Suchy lód na wypady weekendowe

Opublikowano 23 kwietnia 2019 w dziale Weekend

Długi weekend majowy to okazja do rodzinnych wypadów na świeże powietrze. Już parę miesięcy wcześniej planowane są wyjazdy poza miasto nad wodę lub do miejsc szczególnie urokliwych. Szczęśliwcy posiadający działki podczas weekendu majowego planują wielkie grillowanie w gronie rodzinnym i bliskich sobie osób. Pikniki na świeżym powietrzu cieszą się popularnością w okresie letnim, kiedy to można się rozłożyć na kocyku na polance leśnej lub nad wodą. Niektórzy planują również mniejsze lub większe imprezy przy grillu, które przeciągają się do samego rana. W trakcie grillowania lub na pikniku można wykorzystać suchy lód do chłodzenia piwa lub wina, który spożywany jest w większych ilościach niż zwykle. Zanim rozpocznie się impreza na świeżym powietrzu, suchy lód można wykorzystać do transportu produktów spożywczych w stanie świeżym lub zamrożonym.

Suchy lód na wypady weekendowe

Zastosowanie suchego lodu podczas weekendu


Suchy lód jest doskonałym chłodziwem, dlatego firmy transportowe wykorzystują jego właściwości do transportu produktów spożywczych. Zarówno w stanie zamrożonym, jak i świeżym. Wystarczy kupić promocyjny zestaw suchego lodu w cenie 66 złotych, aby skorzystać na tym podwójnie. Uzyskujecie w ten sposób 6 kg suchego lodu, który wystarczy na co najmniej dwa dni weekendu. W zestawie znajduje się opakowanie styropianowe o pojemności 18,2 litrów, które może służyć przez długie lata za lodówkę turystyczną. W takim opakowaniu można przewozić bez trudu produkty spożywcze lub przechowywać je przez parę dni na działce. Jest to szczególnie ważne, gdy wyjazd weekendowy jest zaplanowany w miejsce, w którym nie ma dostępu do prądu lub zwykłej lodówki. Po wsypaniu do opakowania suchego lodu można umieścić w nim piwo lub napoje bezalkoholowe. W trakcie grillowania można sięgnąć w każdej chwili do dobrze schłodzonego piwa, które na świeżym powietrzu smakuje najbardziej.


Suchy lód na majówkę


Suchy lód na majówkę lub inny wolny weekend dostępny jest on line lub można go kupić na miejscu wprost z magazynu. Podczas transportu produktów spożywczych na działkę lub wykorzystując opakowanie styropianowe jako lodówkę turystyczną należy pamiętać:

  • Po wsypaniu granulatu suchego lodu na dno opakowania powinno się układać produkty zamrożone. Na dnie będzie zawsze najniższa temperatura a sam suchy lód posiada temperaturę -78,5°C
  • Produkty świeże lub napoje powinno się układać powyżej produktów mrożonych lub na suchym lodzie korzystając z przekładki styropianowej lub tekturowej.
  • Napoje alkoholowe lub bezalkoholowe przy bezpośrednim kontakcie z suchym lodem w ciągu 15 do 20 minut mogą zamarznąć. Musi być zachowana warstwa izolacyjna, ponieważ piwo w butelkach może eksplodować.
  • Do mrożenia piwa, wina lub mocniejszych trunków wystarczy wsypać do opakowania styropianowego 1 do 2 kg suchego lodu. Po położeniu przekładki izolacyjnej taka ilość suchego lodu wystarczy na doskonałe chłodzenie trunków od 6 do 8 godzin. Grube ścianki opakowania chronią zawartość przed słońcem.

null

Suchy lód w trakcie imprezy na świeżym powietrzu


Podczas wypadów weekendowych rzadko kto spędza czas w domu. Po to przecież wyjeżdżamy poza miasto, aby cieszyć się urokami przyrody oraz świeżym powietrzem. Zanim rozpocznie się spotkanie towarzyskie lub huczna impreza przygotowywane są przekąski, aby później w trakcie imprezy oddać się bez reszty biesiadowaniu i zabawie. Właściwości suchego lodu można wykorzystać do przechowywania gotowych dań, wędlin sałatek itp. Tak samo jak firmy cateringowe wykorzystują suchy lód do przechowywania gotowych dań tak samo i Ty możesz to zrobić na działce przed i w trakcie imprezy. Właściwością suchego lodu jest sublimacja, czyli zamiana ciała stałego w gaz, którym jest dwutlenek węglą. Po wsypaniu 1 kg granulatu suchego lodu do opakowania rozpoczyna się jego sublimacja. Zimny dwutlenek węgla pod postacią gęstego białego dymu zaczyna wypełniać opakowanie wypierając tlen, który jest odpowiedzialny za psucie się i starzenie produktów spożywczych. Gotowe potrawy można zanurzyć w obłokach dwutlenku węgla bez obawy o to, że zmienią swój smak. Gotowe dania, wędlinę na półmiskach lub sałatki powinno się układać w opakowaniu piętrowo, szczelnie zamykając przykrywkę opakowania. Można być pewnym, że przez parę godzin produkty zachowają swoją świeżość i doskonały smak.


