Środki bezpieczeństwa na Sylwestra

Opublikowano 07 listopada 2019 w dziale Imprezy

W trakcie imprezy Sylwestrowej, na której głównym bohaterem będzie suchy lód, należy zachować środki bezpieczeństwa. Piszemy o w trosce o Was i być może dzięki temu jeszcze ani razu nie odnotowaliśmy wśród odbiorców indywidualnych żadnych przypadków poparzenia itp. Suchy lód jest bardzo zimny, a jego temperatura wynosi aż -78,5°C. Przy dłuższym kontakcie ze skórą może dojść do poparzenia naskórka. Napisaliśmy [przy dłuższym kontakcie] a więc nie można suchego lodu za długo trzymać w ręku. Krótki kontakt z suchym lodem nikomu krzywdy nie zrobi. Oczywiście nie będziemy demonizować tematu, bo wystarczy zachować proste sroki bezpieczeństwa i nikomu nic się nie stanie.

Środki bezpieczeństwa na Sylwestra

Środki bezpieczeństwa podczas zabawy Sylwestrowej


Mowa jest tutaj o zachowaniu prostych zasad, które uchronią Ciebie i zaproszonych gości przed sytuacją, kiedy to trzeba będzie zwrócić się o pomoc lekarza. Wystarczy, że suchy lód będzie podawany do drinków odpowiednimi szczypcami, które znajdują się cały czas w naszej ofercie. Szczypcami nakładamy granulat, aby nie poparzyć palców. Szczypce oraz szufelka dostępne są w ofercie => akcesoria bhp


null

Przy niskiej temperaturze suchego lodu dłuższy kontakt z wilgotną skórą może doprowadzić do zaczerwienienia się naskórka i powstania bąbli. Z takimi ranami należy obchodzić tak jak przy poparzeniach. Suchy lód można nakładać do drinków  szufelką plastykową, którą można również u nas kupić. Podobne znajdują się w prawie każdym sklepie z artykułami do domu. Szufelka plastykowa potrzebna będzie również do domowej wytwornicy ciężkiego dymu, aby tworzyć białe obłoki podczas potańcówki.


Uwaga! Sylwester 2020 wypada z czwartku na piątek (31 grudnia na 1 stycznia). Ze względu na utrudnienia w dostawach paczek, prezentów itp. najkorzystniej jest zamówić suchy lód we wtorek na dostawę w środę. 31 grudnia suchy lód można również kupić w oddziale firmy Dry Ice Zone, która mieści się w Raszynie. Ulica Mieczysława Słowikowskiego 41 A w godzinach od 9:00 do 13:00.

Słomki do drinków na Sylwestra


Drinki z dymkiem powstają poprzez dodanie granulatu suchego lodu do alkoholu z dodatkami. Różne smaki oraz kolory drinków uzależnione są od dodatków, z jakich drink zostanie wykonany. Po wrzuceniu suchego lodu do napoju alkoholowego zaczyna on dymić. Wydobywający się z płynu biały dym składa się z dwutlenku węgla oraz drobinek wody. Po dodaniu suchego lodu do drinka w ciągu paru minut jest on doskonale schłodzony, dzięki czemu smakuje wyśmienicie. Dla zachowania środków bezpieczeństwa drinki z suchym lodem powinny być sączone przez słomki, które posiadają odpowiednie wkład zabezpieczający. Być może ktoś spotykający się pierwszy raz z taką informacją zapyta dlaczego? Śpieszymy z odpowiedzią. Sącząc drinka z suchym lodem, może dojść do sytuacji, że granulat zostanie połknięty a wówczas, może on przylgnąć do ścianek przełyku. W takiej sytuacji dojdzie do poparzenia, ponieważ ścianki przełyku są zawsze wilgotne. Gdyby doszło już do takiej sytuacji, należy zgłosić się o pomoc do lekarza pierwszego kontaktu. Sącząc drinki przez słomki z wkładem zabezpieczającym, można być pewnym, że taka sytuacja nie będzie miała miejsca. Nawet w momencie, gdy granulat poprzez sublimację zrobi się mały jak ziarenka ryżu, nie będzie w stanie pokonać bariery ochronnej. Dodatkowo kolorowe słomki świecą fosforyzującym światłem, co jest bardzo przyjemnym akcentem, gdy oświetlenie jest lekko przygaszone.


null


Bardzo ważne! Dodając suchy lód do drinka, nie zostanie on rozcieńczony. Dodając do drinka lód w kostkach schładzana jest zawartość i lekko rozcieńczana. Suchy lód wykonany jest z ciekłego dwutlenku węgla o temperaturze -78,5°C dlatego w bardzo krótkim czasie doskonale schładza drinki, nie zmieniając jego smaku. Kolorowe słomki można użyć ponownie, niemniej jednak nie będą one już świecić.


Mieszadełka do drinków na imprezę Sylwestrową


Mieszadełka do drinków są również doskonałym rozwiązaniem dla zapewnienia gościom bezpieczeństwa. Mieszadełka do drinków posiadają pojemniczek, do którego wkładamy granulat suchego lodu i po kłopocie. Po włożeniu granulatu do mieszadełka umieszczamy go w drinku, który zaczyna dymić. Jak sama nazwa wskazuje mieszadełka, można również użyć do wymieszania składników drinka. W tym roku postanowiliśmy udostępnić zestawy promocyjne suchego lodu na Sylwestra, w których znajdują się jednakowo kolorowe słomki z wkładem zabezpieczającym oraz mieszadełka do drinków. To wszystko dla waszego bezpieczeństwa, ponieważ zdajemy sobie sprawę, że czasami wystarczy chwila nieuwagi, aby doszło do nieszczęścia. Tym bardziej w momencie, gdy wszyscy dobrze się bawią. Bezbarwne mieszadełka w kształcie sopla lodu można użyć ponownie. Po imprezie można mieszadełka umyć, pozostawić do wysuszenia i będą jeszcze dobrze służyły na innych imprezach domowych.


Bardzo ważne! Mieszadełka można również użyć do napojów bezalkoholowych bez gazu. Mieszadełka z wkładem do drinków można użyć nie tylko na Sylwestra. Doskonale sprawdzą się podczas imprez organizowanych dla dzieci takich jak: urodziny lub imieniny. Dymiące napoje z dymkiem są wspaniałą oprawą wszystkich domowych imprez.


Dwutlenek węgla


null


Suchy lód wytwarzany jest z ciekłego dwutlenku węgla. W skomplikowanym procesie produkcyjnym dwutlenek węgla zamieniany jest w śnieg, a następnie prasowany do postaci: bloków, plastrów lub granulatu. Wykorzystując właściwości suchego lodu do efektów specjalnych, ciężkiego dymu, drinków z dymkiem i innych w pomieszczeniu wzrasta stężenie dwutlenku węgla. Dwutlenek węgla jest szkodliwy, gdy jego stężenie przekroczy odpowiednie normy. Wykorzystując suchy lód do drinków, nie ma takiej możliwości, bo powstanie go zbyt mało i nie będzie on szkodliwy. Zalecamy jednak aby mniejsze pomieszczenia od czasu do czasu przewietrzyć. Największa ilość dwutlenku węgla powstaje w trakcie wytwarzania ciężkiego dymu, który jest puszczany okresowo w trakcie potańcówki. Gdy ciężki dym zaniknie, warto pokój przewietrzyć, ponieważ jeśli dwutlenku węgla jest zbyt dużo, goście mogą odczuwać znużenie i senność.


Warto sprawdzić jakie atrakcje dla Was na imprezę Sylwestrową przygotowaliśmy => Sylwester z suchym lodem