnić jak najszybszą pomoc lekarską.


null


W trakcie każdej imprezy nie tylko Andrzejkowej należy zachować środki bezpieczeństwa, aby nie doszło do tragedii. Wiedząc jak postępować w sytuacjach, które zagrażają zdrowiu i życiu, uchronisz się od tragedii. W naszym serwisie nigdy nie polecaliśmy, jak można zastosować suchy lód do rozsadzenia butelki lub innych niebezpiecznych zabaw. Jest pełno filmów instruktażowych na YouTube, jednak dbając o wasze bezpieczeństwo, nie polecamy takich praktyk i takich porad, instrukcji udzielać nie będziemy.

Polecamynull

Zestaw na Andrzejki składający się z 10 kg suchego lodu oraz 15 słomek do drinków z suchym lodem Dry Ice Stix. Słomki do drinków można również wykorzystać do dymiących napojów bezalkoholowych lub soków. Słomki Dry Ice Stix będące w zestawie Andrzejkowym zapewniają bezpieczeństwo podczas każdej mniejszej lub większej imprezie Andrzejkowej.

Zestaw suchego lodu na Andrzejki

null

Kolorowe słomki Dry Ice Stix, które znajdują się w zestawie Andrzejkowym, można wykorzystać do dymiących drinków z suchym lodem. Dymiące drinki z suchym lodem podczas imprezy Andrzejkowej mogą być dodatkową atrakcją oprócz efektów specjalnych, które można wykonać samemu. Kolorowe słomki posiadają specjalny wkład zabezpieczający i bez obawy o swoje zdrowie granulat suchego lodu można dodać bezpośrednio do drinka.

Słomki do drinków na Andrzejki

null

Proponujemy również inne zestawy suchego lodu na imprezę które można wykorzystać do dobrej zabawy. Zestawy imieninowe lub urodzinowe można również wykorzystać z powodzeniem do efektów specjalnych lub drinków z suchym lodem.

Zestawy suchego lodu na imprezę


Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, uruchomiliśmy dział porad, w którym można dowiedzieć się osobiście jak używać suchy lód. Do jakich celów można go użyć oraz jak zorganizować wesele lub inną imprezę z suchym lodem. Zapraszamy do kontaktu: 732-610-501 od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 17:00.