Suchy lód dla firm cateringowych

Suchy lód dla firm cateringowych dostarczany jest przez firmy kurierskie. Firmy cateringowe które działają na terenie Województwa Mazowieckiego równie często odbierają bezpośrednio suchy lód z magazynu firmy Dry Ice Zone, który mieści się w miejscowości Raszyn koło Warszawy. Wykorzystując właściwości suchego lodu firmy cateringowe dostarczają świeże dania do firm, na imprezy okolicznościowe lub podają je w samolotach i kolei. Najczęściej kupowany przez firmy cateringowe jest granulat suchego lodu fi 16 mm który długo sublimuje zapewniając odpowiednią atmosferę pozbawioną tlenu co przekłada się na świeżość gotowych dań.

Suchy lód dla firm cateringowych


Dostawa suchego lodu do firm cateringowych odbywa się poprzez firmy kurierskie w całym kraju. Niektóre firmy cateringowe mieszczące się w województwie Mazowieckim odbierają od nas bezpośrednio suchy lód w gotowych zestawach lub też korzystając z możliwości indywidualnego zamówienia suchego lodu, kupują nienormatywne ilości granulatu fi 16 mm. Wszystko zależy od potrzeb i ilości obsługiwanych firm przez firmy cateringowe. Jeszcze parę lat wstecz wśród firm cateringowych popularnością cieszyły się plastry suchego lodu lub bloki. Bloki suchego lodu długo sublimują dzięki czemu bardzo długo obniżają temperaturę wewnątrz wózków cateringowych lub kontenerów. Obecnie dzięki nowoczesnym rozwiązaniom wózków i opakowań największą popularnością cieszy się granulat suchego lodu fi 16 mm. Granulat suchego lodu bardzo szybko obniża temperaturę niemniej jednak nie chodzi tutaj o zamrożenie gotowych produktów. Gotowe dania serwowane przez firmy cateringowe nie mogą być zamrożone a przechowywane tak aby zachowały jak najdłużej swoją świeżość. Pomocny w tym jest dwutlenek węgla, który powstaje w bardzo dużych ilościach poprzez sublimację suchego lodu.


null


Zimny dwutlenek węgla wypiera tlen dzięki czemu obniża zawartość tlenu w szczelnych wózkach lub opakowaniach. Likwidując tlen niweluje obecność bakterii tlenowych i pomaga zachować odpowiednią wilgotność żywności.


Firmy cateringowe


Z cateringiem możemy się spotkać w samolotach i pociągach lub w trakcie imprezy, którą obsługują firmy cateringowe. W internecie można spotkać informacje, które wskazują na to że suchy lód jest używany do chłodzenia wózków cateringowych co jest błędem. Oczywiście suchy lód jest doskonałym chłodziwem niemniej jednak schładza on wnętrze wózków cateringowych dla utrzymania optymalnej temperatury. Temperatura suchego lodu -78.5°C pozwala na znaczne obniżenie temperatury wewnątrz wózka niemniej jednak nie chodzi tutaj o zamrożenie gotowych dań, które zostaną podane podczas lotu. Chodzi tutaj bardziej o wytworzenia odpowiednich warunków wewnątrz aby gotowe dania zachowały jak najdłużej swoją świeżość. Przechowując żywność w zmodyfikowanej atmosferze, czyli z obniżonym do minimum poziomem tlenu a podwyższonym poziomem dwutlenku węgla minimalizowane są przemiany chemiczne w gotowych daniach, które powodują psucie się jedzenia. Firmy cateringowe, które dowożą gotowe dania do firm również wykorzystują wspomniane właściwości suchego lodu dodając granulat do pojedynczych pojemników lub dużych opakowań zbiorczych, kontenerów. Wyeliminowany został w ten sposób lód w kostkach, który był również wykorzystywany jako chłodziwo przez firmy cateringowe niemniej jednak największym problemem była woda, która pozostawała po rozpuszczonym lodzie.


null


Korzyści jakie wynikają z zastosowania suchego lodu przez firmy cateringowe to: bezwonność, duża ilość dwutlenku węgla, który powstaje w wyniku sublimacji oraz brak wilgoci, która to wilgoć w nadmiarze wpływa na smak potraw.Zastosowanie suchego lodu


Suchy lód wykorzystywany jest nie tylko przez firmy cateringowe. Z jego właściwości korzystają firmy transportowe lub producenci żywności. Suchy lód został dopuszczony do stosowania jako dodatek do żywności pod nazwą E 290 przez dyrektywę unijną nr 2002/82/EC oraz wynikające z niej Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 23.12.2003 (Dz.U.03.59.530). Właściwości suchego lodu wykorzystywane są w przetwórstwie, transporcie i przechowywaniu produktów żywnościowych. Proces sublimacji suchego lodu wykorzystywany jest w transporcie żywności nawet na duże odległości ponieważ nie dopuszcza do utlenienia produktów spożywczych chroniąc je przed rozwijaniem się bakterii i drobnoustrojów.


null


Suchy lód do cateringu


Suchy lód dla firm cateringowych dostarczany jest kurierem w gotowych zestawach wysyłkowych lub poprzez kontakt z działem obsługi klienta istnieje możliwość zamówienia innej, właściwej dla firmy cateringowej ilości suchego lodu oraz opakowania w którym zostanie dostarczony. Dział obsługi klienta czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach: 7:45 do 18:00. Realizujemy również dostawy suchego lodu w soboty w całym kraju z odbiorem własnym w oddziale firmy kurierskiej, która realizuje dostawę.


Istnieje również możliwość zamówienia on-line lub telefonicznie suchego lodu z odbiorem własnym bezpośrednio z e-sklepu. Sklep suchego lodu czynny jest również w sobotę od godziny 9:00 do 13:00 i mieści się w miejscowości Raszyn. Aby ułatwić dojazd do sklepu suchego lodu umieściliśmy mapę dojazdu.