Suchy lód do drinków na imprezę

Opublikowano 29 sierpnia 2019 w dziale Drinki

Suchy lód do drinków zamawiany jest w mniejszych ilościach na urodziny lub imieniny. Właściwości suchego lodu wykorzystywane są do drinków lub tak jak w przypadku wesela do krojenia tortu. Urodzinowy tort spowity w białych obłokach wygląda bardzo tajemniczo i zachęcająco. Nie można się, zatem dziwić że goście przybyli na urodziny gromadzą się przy stole, na którym ustawiony jest tort, spod którego wydobywają się białe obłoki.

Suchy lód do drinków na imprezę

Suchy lód do drinków na imprezę


Suchy lód drinków na imprezę dostarczany jest kurierem w całym kraju. Posiadamy mniejsze i większe zestawy wysyłkowe suchego lodu, które dostarczane są w ciągu 24 godzin. Suchy lód do drinków posiada temperaturę -109.3 stopni Fahrenheita (-78,5°C) dlatego bardzo szybko schładza napoje alkoholowe, ale nie tylko. Granulat suchego lodu doskonale sprawdza się również w napojach bezalkoholowych, niemniej jednak należy pamiętać, że nie mogą to być napoje gazowane. Po dodaniu do napoju gazowanego suchego lodu rozpoczyna się bardzo intensywna sublimacja, przez co cała zawartość szklanki może „wykipieć”. Suchy lód do dymiących drinków najlepiej jest zamówić w granulacie o grubszej średnicy. Granulat suchego lodu fi 3 mm jest zbyt drobny i już po chwili ze szklanki przestaje się wydobywać biały dymek. Najkorzystniej jest zastosować granulat suchego lodu fi 16, dzięki czemu już 3 granulki wystarczą, aby przez parę minut z drinka wydobywały się kłęby białego dymu.


null

Zalety stosowania suchego lodu do drinków


  • Najważniejszą zaletą jest efekt wizualny. Proszę sobie wyobrazić, jak solenizant na tacy wnosi dymiące drinki i częstuje nimi gości. Na samym początku goście przybyli na imprezę będą bardzo zaskoczeni, bo mimo bezproblemowego dostępu do suchego lodu bardzo mało osób wie jak go wykorzystać w domu.
  • Drinki z dymkiem już po paru minutach są doskonale schłodzone, ponieważ suchy lód posiada temperaturę -78,5°C. Po dodaniu 3 do 4 granulek drink staje się zimny aż do oszronienia się szklanki włącznie.
  • Biały gęsty dymek wydobywający się z drinka składa się z zimnego dwutlenku węgla, który pochodzi z suchego lodu. Produkcja suchego lodu opiera się na zamianie ciekłego dwutlenku węgla w śnieg, który jest prasowany do postaci: bloków, plastrów oraz granulatu o pożądanej średnicy. Po wrzuceniu granulatu do drinka następuje intensywna sublimacja, dzięki czemu suchy lód zamienia się ponownie w cięższy od powietrza dwutlenek węgla. Swoje białe zabarwienie zawdzięcza drobinkom wody, które tworzą białą zawiesinę, łącząc się z dwutlenkiem węgla.


Jak długo z drinka wydobywają się białe obłoki


Czas sublimacji suchego lodu, w trakcie którego tworzy się biały dymek, zależy w głównej mierze od:

  • temperatury drinka
  • ilości wody
  • ilości granulatu, który zostanie do niego dodany.

Im cieplejszy drink, tym intensywniejszy dymek z niego się będzie wydobywał. Nie należy dodawać zbyt dużo granulatu suchego lodu do drinka, bo to nic nie da. Wystarczy dodać 3 granulki, aby cieszyć się przez 3 do 4 minut dymiącymi drinkami. Dodając więcej granulatu, uzyskane zostaną intensywniejsze białe obłoki, ale przez krótki czas. Dzieje się tak dlatego, że po szybkim schłodzeniu się drinka owszem wydobywa się z niego dwutlenek węgla, ale bez drobinek wody. Tym samym efektowny biały dymek zanika.


Czy można pić drinki z suchym lodem


null


Suchy lód został dopuszczony do stosowania jako dodatek do żywności przez dyrektywę unijną 2002/82/EC oraz wynikające z niej Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 23.12.2003 (Dz.U.03.59.530). Suchy lód w formie granulatu, bloków oraz plastrów może być stosowany wszędzie, gdzie występuje potrzeba utrzymywania niskiej temperatury i zastosowania szybko działającego czynnika chłodzącego o dużym potencjale chłodzenia. Suchy lód jest bezpieczny dla żywności. Na runku dostępny jest również suchy lód z zanieczyszczeniami (cząsteczki oleju) które pochodzą z produkcji suchego lodu. Taki suchy lód nie może być użyty do drinków, deserów czy też lodów. Aby można było pić drinki z suchym lodem, musi on być czysty i w miarę świeży (przechowywany nie dłużej niż trzy dni), aby uzyskać dużą ilość białego dymka. Zalecane są jednak pewne środki bezpieczeństwa, aby granulat nie przedostał się do przełyku. Temperatura suchego lodu wynosi -78,5°C dlatego po przedostaniu się granulatu do przełyku może on przylgnąć do jego ścianek i dotkliwie poparzyć. Dla zachowania środków bezpieczeństwa należy drinka pić przez specjalną słomkę, która posiada wkład zabezpieczający. Wkład zabezpieczający daje gwarancję, że nawet drobinka nie przedostanie się do przełyku. Firma Dry Ice Zone dbając o bezpieczeństwo swoich konsumentów, ma cały czas w swojej ofercie kolorowe słomki do drinków, dzięki którym można bezpiecznie pić drink z suchym lodem lub napoje bezalkoholowe z dymkiem.


null

Kolorowe słomki Dry Ice Stix posiadające odpowiedni wkład zabezpieczający to koszt: 2 złote za sztukę. Sprzedawane są one w 5 kolorach. Po przełamaniu wkładu zabezpieczającego świecą one fosforyzującym światłem, co jeszcze bardziej podkreśla rangę imienin lub urodzin. Bezpieczne drinki z suchym lodem są zimne i bardzo smaczne. Podczas dłuższej sublimacji suchego lodu w drinku sprawiają wrażenie lekko musujących.
Słomki do drinków Dry Ice Stix

null

7 kg suchego lodu do drinków jest najczęściej zamawianym zestawem wysyłkowym ze względu na to, że w ciągu 24 godzin straty sięgają do 2 kg granulatu. Zamawiać suchy lód do drinków należy pamiętać, że mimo doskonałego opakowania zabezpieczającego suchy lód podlega sublimacji. Zamianie ciała stałego w gaz, którym jest dwutlenek węgla. Sublimacji nie da się powstrzymać, dlatego przed imieninami lub urodzinami należy się zastanowić, ile suchego lodu będziecie faktycznie potrzebować.

7 kg suchego lodu do drinków

null

10 kg suchego lodu do drinków jest bardzo często kupowane na większe imprezy domowe, przyjęcia. Zamawiać 10 kg suchego lodu do drinków należy pamiętać, że na drugi dzień w zestawie pozostanie od 7 do 8 kg granulatu. Jest to wystarczająca ilość na imprezę z udziałem do 30 osób przez 4 do 5 godzin. 10 kg suchego lodu do drinków

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, uruchomiliśmy dział porad, w którym można dowiedzieć się osobiście jak używać suchy lód do drinków. Do jakich celów można go użyć oraz jak zorganizować wesele lub inną imprezę z suchym lodem. Zapraszamy do kontaktu: 732-610-501 od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 17:00.