Suchy lód do wytwornicy ciężkiego dymu

Opublikowano 04 marca 2019 w dziale Wesele


25 kg suchego lodu fi 16 mm to idealny zestaw do wytwornicy dymu + opakowanie styropianowe o grubych ściankach obniżające sublimację suchego lodu.

Granulat suchego lodu fi 16 mm idealnie nadaje się do w wytwornicy ciężkiego dymu, który jest wykorzystywany w trakcie wesela oraz imprez typu eventy. Dzięki grubym ściankom opakowania (60 mm) sublimacja suchego lodu jest o 50% mniejsza niż w tradycyjnych opakowaniach. Ze względu na to, że suchy lód kupowany na wesele w zestawach zawierających 30 kg suchego lodu był podatny na przełamanie lub pęknięcia podczas transportu, postanowiliśmy zastosować mocniejsze opakowania. Dzięki grubszym ściankom opakowania dochodzi do mniejszych strat niż w tradycyjnych opakowaniach. Zamawiając suchy lód na imprezę, wesele lub event, który odbywać się będzie w sobotę można być pewnym, że strat suchego lodu będzie o wiele mniej.

Suchy lód do wytwornicy ciężkiego dymu


Suchy lód wykorzystywany do wytwornicy ciężkiego dymu wykonany jest z ciekłego dwutlenku węgla o czystości 99,9%. Dostarczamy suchy lód kurierem do odbiorcy w opakowaniach styropianowych oraz opakowaniu kartonowym, który dodatkowo usztywnia zestaw wysyłkowy.


Dostawa suchego lodu do wytwornicy dymu


Poprzez zastosowanie opakowania styropianowego o grubych ściankach (60 mm) udało się nam zminimalizować o 50% straty wynikające z sublimacji suchego lodu. W ciągu doby poprzez sublimację suchego lodu w zestawie przeznaczonym do wytwornicy ciężkiego dymu straty suchego lodu wynoszą na poziomie: 2,5 kg na dobę.


null


Zestaw wysyłkowy o zawartości 25 kg suchego lodu fi 16 mm do wytwornicy ciężkiego dymu w promocyjnej cenie: 200 złotych. W odróżnieniu od mniejszego granulatu fi 3 mm suchy lód o średnicy 16 mm dłużej wytwarza ciężki dym. Po zasypaniu do pojemnika granulatu suchego lodu ciężki dym wytwarzany jest od 4 do 5 minut. Oczywiście zależy to również od modelu wytwornicy dymu.

null


Zestaw suchego lodu do wytwornicy dymu dostarczany jest od poniedziałku do piątku przez firmy kurierskie. Ponad 95% paczek z suchym lodem dociera do odbiorcy w wciągu 24 godzin. Istnieje możliwość dostawy suchego lodu do wytwornicy dymu w sobotę niemniej jednak polecamy odbiór osobisty zestawu w oddziale firmy kurierskiej.


Środki bezpieczeństwa podczas stosowania suchego lodu w wytwornicy dymu


 • Temperatura suchego lodu wynosi -78,5°C dlatego należy zachować odpowiednie środki bezpieczeństwa. Podczas zasypywania granulatu do wytwornicy ciężkiego dymu należy założyć rękawice ochronne. Nie można pochylać się nad maszyną, ponieważ w trakcie wsypywania suchego lodu do pojemnika następuje intensywna sublimacja suchego lodu. W trakcie sublimacji wydzielana jest bardzo duża ilość dwutlenku węgla, który może wywołać zawroty głowy lub doprowadzić do omdlenia.
  Suchy lód nie jest przeznaczony do spożycia. W przypadku połknięcia granulatu może dojść do poparzenia przełyku. W przypadku połknięcia granulatu należy zapewnić natychmiastową pomoc lekarską.
 • Suchy lód wykonany jest z ciekłego dwutlenku węgla. Nie ma nic wspólnego z tradycyjnymi kostkami lodu, ponieważ nie składa się on z zamrożonej wody. Aby uniknąć nadmiernej sublimacji suchego lodu a tym samym strat należy jak najrzadziej otwierać styropianowe opakowanie.
 • Przechowywanie suchego lodu powinno się odbywać w opakowaniu, w którym został dostarczony zestaw.
 • Suchy lód, który nie będzie już używany nie należy wrzucać do kanalizacji, ponieważ może to doprowadzić do rozsadzenia rur kanalizacyjnych. Utylizacja suchego lodu polega na otwarciu opakowania i wystawieniu zawartości na zewnątrz budynku. Suchy lód zniknie w ciągu paru minut lub godzin w wyniku sublimacji. W wyniku sublimacji przekształci się w dwutlenek węgla.


Wytwornica ciężkiego dymu


Dużą popularnością wśród organizatorów imprez, wesel, eventów cieszy się wytwornica ciężkiego dymu Chauvet Nimbus. Można ją również spotkać podczas pracy na imprezach masowych. Nimbus jest profesjonalną wytwornicą ciężkiej mgły, która pochodzi z sublimacji suchego lodu w środowisku wodnym. Wytwornica ciężkiego dymu posiada zbiornik na wodę, która jest podgrzewana w trakcie swojej pracy. W gorącej wodzie następuje szybka sublimacja suchego lodu, dzięki czemu ciężki dym jest produkowany obficie. Do wytwarzania ciężkiego dymu potrzebny jest suchy lód, który można zasypać jednorazowo w ilości 4,5 kilograma. Dzięki czujnikowi poziomu wody oraz temperatury włączany jest automatycznie podgrzewacz wody.


null

Dane techniczne Chauvet Nimbus:

 • Moc grzałki: 1 moduł: 1400W - 2 moduły: 3000W

 • Czas nagrzewania wody: 1 moduł: 50 min - 2 moduły: 30min

 • Pojemność zbiornika na suchy lód: 4,5kg.

