Suchy lód na dyskotekę

Chyba nikomu nie trzeba przypominać co to jest dyskoteka. Profesjonalna dyskoteka to zabawa przy muzyce puszczanej przez profesjonalnego Dj-a, który czuwa cały czas nad tym aby wszyscy dobrze się bawili. Profesjonalny DJ wie co obecnie jest na topie i jak rozruszać dyskotekę aby wszyscy dobrze się bawili. Na dyskotekach nie może również zabraknąć suchego lodu. Suchy lód na dyskotece wykorzystywany jest do efektów specjalnych, które są bardzo efektowne gdy jeszcze zostaną do tego zastosowane efekty świetlne. Do efektów specjalnych wykorzystywany jest efekt sublimacji suchego lodu. W trakcie sublimacji w wodzie wytwarzany jest gęsty biały dym. Biała gęsta mgła ścieląca się przy podłodze jest zimnym dwutlenkiem węgla, który wygląda jak chmura.

Suchy lód na dyskotekę

Suchy lód na dyskotekach


null


Suchy lód na dyskotekach znany jest od wielu lat. Stosowany jest bardzo często aby wywołać odpowiednie wrażenie. Każdy organizator dyskoteki chce aby jego impreza była niepowtarzalny. Aby ten dzień i dobrą zabawę zapamiętać jak najdłużej i przyjść ponownie na dobrą zabawę. Połączenie efektów wizualnych na dyskotece z grą świateł oraz efektami specjalnymi pod postacią gęstego dymu zapewnia odpowiednie doznania. Czytając ogłoszenia organizatorów można bardzo często przeczytać: oferujemy najlepszą zabawę i wspaniałą atmosferę w czasie organizowanych imprez. O tą właśnie atmosferę najbardziej chodzi ponieważ sztywne imprezy przeszły już dawno do lamusa. Na dyskotece każdy powinien wyśmienicie się bawić i aby zachęcić uczestników dyskoteki do dobrej zabawy należy postarać się o odpowiednią oprawę i w tym właśnie pomoże suchy lód. Organizatorzy niektórych dobrych dyskotek starają się połączyć dobrą zabawę z konkursami które pojawiają się w trakcie. Takie zachęty do gry są po to aby nikt nie stał pod ścianą. Podczas dobrej imprezy puszczają hamulce, pozbywamy się uprzędzeń i wstydu który ogranicza nasze ruchy. Dla niektórych jest to bardzo trudne i dlatego odpowiednia atmosfera, ciekawe efekty specjalne mają porwać każdego do dobrej zabawy.


null


Organizowanie dyskotek


Przy obecnych możliwościach technicznych dyskotekę można zorganizować wszędzie - w namiocie, na scenie lub w sali konferencyjnej czy też na otwartej przestrzeni. W niektórych krajach organizowane są dyskoteki w kościołach, które świeca pustkami. Dobrze zorganizowany zespół ludzi jest w stanie zorganizować dobrą zabawę na imprezach integracyjnych. Na miejsce przywożony jest profesjonalny sprzęt – konsola muzyczna, wzmacniacze, kolumny, światła, mikrofony oraz wytwornica ciężkiego dymu, który jest widoczny na zdjęciach. Aby uzyskać ciężki biały dym granulat suchego lodu fi 16 mm wsypywany jest do wytwornicy dymu w której znajduje się pojemnik z podgrzewaną ciepłą woda. Poprzez sublimację suchego lodu w wodzie uzyskiwany jest gęsty biały obłok w którym tańczą imprezowicze.


null


Co zrobić, by np. goście weselni wspaniale bawili się podczas dyskoteki. Z pewnością należy zadbać o wybór najlepszej oprawy muzycznej oraz odpowiedniego DJ-a, który poprowadzi dyskotekę. Musi to być osoba, która potrafi rozruszać tłum. W zależności od charakteru imprezy można zorganizować zabawę w bańkach mydlanych, dymie lub baniek mydlanych Dj zachęca i porywa do tańca aby „rozkręcić” imprezę. Czy wiecie, że można połączyć efekty dymu z suchego lodu w imprezę baniek mydlanych ? Wystarczy dodać płynnego mydła lub szamponu do suchego lodu, który zaczyna buzować w gorącej wodzie i zamiast dymu mamy cały parkiet w pianie mydlanej pełnej suchego lodu zamkniętych w bańkach, efekt jest super.


null


Wytwornica ciężkiego dymu do której jest wsypywany suchy lód wytwarza bardzo dużo gęstego białego dymu. Są to białe obłoki dymu i w zależności od użytego oświetlenia, gry świateł można dowolnie zmienić jego zabarwienie. Wytwornica niskiego ciężkiego dymu kłębiącego się przy podłodze wykorzystywana jest nie tylko na dyskotece. Coraz częściej używana jest na weselach do pierwszego tańca młodej pary. Pierwszy taniec młodej pary w białych obłokach dwutlenku węgla jest niezwykle efektowny.


null


Biały gęsty dym z suchego lodu po podświetleniu kolorowym światłem zmienia swoją barwę. Gra świateł na dyskotece jest bardzo ważna. W połączeniu światła, dźwięku oraz efektów specjalnych uzyskujemy niesamowitą scenerię na dyskotece.


null


Dostawa suchego lodu na dyskotekę


Suchy lód na dyskotekę dostarczany jest na miejsce przez firmy kurierskie. Najczęściej jest to jeden z dostępnych zestawów do znalezienia w dziale „suchy lód dla firm” Najczęściej na dyskotekę kupowany jest suchy lód w ilościach: 30 kg, 40 kg lub więcej kg w zależności od sposobu i częstotliwości jego użycia oraz ilości bawiących się osób. Suchy lód do wytwornicy dymu kupowany jest w granulacie fi 16 mm chociaż niektórzy producenci zalecają aby był to granulat suchego lodu fi 3 mm. Dodając do wytwornicy dymu granulat fi 16 mm można mieć pewność że w krótkim czasie zostanie wytworzona duża ilość gęstego dymu, który jest wynikiem sublimacji suchego lodu w wodzie.


null


Czas wytwarzania białego dymu zależny jest od modelu wytwornicy dymu i oscyluje pomiędzy 2 do 3 minut. Na dwie do trzech minut wytwarzania białego dymu potrzeba około 2 kg granulatu suchego lodu. Organizatorzy dyskotek zamawiając suchy lód przeznaczają go również do drinków z suchym lodem lub napojów bezalkoholowych. Składając zamówienie na suchy lód do dyskoteki można mieć pewność że zostanie on dostarczony od poniedziałku do piątku w 24/h. Istnieje również możliwość dostawy suchego lodu w sobotę niemniej jednak zalecany jest wówczas odbiór osobisty w placówce firmy kurierskiej w danym mieście aby uniknąć opóźnień w dostawie.