Suchy lód na trądzik

Opublikowano 09 kwietnia 2019 w dziale Zastosowanie suchego lodu

Z roku na rok, a nawet z miesiąca na miesiąc dowiadujemy się o nowych możliwościach suchego lodu. Jako pracownicy firmy Dry Ice Zone śledzimy pojawiające się nowinki, ponieważ od czasu do czasu klienci e-sklepu potrafią nas zaskoczyć pytaniem, na które nie za bardzo potrafimy odpowiedzieć. Ostatnimi czasy dosyć często otrzymujemy zapytania dotyczące krioterapii suchym lodem. Krioterapia suchym lodem może być prowadzona w domu, więc nie dziwimy się, gdy ktoś zainteresowany zadaje pytanie dotyczące terapii zimnem. Ostatnio jednak dosyć często dzwonią do nas zdesperowane kobiety, które zadają nam pytanie „czy wiemy cokolwiek o terapii trądzikowej zwanej „slush”. Pierwsze wzmianki na temat terapii slush można było dostrzec w internecie, kiedy to celebrytki Kendall i Kylie Jenner pochwaliły się, że do walki z trądzikiem stosują suchy lód oraz aceton.

Suchy lód na trądzik

Terapia na trądzik Slush


Kendall i Kylie Jenner pochwaliły się w jednym z wywiadów, że do walki z trądzikiem stosują nie tylko maseczki, ale również suchy lód oraz aceton. Według amerykańskich mediów po ujawnieniu przez celebrytki zabiegu na trądzik „slush” sporo kobiet zainteresowało się tą metodą. Suchu lód oraz aceton można kupić bez problemów, a to, co jest najważniejsze, nie trzeba chodzić do kosmetyczki. Tak prosty zabieg można wykonać samemu w domu.


null

Na czym polega zabieg na trądzik - Slush?


Aceton jest używany do zmywania lakieru z paznokci. Aceton można kupić bez problemów tak samo, jak suchy lód. Najmniejsza ilość dostępna on-line to 4 kg suchego lodu. Suchy lód można kupić w mniejszej ilości w oddziale firmy, która zajmuje się dystrybucją suchego lodu. Zabieg anty trądzikowy zdobył popularność w Kalifornii, mimo że oponenci podkreślają, że acetonu nie powinno się stosować na skórę wrażliwą.


null


Wystarczy suchy lód zawinąć w gazę lub ściereczkę, która jest nasączona acetonem i takim kompresem masujemy twarz. Taki „peeling” pozwala oczyścić powierzchnię skóry. Działa antybakteryjnie i usuwa nagromadzone zanieczyszczenia. Po ujawnieniu przez celebrytki Kendall i Kylie Jenner tej sensacyjnej metody pojawiły się w prasie wypowiedzi specjalistów, którzy twierdzą, że tego typu zabiegi nie tylko wspomagają leczenie trądziku. Poprawiają również ukrwienie i strukturę skóry, sprawiając, że staje się gładsza i rozjaśniona.


Slush


Slush jest dość inwazyjnym zabiegiem i nie należy wykonywać go częściej niż raz w miesiącu. Osoby posiadające wrażliwą skórę nie powinny tego zabiegu wykonywać. Należy również pamiętać, że suchy lód posiada temperaturę -78,5°C dlatego koniecznie musi być zawinięty w ściereczkę lub gazę aby nie poparzyć naskórka. Terapia suchym lodem i acetonem w 2017 roku stała się bardzo popularna również w Polsce.


null


Aceton to organiczny związek chemiczny posiadający wzór C3H6O. Aceton jest popularnym rozpuszczalnikiem. Rozpuszcza: lakiery, tłuszcze, oleje i większość miękkich tworzyw sztucznych. Bardzo często aceton używany jest do oczyszczania i wysuszenia powierzchni na którą jest nakładana nowa warstwa lakieru lub farby. Acetonem można umyć bardzo zabrudzone przedmioty, sprzęt gospodarczy, narzędzia ogrodnicze lub części samochodowe. Aceton wykorzystywany jest również do produkcji środków wybuchowych.


Co piszą inni na temat zabiegu na trądzikSlush