 • Napięcie: 100 – 240 VAC, 50/60 Hz,

 • Waga: 13 kg (pusty), 34 kg (pełny)

 • Wymiary: 508 x 457 x 483 mm (długość x szerokość x wysokość)


Ciężki dym


null


Ciężki dym pochodzący z wytwornicy dymu wytwarzany jest dla efektów specjalnych podczas wesela, eventów lub w trakcie koncertów. Biały gęsty dym pochodzący z suchego lodu można również spotkać w teatrze, a nawet podczas kręcenia reklam. Biały dym jest bardzo widowiskowy, dlatego podczas wesela można go spotkać w trakcie pierwszego tańca młodej pary, który rozpoczyna uroczystości weselne. Ciężki dym, który jest wytwarzany z suchego lodu, unosi się grubą warstwą nad parkietem. Istnieją również inne urządzenia, które wytwarzają biały gęsty dym z wody, do której dodawany jest specjalny płyn. Wytwornice takie wyróżniają się szybkością działania, niemniej jednak na parkiecie pozostaje wilgoć. Przy dużej emisji białego dymu na wilgotnym parkiecie można się pośliznąć.


null

Najczęściej zadawane pytania dotyczące ciężkiego dymu.


Jak wysoko unosi się dym?

Ciężki dym uzyskany z zimnego dwutlenku węgla (CO2) jest cięższy od powietrza i unosi się na wysokość od 40 do 50 cm. Dopóki jest zimny, unosi się do kolan i w miarę ogrzewania się znika. W trakcie wykonywania pierwszego tańca na weselu ciężki dym trochę się rozwiewa poprzez pęd powietrza.

Jak wygląda obsługa wytwornicy ciężkiego dymu?

Obsługa wytwornicy dymu jest bardzo prosta. Po zapaleniu się lampki kontrolnej, która jest sygnałem, że woda została podgrzana do temperatury + 80°C należy wsypać suchy lód do koszyczka. Po opuszczeniu dźwigni suchy lód z koszyczkiem jest zanurzany do gorącej wody i następuje szybka sublimacja i wytwarzanie ciężkiego dymu.

Ile trwa wytwarzanie ciężkiego dymu?

W zależności od modelu urządzenia wyrzut ciężkiego dymu trwa od 4 do 5 minut. W miarę upływu czasu i ochłodzeniu się wody wytwarzanie dymu maleje, aż zaniknie całkowicie.

Czy w trakcie wytwarzania ciężkiego dymu parkiet jest mokry?

Ciężki dym składa się z zimnego dwutlenku węgla z drobinkami wody. W trakcie wytwarzania ciężkiego dymu z suchego lodu parkiet może być lekko wilgotny. Zależy to w głównej mierze od temperatury w pomieszczeniu oraz temperatury parkietu. Wilgotność jest jednak znikoma w odróżnieniu od stosowania wytwornicy dymu, która produkuje białą gęstą mgłę z wody z dodatkiem płynu oraz kostek lodu.


Czym różni się dym pochodzący z wody z płynem od ciężkiego dymu pochodzącego z suchego lodu?

Różnica polega na sposobie jego wytwarzania. Dym pochodzący z wody z dodatkiem specjalnego płynu (liuqidu) posiada specyficzny zapach i rozchodzi się po całym pomieszczeniu. W niektórych przypadkach odnotowano, że Młoda Para oraz niektórzy goście weselni reagują na unoszący się płyn, kaszląc.

Ciężki dym powstaje w wyniku sublimacji suchego lodu w środowisku wodnym. W trakcie sublimacji suchego lodu powstaje bardzo duża ilość zimnego dwutlenku węgla z drobinkami wody. Dwutlenek węgla powstały w wyniku sublimacji jest cięższy od powietrza, dlatego utrzymuje się tuż przy ziemi. Ciężki dym powstały z suchego lodu nie posiada zapachu.

Ciężki dym z suchego lodu nie musi być biały. Po oświetleniu ciężkiego dymu światłem o innej barwie niż biały uzyskiwane są obłoki o różnym zabarwieniu.

null


Suchy lód na wesele

dział porad

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów organizujących wesela, imprezy w tym imprezy organizowane w domu typu: imieniny lub urodziny postanowiliśmy uruchomić dział porad dla klientów indywidualnych. Organizując imprezę, wesele oraz inne wydarzenie możesz zaczerpnąć telefonicznie informacji na temat zastosowania suchego lodu. Ilości suchego lodu jaki jest potrzebny do wykonania efektów specjalnych, drinków z suchym lodem, zabawy z dziećmi itp. Porady udzielane są telefonicznie. Nie odpowiadamy na zapytania wysyłane poprzez SMS. Dział porad suchego lodu czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 15:00. Telefon: 732 - 610 – 501. Dzwoniąc do działu porad należy pamiętać, że pracownik działu nie jest odpowiedzialny za nadanie paczek lub brak dostawy suchego lodu.