Suchy lód do przechowywania szczepionek

Opublikowano 05 stycznia 2021 w dziale Zastosowanie suchego lodu

Suchy lód do przechowywania szczepionek stosowany jest w punktach szczepień, klinikach i szpitalach. Ze względu na to, że szczepionka na koronawirusa musi być przechowywana w skrajnie niskich temperaturach, suchy lód doskonale odgrywa swoją rolę jako doskonałe chłodziwo. Należy przypomnieć, że suchy lód posiada temperaturę -78,5°C. Nie topi się a sublimacje, zamieniając się gaz. Dzięki temu nie pozostaje po nim żadem ślad i zapach. Biorąc pod uwagę to, że szczepionka firmy Pfizer musi być przechowywana w przedziale temperatur -70°C do -80°C, suchy lód doskonale wypełni swoje zadanie. Jedyny problem to dostawa suchego lodu do punktów szczepień. Dla firmy Dry Ice Zone to żaden problem. Codziennie dostarczamy suchy lód do firm i odbiorców indywidualnych w całym kraju. Dostawa suchego lodu do punktów szczepień nie stanowi dla nas żadnego problemu.

Suchy lód do przechowywania szczepionek

Transport i przechowywanie szczepionek


Transport szczepionek, które od lat są w powszechnym użyciu, wymaga zachowania kontrolowanej temperatury 2°C do 8°C. Okazuje się, że zimy łańcuch dostaw jest niewystarczający w przypadku szczepionek na koronawirusa firmy Pfizer. Jest to specyficzna szczepionka i jej dystrybucja musi się odbywać w przedziale temperatur -70°C do -80°C. Tak samo do przechowywania szczepionek są potrzebne skrajnie niskie temperatury, które może zapewnić jedynie chłodnia kriogeniczna. Chłodnie tego typu są bardzo drogie, dlatego z pewnością nie zostaną zakupione do nowo powstałych punktów szczepień. Nawet tych zlokalizowanych w dużych miastach. Tego typu urządzenia chłodnicze używane są w klinikach, które muszą dysponować specjalistycznym sprzętem. W punktach szczepień najprostszym i najtańszym rozwiązaniem jest przechowywanie szczepionek z opakowaniem zbiorczym, kontenerach, do których zostanie wsypany suchy lód. Taki sam, który używany jest do transportu szczepionek na koronawirusa.

null


Należy jednak pamiętać, aby suchy lód w odpowiednim czasie dosypywać, ponieważ w trakcie sublimacji zmniejsza on swoją objętość i zanika. Aby utrzymać stałą temperaturę, w której należy przechowywać szczepionki na COVID-19 potrzebne są stałe dostawy suchego lodu w formie: granulatu, bloków lub plastrów. Mimo że bloki suchego lodu wolniej sublimują i rzadziej trzeba go uzupełniać, to jednak granulat suchego lodu jest uniwersalny. Można nim całkowicie przysypać opakowanie ze szczepionkami, aby równomiernie rozłożyć temperaturę. Transport szczepionek na COVID-19 odbywa się również z użyciem granulatu fi 16 mm. Za każdym razem, gdy słyszymy w wiadomościach o tym, że paczki ze szczepionkami zasypywane są suchym lodem, to mowa jest właśnie o granulacie fi 16 mm. Mając do dyspozycji mniejsze opakowania, w których mają być przechowywane tak wymagające szczepionki nie da się użyć niczego innego, jak tylko granulatu. Mniejszy granulat nie wchodzi w grę, ponieważ szybko sublimuje i znacznie częściej trzeba go uzupełniać w opakowaniach lub kontenerach.


null


Dostawa suchego lodu do punktów szczepień w zestawach wysyłkowych


Firma Dry Ice Zone od 10 lat dostarcza suchy lód w formie granulatu fi 16 do firm w całym kraju. Po wybraniu odpowiedniego dla siebie zestawu suchego lodu jest on dostarczany w 24 godziny za pośrednictwem firmy kurierskiej. Jako jedyna firma jesteśmy w stanie realizować stałe dostawy suchego lodu do punktów szczepień w opakowaniach styropianowych o zawartości od 4 do 40 kg granulatu. Opakowania styropianowe o ściankach grubości 30 mm zmniejszają straty wynikające z sublimacji. Dostawa suchego lodu do punktów szczepień i klinik w zestawach wysyłkowych jest bardzo wygodnym rozwiązaniem i dostępna jest dla wszystkich.Dostawa suchego lodu do punktów szczepień i klinik w zestawach wysyłkowych dostarczanych kurierem w całym kraju.

Dostawa suchego lodu w 24 h.
4 kg
      7 kg

     10 kg      12 kg
15 kg
    20 kg
    30 kg
    40 kgFirma Dry Ice Zone posiada również w ofercie zestawy suchego lodu posiadające opakowania o grubszych ściankach (60 mm).
        Mniejsze straty i sublimacja suchego lodu. Bezpieczniejsze odporniejsze na uszkodzenie opakowanie.
20 kg
     25 kg
     40 kgNależy pamiętać że mimo dokładanych starań nie jesteśmy w stanie całkowicie powstrzymać strat wynikających z sublimacji. W ciągu doby straty mogą sięgać od 2,5 do 3 kg. Zależy to od pojemności opakowania oraz ilości suchego lodu znajdującego się w opakowaniu. Pracownicy punktów szczepień muszą to wziąć pod uwagę zamawiając dostawę suchego lodu. W przypadku wątpliwości prosimy dzwonić do Działu Obsługi Klienta od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 17:00. Telefon: +48 22-461-05-00.