Wyjątkowy weekend z suchym lodem


Planując weekend z pewnością zastanawialiście się nie raz nad tym, jak uatrakcyjnić imprezę na świeżym powietrzu. Wykorzystując właściwości suchego lodu, nie jest to takie trudne. Widzieliście kiedykolwiek dymiący półmisek zakąsek? Z pewnością nie! Częściej takie atrakcje można spotkać podczas imienin czy urodzin organizowanych w domach. Dymiący półmisek można wykonać bardzo szybko, wykorzystując do tego dwa pojemniki o mniejszej i większej średnicy. W pojemniku (najlepiej szklanym) układamy piętrowo gotowe przystawki. Do większego pojemnika lub miseczki o większej średnicy wlewamy wodę, do której wrzucamy parę granulek suchego lodu i wkładamy do niego mniejszy pojemnik z przystawkami. Z wody zaczynają się wydobywać białe obłoki gęstego dymu, które wyglądają bardzo atrakcyjnie. Z pewnością zaproszeni goście będą zaskoczeni taką żywą dekoracją, przekształcając imprezę na świeżym powietrzu w bardzo wyjątkową.


Dymiący półmisek przekąsek


Dymiący półmisek przekąsek można wykonać inaczej z takim samym zadowalającym efektem. Na dużym okrągłym półmisku ustawiamy wysokie wąskie naczynie wypełnione wodą. Może to być flakonik do kwiatków ciętych. Wkoło niego piętrowo rozmieszczamy gotowe zimne przekąski w formie piramidki. Po ułożeniu przekąsek do flakonika wrzucamy granulat suchego lodu, który zaczyna intensywnie sublimować w wodzie. Biały gęsty dym składający się z dwutlenku węgla jest cięższy od powietrza, dlatego spływa on do dołu otaczając przekąski, białą gęstą mgiełką. Dzięki temu uzyskujemy dymiący gejzer dwutlenku węgla z drobinkami wody. Całość wygląda bardzo efektownie i gdy zmniejsza się ilość wydobywających się białych obłoków, należy dorzucić trochę granulatu suchego lodu. Zimny dwutlenek węgla spływający po zakąskach sprawia, że będą one zawsze świeże. Dymiący półmisek przekąsek zawsze przyciąga uwagę. Rewelacyjnie prezentują się na takim półmisku owoce morza lub inne typowe dla naszej rodzimej kuchni przysmaki.

Zestawy suchego lodu na weekend


null  Mały zestaw suchego lodu na weekend o zawartości 6 kg granulatu w promocyjnej cenie 66 złotych. Mały zestaw weekendowy można przeznaczyć na imprezę organizowaną na świeżym powietrzu dla dziesięciu osób. Mały zestaw weekendowy jest dostarczany w opakowaniu styropianowym o pojemności 18,2 litra. Opakowanie może służyć za lodówkę turystyczną do transportu produktów spożywczych => mały zestaw weekendowy
null  Duży zestaw weekendowy suchego lodu o zawartości 16 kg suchego lodu w cenie 132,51 złotych. Duży zestaw weekendowy można przeznaczyć na większą imprezę dla 20 osób. Duże opakowanie styropianowe o pojemności 40,4 litra można przeznaczyć na lodówkę turystyczną. Duży zestaw doskonale sprawdzi się do chłodzenia napojów, przechowywania potraw oraz transportu produktów spożywczych na działkę lub piknik => duży zestaw weekendowy

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, uruchomiliśmy dział porad, w którym można dowiedzieć się osobiście jak używać suchy lód. Do jakich celów można go użyć oraz jak zorganizować wesele lub inną imprezę z suchym lodem. Zapraszamy do kontaktu: 732-610-501 od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 17:00.