Suchy lód na imprezę

Opublikowano 17 stycznia 2017 w dziale Imprezy

Każdą imprezę można ubarwić wykorzystując do tego celu właściwości suchego lodu. Suchy lód na imprezę kupowany jest najczęściej w zestawach o zawartości 4 lub 7 kg granulatu suchego lodu. Kupując zestaw suchego lodu otrzymujesz również doskonałe opakowanie zabezpieczające suchy lód przed sublimacją.


Suchy lód na imprezę


Suchy lód na imprezę domową lub odbywająca się na świeżym powietrzu jest kupowany w gotowych zestawach. Rzadko zdarza się aby osoba zamawiająca pierwszy raz suchy lód na imprezę posiadała odpowiednie opakowanie dzięki którym ograniczy się sublimację suchego lodu. Suchy lód na imprezy okolicznościowe w tym grylle lub pikniki jest kupowany w różnych ilościach. Najczęściej są to małe opakowania zawierające 4 kg suchego lodu lub nieco większe siedmiu kilogramowe. Wszystko właściwie zależy od ilości gości którzy mają przyjść na domową imprezę lub wspólnie razem spędzić czas na świeżym powietrzu. Ilość zamawianego suchego lodu na imprezę zależy również od tego na co go przeznaczymy.


Suchy lód do drinków na imprezę


null


Imprezy organizowane w domu lub na wolnym powietrzu mają to do siebie że bez napojów alkoholowych oraz piwa nie mogą się obejść. Jeżeli ograniczymy się do zastosowania suchego lodu na imprezie do drinków z suchym lodem to najmniejsze opakowanie zawierające 4 kg suchego lodu starczy na około 30 osób. Oczywiście mamy na myśli imprezę która ogranicza się do jednego wieczora. W przypadku imprez rozciągniętych na dłuższy czas potrzeba jest więcej suchego lodu. Suchy lód do drinków najkorzystniej jest kupić w formie granulatu fi 16 mm. Większy granulat suchego lodu dłużej sublimuje a tym samym unikniemy kłopotliwego dosypywania granulatu do drinków. W przypadku granulatu mniejszego fi 3 mm obowiązek dosypania granulatu jest bardzo uciążliwy. Dodając suchy lód do drinka uzyskujemy gesty biały dym wydobywający się z jego wnętrza. Jest to bardzo efektowne dlatego gdy ktoś już raz spróbuje drinków z suchym lodem chętnie po niego sięga na swoich imprezach. Dodatkowym atutem suchego lodu jest to że nie rozpuszcza on drinka ponieważ składa się z dwutlenku węgla a nie z wody. Dodatkowo suchy lód nie zmienia smaku drinka. Zawsze można się cieszyć dobrze schłodzonym drinkiem mimo imprezy organizowanej latem na wolnym powietrzu.

null


Suchy lód na imprezie wykorzystać można do innych celów. Właściwości suchego lodu można wykorzystać do przetrzymywania, jak i do transportu żywności, napojów czy lodów. Produkty wymagające zamrożenia przysypuje się suchym lodem w odpowiednim opakowaniu typu lodówka turystyczna. Osoby które nie posiadają lodówki turystycznej mogą kupić w naszym e-sklepie doskonałe opakowania styrobox posiadające grube styropianowe ścianki. Opakowanie styrobox doskonale sprawdzi się jako turystyczna lodówka do transportu produktów mrożonych lub napojów. Doskonale sprawdzi się podczas grillowania lub wypadów na plażę. Po wsypaniu do opakowania suchego lodu który posiada temperaturę -78 °C uzyskamy doskonałą lodówkę którą nie potrzebuje zasilania zewnętrznego.


Zalety suchego lodu w procesach chłodzenia oraz mrożenia:

  • Suchy lód posiada temperaturę -78 °C oraz trzykrotnie większą pojemność cieplną w porównaniu z lodem wodnym na jednostkę masy (ciepło sublimacji = 571 kJ/kg)
  • Suchy lód tworzy środowisko bakteriostatyczne, zapobiegając psuciu się produktów chłodzonych. Zapobiega utlenianiu produktów spożywczych


Bezpieczeństwo na imprezie z suchym lodem


null


Aby impreza z suchym lodem była uda należy zachować odpowiednie środki ostrożności. Najważniejsze jest to aby nie dotykać suchego lodu rękoma ponieważ jego niska temperatura -78 °C może doprowadzić do poparzenia. Serwując drinki z suchym lodem należy zapewnić bezpieczeństwo swoje i gości. Nie można dopuścić do połknięcia granulatu ponieważ można doprowadzić do poparzenia przełyku. Aby zadbać o swoje bezpieczeństwo należy przy zakupie suchego lodu do drinków skorzystać z dostępnych w e-sklepie kolorowych słomek.


null


Aby bezpiecznie sączyć drinki z suchym lodem można kupić kolorowe słomki Dry Ice Stix, które są dostępne w podstawowych kolorach. Słomki posiadają wkład poprzez który żadna najdrobniejsza grudka suchego lodu nie przedostanie się do przełyku. Słomki świecą w ciemności co może jeszcze bardziej uatrakcyjnić imprezę. Dzięki słomkom możemy sączyć zimnego drinka bezpośrednio dodając do niego granulat suchego lodu. Słomki Dry Ice Stix są doskonałym dodatkiem do napojów alkoholowych, a także soków itp. dlatego nawet dzieci mogą sączyć napoje niegazowane z suchym lodem.

Sublimacja suchego lodu


null

Zanim kupisz suchy lód na aukcji internetowej lub w innym e-sklepie sprawdź czy dostawa suchego lodu obejmuje również opakowanie. Jest to bardzo ważne ponieważ suchy lód sublimując traci na objętości, wadze. Zbyt cienkie ścianki opakowania mogą doprowadzić do tego że na miejsce imprezy dowieziesz zbyt małą ilość granulatu such ego lodu. Sublimacja suchego lodu zależy nie tylko do grubości ścianek opakowania ale również od wielkości samego granulatu.

  • Granulat suchego lodu fi 3 mm sublimuje szybko i w ciągu doby należy się liczyć ze startami wynoszącymi do 45%.
  • Granulat suchego lodu fi 16 mm sublimuje wolniej dzięki czemu są mniejsze straty które wynoszą w ciągu doby do 35 %.
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, uruchomiliśmy dział porad, w którym można dowiedzieć się osobiście jak używać suchy lód. Do jakich celów można go użyć oraz jak zorganizować wesele lub inną imprezę z suchym lodem. Zapraszamy do kontaktu: 732-610-501 od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 17:00.