Suchy lód do mrożonek

Opublikowano 20 lutego 2018 w dziale Transport

Bardzo często na portalach społecznościowych pojawia się pytanie - jaki granulat suchego lodu zastosować do transportu mrożonek? Postanowiliśmy napisać parę linijek na ten temat, ponieważ granulat suchego lodu fi 16 mm jest doskonałym chłodziwem. Coraz częściej stosowany zamiast bloków lub płatów suchego lodu. Granulat suchego lodu używany jest do transportu produktów mrożonych w tym i mrożonek. Sporo firm, które eksportują mrożonki do Unii Europejskiej, dzwoni do nas szukając granulatu fi 3 mm. Granulat suchego lodu fi 3 mm znajduje się u nas w ofercie, niemniej jednak jest on dostępny na zamówienie.

Suchy lód do mrożonek

Suchy lód pozwala na transport mrożonek w suchym lodzie na dłuższe trasy, ponieważ granulat jest wspaniałym chłodziwem. Przesypując mrożonki (ale nie tylko) suchym lodem można się liczyć z tym, że na miejsce przeznaczenia dotrą w takim stanie jak wyruszyły w swoją drogę. Mrożonki są jednym z ważniejszych elementów łańcucha spożywczego ze względu na to, że po zamrożeniu zachowują swoje walory smakowe i odżywcze. Aby mrożonki zachowały swoje walory smakowe, muszą być transportowane w odpowiedniej kontrolowanej temperaturze, dzięki czemu nie zostaną rozmrożone podczas transportu.null

Granulat suchego lodu fi 16 mm do mrożonek

Granulat fi 16 mm jest o wiele grubszy od swojego mniejszego odpowiednika fi 3 mm. Dłużej sublimuje, czyli dłużej zmienia swój stan skupienia ze stałego przechodząc w gaz, dwutlenek węgla. Firmy transportowe realizujące transport przesyłek w suchym lodzie najczęściej stosują w przesyłkach mrożonek bloki suchego lodu, plastry oraz granulat suchego lodu fi 16 mm. Stosując większy granulat fi 16 mm, nie trzeba w trakcie transportu go dosypywać, uzupełniać w opakowaniu. Po odpowiedniej walidacji opakowania i odmierzeniu suchego lodu można mieć pewność, że produkty mrożone podczas transportu się nie rozmrożą.

Transport mrożonek w suchym lodzienullTransport mrożonek odbywa się w zakresie temperatury od -8°C do -18 °C i taka temperatura musi być zachowana podczas całego procesu dostawy. Mrożonki mogą być transportowane w opakowaniach zbiorczych takich jak opakowania styrobox, które dostępne są w naszym e-sklepie => styrobox lub luzem w zależności od ilości przewożonych mrożonek oraz długości trasy. Jeżeli wchodzi w grę między przeładunek mrożonek powinny się one znajdować w opakowaniowych zbiorczych, aby zachować ich temperaturę. To od niej zależy jakość produktów mrożonych dlatego suchy lód fi 16 mm jest doskonałym chłodziwem do tego typu transportu.

Granulat suchego lodu fi 3 mm


Granulat suchego lodu fi 3 mm znajduje swoje zastosowanie główne wśród producentów żywności. Używany jest głównie jako dodatek podczas mielenia mięsa, przypraw czy też wyrabiania ciasta. Oznaczony jest jako dodatek do żywności pod numerem E290. Granulat fi 3 mm suchego lodu wykorzystywany jest w maszynach do czyszczenia suchym lodem. Granulat suchego lodu jest całkowicie naturalnym produktem. Właściwością suchego lodu jest sublimacja, czyli przejście z fazy stałej w fazę gazową w warunkach ciśnienia atmosferycznego z pominięciem fazy ciekłej. Jak widać, nie jest to lód uzyskany poprzez zamrożenie wody. Po całkowitej sublimacji nie pozostaje po suchym lodzie ślad stąd termin „Suchy Lód”


Granulat suchego lodu fi 16 mm


Granulat suchego lodu fi 16 mm jest najczęściej wykorzystywaną postacią suchego lodu o wielu możliwościach. Dzięki swojej wielkości i właściwościom doskonale zastępuje suchy lód w blokach lub płatach. Stosowany jest przez firmy transportowe do transportu w suchym lodzie jako materiał chłodniczy. Transport w suchym lodzie odbywa się w opakowaniach, a suchy lód jest chłodziwem obniżającym temperaturę wewnątrz przesyłki. Wykorzystywany jest przez odbiorców takich jak producenci żywności, firmy transportowe, zakłady produkcyjne, huty metali. Swoje zastosowanie znajduje również podczas tworzenia efektów specjalnych w filmie, teatrach lub podczas imprez sportowych. Granulat suchego lodu fi 16 mm używany jest również w laboratoriach i firmach cateringowych. Jak widać, granulat fi 16 mm posiada wszechstronne zastosowanie. Granulat suchego lodu fi 16 mm wykorzystywany jest do zachowania zimnego łańcucha chłodniczego oraz chłodniczego transportu z zastosowaniem CO2. Granulat doskonale sprawdza się na długie trasy, ponieważ sublimuje dłużej niż jego mniejszy odpowiednik granulat fi 3 mm. Dla przykładu można podać, że w opakowaniu styropianowym styrobox, który wykorzystywany jest do transportu mrożonek i  po zasypaniu 4 kg granulatu w ciągu doby traci w procesie sublimacji tylko 1.4 kg. Grube ścianki opakowania powstrzymują, lecz nie eliminują sublimacji suchego lodu.

Opakowania do transportu mrożonek

Opakowanie styropianowe widoczne podczas projekcji filmu z uwagi na swoje właściwości termiczne oraz mechaniczne stosowane są do transportu produktów mrożonych, chłodzonych oraz gorących. Oferowane przez nas opakowania styrobox znajdują zastosowanie w transporcie mrożonek oraz produktów mrożonych lub w stanie głębokiego mrożenia. Opakowania styrobox wykorzystywane są przez firmy cateringowe oraz w przemyśle przetwórstwa spożywczego.

Właściwości opakowania styrobox: lekkość, wysoka odporność mechaniczna, dobra izolacja termiczna, estetyka wykonania, kolor biały.

Opakowania zabezpieczają każdy towar umieszczony wewnątrz opakowania przed uszkodzeniem w trakcie transportu, lub magazynowania. Opakowania styrobox są lekkie, higieniczne oraz bardzo tanie. Posiadają doskonałe właściwości izolacyjne, zabezpieczają towar przed działaniem światła, utratą zapachu i wilgoci.

- Wykorzystywane są do: Transportu żywności, ryb, mięsa oraz przetworów kwiatów i warzyw w kontrolowanej temperaturze Farmaceutyków

- Produktów podatnych na stłuczenie i uszkodzenie mechaniczne takie jak; porcelana lub szkło.