Suchy lód do transportu farmaceutyków

Opublikowano 27 października 2020 w dziale Transport

Suchy lód do transportu farmaceutyków stosowany jest wówczas gdy firma transportowa musi przewieść za jednym razem leki, które mają różne wymagania. Niektóre leki należy transportować i przechowywać w temperaturze do +25°C a inne wymagają jeszcze niższych temperatur. Są to najczęściej specjalistyczne leki, których skład jest bardzo dobrze strzeżony przez firmy farmaceutyczne. Wykonane są one z różnych komponentów i transport w nieodpowiednich warunkach może doprowadzić do utraty właściwości leczniczych. Właśnie dlatego transport farmaceutyków odbywać się musi w kontrolowanej temperaturze. Aby stworzyć wymagane warunki podczas transportu, wykorzystywany jest suchy lód, który jest doskonałym chłodziwem.

Suchy lód do transportu farmaceutyków

Transport farmaceutyków


Transport farmaceutyków i leków o szczególnych wymaganiach wykonywany jest w przedziale temperatur wynoszących:

  • od +2°C do +8°C
  • od +8°C do +15°C
  • od +15°C do +25°C


null


Wykorzystując właściwości suchego lodu, można jeszcze bardziej obniżyć temperaturę wewnątrz opakowania, w którym przewożone są produkty lub w przestrzeni załadunkowej. Suchy lód posiada temperaturę -78,5°C, dzięki czemu transport może być wykonywany w temperaturach od 0°C do -20°C, a nawet jeszcze niższych. W niektórych przypadkach transport wykonywany jest w stanie głębokiego zamrożenia poniżej -20°C. Na szczęście farmaceutyki takich wymagań nie mają, niemniej jednak to właśnie w tym miejscu powstaje jeden istotny problem, który spędza sen z powiek naszych przewoźników.


Ile suchego lodu należy użyć, aby uzyskać temperaturę wewnątrz opakowania pomiędzy +2°C do +8°C przez określony czas?


Zadanie nie jest takie proste, jakby komuś mogło się wydawać. Firma transportowa posiadająca długoletnią praktykę w zakresie transportu farmaceutyków wie, że za każdym razem ilość będzie inna. Zależy to od pojemności opakowania. Ilości farmaceutyków znajdujących się wewnątrz i długości trasy. Za każdym razem należy poddać walidacji opakowanie, które będzie wykorzystane w transporcie farmaceutyków. Zachowanie zimnego łańcucha dostaw nie jest takie proste, dlatego na rynku Polskim niewiele jest przewoźników zajmujących się transportem specjalistycznym leków. Przesyłki wymagające szczególnej troski podczas transportu to: leki, szczepionki, a także komponenty potrzebne do ich wykonania. Leki w wyniku wahania temperatur i przekroczenia minimalnej lub maksymalnej temperatury, podczas transportu mogą trwale utracić swoje właściwości lecznicze. Staną się bezużyteczne.


Według Ustawy z dnia 6.09.2001 oraz warunków określonych w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 26.07.2002 roku transport farmaceutyczny musi się odbywać z zachowaniem ściśle określonych warunków. Stałej temperatury określonej przez producenta oraz wilgotności. Transport farmaceutyków musi się odbywać na zasadzie zimnego łańcucha dostaw zachowanego na każdym etapie dystrybucji.


Suchy lód do transportu


Sprzedaż suchego lodu do transportu farmaceutyków realizowana jest w od 8:00 do 17:00 oddziale firmy Dry Ice Zone mieszczącym się w Raszynie. Sprzedaż suchego lodu w sobotę odbywa się od 9:00 do 13:00. Firmy spedycyjne, transportowe najczęściej wybierają suchy lód w formie granulatu fi 16 mm ze względu na to, że mogą go dokładnie dozować do opakowania lub kontenera. Granulat suchego lodu fi 16 mm dłużej sublimuje, tym samym uzyskana temperatura jest dłużej utrzymywana w opakowaniach. Firmy zajmujące się transportem, spedycją mogą wybrać dowolny zestaw suchego lodu dostępny w ofercie lub dysponując własnym opakowaniem kupić dowolną ilość granulatu. Posiadamy w ciągłej sprzedaży opakowania styropianowe dla firm oraz odbiorców indywidualnych.


Dostępne opakowania styropianowe od 4 do 315 litrów => opakowania styropianowe


Z uwagi na to, że firmy transportowe wykorzystują duże ilości suchego lodu do wykonywania swoich usług, umożliwiamy dostawy granulatu w dużych opakowaniach styropianowych lub kontenerach. Dostawa suchego lodu do firm w kontenerach o pojemności od 100 do 500 kg realizowana jest cyklicznie. Po uzgodnieniu ceny oraz cyklu dostaw Firma Dry Ice Zone może dostarczyć suchy lód własnych transportem lub firma zamawiająca odbiera zamówioną ilość sama.

null

W obecnej sytuacji kraju zagrożenia poprzez COVID-19 suchy lód zamówisz online z dostawą kurierską do domu lub firmy. Koszt dostawy kurierem zestawu wysyłkowego wynosi: 19,99 zł. Dostawa kurierem suchego lodu wykonywana jest od poniedziałku do piątku.

Dostępne zastawy suchego lodu dostarczane kurierem w całym kraju => zestawy suchego lodu